דף הבית / מכונות / רכיבה ראשונה: CFMOTO 400NK נייקד
CFMOTO-400NK-005

רכיבה ראשונה: CFMOTO 400NK נייקד

ה-400NK של CFMOTO הוא נייקד בינוני-קטן ברמה המתקרבת לזו של היצרניות היפניות, והוא עסקה משתלמת כלכלית

 • יתרונות: עיצוב, מחיר, הספק מנוע, מהירות סופית, התנהגות דינמית, תמורה למחיר
 • חסרונות: גמישות מנוע, גיר נוקשה
 • שורה תחתונה: בשביל 30 אלף ש"ח, ה-400NK הוא עסקה טובה ואלטרנטיבה לנייקדים פופולריים בסגמנט
 • מחיר: 29,900 ש"ח
 • מתחרים: ימאהה MT-03, קוואסאקי Z400, ק.ט.מ 390 דיוק, הונדה CB300R, הוסקוורנה סווארטפילן 401
 • נתונים טכניים: מנוע טווין מקבילי, 400.4 סמ"ק, 41 כ"ס ב-9,500 סל"ד, 3.5 קג"מ ב-7,650 סל"ד, הזרקת דלק, קירור נוזל, 8 שסתומים, DOHC, 6 הילוכים, שלדת יהלום מפלדה, מזלג טלסקופי של קאיאבה בקוטר 41 מ"מ, זרוע פלדה עם בולם יחיד, כיווני עומס קפיץ ושיכוך החזרה, צמד דיסקים בקוטר 300 מ"מ עם קליפרים צפים 2 בוכנות, דיסק אחורי בקוטר 225 מ"מ עם קליפר צף בוכנה בודדת, מערכת ABS, אורך 2,114 מ"מ, בסיס גלגלים 1,415 מ"מ, גובה מושב 815 מ"מ, מיכל דלק 17 ל', משקל מלא 206 ק"ג, צמיגים 120/70R17, 160/60R17
CFMOTO 400NK
CFMOTO 400NK

מה זה?

ה-400NK הוא האופנוע הראשון של החברה הסינית CFMOTO שאותו אנחנו בוחנים כאן בפול גז. החברה הזו מיוצגת בארץ על-ידי עופר-אבניר כבר 7 שנים, כשעד כה יובאו רכבי השטח הקלים וה-SBS של המותג, אולם כעת בשלו התנאים לייבא גם את האופנועים.

ה-400NK הוא נייקד בנפח 400 סמ"ק, שעליו מתנוסס תג מחיר אטרקטיבי של 29,900 ש"ח. בבסיס האופנוע מנוע טווין מקבילי בנפח 400 סמ"ק, מוזרק ומקורר נוזל, המפיק 41 כ"ס ו-3.5 קג"מ. יש שלדת יהלום מפלדה, ומערכת מתלים הכוללת מזלג טלסקופי קונבנציונלי וזרוע אחורית מפלדה, שאליה מחובר בולם אחורי של קאיאבה המציע כיווני עומס קפיץ ושיכוך החזרה.

שאר המכלולים סטנדרטיים למדי למה שהקטגוריה הלוהטת הזו מציעה: יש מערכת בלמים עם צמד דיסקים קדמיים ומערכת ABS של קונטיננטל כסטנדרט, יש מסך LCD, ויש אור חניה, אור אחורי ומאותתים LED.

על העיצוב אחראית הסדנה האוסטרית KISKA, שמעצבת בין היתר את כל אופנועי ק.ט.מ והוסקוורנה. כאן ב-400NK יש עיצוב נייקדי קרבי ומודרני למדי, כשאמנם חלק מהעיצוב הוא כיסויי פלסטיק, אבל הוא בהחלט נראה טוב ומושך מבטים.

האופנועים של CFMOTO אמורים להוות תמורה טובה למחיר, ובבואנו לבחון את ה-400NK עמדי בפנינו 2 שאלות: הראשונה – האם אופנועי המותג הסיני מזכירים במשהו את האופנועים הסינים הגרועים שהגיעו ארצה בתחילת העשור הקודם, והשנייה – עד כמה טובה התמורה למחיר של ה-400NK. שאלות חשובות ומעניינות.

נייקד קטן-בינוני לרישיון נהיגה A1
נייקד קטן-בינוני לרישיון נהיגה A1

ביצועים

באופן כמעט מפתיע, בחלק מהפרמטרים ה-400NK עומד ברמת הביצועים של מתחריו לקטגוריה. המנוע למשל, כאמור טווין מקבילי בנפח 400 סמ"ק, חזק מאוד בקצה העליון של סקאלת הסל"ד. זה אומר שכשמחזיקים גז פתוח וסל"ד גבוה, התאוצות מאוד חזקות. יציאה מרמזורים למשל בפול גז עם משיכת הילוכים תניב תאוצה שעשויה להשאיר מאחור כלים דומים. מאידך גיסא, זה בא על חשבון גמישות המנוע, מה שאומר שבסל"ד נמוך ובינוני יש פחות מומנט ממה שהיינו רוצים לקבל, וכדי לשמור המנוע בתחום היעיל שלו יש צורך לבחוש בהילוכים לעתים קרובות.

