דף הבית / מכונות / רכיבה ראשונה: אפריליה טוארג 660
Aprilia Tuareg 660 Launch-PH

רכיבה ראשונה: אפריליה טוארג 660

האפריליה טוארג 660 הוא דגם האדוונצ'ר שחולק את פלטפורמת מנוע הטווין מקבילי בנפח 660 סמ"ק, והוא אדוונצ'ר קרבי, איכותי וטכנולוגי עם ביצועים טובים בכביש ובשטח

צילום: רונן טופלברג

 • יתרונות: עיצוב מיוחד, מנוע טווין מחוספס עם צליל מרשים, אלקטרוניקה מתקדמת, קלות רכיבה, יכולות בכביש ובשטח
 • חסרונות: עיצוב מיוחד, משקף קדמי לא מתכוונן, צריכת דלק במבחן
 • שורה תחתונה: הטוארג 660 הוא אדוונצ'ר-ראלי עם שם נוסטלגי ויכולות גבוהות בכביש ובעיקר בשטח – מתחרה ראוי לימאהה טנרה 700.
 • מחיר: 85,000 ש"ח
 • מתחרים: ימאהה טנרה 700ב.מ.וו F850GSק.ט.מ 890 אדוונצ'ר R, הוסקוורנה נורדן 901טריומף טייגר 900 ראלי, הונדה אפריקה טווין 1100
 • נתונים טכניים: מנוע טווין מקבילי 270-450, נפח 659 סמ"ק, הספק 80 כ"ס ב-9,250 סל"ד, מומנט 7.35 קג"מ ב-6,500 סל"ד, 8 שסתומים, DOHC, קירור נוזל, הזרקת דלק, מצערות חשמליות, 6 הילוכים עם קלאץ' מחליק בתפעול מכאני, שלדת צינורות פלדה עם מנוע נושא עומס, בולמים קדמיים הפוכים בקוטר 43 מ"מ של קאיאבה, כיוון עומס קפיץ ושיכוך החזרה, מהלך 240 מ"מ, בולם יחיד, כיוון עומס קפיץ ושיכוך החזרה, מהלך גלגל 240 מ"מ, צמד דיסקים קדמיים של ברמבו בקוטר 300 מ"מ עם קליפרים כפולי בוכנות, דיסק אחורי בקוטר 260 מ"מ עם קליפר צף בעל בוכנה אחת, אורך 2,220 מ"מ, בסיס גלגלים 1,525 מ"מ, גובה מושב 860 מ"מ, מיכל דלק 18 ל', משקל מלא 204 ק"ג, צמיגים: 90/90-21, 150/70R18, תצרוכת דלק במבחן 16 ק"מ/ל'
 • בקרות ואלקטרוניקה: מצערות חשמליות, 4 מצבי רכיבה – מהם 2 קבועים ו-2 ניתנים לשינוי, חיישן מדידת אינרציה IMU ב-6 צירים, חבילת aPRC הכוללת בקרת אחיזה, בקרת ווילי, בקרת בלימת מנוע, ABS להטיה, בקרת שיוט, מסך TFT בגודל "5, פנסי LED היקפיים, אופציה לקוויקשיפטר.

צפו בווידאו – אפריליה טוארג 660 ברכיבה ראשונה:

צילום: אסף רחמים; עריכה: אביעד אברהמי

מה זה?

האפריליה טוארג 660 הוא האדוונצ'ר-ראלי החדש והטכנולוגי של אפריליה, שהוצג לאחרונה כחלק משלישיית דגמי ה-660 ומכוון לקטגוריית האדוונצ'ר-ראלי הקרביים שבראשם הימאהה טנרה 700 הפופולרי. אחיו לפלטפורמה הם ה-RS660 והטואונו 660 – הכלים החשובים ביותר של אפריליה בעשור האחרון, אם לא יותר. שלושתם מיועדים להעניק לאפריליה תזרים מכירות חיובי, כשהם פונים למיינסטרים האופנועני האירופאי, מה שנעלם לגמרי באפריליה בתקופה הארוכה האחרונה. נזכיר כי אפריליה הוא המותג הספורטיבי של קונצרן פיאג'ו האיטלקי, והוא מזוהה בעיקר עם אופנועי ספורט – כולל סופרבייק ו-MotoGP.

