דף הבית / חדשות / קלן: ה-CBR1000RR פיירבלייד נחשף בגרסת SP ו-SP2
Nicky Hayden testing the 17 YM CBR1000RR FIREBLADE SP

קלן: ה-CBR1000RR פיירבלייד נחשף בגרסת SP ו-SP2

הונדה מפציצה בקלן עם CBR1000RR פיירבלייד חדש וסופר-טכנולוגי, כולל גרסת SP2 מוכוונת מרוצים

ידענו שהונדה תציג CBR1000RR פיירבלייד חדש בקלן, אבל בחלומות הוורודים שלנו לא ציפינו לכזו פצצה: הונדה מציגה בקלן את הפיירבלייד החדש ל-2017, עמוס בטכנולוגיה ובאלקטרוניקה, עם יחס הספק/משקל מטורף ושפע בקרות אלקטרוניות. אמת מידה חדשה לאופנועי סופרבייק חוקיים לכביש. ואם זה לא מספיק – יש גרסת SP2 שתיוצר ב-500 יחידות בלבד כהומולוגציה לפיירבלייד שמתחרה בסופרבייק העולמי.

הונדה CBR1000RR SP ו-SP2
הונדה CBR1000RR SP ו-SP2

25 שנה אחרי הפיירבלייד המקורי של 1992, הונדה מפציצה שוב עם פיירבלייד חדש ל-2017 שנקרא CBR1000RR SP. בהונדה מתארים אותו כשלב הבא בשליטה המוחלטת.

מנוע הפיירבלייד חדש לחלוטין, והוא מציע שפע של טכנולוגיה. ראשית נספר שההספק המקסימלי טיפס ב-11 כ"ס וכעת עומד על 189 כ"ס ב-13,000 סל"ד, מערכת היניקה והפליטה חדשות לגמרי, ויחס הדחיסה טיפס מ-12.3:1 ל-13.0:1. הזרקת הדלק היא כעת עם מצערות חשמליות, ויש 3 מצבי ניהול מנוע ששולטות גם על שאר הפרמטרים של האופנוע, כמו למשל המתלים. יש גם קלאץ' מחליק וקוויקשיפטר לשני הכיוונים.

השלדה חדשה לגמרי גם היא, קלה יותר מהגרסה הקודמת, כולל שלדת הזנב, והמשקל הכללי של האופנוע ירד ב-14 ק"ג ביחס לפיירבלייד הקודם. כעת המשקל המלא עומד על 195 ק"ג בלבד, כלומר יחס הספק/משקל של כמעט 1:1. נזכיר שמדובר במשקל מלא ולא במשקל יבש.

בתחום המתלים – טירוף, לא פחות. הפיירבלייד SP מגיע עם מערכת בולמים של אוהלינס מסוג S-EC. זוהי מערכת אלקטרונית סמי-אקטיבית הכוללת בולמים מדגם TTX36 מאחור ו-NIX30 מלפנים – המערכת האיכותית והמתקדמת ביותר שיש כיום בכלים סדרתיים.

רק כדי להבין, זוהי מערכת המתאימה את עצמה לאופי הרכיבה ומשנה את השיכוכים בהתאם לתנאי הרכיבה. יש מחשב ייעודי ששולט במתלים, ויש 5 חיישני תאוצה, אינרציה וג'יירו שמפוזרים באופנוע ומודדים תאוצה בכל כיוון אפשרי. בנוסף, המערכת מקבלת נתונים על מהירות המנוע, מהירות הנסיעה, עוצמת הבלימה וזווית המצערת, משקללת הכל ומספקת את השיכוכים הנכונים לכל מצב ומצב. ישנם 3 מצבי רכיבה קבועים למערכת המתלים, ועוד 3 ידניים, כשבכל אחד מהם הרוכב יכול להתערב ולכוון לפי ראות עיניו.

אם זה לא מספיק יש גם מערכת בקרת החלקה מתקדמת, מערכת ABS מודרנית הכוללת מצב מרוץ וניתוק גלגל אחורי, כמובן שהיא יעילה גם בפניות, ויש מערכת שמונעת התרוממות של הגלגל האחורי תחת בלימה חזקה.

לוח השעונים גם הוא סופר-משוכלל. זה בעצם מחשב דרך עם מסך TFT צבעוני, ויש אפשרות לבחור מבין 3 תצוגות – לכביש, למסלול, ותצוגה נוספת של נתונים מכאניים.

הונדה CBR1000RR SP פיירבלייד דגם 2017
הונדה CBR1000RR SP פיירבלייד דגם 2017

CBR1000RR SP2

על בסיס הפיירבלייד SP המטורף, בהונדה משחררים גרסה נוספת, סופר-קרבית – SP2. למעשה מדובר בגרסת הומולוגציה לאופנוע הסופרבייק של הונדה בסופרבייק העולמי, והוא ייוצר ב-500 יחידות בלבד.

על פלטפורמת ה-SP בהונדה מוסיפים גלגלים קלים יותר של מרקזיני, חלקי קרבון רבים, ומנוע חזק יותר עם מהלך בוכנה ארוך יותר ושיפורים רבים בראש המנוע. אפשר גם לרכוש קיט מרוצים של HRC – למרוצים או לספורט. הקיטים כוללים מערכת פליטה למרוצים, מחשב ניהול מנוע חזק יותר, רכיבי צילינדר משופרים, זרוע אחורית, בלמים מחוזקים וצמת חשמל קלה יותר. זהו הלכה למעשה אופנוע מרוץ מהשורה הראשונה, שחלק גדול מהטכנולוגיה שלו נלקח מאופנוע ה-GP של הונדה – ה-RC213V.

מרוץ החימוש חזר, ובגדול!

אודות אביעד אברהמי

אביעד אברהמי
בן 41, רוכב על אופנועים 25 שנה ברציפות, חולה גז מאובחן, ממציא מטבע הלשון 'חזיר גז' ועורך את האתר שבו אתם גולשים כעת.

עשוי לעניין אותך

FIVE RS-C

מבצע באבזריון: כפפות FIVE RS-C ב-199 ש"ח

באבזריון יוצאים במבצע על כפפות FIVE RS-C - יומיומיות ספורטיביות בשילוב עור - 199 ש"ח במקום 408 ש"ח

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Single Sign On provided by vBSSO