דף הבית / חדשות / רויאל אנפילד משקיעה בסטארק החשמלית
Stark-Varg-001

רויאל אנפילד משקיעה בסטארק החשמלית

רויאל אנפילד משקיעה 50 מיליון אירו ורוכשת מניות של חברת הסטארטאפ סטארק אשר הציגה את הווארג - המוטוקרוס החשמלי עם 80 כ"ס

50 מיליון אירו בתמורה ל-10.35% ממניות סטארק מספרד ואחיזה בידע מתחום ההנעה החשמלית אשר תשמש את אופנועי החברה בעתיד הקרוב. 

רויאל אנפילד, או יותר נכון Eicher Motors Ltd (EML) – הבעלים של רויאל אנפילד, השקיעו ברכישת 10.35% ממניות חברת האופנועים החשמליים סטארק סכום של 50 מיליון אירו, אשר נועדו להזרים כספים לפיתוח אצל סטארק (טרם מסרו כלים ללקוחות), ובתמורה לקבל ידע בתחום ההנעה החשמלית, אשר יאפשר להציג אופנועי רטרו (עוד יותר) מודרניים בעתיד.

רויאל אנפילד היא חברת האופנועים הוותיקה בעולם. החברה התחילה לייצר אופנועים בבריטניה כבר ב-1901, והיא החברה היחידה שממשיכה לייצר אופנועים ברציפות כבר 122 שנים. ב-1952 הייצור עבר להודו, בעיקר לשוק המקומי, אולם בשנים האחרונות בחברה מכוונים את המשאבים כדי לפתח אופנועים המתאימים לשוק האירופאי ולשאר העולם המערבי.

חברת סטארק הספרדית הציגה את הווארג (VARG – שועל חזק בשבדית) בסוף שנת 2021 – מוטוקרוס חשמלי שנועד להקדים את העתיד ומבטיח ביצועים טובים יותר מדגמי המוטוקרוס המובילים בשוק. סטארק פיתחו את הדגם בשיתוף פעולה עם סבסטיאן טורטלי הצרפתי וג'וש היל האמריקאי – שני רוכבי מוטוקרוס ותיקים ומעוטרים. גולת הכותרת היא המנוע החשמלי, ששוקל 9 ק"ג ועטוף בכיסוי קרבון, ומבטיח לספק 80 כוחות סוס בגלגל האחורי ומומנט מוצהר של 95.6 קג"מ. הסוללה יכולה להספיק ל-35 דקות של רכיבת מוטוקרוס אינטנסיבית או עד שש שעות של אנדורו קל ושקט. זמן הטעינה הוא בין שעה לשעתיים – תלוי במטען. למרות שסטארק כבר רשמו צבר של אלפי הזמנות מלקוחות שסיפקו מקדמה, הם לא עמדו בזמן האספקה שנקבע לסוף שנת 2022, ולמעשה דחו אותו למועד לא ידוע בשנה הנוכחית.

כאמור, המזומנים מרויאל אנפילד אמורים לספק שקט כלכלי שיאפשר לסיים את הייצור של האופנוע הראשון ולהרחיב את היריעה לאופנועים עתידיים נוספים. חיבור בהחלט מעניין ולא צפוי בין שתי החברות. מי יודע, אולי נוכל לרכוב אוטוטו על סופר מטאור או סקראם עם מנוע חשמלי.

אודות אסי ארנסון

אסי ארנסון
רוכב שטח וכביש, מאמן כושר ושיקום במקצועו, חולה על ספורט מוטורי מכל הסוגים - בעיקר של דו-גלגלי על כל סוגיו

עשוי לעניין אותך

Benelli TRK702

בנלי: בקרוב יוצג המחליף של ה-TRK502

בעתיד הקרוב יציגו בבנלי מחליף לרב המכר ה-TRK502, אשר ייקרא TRK552 ויקבל שדרוגים במנוע, במכלולי השלדה ובמערכות האלקטרוניות

Single Sign On provided by vBSSO
דילוג לתוכן