הטכנולוגיה והאלקטרוניקה נמצאים בטופ של ימינו, אך השם שנבחר לאדוונצ'ר נועד לפרוט על נימי הנוסטלגיה שכולם אוהבים עם שימוש בשם טוארג, שבעבר יוחס לדגמי האדוונצ'ר של אפריליה ולאו דווקא ל-SUV הגדול ויוקרתי של פולקסווגן. הטוארג המקורי הוצג בשנת 1985 ומימש את אופנת דגמי הפריז-דקאר בשנות ה-80. אנחנו קיבלנו בישראל את דגמי ה-Wind בנפחים 50 ו-600 סמ"ק עם עיצוב כפול-פנסים מלפנים והצביעה המרשימה ברוח דגל איטליה. הטוארג 600 של פעם הגיע עם מנוע סינגל בנפח 562 סמ"ק של רוטאקס, גל זיזים עילי יחיד וקירור אוויר, הספק של 46 כ"ס ב-7,100 סל"ד גבוהים ומומנט של 5.9 קג"מ ב-5,800 סל"ד.

בחזרה להווה, הטוארג מציע מנוע טווין מקבילי בנפח 660 סמ"ק שבנוי על בסיס הטכנולוגיה של מנוע ה-V4 של אפריליה, עם סידור א-סימטרי של 270° בין פיני גל הארכובה, שיוצר סאונד נוכח ומכלול תחושות מעניינים. המנוע החדש בעל ארבעה שסתומים לצילינדר, גל זיזים עילי כפול וכמובן מקורר נוזל. הזנת הדלק מתבצעת על-ידי צמד מצערות חשמליות בקוטר 48 מ"מ, כשיש שליטה על אופי אספקת הכוח ועל בלימת המנוע. המנוע מפיק בטוארג 80 כ"ס, לעומת 95 כ"ס בדגמי הכביש הספורטיביים. באפריליה העדיפו מנוע גמיש יותר ומותאם לשטח שמספק כוח כבר בסל"ד נמוך ובינוני, וכן את האפשרות לגרסה מוגבלת ל-47.6 כ"ס לבעלי רישיון A1. המנוע ממוקם כאן בזווית שונה לטובת מרכוז מסה ביחס לדגמי הכביש, ומערכת השימון שונה על-מנת לאפשר שימון יעיל בזויות של מדרון או עלייה האופייניים לשטח.

אפריליה טוארג 660
אפריליה טוארג 660

בניגוד לשלדת קורות אלומיניום בדגמים הספורטיביים, בטוארג 660 יש שלדת צינורות פלדה עם מנוע נושא עומס. החישוקים מגיעים במידות שטח, כלומר בקוטר "21 מלפנים ו-"18 מאחור, עם צמיגי אדוונצ'ר עליהם – פירלי סקורפיון ראלי STR. מערכת המתלים כוללת מזלג הפוך של קאיאבה בקוטר 43 מ"מ ובולם אחורי יחיד – שניהם מתכווננים. לאפריליה מהלך גלגל מכובד מאוד בשני הקצוות של 240 מ"מ, וזאת לעומת 200 מ"מ מלפנים ו-210 מ"מ מאחור בטנרה 700, שהוא המתחרה המובהק. רק לשם הפרספקטיבה, מהלך הגלגל זהה לזה למוצע ב-890 אדוונצ'ר R של ק.ט.מ.

