דף הבית / מכונות / רכיבה ראשונה: ימאהה טרייסר 700
tracer700-008

רכיבה ראשונה: ימאהה טרייסר 700

על בסיס ה-MT-07 ימאהה בונה אופנוע ספורט-תיור פשוט אבל מצוין, ובמחיר טוב

צילום: אסף רחמים

 • יתרונות: מנוע גמיש, התנהגות, יציבות, נוחות, ABS, מחיר
 • חסרונות: מיגון רוח, כידון צר
 • שורה תחתונה: ספורט-תיור עם תנוחה זקופה, אופנוע מצוין שמתאים מאוד לכבישי ישראל, ובמחיר מצוין
 • מחיר: 64,985 ש"ח (לפני אגרות רישוי)
 • מתחרים: סוזוקי ויסטרום 650, הונדה NC750X, קוואסאקי ורסיס 650
 • נתונים טכניים: מנוע טווין מקבילי, גל ארכובה 270 מעלות, 689 סמ"ק, 8 שסתומים, הזרקת דלק, 75 כ"ס, 6.93 קג"מ, שלדת יהלום מפלדה, בולמים קדמיים טלסקופיים מהלך 130 מ"מ, בולם אחורי יחיד מהלך 142 מ"מ, בלמים קדמיים צמד דיסקים 282 מ"מ, אחורי דיסק 245 מ"מ, מערכת ABS, אורך 2,138 מ"מ, בסיס גלגלים 1,450 מ"מ, גובה מושב 835 מ"מ, משקל מלא 196 ק"ג, מיכל דלק 17 ל', צמיגים 120/70ZR17, 180/55ZR17
 • לרכיבת מבחן על ימאהה טרייסר 700 – לחצו כאן
ימאהה טרייסר 700
ימאהה טרייסר 700

מה זה?

הטרייסר 700 הוא אופנוע ספורט-תיור שבנוי על פלטפורמת ה-MT-07, ויחד עם ה-MT וה-XSR700 הוא משלים את משפחת ה-07. הוא גם האח הקטן של הטרייסר 900, שבמקביל בנוי על פלטפורמת ה-MT-09.

בבואם לבנות את הטרייסר 700, בימאהה עשו דרך ארוכה יותר מאשר סתם להלביש על ה-MT-07 פיירינג ועבודת גוף. כדי שהפלטפורמה תתאים לאופנוע ספורט-תיור נבנתה זרוע אחורית חדשה, 50 מ"מ ארוכה יותר מבמקור, והבולמים – גם מלפנים וגם מאחור – הוקשחו בקפיץ ובהידראוליקה. פרט לכך נבנתה עבודת גוף חדשה לגמרי הכוללת פיירינג קדמי בעל משקף וצמד פנסים, מיכל דלק בנפח 17 ל' במקום 14 ל' במקור, ויחידת מושב וזנב מדורגת שאמורה גם לספק נוחות רכיבה לאורך זמן.

בסיס הפלטפורמה – השלדה והמנוע – זהה ל-MT-07. מדובר ב-CP2 – טווין מקבילי עם גל ארכובה בזווית של 270 מעלות בין הבוכנות שמספק 75 כ"ס ומהווה גורם נושא עומס בשלדת הפלדה. הבולמים הקדמיים קיבלו קפיצים חזקים יותר כדי להתמודד עם המשקל, ואילו מאחור נעשתה עבודה יסודית יותר – הזרוע האחורית כאמור חדשה וארוכה יותר, הבולם האחורי חדש גם הוא, בעל מהלך ארוך יותר וקפיץ חזק יותר, וגם מנגנון הלינקג' חדש. התוצאה היא מהלך גלגל של 142 מ"מ לעומת 130 מ"מ ב-07.

מבחינת תנוחת רכיבה, גובה המושב טיפס מעט, הכידון גבה גם הוא והתקרב לרוכב, והרגליות נותרו במקומן. התוצאה – תנוחה זקופה יותר ועם יותר מרווח לרגליים ופחות כיפוף ברכיים.

אופנוע ספורט-תיור על בסיס פלטפורמת ה-MT-07
אופנוע ספורט-תיור על בסיס פלטפורמת ה-MT-07

ביצועים

את ביצועי ה-MT-07 וה-XSR700 מאוד אהבנו, ועניין אותנו לדעת כיצד השינויים המבניים בטרייסר ישפיעו על הביצועים שלו. אז השורה התחתונה היא שמדובר בביצועים מצוינים. אמנם בגלל תוספת המשקל התאוצה ותצרוכת הדלק פחות טובים משל ה-07, אבל הטרייסר מפצה על זה במקומות אחרים.

