דף הבית / מכונות / רכיבה ראשונה: הונדה גולדווינג F6B
DSC05704

רכיבה ראשונה: הונדה גולדווינג F6B

הגולדווינג F6B הוא גרסת ה'באגר' של הונדה לספינת התיור הגדולה - הגולדווינג

  • יתרונות: מנוע, נוחות, מערכת סטריאו, סטייל
  • חסרונות: מחיר, פרקטיות, אלקטרוניקה, הנדסת אנוש
  • סיכום: אופנוע תיור מעולה אך מיושן
  • מחיר: בריטניה 17,999-20,399£, ארה"ב 20,499$
  • מתחרים: הארלי-דיווידסון רואד-גלייד, ב.מ.וו K1600GT
  • נתונים טכניים: מנוע בוקסר 6 צילינדרים, 1,832 סמ"ק, שני שסתומים לצילינדר, 104 כ"ס ב-5,580 סל"ד, 15.2 קג"מ ב-4,160 סל"ד, 5 הילוכים, 369 ק"ג (יבש), בסיס גלגלים 1,702 מ"מ
הונדה גולדווינג F6B
הונדה גולדווינג F6B

מה זה

גולדווינג עם טוויסט של מגניבות. ה-F6B הוא הגרסה הזולה והמגניבה של הגולדווינג הבורגני והגדול. האופנוע שהמציא את קטגוריית הסופר-תיורש ממנו הוסר הארגז האחורי הגדול ובמקומו התקבל זנב קליל בהרבה, שבעלי דמיון מפותח יראו בו רמז לרוד-קינג של הארלי. הורדת המשקל מתחת ל-370 ק"ג אפשרה להסיר את מערכת הרברס החשמלית המוצעת בגולדווינג ולהוריד את המחיר בהתאם. המשקל והמחיר נמוכים בהשוואה לשאר בני המשפחה, אבל גבוהים מאוד בכל השוואה אחרת. שאר המערכות נותרו בעינן, בעיקר מנוע 6 הצילינדרים המפיק ערימות של מומנט ללא מאמץ ומערכת הסטריאו המשוכללת. הגרסה הנבחנת כאן היא מודל 2014 הבסיסית אותה שכרנו באיטליה.

איך זה מרגיש

בקטגוריה הזו חשובים שני דברים: הנוחות והפינוק.

הנוחות מושלמת. מנוע הבוקסר העצום מפיק כוח זמין בכל שלב ומשגר את האופנוע בנינוחות לעבר מהירות של 200 קמ"ש, המרגישים שקטים ושלווים בזכות הגנת רוח מושלמת עד כדי סטריליות. תיבת ההילוכים מציעה רק חמישה הילוכים, אבל חסרונו של ההילוך השישי מורגש. בסוג של מוזרות, שילוב של ההילוך החמישי מדליק נורת אזהרה כתומה בלוח השעונים – הילוך יתר.

המתלים מציעים נוחות פנטסטית של פשרה מדויקת בין רכות לספיגה. התוצאה היא סוג של ריחוף מעודן מעל האספלט. למרות הגודל והמשקל, האופנוע יודע לתקוף פניות ולהציע יכולת דינמית משובחת. ה-F6B מרגיש נוח על המתלים והכידון, ומשדר ביטחון גם אם המידע העובר לרוכב אינו מושלם. העמסה של האופנוע בשני רוכבים ובציוד אינה משפיעה על ההתנהגות ומותירה בידי הרוכב את אותה יכולת דינמית כמו עם רוכב בודד. בהיעדר הילוך אחורי תצטרכו לתכנן היטב את מקום החניה שלכם, כי גם שיפוע קליל עלול להוות אתגר כאשר תנסו לדחוף 370 ק"ג כנגד כוח המשיכה.

במבחן השני – מבחן הפינוק – האופנוע נכשל. עבור 20,000$ לא רק שהאופנוע לא מתחנף לרוכב, אלא מזכיר לך בכל רגע שזו הגרסה הזולה. באגף האלקטרוניקה לא תמצאו יותר מ-ABS ומערכת סטריאו. לא מתלים מתכוונים, לא מערכת בקרת החלקה שתתמודד עם הררי המומנט ולא פינוקים כמו ידיות מחוממות, משקף חשמלי, בקרת שיוט או תוספות אחרות סטנדרטיות בסגמנט. לוח השעונים העצום אינו כולל כמעט שום דבר מעבר למידע בסיסי. האופנוע מצויד ב-4 מנעולים שונים (התנעה, דלק, תא כפפות, ארגזים), ולא ניתן לפתוח אף אחד מהם ללא מפתח. מערכת הסאונד מציעה איכות שמע מעולה, וגם במהירויות הקרובות ל-200 קמ"ש ניתן לשמוע את המערכת מהרמקולים, אבל לוח השליטה המיושן בכידון ובפאנל השמאלי מציעים המון כפתורים ואפס נוחות למשתמש. למרות אפשרות החיבור לטלפון, אין כל אפשרות לבחור פלייליסט או להעביר שירים.

סיכום

הבסיס של הגולדווינג – מנוע ושלדה שהוצגו ב-2001 – נותר מעולה כבסיס לאופנוע תיור. מנוע חלק חזק וחסר נוכחות במובן הטוב של המילה. על זה נוספת שלדה מאוזנת המציעה נוחות וביצועים בטופ של הקטגוריה. אולם ב-2015 אין בכך מספיק. עולם האופנועים התקדם, והגולד נותר מאחור. האבזור, האלקטרוניקה והפינוקים הקטנים פשוט לא עומדים ברמה אחת עם המקובל כיום, ובקטגוריית העלית של אופנועי התיור זהו חיסרון ללא מחילה.

אפילוג

אידיוט, זו הייתה תגובה של העורך למקרא המבחן הזה. "אתה לא יודע שב 2015 הונדה שדרגו את הדגם? קצת במבוכה, עניתי שהוספת מערכת בקרת שיוט, ידיות מחוממות, קיצוץ המשקף, וביטול אוטומטי של המאותתים לא צריכים לשנות את התמונה. "לא משנה" אמר העורך, "לך תביא מבחן עדכני".

אין ברירה, עכשיו נותר לאתר סוכנות השכרה מתאימה, רצוי בדרום ספרד. מישהו מכיר?

IMG_4480

אודות סקוטרמן

Avatar
סנילי, מתבלבל בין הגז לקלאץ' ובין ההילוכים לבלם. אם רק היה זוכר את הדרך הביתה היה מפסיק לרכוב...

עשוי לעניין אותך

RX 300 2T My25 (8)

בטא מציגה את דגמי המוטוקרוס לשנת 2025

בבטא מציגים את דגמי המוטוקרוס של 2025 - ה-RX450 וה-RX300 הדו-פעימתי שמציע השנה יותר כוח ושלדה חדשה

תגובה אחת

  1. Avatar

    למרות שזו רק רכיבה ראשונה/מבחן לא רשמי, עדיין ציפיתי לתוכן יותר עמוק ומפורט

Single Sign On provided by vBSSO
דילוג לתוכן