הטוארג 660 מקבל חבילת אלקטרוניקה מכובדת ביותר מחבילת ה-APRC (ר"ת Aprilia Performance Ride Control). יש כאן מצערות חשמליות עם ארבעה מצבי רכיבה שונים, שניים מתוכם קבועים לכביש – Urban עם תגובות מצערת מתונות ו־Explore שמשחרר את כל הסוסים, ושניים ניתנים להתאמה – Offroad לשטח שמנתק את ה-ABS על הגלגל האחורי ומפחית את התערבות בקרת האחיזה, ו־Individual להתאמה אישית של כל פרמטר בנפרד. את המצבים ניתן להחליף בזמן רכיבה בלחיצת כפתור יחיד על בית המתגים הימני, בצורה מיידית ומאוד נוחה. יש מערכת IMU למדידת אינרציה, שעל בסיסה מוטמעים מערכת ABS להטיה הניתנת לניתוק על הגלגל האחורי, בקרת אחיזה עם ארבעה מצבים ואפשרות לניתוק מלא, בקרת בלימת מנוע עם שלוש רמות, שלוש מפות מנוע המשפיעות על תגובת המצערת ובקרת שיוט. בנוסף, יש פנסי LED היקפיים, ויש מסך TFT בגודל 5″ שמשנה את הבהירות לפי תנאי התאורה. בדגמי ההשקה לא היה את קוויקשיפטר, שמגיע בתוספת תשלום.

העיצוב בקורלציה מלאה לשאר דגמי ה-660, שהם בעצמם נושאים את הדנ"א של ה-RS / RSV והטואונו הגדולים, עם צמד הפנסים החדשים של אפריליה – LED כמובן, ועם מושב שטוח שמסתיים בזנב מינימליסטי. המשקף הקדמי מקובע ואינו מתכוונן, ומיכל הדלק עשוי מפלסטיק. לאפריליה טוארג 660 אפשרות לשלוש צביעות שונות, בהשקה ראינו את הצהוב-שחור ואדום-שחור, כאשר הטריקולור לא נכח וככל הנראה גם לא יגיע לארץ. באפריליה מציעים אביזרים נלווים מקוריים וממותגים שכוללים מיגוני מנוע ומיכל דלק, ארגזים לציוד, רגלית אמצע ופריטי רכיבה ולבוש תואמים.

אדוונצ'ר-ראלי בנפח בינוני על בסיס מנוע ה-660 החדש של אפריליה
אדוונצ'ר-ראלי בנפח בינוני על בסיס מנוע ה-660 החדש של אפריליה

ביצועים

המנוע החדש הוא חלק משלישיית דגמי ה-660 של אפריליה. בעוד שדגמי הכביש מספקים 95 כוחות סוס שהרגישו לנו חזקים על המסלול, כאן יש 80 כ"ס, שסוחבים יותר משקל – וההבדלים מורגשים. המנוע גמיש ונעים מאוד לשימוש, כשהוא חלק לגמרי ונשמע היטב דרך מערכת הפליטה. לצורך שמירה על קצב מהיר צריך לדחוק במנוע, שמצידו מאפשר עלייה מהירה בסל"ד שמתבטאת בדחיפה אחידה ומהירה עד לקצב שיוט של כ-140 קמ"ש. שם המנוע מספק תחושה נוחה מאוד, עם אפשרות להאיץ עוד במעלה הסל"ד. הקצב המהיר, יחד עם הרכיבה בשטח, הביא את הטוארג לצריכת דלק של כ-16 ק"מ לליטר במהלך המבחן. יש לטוארג 660 סאונד מעניין, לא אופייני למנוע טווין מקבילי, יחד עם חספוס עדין ומכלול תחושות מעניין. המנוע גורם לך כרוכב להרגיש את הרכיבה בכל שלב. שילוב ההילוכים מהיר ומדויק ותחושת המצמד המכאני טובה ורכה, כאשר, כאמור, בדגמי ההשקה לא היה את הקוויקשיפטר.

הפונקציה הבאה שחיברה אותנו לכביש ולשטח הרשימה אותנו מאוד בשני המקרים. בולמי הקאיאבה מציעים, כאמור, מהלך של 240 מ"מ. בכביש המשמעות היא ספיגה מוחלטת של בורות, פתחי ביוב ושיבושים רגילים של תקופת הגשמים. המחיר, יחד עם חישוק ה-21″ מלפנים, הוא איטיות מסוימת בשינויי הכיוון המהירים. ההידראוליקה המשובחת איפשרה יציבות ותחושה טובה מאוד בפניות הארוכות של כבישי בנימין בהם רכבנו בהשקה. מהלך המתלים אפשר ספיגה מרשימה מאוד בשטח, עם אפשרות לפתח קצב מרשים מאוד בשבילים וספיגה מעולה של כל מה שהשלכנו בפני הטוארג 660, כולל נסיעה בתוואי נחל מסולע, עליות משובשות, קפיצות ושלוליות בוץ חלקלקות.