המנוע, בדיוק כמו אצל צמד אחיו, גמיש מאוד, והוא נותן מעין תחושת 'מסטיק' בפתיחת גז, כלומר הוא רך ונעים לשימוש. הוא שופע מומנט כבר מסל"ד נמוך, ולכן הוא אוהב החלפת הילוכים מהירה והוא חי מצוין על תחום הביניים. כשמושכים את הסל"ד ללמעלה אין איזושהי התפרצות כוח, אלא רק עלייה לינארית עד לשיא ההספק. ההילוכים מחולקים נכון, והמהירות הסופית בהילוך השישי עוברת את ה-210 קמ"ש בלי דרמות, אבל זה כבר מחוץ לטווח הנוחות של האופנוע. שיוט נינוח מתבצע על 150-160 קמ"ש, ושם יש עוד הרבה רזרבות כוח לעקיפה.

מבחינת התנהגות, הטרייסר 700 משדרג את התנהגות ה-07 לתחום הספורט-תיור. זה אומר שהוא מאוד יציב על חשבון הזריזות הפסיכית של ה-07, ולקונספט הספורט-תיור זה מצוין. יחד עם זאת זה עדיין אופנוע לא גדול ואף קל, ולכן בכבישים מפותלים הוא זורח. הכניסה לפנייה קלה ואינטואיטיבית, והיציבות בפניות מרשימה מאוד. בשילוב המנוע הגמיש והנעים לשימוש מתקבלת אחת המכונות הקלות לתקיפת כבישים מפותלים טכניים. תענוג גדול.

הבולמים, על אף פשטותם, עושים פה עבודה מעולה. טובה יותר משל ה-07 לטעמנו. למעט מצבי קצה של כבישים משובשים ושילובי כוחות חזקים, כלום לא מוציא אותם מדעתם, והם סופגים ושומרים על יציבות האופנוע באופן מרשים. גם הבלמים טובים מאוד, מספקים עוצמה ורגש טובים.

לחובבי הווילי'ז נספר שהטרייסר שומר על התכונות של צמד אחיו והוא מצטיין בתחום, למרות הזרוע הארוכה יותר והמשקל הגבוה יותר.

ביצועים דינמיים מצוינים ואפילו מפתיעים!
ביצועים דינמיים מצוינים ואפילו מפתיעים!

איך זה מרגיש?

הטרייסר 700 הוא אופנוע שמורכב מאוסף חלקים באיכות סבירה, אבל התוצאה הסופית היא אופנוע מעולה, שכמאמר הקלישאה 'גדול מסך חלקיו'.

תנוחת הרכיבה ניטרלית ונוחה מאוד, גם לאורך זמן, למרות שהכידון צר מדי והיינו רוצים אחד רחב יותר במעט. גם המורכבת מדווחת על איכות חיים גבוהה מאחור, והיא לא גילתה סימני עייפות מיוחדים גם אחרי רכיבה תובענית של כ-400 ק"מ רצופים, וזאת למרות שמהצד הטרייסר נראה צפוף, לא מרווח כמו אופנועי ספורט-תיור גדולים יותר.

מיגון הרוח מאידך, בינוני ולא מספק. זה בא לידי ביטוי במהירויות הגבוהות מ-150 קמ"ש, אז הרוח על קסדת הרוכב בלתי נסבלת. אז המשקף המשולש נראה מעולה עיצובית ומשתלב היטב עם צמד הפנסים הקדמיים, אולם החלפה לאחד גדול יותר ומעוצב פחות תשפר משמעותית את יכולות התיור.

במהלך המבחן גילינו שטווח השימושים של הטרייסר 700 רחב מאוד. הוא כלי תחבורה בינעירוני מצוין – נוח גמיש ונעים לשימוש, הוא טוב ברכיבה עירונית בזכות ממדיו, משקלו, גובה המושב והתנוחה הזקופה, והוא כיפי מאוד ככלי לטיולי סוף שבוע בכבישים מפותלים. אפשר לומר שהטרייסר 700 הוא הכלבויניק המודרני. הוא לא מצטיין בכלום, אבל הכל הוא עושה טוב. אפילו טוב מאוד.

