דף הבית / חדשות / קסדות: היזהרו מזיופים וחיקויים!
image001

קסדות: היזהרו מזיופים וחיקויים!

תחקיר של רשת חדשות בריטית על קסדות מזויפות עלול להטריד כל רוכב דו-גלגלי; וגם - שארק הצרפתית רכשה את נולאן ו-X-LITE האיטלקית

נתחיל בחדשות מעולם אמצעי המיגון: חברת שארק (SHARK) הצרפתית, המייצרת בכלל בתאילנד, רכשה את חברת נולאן (NOLAN) האיטלקית הוותיקה, המייצרת קסדות מאז 1972 ומחזיקה גם את המותג X-LITE המוכר והפופולרי מאוד בישראל. המהלך נובע ככל הנראה מקשיים של החברה האיטלקית. לא ברור כרגע אם שתי החברות ישמרו על העצמאות של המותגים או יתאחדו לכדי מותג אחד.

סכנה – קסדות מזויפות!

בתחקיר שערכה רשת החדשות ITV NEWS התחקו החוקרים אחר תרבות הקסדות המזויפות, שאותן ניתן להתפתות ולקנות בעיקר באינטרנט. במבחן שערכה הרשת, בהתאם לתקן האירופאי של עמידות בפני מכה במהירות של כ-50 קמ"ש, העמידו שתי קסדות – אחת AGV רפליקת רוסי והשנייה אראי, שתיהן מזויפות – מול קסדות תקניות. התוצאות מזעזעות. תסתכלו בתוצאות המבחן – הקסדות המזויפות נבקעו כמו ביצה והדגימו את אי-יכולתן להגן על ראש הרוכב. מסוכן מאוד!

הקפידו תמיד על כך שהקסדה תעמוד באחד משני התקנים האירופאי והאמריקאי – ECE או DOT – זה מוטבע בקסדה עצמה. אל תתפתו לאתרים זולים ואל תפלו בפח של קסדה איכותית במחיר זול.

לתחקיר ולסרטונים – היכנסו לקישור.

 

אודות אסי ארנסון

אסי ארנסון
רוכב שטח וכביש, מאמן כושר ושיקום במקצועו, חולה על ספורט מוטורי מכל הסוגים - בעיקר של דו-גלגלי על כל סוגיו

עשוי לעניין אותך

5-Club-2-wheels-19

בשישי: מועדון החמש ישיק 2 אופנועים משופצים

מועדון החמש יקיים מחר בפתח תקווה השקה חגיגית של וספה ופנטיק משוחזרים ומשופצים משנות ה-70 וה-80; הכניסה חופשית

Single Sign On provided by vBSSO
דילוג לתוכן