כמו בדגמי הכביש, הבלמים של ברמבו מצוינים. מערכת הבלימה הקדמית כוללת מערכת מעט 'מוחלשת' מדגמי הכביש, עם זאת יש עוצמה גבוהה מאוד יחד עם הרבה מאוד רגש. זה נכון לבלם הקדמי, כאשר הבלם האחורי חסר רגש ונועד לוויסות הבלימה או לשינויי כיוון בשטח כש-ABS מנותק על הגלגל האחורי. כמו בהוסקוורנה נורדן 901 עליו רכבנו לאחרונה ובימאהה טנרה 700 – צמיגי הפירלי סקורפיון ראלי STR, שמוגדרים כ-30%-70% לטובת הכביש, משלבים באופן מרשים אחיזת כביש עם אחיזה וספיגה בשטח.

מנוע גמיש ומעניין, מכלולי שלדה מצוינים
מנוע גמיש ומעניין, מכלולי שלדה מצוינים

איך זה מרגיש?

האפריליה טוארג 660 הוא אופנוע שמכוון גם למתחילים. זה מתבטא במושב נמוך וכידון רחב וגבוה שממקם את הרוכב בתוך האופנוע ולא מעליו. זה מאפשר להניח שתי רגליים בטוחות על הקרקע ברמזורים ובשטח. תנוחת הרכיבה לא קרבית ומתאימה לתנועה צפופה בתוך העיר. במרחב העירוני המנוע מרגיש חלק וחזק בסל"ד הנמוך ומאוד קל לשלוט עליו דרך התנועה. בכבישים הפתוחים יותר צריך לסחוט אותו במעלה הסל"ד בשביל להפיק קצב מהיר. במהירויות הגבוהות יותר המשקף המקובע לא חוסם את כל האוויר ויש מערבולות שמגיעות לקסדת הרוכב, אבל לא בצורה שמפריעה יותר מדי, גם כשרכבנו עם קסדת שטח בקצב גבוה בכביש.

חלק גדול מהרכיבה בהשקה התקיימה בשטח, ושמחנו לגלות שהמעבר בין הפרמטרים השונים בניהול המנוע מתבצעים בלחיצה אחת, ללא צורך במעבר בין תפריטים וללא איפוס אוטומטי בכל דימום. הטוארג 660 הוא לא אופנוע גדול מדי, גבוה מדי או כבד מדי. זה מאפשר להרגיש בנוחות ובביטחון גם בשטח. המנוע גמיש מאוד, חזק דיו, אבל הוא בעיקר בעל תגובות מעולות וצליל פשוט מעולה, שמאפשרים לרכוב בקצב מהיר ויעיל בשטח. עם זאת, נתקלנו בעליות ארוכות שבהן היה יותר נוח בהילוך ראשון כדי להוריד את העומס מהגלגל הקדמי. הפיירינג הקדמי, יחד עם תנוחת הרכיבה דורשים קצת יותר מאמץ ושימוש במצערת-מצמד בשביל להרים את הגלגל הקדמי – יותר ממה שציפינו. אבל אם מתכננים את ציר התנועה נכון, המזלג יספוג את הכל.

יכולות שטח גבוהות
יכולות שטח גבוהות

קל מאוד לרכוב עליו גם בישיבה ולאפשר למתלים לספוג את חריצי הגשמים, כשהמעבר לעמידה מחייב קצת מאמץ בגלל תנוחת הרכיבה שהזכרנו. נתעכב רגע על בולמי הקאיאבה עם המהלך המכובד של 240 מ"מ. גם בכיול הסטנדרטי שבו קיבלנו את האופנוע, הבולמים ספגו את החריצים והאבנים הבולטות, אבל לא עיוותו את האופנוע ולא דרשו להאט את הקצב. גם כששני הגלגלים ניתקו מגע מהקרקע, הנחיתה בחזרה הייתה חסרת דרמה. בולמים מאוד מרשימים.

