דף הבית / אנשים / ראיון: רואי הסינג, מנכ"ל המכביה
ROEI2

ראיון: רואי הסינג, מנכ"ל המכביה

במכביה ה-21 יתקיימו לראשונה בתולדות המשחקים גם תחרויות ספורט מוטורי - אנדורו ומוטוקרוס; שוחחנו עם מנכ"ל המכביה על החזון ועל הביצוע

במכביה ה-21, שתיפתח ב-12.7.22, יתקיימו לראשונה תחרויות ספורט מוטורי – אנדורו ומוטוקרוס – הפעם כענף פיילוט, אולם החל מהמכביה ה-22 ספורט מוטורי יהיה ענף בלתי נפרד ממגוון ענפי הספורט של המכביה, ובתחרויות הספורט המוטורי ישתתפו רוכבים יהודים מכל רחבי העולם.

אי אפשר להפריז בחשיבות של העניין, שכן המכביה היא אירוע הספורט השני בגודלו בעולם, ולתחרויות ספורט מוטורי באירוע בסדר גודל שכזה יש יתרון כפול: גם חשיפה בסדר גודל עולמי, וגם לגיטימציה והכנסה למרכז הבמה של ענף ספורט שנחשב במקומות רבים כאיזוטרי.

האחראים להישג הזה הם אנשי Riders for Ridersאיתמר ציפורי ודור שוורץ, וכמובן מנהלי המכביה ומקבלי ההחלטות, שהגיעו עם ראש פתוח, הבינו את הפוטנציאל הקיים בספורט מוטורי, ואחרי שהבינו את המשמעויות הלכו על זה בכל הכוח. הקרקע כמובן הוכנה היטב בתחרויות הסופר-אנדורו בארנה בירושלים, וכן במינוס 400 בים המלח – שהיה הסבב הפותח של אליפות העולם באנדורו. העבודה המשותפת של אנשי Riders for Riders עם אנשי המכביה החלה כבר לפני כשנה וחצי, כשהמטרה הייתה לייצר ענף חדש במכביה, ומכאן והלאה לקדם את הענף בכל העולם, כשהמכביה היא הפלטפורמה האידאלית לכך. ואכן, ענף חדש הוקם במכביה – ספורט מוטורי – וכאמור לא ניתן להפריז בחשיבות העניין.

במכביה הקרובה תתקיים תחרות אנדורו במסלול אשר יוקם במיוחד בפארק הלאומי ברמת-גן, וישתתפו בו רוכבים מהארץ לצד רוכבים מובילים מחו"ל כמו פול טארס. בנוסף, תתקיים במסלול וינגייט תחרות מוטוקרוס בהשתתפות רוכבים רבים. גם באנדורו וגם במוטוקרוס יהיו קטגוריות רבות – ובכלל זה קטגוריות ילדים בגילים שונים. הפעם במכביה ה-21 שתי התחרויות יתקיימו כפיילוט, והחל מהמכביה ה-22 שתתקיים בעוד 3 שנים שני הענפים הללו יהיו ענפים מלאים במשחקי המכביה, כחלק בלתי נפרד משאר הענפים.

ישבנו עם רואי הסינג, מנכ"ל המכביה, כדי להבין ישירות ממנו את החזון והביצוע, כמו גם על התכניות לעתיד. 

צפו בראיון: רואי הסינג, מנכ"ל המכביה, על ספורט מוטורי במכביה ה-21:

אודות אביעד אברהמי

אביעד אברהמי
בן 46, רוכב על אופנועים 30 שנים ברציפות, חולה גז מאובחן, ממציא מטבע הלשון 'חזיר גז' ועורך את האתר שבו אתם גולשים כעת.

עשוי לעניין אותך

Pol Tarres

ראיון: פול טארס

פול טארס, שהתפרסם בזכות הסרטים שהפיק כשהוא רוכב על ימאהה טנרה 700, מפיק את הסרט השלישי בסדרה - Seeker 3 - בישראל; ישבנו איתו לשיחה על החיבור המיוחד לישראל

Single Sign On provided by vBSSO
דילוג לתוכן