דף הבית / חדשות / ריקול עולמי: אפריליה תחליף מנועים ב-660 החדשים
Aprilia-RS660-001

ריקול עולמי: אפריליה תחליף מנועים ב-660 החדשים

אפריליה משחררת ריקול עולמי למנועי ה-660 סמ"ק של ה-RS660 והטואונו 660 החדשים - בגלל בעיה בתזמון השסתומים שתוביל להחלפת המנוע בשלמותו

אפריליה הודיעה על ריקול לחלק ממנועי ה-660 סמ"ק החדשים של ה-RS660 והטואונו 660 בגלל בעיה בהנעת השסתומים – שתוביל להחלפת מנוע בשלמותו.

באפריליה הודיעו על ריקול שיוביל להחלפת המנוע בשלמותו בחלק מדגמי RS660 וטואונו 660 שנמסרו ללקוחות ברחבי העולם. הצעד נובע מבעיה במובילי השסתומים של סדרת ייצור מסוימת, שמסתכמת כרגע בכ-700 יחידות ברחבי העולם, מהן כ-100 יחידות בארה"ב. היו גם בעיות שאותרו בטלטלים (Connecting Rod) במספר יחידות שנמכרו בארצות הברית, שהובילו לכשל לאחר אלפי קילומטרים בודדים.

הטואונו 660 וה-RS660 הגיעו ממש לאחרונה לישראל, וכפי הנראה גם בין האופנועים שהגיעו ארצה יש מנועים מסדרת הייצור הפגומה אשר יידרשו לריקול. למיטב ידיעתנו הכלים טרם נמסרו ללקוחות, כך שיוחלף בהם מנוע שלם טרם המסירה ללקוחות.

המנוע המדובר חדש בארסנל אפריליה, אם כי מדובר בחצי בלוק הצילינדרים הקדמי של מנוע ה-V4 של ה-RSV4 הספורטיבי ובנפח אשר קוצץ ל-650 סמ"ק כך שהטכנולוגיה לא חדשה עבור אפריליה. המנוע החדש מפיק 95 כ"ס, גמיש למדי עם טווח מומנט יעיל רחב שמתאים לשימוש יומיומי ובעל אופי חלק מאוד לאספקת כוח, כפי שגילינו במבחן לטואונו 660.

קריאת שירות (ריקול) להחלפת מנוע אינו חדש, ונזכיר שבדוקאטי יצאו לאחרונה בריקול להחלפת המנוע בשלמותו במולטיסטראדה V4 החדש, כולל שבעה כלים שנמכרו בישראל, גם בגלל בעיה במובילי השסתומים. במקרה אחר שהתרחש ב-2016 בימאהה YZF-R1המנועים נפתחו על-מנת להחליף גלגל שיניים בתיבת ההילוכים.

נעדכן על הסטטוס של האופנועים אשר הגיעו ארצה ברגע שנקבל מידע מדויק בנושא.

מנוע הטווין המקבילי 660 סמ"ק של הטואונו וה-RS660
מנוע הטווין המקבילי 660 סמ"ק של הטואונו וה-RS660

אודות אסי ארנסון

אסי ארנסון
רוכב שטח וכביש, מאמן כושר ושיקום במקצועו, חולה על ספורט מוטורי מכל הסוגים - בעיקר של דו-גלגלי על כל סוגיו

עשוי לעניין אותך

Yamaha XT500 79 2

נוסטלגיה: ימאהה XT500 – הזה שניצח את הדקאר

ה-XT500 המקורי משנת 1976 נחשב לאחד האופנועים החשובים ביותר של ימאהה, נמכר בהמוניו ואף ניצח את ראלי פריז דקאר האימתני

4 תגובות

 1. Avatar

  לא יאומן. רק יצא וכבר????????? אוי ויי.

 2. Avatar

  עופר אבניר כאב ראש, אפריליה מנחוס בארץ

 3. Avatar

  עזבו מנוע. זה לא חשוב. העיקר הוא שעיצוב האופנוע מדהים. לקנות ולהציב בסלון.

 4. Avatar

  ברגע שמחליפים מנוע האופנוע לא נוסע כמו שהוא יצא מפס היצור היה לי את r1 והייתה ריקול החליפו לי מנוע ופשוט האופנוע קירטע בסוף מכרתי אותו העיקר להיפטר

Single Sign On provided by vBSSO
דילוג לתוכן