מצב ניהול המנוע היה על שטח כמובן, שאפשר להחליק את הגלגל האחורי במידת הצורך שכן בקרת האחיזה הייתה מנותקת. היכולת לשלוט בגלגל האחורי דרך המצערת מייתר את הצורך באלקטרוניקה – רק שכאן למעשה אמורה להיות נקודת החוזק של הטוארג מול הימאהה טנרה 700. הבלמים הרשימו גם כאן, עם רגש טוב מאוד מצמד הדיסקים מלפנים.

ההתנהגות הדינמית באופנועי אדוונצ'ר בנפח בינוני היא אחת מנקודות החוזק, שכן הם לא חזקים מדי ולא כבדים מדי. לטוארג יש את היכולת להיות אדוונצ'ר-כביש שיודע לספק יכולות צליחת פקקים ושימושיות בעיר, יחד עם יכולת בין-עירונית מרשימה, נוחות טובה והגנת רוח סבירה. לצד זה, כשנמאס מהאספלט ויורדים לשטח, יש לטוארג את היכולת להיות אדוונצ'ר-שטח מצוין שיכול לפתח קצב מהיר על שבילים או לתקוף מכשולים טכניים. הדו שימושיות הזאת היא הגורם המושך בסגמנט האדוונצ'ר.

מתקדם טכנולוגית
מתקדם טכנולוגית

סיכום ועלויות

הטוארג 660 נושא על כתפיו את הצורך של אפריליה לאופנוע מיינסטרים שמכניס מזומנים לקופה. לצורך כך הם נכנסו לסגמנט הלוהט ביותר – האדוונצ'ר. כמו ברכבי הפנאי שתופסים כל מקום פנוי בכביש ובחניה, גם כאן יש את הפוזה הקרבית שנותנת את הילת השטח שרבים אוהבים, לצד נוחות ופונקציונליות יום-יומית בכביש. במקרה של אפריליה, היכולת בשטח אמיתית ומאפשרת לרוכב להרוויח ביושר כל גרגר אבק או חתיכת בוץ.

השילוב של מנוע מודרני שנשמע מעולה בתוך שלדה קומפקטית וקשיחה עם בולמים ובלמים איכותיים ותנוחת רכיבה נוחה – יוצר אדוונצ'ר דינמי ומרשים, עם פאן-פקטור גבוה מאוד. כמו שני אחיו , הטוארג 660 מציע חבילת אלקטרוניקה מקיפה שתומכת במערכות מכאניות טובות ומציבה את פלטפורמת ה-660 בחזית הטכנולוגית בסגמנט. מסביב להכל יש עיצוב בולט ומודרני, עם המאפיינים הספורטיביים של אפריליה ועם הרבה גאווה איטלקית.

לא הכל טוב, שכן תצרוכת הדלק במבחן עמדה על 16 ק"מ/ל', כלומר טווח רכיבה של פחות מ-300 ק"מ בין תדלוק לתדלוק. איכות ההרכבה באופנועי המבחן לא הייתה ברמה גבוהה והיו מראות שהסתובבו על צירן וגם רעשים מהשרשרת. אם כי חשוב לציין שהאופנועים עבדו קשה וחזק בשטח – לא משהו שלקוח אופייני יאתגר בכלי שרכש במיטב כספו.

וכאן אנחנו מגיעים לשורת המחיר, העומדת על 85,000 ש"ח. כדגם שעומד בפני עצמו הוא בהחלט מרשים ומציע מכאניקה ואלקטרוניקה ברמה גבוהה, מאוד יחד עם עיצוב שיגרום לכולם להסתכל. הדגם העיקרי שעומד בקו המטרות במטווח של אפריליה הוא הטנרה 700 של ימאהה, שבאופן מוצהר בוחר בפשטות אלקטרונית ונמכר ב-15,000 ש"ח פחות. לזכותו יכולות כביש-שטח גבוהות ומוכחות, לצד אמינות וסחירות ופלטפורמה לשיפורים נוספים. עד שלא נשווה ביניהם לא נוכל לקבוע במי אנחנו בוחרים, אבל עד אז נוכל לסכם שאפריליה העמידו אופנוע אדוונצ'ר מרשים, מודרני ואיכותי שיודע לספק הנאה מרובה לרוכב – בכביש ובשטח.

