דף הבית / חדשות / ק.ט.מ חושפת את דגמי האנדורו של 2025
592891_MY25 KTM 300 EXC_01_ACTION_EXC Range

ק.ט.מ חושפת את דגמי האנדורו של 2025

לאחר הדור החדש שהוצג ל-2024, דגמי האנדורו של ק.ט.מ מקבלים ל-2025 עדכונים קלים, אך בניגוד לאחיותיה לפלטפורמה - גרסת ה-125 סמ"ק המחודשת לא תקבל רישוי כביש

בק.ט.מ מציגים את דגמי האנדורו של 2025 לאחר הצגת העדכונים של האחות לבית הוסקוורנה וגאס גאס בהתאמה. כצפוי, מדובר על עדכונים קלים לאחר הדור חדש לחלוטין שהוצג בשנה שעברה, עם 7 נפחים הפעם, כאשר גרסת ה-125 סמ"ק הדו-פעימתית חוזרת כנפח שמיני לרשימה, אבל רק כקרוס-קאנטרי – כלומר ברישוי אפור למרוצים וללא תקינת כביש ורישוי צהוב.

ק.ט.מ אנדורו 2025
ק.ט.מ אנדורו 2025

לשנת 2024 הציגו בק.ט.מ דור חדש לחלוטין של אופנועי אנדורו, שהיו דור חדש לחלוטין ותוכננו מחדש עם 95% חלקים חדשים לגמרי. הוסקוורנה וגאס גאס – אשר רוכבות למעשה על אותה הפלטפורמה של ק.ט.מ – הציגו בשבועות האחרונים את גרסאות 2025, שבאופן צפוי והגיוני הציגו עדכונים וחידודים קלים. לשתי היצרניות המוזכרות נוספה, או יותר נכון חזרה למלאי, גרסת 125 סמ"ק הדו-פעימתית. בפיירר מוביליטי מזהים את הביקוש בשוק, בעיקר בקרב הרוכבים החדשים, ומחזירים גרסת ה-125 הקלאסית, שלמעשה הוחלפה בגרסת ה-150 סמ"ק. כעת כמובן עם מערכת הזרקת דלק TBI ולא עם קרבורטור כמו בעבר. בק.ט.מ בוחרים לא להציע אותה עם רישוי צהוב כגרסת אנדורו (EXC) קלאסית, אלא רק בגרסת קרוס קאנטרי (XC-W) אשר מיועדת יותר למרוצים ושאינה רלוונטית לישראל ברישוי צהוב. כלומר מי שירכוש אותה יתמודד עם דרישות החוק המקומי שמתירות רכיבה רק במסלולים סגורים ומאושרים. בנוסף הוא נשאר על טהרת ה-Premix של השמן והדלק – כלומר ללא מיכל שמן נפרד, ועם ערבוב של השמן במיכל הדלק.

ק.ט.מ 125XC-W דגם 2025 - בלי רישוי כביש
ק.ט.מ 125XC-W דגם 2025 – בלי רישוי כביש

העדכונים לשנת 2025 מתחילים בגרפיקה, שמסיימת עם תקופת הסגול של שנות ה-90 ושמה דגש על מדבקות אפורות עם שלדה שחורה ומושב כתום. בולם ה-WP XPLOR PDS האחורי, שהיה חדש בשנה שעברה, מקבל כיול חדש להפחתת עומסים. כידוע, ובניגוד ללינקג' של הוסקוורנה וגאס גאס, הבולם של ק.ט.מ הוא מסוג PDS (ר"ת Progressive Damping System) הכולל חיבור ישיר לזרוע ולשלדה, ללא מנגנון מנופים, כשפעולת הפרוגרסיביות מתבצעת על-ידי בוכנה נוספת שנכנסת לתוך צילינדר ייעודי בשליש האחרון של מהלך הבולם. וזו הזדמנות טובה גם לחזור למבחן של 'לינקים מול PDS' שערכנו לפני כעשור.

בנוסף יש עדכון לזרוע האחורית שיסייע לעמידות לאורך זמן של מוביל השרשרת, חיבור חדש למיכל הדלק שגם מפחית את השפשופים בשלדה, ומתג On / Off חדש על הכידון שגם הופיע בגרסאות המוטוקרוס מודל 2025 של ק.ט.מ.

דגמי האנדורו של ק.ט.מ לשנת 2025 יגיעו ארצה בתקופה הקרובה, כאשר לא צפויים שינויים משמעותיים במחיר של דגמי 2024, שהתחילו ב-66 אלף ש"ח לגרסת ה-150EXC ועד ל-88 אלף ש"ח לגרסת ה-500EXC-F. גרסאות הסיקס דייז וה-300EXC הארד אנדורו יוצגו בשבועות הקרובים.

אודות אסי ארנסון

אסי ארנסון
רוכב שטח וכביש, מאמן כושר ושיקום במקצועו, חולה על ספורט מוטורי מכל הסוגים - בעיקר של דו-גלגלי על כל סוגיו

עשוי לעניין אותך

Royal Enfiels Guerrilla (2)

רויאל אנפילד מציגה את הגרילה 450

ברויאל אנפילד מציגים באופן רשמי את הגרילה 450 החדש, שמרחיב את משפחת ה-450 ונכנס כגרסת הבסיס עם תצורת סקרמבלר לכביש המבוססת על ההימליאן 450 החדש

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Single Sign On provided by vBSSO
דילוג לתוכן