אם כבר גיר, אז יש אמנם 6 הילוכים שמחולקים יפה מאוד, אולם התיבה נוקשה מעט ולא מדויקת כמו בכלים מקבילים. כך או כך, בהילוך השישי בפול גז בכביש בינעירוני הצלחנו לסחוט לא פחות מ-181 קמ"ש על הצג הדיגיטלי, שהם 171 קמ"ש אמיתיים על צג ה-GPS שלנו. מכובד מאוד!

ההתנהגות הדינמית טובה מאוד. ההיגוי סופר-זריז – כמו שמצופה מנייקד בנפח 400 סמ"ק, והיציבות טובה. רכיבה בכבישים מפותלים אפשרית ומתקבלת בברכה, וה-400NK יזרח ככל שהכביש יהיה מפותל וטכני יותר. רק תצטרכו לשמור אותו בדיוק בהילוך הנכון כדי לקבל את הדרייב החזק ביציאות מפניות.

מערכת המתלים עושה עבודה טובה למדי, כשהכיוונים בבולם האחורי משפיעים מאוד. כך למשל, כשקיבלנו את האופנוע והבולם האחורי היה בסט-אפ המקורי, הרכות המוגזמת של הבולם האחורי גרמה לנדנודים של החלק האחורי ושל האופנוע כולו. סגירה של סיבוב בבורג שיכוך ההחזרה הפכה את המתלה האחורי לקשיח וקופצני. פתיחה חזרה של חצי סיבוב הפכה את התנהגות הזנב לטובה מאוד – מצד אחד סופג טוב ושומר על נוחות, ומצד שני יציב עם יכולות ספורטיביות.

הבלמים חזקים למדי, במיוחד הקדמיים, אם כי מורגשת השתהות קלה בין הלחיצה על מנוף הבלם לבין התגובה המעשית בבלמים עצמם. מילה טובה על ה-ABS, שאינו ממהר להיכנס לפעולה. מאידך גיסא, הוא אינו ניתן לניתוק.

אם לסכם את הפרק, אז ה-400NK מציע חבילת ביצועים טובה, ואפילו מפתיעה. המנוע חזק (אך לא גמיש), התאוצה מעולה, המהירות הסופית גבוהה, ההתנהגות הדינמית זריזה ושובבה, ולמעט גמישות המנוע הוא לחלוטין עשוי לעמוד מול המתחרים.

מנוע חזק בקצה הסקאלה, ביצועים טובים למדי
מנוע חזק בקצה הסקאלה, ביצועים טובים למדי

איך זה מרגיש?

כאן כבר אפשר לענות על השאלה הראשונה ששאלנו, ולהגיד שה-400NK – וככל הנראה גם שאר אופנועי CFMOTO – רחוקים שנות אור מהאיכות הנמוכה של הכלים הסיניים שהכרנו בעבר, וכי מדובר בכלים טובים, עם איכות חומרים טובה למדי ועם גימור סביר. אם היינו צריכים לדרג את האיכות והגימור של ה-400NK אל מול מתחריו היפניים והאוסטרי (שמיוצרים בתאילנד, אינדונזיה והודו), היינו מציבים אותו חצי קליק מתחת.

איכות החומרים והמכלולים כאמור טובה, אולם הגימור באיכות מעט נמוכה מהמקובל בסגמנט. כך למשל תוכלו למצוא חוטי חשמל חשופים או פלאחים שנראים מאולתרים, אולם מדובר בקטנות, ובסך הכל האיכות והגימור כמעט תואמים למקובל בקטגוריה. זוהי לדעתנו נקודה חשובה מאוד עבור כלים סיניים, שכן הקהל הישראלי לא שכח בקלות את הכלים הגרועים שהגיעו ארצה מסין בתחילת שנות ה-2000, ובכל מקרה נראה ש-CFMOTO עומדת בסטנדרט אחר לחלוטין.

תנוחת הרכיבה ב-400NK זקופה למדי, והכידון צר במעט ממה שהיינו רוצים לקבל בנייקד כזה. גובה המושב, שעומד על 815 מ"מ, מאפשר לכל רוכב להגיע עם 2 רגליים אל הקרקע, והמושב עצמו קשיח, מה שאומר שאחרי פרק זמן מסוים הוא יתחיל להציק בישבן ויהיה צורך לשפר עמדה. גם בהרכבה הוא סביר למדי, ולא יוצא דופן מנייקדים אחרים בקטגוריה, כלומר הרכבה אפשרית, ואפילו ארוכה מדי פעם, אבל זהו לא הכלי האידאלי לטיולים בזוג. גם מבחינת גודל פיזי ומשקל, ה-400NK עומד בקורלציה מלאה למתחריו.