אודות אסי ארנסון

אסי ארנסון
רוכב שטח וכביש, מאמן כושר ושיקום במקצועו, חולה על ספורט מוטורי מכל הסוגים - בעיקר של דו-גלגלי על כל סוגיו

עשוי לעניין אותך

2025 GASGAS TXT GP 300

גאס גאס מציגה את דגמי הטריאל של 2025

בגאס גאס מציגים את דגמי 2025 של ה-TXT RACING ו-TXT GP עם המשך האבולוציה והשיפורים לדור האחרון של אופנועי הטריאל שהוצג ב-2023

9 תגובות

 1. Avatar

  בסופו של דבר אופנוע אדוונצ'ר של 200 קילו, שיסע רוב הזמן בכביש והשאר בעיקר בטיולים בשבילים ומהבחינות האלו לא מציע שום ערך מוסף (אלקטרוניקה מיותרת ומתלים גבוהים יותר כאילו שכולם פה רוכבים כמו פול טארס) אל מול הטנרה שעולה כמעט 20 אחוז פחות ונהנה ממוניטין מצויין ואמינות מופלגת. קשה לי להאמין שנראה הרבה כאלו על הכביש.

 2. Avatar

  אוסף של מילים מהולות בשטויות וחוסר הבנה בעטיפה של משהו שמבין.
  הבקרות האלקטרוניקה מצילות חיים ומאוד חשובות בכביש שלטענתך שם הכלי יהיה רוב ימיו.
  המיתלים הגבוהים מבורכים ואין קשר לפול טארס.
  הקשר היחיד שיש בתגובה שלך זה הקשר הישיר לחוסר הבנה שלך למילים שרשמת.

 3. Avatar

  אם העורך היה צריך להחליט בין הטוארג לנורדן במה היה בוחר ? (מבלי להתייחס להפרש הכספי )

  • אסי ארנסון
   אסי ארנסון

   הגדרנו את הההוסקוורנה נורדן 901 כמתחרה של הטוארג בגלל הפלטפורמה של חישוקי 21 ו-18 אינץ' שיכולים לבלות חלק ניכר גם בשטח. בהשוואה ישירה הנורדן יספק חיים הרבה יותר קלים ונינוחים בכביש – בזכות המנוע הגדול וחזק יותר, ומיגון הרוח הנוח יותר. שניהם טובים בפני עצמם בשטח – ברכיבת אדוונצ'ר קלאסית – כשעל הטוארג יותר קל להסתדר בשטח בזכות המימדים הקטנים מעט יותר.
   בין שניהם, ובלי להתחשב בפער של ה-20 אלף ש"ח – היינו בוחרים בק.ט.מ 990…

 4. Avatar

  אוי הבנתי. קנית, או שאתה מתכנן לקנות אחד או משווק כאלו. לא נורא. אל תתבאס על הבחירה, מותר לטעות. אלקטרוניקה יש גם בקטמ אדוונצ'ר 390 שעולה חצי מחיר וזו בטח לא סיבה לשלם עשרות אחוזים יותר (שלא לדבר על 790 או אפילו 890 יד2 שייתנו ערך הרבה יותר גדול בתוספת מחיר קלה). בוא ניפגש כאן בעוד שנה. אפילו אם ימכרו 4 טוארגים 660 על כל 10 טנרה אני אודה שצדקת. אני משער שזה יהיה יותר משהו בכיוון של 1 ל-10. בכל מקרה ורק מול מספרי המכירות נחליט מי מבין ומי מקשקש בגרוש.

 5. Avatar

  יש לי טנרה ולקחתי לנסיעת מבחן טוארג ! להוציא את עניין האמינות כרגע מהמשוואה ,כי באמת איננו יודעים כרגע כמה אמין יהיה הטוארג ,רק הזמן יגיד, מדובר בפגז של כלי עם מרכז כובד נמוך משמעותית משל הטנרה ועל כן מאוזן הרבה יותר ופחות נפיל בשטח טכני במהירות עמידה.מעבר לכך ישנה כל האלקטרוניקה לטוב ולרע ,חישוקי טיובלס ,קלאץ מחליק ומנוע המשלב גם "טרקטוריות וגם ריסריות" בניגוד למוע הטרקטורי של הטנרה.אם יתברר כאמין זאת תהיה קניה מעולה.

