דף הבית / חדשות / ק.ט.מ: ממשיכים לפתח את העתיד החשמלי
KTM-EMotion--169FullWidth-346786cc-1709731

ק.ט.מ: ממשיכים לפתח את העתיד החשמלי

פרויקט EMotion של ק.ט.מ ושותפותיה ממשיך להתפתח ולסמן תחום נוסף בו החברה רוצה להשיג דריסת רגל

אילוסטרציה חדשה שיצאה מבית העיצוב של ק.ט.מ – Kiska – מסמנת את המשך הפיתוח של האוסטרים, יחד עם השותפה ההודית בג'אג', בתחום ההנעה החשמלית.

פרויקט ה-EMotion של ק.ט.מ, אשר מתפרש גם כ'רגש' וגם כ'תנועה חשמלית', ממשיך את הקו שנוקטים בק.ט.מ. האוסטרים מעריכים שבעוד 20-10 שנים עולם האופנועים יעבור כמעט באופן מלא לכלים חשמליים, והם מכינים את התשתית הטכנולוגית שלהם מבית – על-ידי פיתוח הפלטפורמה החשמלית, כמו במקרה של הפרירייד E, שיצא עוד בשנת 2017. בעתיד, עם מציאת הפתרונות הטכנולוגיים לבעיה הגדולה ביותר של כלים חשמליים נכון להיום – קיבול סוללה וטווח נסיעה – הטכנולוגיה תזלוג מבחינתם גם לכלים נוספים, מקצועיים יותר לשטח ואפילו לאופנועי כביש.

בשנה שעברה הודיעו ק.ט.מ ובג'אג' על פיתוח מצברים בקיבול של 3-10KWh והתעמקות בשוק קטן הנפח של אופנועים וקטנועים. ההודעה באה יד ביד על המיקוד של ממשלת הודו בפיתוח קטנועים חשמליים שווי ערך ל-150 סמ"ק, שיקבלו תמריץ מבחינת מיסוי שם וימכרו בשוק ההודי. השלב הבא מבחינת ק.ט.מ הוא כאמור פרויקט ה-EMotion, אשר משלב כוחות עם 11 שותפים שונים ומגוונים בתחום המחקר, פיתוח, עיצוב וטכנולוגיה. כל האופרציה מתוכננת לעבוד בהודו ולהתמקד שם בשלב הראשון. בהמשך, המחלקה החשמלית תתפרש לאירופה וגם אלינו. בק.ט.מ פורשים את הפיתוח ל-3 שנים הבאות ומתכננים להשקיע 6.3 מליון יורו בפיתוח יחידות ההנעה והמצברים.

האילוסטרציה של Kiska – סדנת העיצוב האוסטרית שמעצבת את כל אופנועי ק.ט.מ משנת 1994, את אופנועי הוסקוורנה מ-2014 ואופנועי CFMOTO – מרמזת על הכיוון האורבני אליו מכוונת ק.ט.מ, ובמקביל על הרצינות בה הם רואים את התחום הזה.

נמשיך כמובן לעדכן בנושא המעניין.

אודות אסי ארנסון

אסי ארנסון
רוכב שטח וכביש, מאמן כושר ושיקום במקצועו, חולה על ספורט מוטורי מכל הסוגים - בעיקר של דו-גלגלי על כל סוגיו

עשוי לעניין אותך

CBR1000RR-020

MotoGP: פורטימאו יארח את הסבב האחרון של העונה

מסלול פורטימאו המחודש יארח את הסבב האחרון של עונת 2020 ב-22 בנובמבר השנה. סבבי ארגנטינה, מלזיה ...

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Single Sign On provided by vBSSO