דף הבית / חדשות / רומניאקס 2017: טירוף!
Romaniacs-2017-d2-3-019

רומניאקס 2017: טירוף!

מרוץ האקסטרים-אנדורו רד-בול רומניאקס גובה השנה קורבנות רבים; הישראלים, לעומת זאת, מפציצים; סיכום אחרי 3 ימי רכיבה

כתב וצילם: עמרי גוטמן

אחרי 3 ימי רכיבה ברומניאקס, אלפרדו גומז, ג'וני ווקר, ווייד יאנג, דיוויד נייט ופול טארס כבר פרשו. גראהם ג'ארוויס מוביל את היום השלישי, כשפול בולטון ומריו רומן בעקבותיו, בהפרש קטן יחסית.

בקטגוריות הבכירות (גולד וסילבר) קוצרו המסלולים באופן משמעותי; לדברי מרטין פרינדמץ, מארגן התחרות, הגשמים שירדו אתמול בלילה הפכו את המסלול לכמעט בלתי אפשרי ולכן הוחלט לקצרם, כך שהמתחרים סיימו אותם בכ-4-6 שעות, במקום ה-7-9 המתוכננות.

הערב מסר פרינדמץ כי רמת הקושי אמנם הולכת ועולה מדי שנה, אולם כך גם רמת הרוכבים.

לדברי ג'ארוויס, אותו ראיינו מיד לאחר הסיום, עובדה זו הייתה משמחת מאוד, שכן הוא התכונן נפשית לעוד חצי יום של רכיבה מאומצת.

גראהם ג'ארוויס - מוביל
גראהם ג'ארוויס – מוביל

למרות הרושם שאולי נוצר, המסלול השנה לא קשה משמעותית משנים קודמות ואחוז המסיימים בכל קטגוריה (80% ויותר בכולן), מלמד שלא מדובר בארצברג 2.

אמנם נפצעו לא מעט רוכבים בכירים, ובהחלט ישנם קטעים קשים ברמה מפלצתית, אולם בסך הכל ישנם כאלה כל שנה, וגם אם דרגת הקושי עלתה, לא מדובר בקפיצת מדרגה רצינית – שוב, בהשוואה לשנים קודמות ולרוכבי העל.

באגף הישראלי, צמד האחים למשפחת סלע ממשיכים להרשים, הן את המארגנים והן את לוח התוצאות.

צוק סלע (הוסקוורנה TE300), המתחרה הישראלי היחיד בקטגוריית סילבר, מסכם את שלושת הימים הראשונים כשלושת הימים הקשים ביותר בחייו, ימים שכוללים 7-9 שעות של רכיבה בהרים, נחלים, ואדיות, וזה סוחט נפשית – לא רק גופנית. היום השלישי היה עבורו טוב מאוד. היום כלל לראשונה סינגלים מהירים ושבילים בהם ניתן לפתח מהירות, אולם הערפל הכבד האט אותו בחלק מהדרך. עלייה משותפת עם קטגוריית הגולד יצרה פקק תנועה, וזו הייתה הזדמנות לשפר את המיקום מ-68 ל-46. מחר היום האחרון של המרוץ, ויש רצון להשתפר ולעבור אותו בפול גז אבל עם מינימום טעויות ולסיים במקום טוב, אבל עם גוף שלם ואופנוע שלם. חשוב לא פחות.

צוק סלע (זה לא הוסקוורנה - זה ק.ט.מ)
צוק סלע

סוף סלע (ק.ט.מ SX85 – בתמונה בראש הידיעה) בקטגוריית הברונז ממשיך ללעוס סלעים, והיומיים הראשונים היו טובים מבחינתו. האתגר והקושי התבטאו בשעות הרכיבה הארוכות – להן היה מוכן מנטאלית – אולם עייפו אותו פיזית. היום השלישי היה יום רכיבה מעולה אותו סיים במקום 20 (!). היום היה קשה מבחינת שעות רכיבה, למעלה מ-7 שעות רכיבה, עם לא מעט קטעים טכניים ומקומות רבים שבהם נפילה מתבטאת בסיום המרוץ, עובדה שהכריחה לשמור על ריכוז מרבי במשך שעות ארוכות. מחר יקדיש את עיקר מרצו לניווט, לאור ההערכה שהמסלולים יהיו מהירים יותר; נקודה נוספת לשיפור מבחינתו היא הטכניקה.

סוף סלע והק.ט.מ SX85 בברונז. כבוד!
סוף סלע והק.ט.מ SX85 בברונז. כבוד!

מרון קליגר (ק.ט.מ 300EXC)הגיע היום 1:38 דק' לפני תום הזמן החוקי לסיום, ורמי צמח (הוסקוורנה TE300) ב-8:23 שעות, כלומר 8 דקות מעבר לזמן החוקי המרבי לסיום. אולם בשל הקושי, ככל הנראה גם הוא לא ייענש.

מרון קליגר
מרון קליגר

גיא נורסלע (ק.ט.מ 125EXC), המתחרה בקטגוריית האיירון ומלווה על-ידי מאמנו – זיו כרמי, נקע את הרגל היום מעט לפני נקודת השירות, אולם ככל הנראה יוכל להמשיך מחר, למרות הכאבים. הוא מוביל את קטגוריית האיירון ב-31 דקות. הישג יפה מאוד לצעיר בן ה-14.

המסלול מחר יהיה מהיר יחסית בחלקו הראשון וטכני בחלקו השני, והרוכבים יעברו 100 קילומטרים בקטגוריית האיירון ועד 150 בקטגוריה הבכירה, כשזמן המרוץ מחר מוערך בכ-4 עד 6 שעות, תלוי קטגוריה. נמשיך לעדכן.

אודות כתב אורח

Avatar

עשוי לעניין אותך

5-Club-2-wheels-19

בשישי: מועדון החמש ישיק 2 אופנועים משופצים

מועדון החמש יקיים מחר בפתח תקווה השקה חגיגית של וספה ופנטיק משוחזרים ומשופצים משנות ה-70 וה-80; הכניסה חופשית

Single Sign On provided by vBSSO
דילוג לתוכן