תצרוכת הדלק פחות טובה משל צמד אחיו הקומפקטיים יותר, וזה הגיוני בגלל המשקל הגבוה יותר. התצרוכת הממוצעת בזמן המבחן עמדה על 17 ק"מ/ל', ולא ריחמנו עליו. עם מיכל דלק של 17 ל' הטווח הוא קצת יותר מ-280 ק"מ, אם כי אחרי 220 ק"מ נורת הדלק כבר החלה להבהב. בימאהה מצהירים על 370 ק"מ למיכל, אבל הם כנראה פחות חזירי גז מאיתנו.

הגימור בסך הכל טוב. לא מצטיין, אבל בהחלט ברמה יפנית. לוח השעונים בסיסי למדי. הוא כולל מחשב דרך ולא מעט נתונים, אבל השליטה בו היא דרך כפתורים על הלוח עצמו ולא מהכידון.

אסופת חלקים בינוניים שיוצרים אופנוע שלם ומעולה. כל הכבוד ימאהה!
אסופת חלקים בינוניים שיוצרים אופנוע שלם ומעולה. כל הכבוד ימאהה!

סיכום ועלויות

הטרייסר 700 הצליח להרשים אותנו מאוד. את משפחת ה-07 אנחנו מאוד אוהבים, והטרייסר הוא תוספת משובחת למשפחה הזו, במיוחד לשוק הישראלי.

הוא מציע מנוע גמיש ומצוין שגם מצליח לרגש, תנוחת רכיבה נוחה – גם בהרכבה, מיגון רוח סביר והתנהגות דינמית מעולה, כשכל זה מגיע באריזה מודרנית. הוא גם מגיע עם מערכת ABS כסטנדרט, וכל זה ב-65 אלף שקלים. כלומר, הטרייסר 700 מצליח לשמור על המחיר האטרקטיבי של משפחת ה-MT, ולצרכן הישראלי זה אחד התחומים החשובים.

הרשימה אותנו במיוחד העובדה שלמרות שאם מפרקים את הטרייסר לחלקים מקבלים חלקים ברמה בינונית בלבד, אבל השילוב של כולם למכונה אחת יוצר אופנוע פשוט מעולה. אופנוע שמצליח להיות טוב מאוד ויעיל בכל כך הרבה תחומים, ועם זאת מרגש וגורם לרוכב לרצות לצאת לרכב.

לדעתנו הטרייסר 700 הוא אחד הכלים החשובים שהגיעו ארצה לאחרונה, והוא הכלבויניק המושלם לכבישי הארץ הצפופים ולצרכי הרוכב הישראלי הממוצע. הוא כלי תחבורה מצוין, הוא נהדר לטיולי סוף שבוע, כולל ספורטיביים וכולל בהרכבה, הוא מצוין ברכיבה עירונית. הטרייסר 700 הוא המחליף המודרני של הויסטרום 650 ושל הוורסיס 650, והערך המוסף שלו הוא המון כיף ברכיבה. וכל זה ב-65 אלף ש"ח – מחיר אטרקטיבי ביותר לדעתנו. אופנוע מעולה במחיר טוב. כל הכבוד ימאהה!

מחירון טיפולים

 • 1,000 ק"מ – 753 ש"ח
 • 10,000 ק"מ – 963 ש"ח
 • 20,000 ק"מ – 1,668 ש"ח
 • 30,000 ק"מ – 1,041 ש"ח
 • 40,000 ק"מ – 2,040 ש"ח

המחירים כוללים חלפים, עבודה ומע"מ, והם נכונים ליום פרסום המבחן בלבד

וגם אחלה מכונת ווילי'ז - לחובבי הז'אנר
וגם אחלה מכונת ווילי'ז – לחובבי הז'אנר
סביבת הרוכב - הכידון צר מדי
סביבת הרוכב – הכידון צר מדי

אודות אביעד אברהמי

אביעד אברהמי
בן 42, רוכב על אופנועים 26 שנה ברציפות, חולה גז מאובחן, ממציא מטבע הלשון 'חזיר גז' ועורך את האתר שבו אתם גולשים כעת.

עשוי לעניין אותך

Gasgas-EC-2021-Factory-015

גאס גאס: כך ייראו אופנועי האנדורו בעידן ק.ט.מ

בגאס גאס מכריזים כי טאדי בלזוסיאק מצטרף לשורותיהם כרוכב מפעל וחושפים יותר מטפח על אופנועי האנדורו החדשים שייחשפו בקרוב - על בסיס אופנועי ק.ט.מ

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Single Sign On provided by vBSSO