דף הבית / חדשות / קטנוע חשמלי חדש וסדרתי לווספה
Vespa-Elettrica-Milan-001

קטנוע חשמלי חדש וסדרתי לווספה

וספה מציגה במילאנו קטנוע חשמלי עירוני חדש, עם טווח של 100 ק"מ רכיבה, מנוע בהספק נמוך ומסך TFT משוכלל; בהמשך השנה בשווקים

פיאג'ו חושפת בתערוכת מילאנו את הווספה החשמלית הסדרתית הראשונה, שתצא לשווקים כבר במהלך השנה.

וספה Elettrica
וספה Elettrica

הווספה Elettrica החדשה נשענת על קווי העיצוב המוכרים של הווספה המיתולוגית והמודרנית, אבל העיקר בה הוא מה שיש מתחת לעיצוב הקלאסי. את הווספה החשמלית מניע מנוע חשמלי בהספק מקסימלי של כ-5.5 כ"ס (4 קילוואט), כשבווספה מגדירים את החשמלית החדשה כבעלת ביצועים עירוניים של קטנוע 50 סמ"ק. יש שני מצבי מנוע – ECO וכוח מלא, כשבמצב ECO התאוצות חלשות יותר והמהירות המרבית מוגבלת ל-30 קמ"ש. עם סוללת ליתיום-יון – קומפקטית לטענת פיאג'ו – טווח הרכיבה העירוני עומד על כ-100 ק"מ. טעינה מלאה לוקחת 4 שעות, כשניתן לטעון את הסוללה משקע ביתי רגיל. הסוללה, אגב, בעלת כ-1,000 מחזורי טעינה, והמשמעות היא שהיא תספיק לסביב 50 אלף ק"מ עד להחלפתה. בנוסף, הווספה החשמלית כוללת מערכת לטעינת הסוללה בזמן בלימה.

הוסספה החשמלית מגיעה עם מסך TFT צבעוני בגודל "4.3, שמעבר לנתונים הכלליים כמו מדי מרחק קבוע ומתאפס, מצב סוללה וטווח רכיבה, מציע גם חיבור לטלפון הנייד והצגת הודעות ושיחות על המסך. עם מערכת התקשורת של פיאג'ו ניתן גם לתפעל את הטלפון הנייד על-ידי פקודות קוליות, דרך המסך. נחמד מאוד.

פרט ל-Elettrica, בווספה מציגים גם את גרסת ה-X ההיברידית, הכוללת מנוע חשמלי עם סוללה מוקטנת לטווח של עד 50 ק"מ, יחד עם מנוע בעירה מסורתי. ה-X תעבוד על המנוע החשמלי כל עוד הסוללה מעל לרף מסוים, ומתחת לרף הזה תעבור למנוע הבנזין ל-150 ק"מ נוספים.

הווספה החשמלית צפויה להגיע לשווקים האירופאים במהלך השנה, אך עדיין לא ברור אם תגיע לישראל.

Vespa-Elettrica-Milan-002

Vespa-Elettrica-Milan-004

Vespa-Elettrica-Milan-005

Vespa-Elettrica-Milan-008

אודות אביעד אברהמי

אביעד אברהמי
בן 41, רוכב על אופנועים 25 שנה ברציפות, חולה גז מאובחן, ממציא מטבע הלשון 'חזיר גז' ועורך את האתר שבו אתם גולשים כעת.

עשוי לעניין אותך

Husqvarna-svartpillen-701-004

חדש בארץ: הוסקוורנה סווארטפילן 701

הסווארטפילן 701 - הסקרמבלר החדש במשפחת אופנועי הרטרו-מודרני של הוסקוורנה - הגיע ארצה; המחיר: 71 אלף ש"ח

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Single Sign On provided by vBSSO