דף הבית / חדשות / ק.ט.מ גונזת את פרויקט האדוונצ'רים של MV אגוסטה
LUCKY-EXPLORER-9.5-MY23

ק.ט.מ גונזת את פרויקט האדוונצ'רים של MV אגוסטה

בשנה שעברה חשפו ב-MV אגוסטה צמד אופנועי אדוונצ'ר חדשים, אולם עד כה הם לא יצאו לשוקים, והם ייגנזו בהחלטה של ק.ט.מ שרכשה חלק מאגוסטה

ב-MV אגוסטה חשפו בתערוכת מילאנו 2022 צמד אופנועי אדוונצ'ר החדשים – הלאקי אקספלורר (Lucky Explorer) 5.5 והלאקי אקספלורר 9.5. מאז ק.ט.מ רכשה חלק מאחזקות MV אגוסטה והאוסטרים (ככל הנראה) מקפיאים את הפרויקט.

קבוצת פירר מוביליטי, המחזיקה בין השאר את המותגים ק.ט.מ, הוסקוורנה, גאס גאס ו-WP, רכשה בשנה שעברה רבע ממניות חברת MV אגוסטה האיטלקית כצעד ראשוני מסתבר, כאשר מסתמן כי ימשיכו ברכישת המניות בעתיד הקרוב, עם שאיפה להשתלט על 50% לפחות מהמניות. רכישת המניות מיועדת להכניס את פירר מוביליטי לשותפות אסטרטגית אשר תתבטא ברכש החלפים לחברה ומכירה דרך המפיצים המקומיים בארצות הברית, קנדה ומקסיקו, והיא חלק מהמשך ההתרחבות הגלובלית של הקונצרן.

כמעט במקביל הציגו האיטלקים את פרויקט הלאקי אקספלורר (Lucky Explorer) בהשראת חברת הסיגריות לאקי סטרייק שמימנה בשנות ה-80 את אופנועי הפריז-דקאר של קאג'יבה שזכו בשני ניצחונות. MV אגוסטה היא הבעלים של קאג'יבה, עם הזכויות לאותן זיכרונות נוסטלגיים שמאפשרים כניסה לפלח שוק חשוב וכלכלי – סגמנט האדוונצ'רים. זה נועד לקרות בעזרת הלאקי אקספלורר 5.5 עם מנוע טווין מקבילי בנפח 554 סמ"ק והלאקי אקספלורר 9.5 עם מנוע טריפל בנפח 930 סמ"ק. צמד האופנועים הוצג בתערוכת מילאנו 2022, כמעט לפני שנה.

MV אגוסטה לאקי אקספלורר 5.5
MV אגוסטה לאקי אקספלורר 5.5

אז מדוע לא ראינו אותם עד כה בסוכנויות?

השמועות בענף טוענות כי בק.ט.מ מנסים לחסל את הפרויקט בתואנה כי צמד האופנועים ה'עממיים' יפגעו במותג היוקרתי, שאמור להתרכז במה שהוא טוב בו – אופנועים אקזוטיים ויקרים שמיועדים לרוכשים שרוצים להתהדר במותג אותו רכשו, כשפחות מעניין אותם איזה מהדגמים של MV אגוסטה הם רכשו כל עוד זה MV אגוסטה. אם אותו מותג יציע אופנועים שעולים פחות מנגיד 150 אלף ש"ח, זה יפגע ביוקרה של המותג. בק.ט.מ, שעברו לייצר במקומות כמו סין והודו, רוצים שיישמר בפורטפוליו של הקונצרן לפחות מותג אחד אותנטי שלא מחפש להוריד עלויות ייצור.

מה גם שאותם אופנועי אדוונצ'ר של MV אגוסטה יתחרו באותו הסגמנט שכבר עמוס באופנועי ק.ט.מ, הוסקוורנה, ובהמשך כנראה גם של גאס גאס. בסופו של דבר קבוצת פירר מוביליטי לא מחפשת להציע עוד מותג באותו פלח השוק, שמבחינה עסקית כבר לא יקדם אותם לשום מקום. בק.ט.מ לא שמו את כל עשרות מיליוני האירו בשביל להתחיל ולהוציא כספים מיותרים על הרפתקה שלא בטוח שתכניס את הכספים שהיא אמורה להכניס. מטרת הפרויקט היא להזרים מזומנים לקופת MV אוגוסטה, אבל בשביל כך צריך להשקיע הרבה יותר. וכבר כתבנו שבק.ט.מ לא רואים עין בעין את הרצון של האיטלקים לספק שם אקזוטי בחצי מחיר.

