דף הבית / חדשות / ק.ט.מ רוכשת את גאס גאס!
KTM_GASGAS_w1000x667

ק.ט.מ רוכשת את גאס גאס!

6 שנים לאחר שהשתלטה על המותג הוסקוורנה, הודיעה ק.ט.מ על רכישת חברת אופנועי שטח נוספת - גאס גאס הספרדית

ק.ט.מ ממשיכה להעמיק את אחיזתה בעולם אופנועי השטח ומודיעה על כניסה כשותפה בחברה שמחזיקה במניות גאס גאס הספרדית.

דיווחנו באופן שוטף על הקשיים שמלווים את החברה הספרדית, שבשנים האחרונות לא מצליחה להתייצב מבחינה כלכלית ונמצאת תמידית על סף פיטורים, קיצוצים ואף הכרזת פשיטת רגל. בגאס גאס אף הכריזו על תכנית התייעלות נוספת שתבוא לידי ביטוי בקיצוץ של כ-50% בהוצאות החברה. דגמי שנת 2020 לא התקדמו צעד קדימה כמו כל שאר החברות כתוצאה מקשיי החברה.

בק.ט.מ הביעו בעבר התעניינות ברכישת מניות גאס גאס, אך הדבר לא הבשיל לכדי עסקה והם הפנו את המשאבים לרכישת והחייאת מותג הוסקוורנה – מהלך שהוכיח את עצמו ברמה העסקית, ובגדול. אתמול (יום ה') הודיעו בק.ט.מ על כניסה כשותפים בחברת Black Toro Capital – חברת השקעות גלובלית שרכשה ב-2016 את גאס גאס.

גאס גאס ייכנסו כעת תחת המטרייה של ק.ט.מ, שכאמור מכילה גם את הוסקוורנה ואת מותג הבולמים WP, ימשיכו את פיתוח דגמי האנדורו והטריאל שלהם, וסביר להניח שגם דגמי חשמל עתידיים. בעבר התעניין סטפן פירר, יו"ר קבוצת ק.ט.מ, ברכישת דוקאטי, ובקצב הזה לא נופתע אם מהלך זה אכן יתממש. עסקת ק.ט.מ-גאס גאס טעונה עדיין אישור של הממונה על ההגבלים בספרד, אך לאור מצבה הכלכלי של החברה הספרדית אנו לא צופים בעיות בנושא.

אם מהלך רכישת גאס גאס על-ידי ק.ט.מ אכן ייצא לפועל לא ברור מה יקרה עם זיכיון ייבוא גאס גאס, אולם אנחנו מעריכים שהוא יישאר אצל הזכיינים הקיימים, ובמקרה של ישראל מטרו מוטור. נמשיך כמובן לעדכן.

אודות אסי ארנסון

אסי ארנסון
רוכב שטח וכביש, מאמן כושר ושיקום במקצועו, חולה על ספורט מוטורי מכל הסוגים - בעיקר של דו-גלגלי על כל סוגיו

עשוי לעניין אותך

KARIBOU (1)

מודעה: קריבו הרפתקאות אופנועים בעולם

קריבו הרפתקאות אופנועים מציעה טיולי אופנועים ייחודיים ברחבי העולם בכמה סגמנטים ובגישה קצת שונה - החל מהמסלול, דרך המלונות והמסעדות, ועד האווירה הכללית

Single Sign On provided by vBSSO
דילוג לתוכן