דף הבית / חדשות / קליפורניה בדרך לאסור אופנועים עם מנוע בעירה
Husqvarna-MY2020-Israeli-Launch-099

קליפורניה בדרך לאסור אופנועים עם מנוע בעירה

בעוד 14 שנים תאסור מדינת קליפורניה תנועה של כלי רכב מונעי בנזין ודיזל בתחומה, ובכללם אופנועי אנדורו ומוטוקרוס

העתיד החשמלי מתקרב, כאשר מדינת קליפורניה נלחמת בשינויי האקלים ותאסור מכירת כלי רכב חדשים מונעי בנזין ודיזל בשנת 2035 – כולל כלי רכב לשטח ובתוכם אופנועים. מכירת משאיות בגודל בינוני וכבד תיאסר בשנת 2045.

מדינת קליפורניה בארצות הברית מתמודדת עם שינויי אקלים, אסונות טבע וזיהום אוויר משמעותי. עם 40 מיליון תושבים, קליפורניה היא גם שוק הרכב הגדול ביותר בארצות הברית, ובהקשר שלנו גם שוק משמעותי לאופנועי שטח כמו מוטוקרוסים ואנדורו. בקשר ישיר בין כמות כלי הרכב לזיהום ואסונות הטבע, הכריזו על איסור מכירת כלי רכב מונעי בנזין ודיזל, ובנוסף כלי רכב לשטח (Off-Road Vehicles) ובכללם אופנועי שטח ללא רישוי. אופנועים עם רישוי לכביש לא נכללים כרגע ברגולציה המתוכננת.

על-פי הנתונים, בקליפורניה כלי הרכב אחראים ליותר מחצי מכמות פליטת חלקיקי פחמן לאטמוספירה, 80% מזיהום עשן ו-95% מפליטת חלקיקי דיזל. לטענת המושל, זו הסיבה העיקרית לאיכות האוויר הירודה בלוס אנג'לס לדוגמה.

אופנועי שטח ללא רישוי כוללים מוטוקרוסים ואנדורו מקצועיים אשר מורשים לרכיבה רק במסלולים או בשטחים מוגדרים. עדיין ניתן יהיה להחזיק את כלי הרכב הקיים או לרכוש משומש. מדובר, כאמור, רק על כלי רכב חדשים. ליצרנים יש עוד זמן מצד אחד להגיש ערעורים ודחיות אך מנגד גם להאיץ את יכולות ההנעה החליפית – בעיקר חשמל – על-מנת שיבשילו לעמוד בלוחות הזמנים.

צעד שכזה כרגע תחום רק לחלקה הדרום מערבי של ארצות הברית, אך אין ספק שתהיה לו השפעה רוחבית על ארצות הברית, ובמידה מסוימת גם גלובלית, כאשר היצרניות יפחיתו את תקציבי הפיתוח על האופנועים כפי שאנו מכירים כיום וישקיעו משאבים רבים בהנעות חלופיות – גם לאופנועי כביש.

ליצרני האופנועים השונים יש עוד הרבה עבודה לפניהם. מאז סגירתה של אלטא – חברת האופנועים החשמליים האמריקאית שייצרה אופנועי שטח חשמליים – לא זכינו לראות אופנוע שטח חשמלי טהור. בהונדה עשו סימנים לכך בשנה שעברה עם ה-CR החשמלי, אך לא שמענו על התקדמות ממשית בפרויקט. לאחרונה פרסמנו על פרויקט של ימאהה לבניית YZ250F חשמלי.

  • הצו המלא של מושל קליפורניה גאווין ניוסם – לקריאה

אודות אסי ארנסון

אסי ארנסון
רוכב שטח וכביש, מאמן כושר ושיקום במקצועו, חולה על ספורט מוטורי מכל הסוגים - בעיקר של דו-גלגלי על כל סוגיו

עשוי לעניין אותך

Royal Enfiels Guerrilla (2)

רויאל אנפילד מציגה את הגרילה 450

ברויאל אנפילד מציגים באופן רשמי את הגרילה 450 החדש, שמרחיב את משפחת ה-450 ונכנס כגרסת הבסיס עם תצורת סקרמבלר לכביש המבוססת על ההימליאן 450 החדש

תגובה אחת

  1. Avatar

    קליפורניה בדרך לאסור? מקריאת הכותרת זה נשמע כאילו זה יקרה מחר.
    מדברים על זה כבר מלא זמן, גם אם נניח לרגע שאכן כן 2045 היא שנת היעד, עד אז…..אוהו…..
    בוא נראה שיישאר פה עולם קודם כל, שיישארו פה בכלל בני אדם שפויים עם כל הקורונה הזו.
    תן לעבור את השנה הזו, למי אכפת מ 2045

Single Sign On provided by vBSSO
דילוג לתוכן