הומאז' לקאג'יבה לאקי סטרייק שהתחרו בדקאר
הומאז' לקאג'יבה לאקי סטרייק שהתחרו בדקאר

לדעתנו זה חבל, ואנחנו מקווים שההחלטה תשתנה והחזון של MV אגוסטה יתממש, משום שצמד האדוונצ'רים נראים מעניינים ויוסיפו עוד צבע לסגמנט. 

הלאקי אקספלורר 5.5, אשר פותח ביחד עם חברת QJ הסינית, הוא בעל מנוע טווין מקבילי מקורר נוזל בנפח 554 סמ"ק והספק שעומד בתקנות רישיון A1 – כלומר 47.6 כוחות סוס ב-7,500 סל"ד. המומנט עומד על 5.2 קג"מ ב-5,500 סל"ד. ל-5.5 חישוק קדמי בקוטר 19″ ו-17″ מאחור עם גובה מושב של 860 מ"מ ומרווח הגחון 210 מ"מ. המשקל היבש נמדד ב-220 ק"ג, כשיש מיכל דלק בנפח של 20 ליטר. מערכת המתלים של קאיאבה עם מזלג קדמי הפוך בקוטר 43 מ"מ ומהלך של 135 מ"מ ובולם יחיד אחורי עם מהלך של 160 מ"מ.

בלאקי אקספלורר 9.5 יש מנוע טריפל בנפח מוצהר של 930 סמ"ק. ההספק עומד על 124 כ"ס (91KW) ב-10,000 סל"ד והמומנט על 10.4 קג"מ ב-7,000 סל"ד. ל-9.5 חישוק 21″ מלפנים ו-18″ מאחור עם  גובה מושב מתכוונן על 870-850 מ"מ ומרווח הגחון 230 מ"מ. המשקל היבש נמדד ב-220 ק"ג, כשיש מיכל דלק בנפח של 20 ליטר. מערכת המתלים עם מזלג קדמי הפוך בקוטר 48 מ"מ של זקס ומהלך של 220 מ"מ ובולם יחיד אחורי עם מהלך של 210 מ"מ – שניהם עם כיוונונים מלאים. תוכנן שגרסה זו תקבל בעתיד את המצמד האוטומטי של של MV אגוסטה.

מערכות האלקטרוניקה מלאות בשתי הגרסאות, כשמסך ה-TFT בגרסה הבכירה בגודל 7″ ובגרסה הקטנה 5″, כשל-9.5 יש בקרות אחיזה ובלימה רב-שלביות, בקרת שיוט, מצבי ניהול מנוע וקישורית מלאה לסלולר עם מפות ניווט. יש גם אפשרויות אבזור רבות, כמו למשל ארגזים מקוריים, פנסים, מגנים ועוד.

מנוע טריפל חדש בנפח 930 סמ"ק
מנוע טריפל חדש בנפח 930 סמ"ק

LXP550_9390@

 

מנוע טווין מקבילי בנפח 534 סמ"ק
מנוע טווין מקבילי בנפח 534 סמ"ק
אופציות אבזור וזיווד
אופציות אבזור וזיווד

אודות אסי ארנסון

אסי ארנסון
רוכב שטח וכביש, מאמן כושר ושיקום במקצועו, חולה על ספורט מוטורי מכל הסוגים - בעיקר של דו-גלגלי על כל סוגיו

עשוי לעניין אותך

FE-350-2023-3

הוסקוורנה: חנויות 'פופ-אפ' בשטח במאי וביוני

לכבוד 10 שנים למותג הוסקוורנה המחודש בישראל, בעופר-אבניר יפתחו במהלך מאי ויוני חנויות פופ-אפ בשטח - ניתן יהיה לבצע נסיעת מבחן, לרכוש אופנוע ולקבל אותו במקום

2 תגובות

  1. Avatar

    כיאה לפירר…

  2. Avatar

    עוד מותג אקזוטי מדהים ואותנטי שהפיהרר כובש ומחסל !

Single Sign On provided by vBSSO
דילוג לתוכן