 6. Avatar

  קצת הבנת הנקרא.
  התגובה שלי לא היתה לכמות המכירות שתיהיה ליבואן אלא לשטויות שרשמת על האלקטרוניקה והמתלים.
  ובהקשר ישיר לתגובה שלך אומר לך כך שהנבואה ניתנת לשוטים.
  ההשוואה שלך ל390 מראה חוסר הבנה מוחלט ושוב אוסף של שטויות.
  אגב אני רוכב על טנרה.

 7. Avatar

  כל מותג אפריליה מכר 32 בישראל אופנועים בשנת 2021, שהייתה שנת שיא, רובם ככולם אופנועי כביש עם עיצוב אקזוטי במחירים מופרזים שנמכרים למי שמוכן לשלם על זה כערך עיקרי. קטמ נמכרו פי עשרים, ימהה פי שבעים. שוק אדוונצ'רי הביניים הוא שוק שמאוד רגיש לכסף, כל מי שהוריד אלף אלפיים שקלים ביד 2 והתחיל פתאום לקבל טלפונים חווה זאת על בשרו. אם אלקטרוניקה ובטיחות בכביש היא הדבר שחשוב, ישנן אופציות ספורט תיור בטוחות, נוחות ובוודאי הרבה יותר זולות מהאופנוע הזה. רוב האדוונצ'רים המיועדים לשטח מתהדרים בעובדה שניתן לכבות את כל הבקרות בשטח במילא. אם גובה וכיוונון המתלים כזה חשוב, כי פעמיים בשבוע אתה יורד איתו לנחל פרצים, אז שווה לחשוב על אופנוע אנדורו, מחשבה שתתחדד לך כשיותר ממאתיים קילו יפלו לך על הרגל והרגלית שתישבר לך באמצע המדבר גם לא תהיה אצל היבואן חצי שנה, כי נמכרו רק 5 חתיכות כאלו בכל הארץ ולא משתלם להחזיק פה חלפים.
  אולי מדובר בקהל של אנשים שכסף הוא לא בעייה מבחינתם, ואז קצת קשה לי להבין למה שלא יקנו את גרסת האדוונצ'ר ראלי של קטמ 890R שתתן בראש בערך לכל אופנוע שקיים בארץ, גם גרסת הR הרגילה וגם האלטרנטיבה השפוייה המתבקשת – שתהייה הרבה יותר מהירה על הכביש, בטוחה לא פחות ומעולה בשטח – קטמ 790R בן שנה או שנתיים. כמו שהבנתם אני מעדיף קטמ, אבל לכל שאר האנשים, שרוצים לקנות גם חדש, המקום בו התמורה והערך נפגשים הכי טוב בטיולי שבילים ומדי פעם סינגלים זורמים, הוא כרגע בימהה טנרה 700 שעולה 20 אחוז פחות מהאקזוטיקה המיותרת והנדירה הזאת שתהפוך להיות הבעייה שלכם אחרי שתיקנו אותה.
  ולאלעד היקר. כשמישהו מתחיל כל משפט ב"איזה שטויות" וחוזר על זה שוב ושוב, זה מעיד על ביטחון עצמי נמוך מאוד, מעניין למה האני העצמי שלך חושב שהטיעון שלך לא יהיה מספיק חזק בלי שתנסה להנמיך את מי שעומד מולך? חשבת על זה פעם? בנוסף זה מונע ממך להקשיב וללמוד דברים חדשים ולהיות פתוח לדעות אחרות ואתה נשאר בגיל מנטלי של ילד בן 12, אבל אני כנראה לא הראשון שאומר לך את זה. בגדול, זה גם מה שהופך את המצב לבלתי הפיך ככל שמאחרים לטפל בזה, התחל עכשיו לפני שיהיה מאוחר. שמחתי לעזור.

 8. Avatar

  האם ידוע מה הם מרווחי הטיפולים והעלויות?

Single Sign On provided by vBSSO
דילוג לתוכן