בזכות המנוע החזק, רכיבה בין-עירונית יכולה להתבצע בקלות על כל הטווח שבין 100 ל-150 קמ"ש, כשניתן גם להגיע ל-170 קמ"ש ויותר – אם כי אז המנוע צורח, וגם אין מיגון רוח שיתמוך במהירויות הללו. צריך לזכור שאחרי הכל זהו נייקד בנפח 400 סמ"ק, מה שאומר שהוא יכול לעשות מרחקים ארוכים – כמו שאנחנו עשינו איתו (הסיבוב למצדה בערב ראש השנה) – אולם בבסיסו זהו אופנוע המיועד לעיר ולמרחקים קצרים. תצרוכת הדלק ברכיבה כזו עומדת על כ-22 ק"מ/ל' הגיוניים למדי.

איכות טובה למדי - כמעט כמו המקובל בסגמנט
איכות טובה למדי – כמעט כמו המקובל בסגמנט

סיכום ועלויות

ה-400NK, ככלי שמייצג את תחילת הדרך של היצרנית הסינית CFMOTO, הפתיע אותנו מאוד. ראשית בגלל איכות המכלולים והחומרים – זהו אופנוע שמיוצר בסטנדרטים טובים למדי, ואין קשר בינו לבין הכלים הסיניים של העשור הקודם. למעשה, הוא קרוב מאוד ברמת הגימור שלו לכלים יפניים שמיוצרים במדינות המזרח השונות.

ה-400NK הפתיע אותנו גם בזכות המנוע וההתנהגות הדינמית, שכן מדובר בכלי חזק (אך לא גמיש), בעל התנהגות דינמית טובה ומאוזנת, שבקלות מהווה תחרות למתחרים מאוסטריה ומיפן.

ואחרי הכל, המחיר. ב-29,900 ש"ח, ועם עלויות תחזוקה של 3,370 ש"ח ל-20,000 ק"מ, ה-400NK הוא אכן תמורה טובה למחיר, ועשוי להוות אלטרנטיבה זולה יותר לכלים המוכרים בקטגוריה.

אז את שני המבחנים הגדולים שלנו הוא עבר בהצלחה, וכעת נותר ל-CFMOTO 400NK, כמו לשאר הכלים של CFMOTO, לעמוד במבחן האחרון – מבחן הזמן, ולהציג אמינות ועמידות המקבילות למתחריו לקטגוריה. אם גם את המבחן הזה הוא יעבור, הרי שמדובר בעסקה מעולה לצרכן הישראלי ובמתמודד ראוי בשוק האופנועים הישראלי. אנחנו, אגב, בהחלט הולכים לבדוק את זה.

עלויות תחזוקה

 • 1,000 ק"מ – 590 ש"ח
 • 5,000 ק"מ – 590 ש"ח
 • 10,000 ק"מ – 590 ש"ח
 • 15,000 ק"מ – 590 ש"ח
 • 20,000 ק"מ – 1,013 ש"ח
 • סה"כ ל-20,000 ק"מ – 3,373 ש"ח

אודות אביעד אברהמי

אביעד אברהמי
בן 42, רוכב על אופנועים 26 שנה ברציפות, חולה גז מאובחן, ממציא מטבע הלשון 'חזיר גז' ועורך את האתר שבו אתם גולשים כעת.

עשוי לעניין אותך

FINAL-EMX_-scaled

ימאהה: בקרוב מוטוקרוס חשמלי?

מיזם הולנדי משותף למספר חברות הנעה חשמלית ולימאהה אירופה מתיימר להציג YZ250F חשמלי עד סוף השנה

15 תגובות

 1. Avatar

  כל כמה ק״מ צריך טיפול?
  אפשר פירוט של עלות הטיפולים?

 2. Avatar

  מעניין למה לא התייחסתם למשקל ההזוי של האופנוע, הפרט שהיצרן מנסה להסתיר בכל כוחו, חבל האופנוע נראה מצוין אבל המשקל שובר את הכללים פה

  • מערכת פול גז

   התייחסנו: "גם מבחינת גודל פיזי ומשקל, ה-400NK עומד בקורלציה מלאה למתחריו".
   המשקל לא יוצא דופן ומקביל למתחריו, ואין מה לחפש קונספירציות. המלצה: אל תרכב על נתונים טכניים.

 3. Avatar

  Mt 03-168
  Z400-167
  Duke390-149
  Cf 400-206
  בין 40 ל 55 קילו יותר ממתחריו, המשקלים נלקחו מהאתר הרשמי של הכלים

 4. Avatar

  אותו כלי בדיוק רק מנוע שונה,מה שהם עשו פשוט לקחו את הcf650 והחליפו לו מנוע ל400,לכן הגלגל האחורי הוא 160/60 שנמצא בנפח 650 ,אותו אופנוע עם מנוע קטן יותר

 5. Avatar

  Mt 03 -168
  Z400-167
  Duke390-149
  Cf 400- 206
  בין 40 ל 55 קילו יותר ממתחריו, המשקלים נלקחו מהאתר הרשמי של הכלים

  • מערכת פול גז

   ולכן אנחנו אומרים – אל תרכב על נתונים טכניים אלא על אופנועים. התחושה זהה למדי, ולא הרגשנו שה-CFMOTO כבד יותר ממתחריו. סמוך עלינו בעניין הזה או שלך קח סיבוב.

   • Avatar

    סומך עליכם בעיניים עצומות:)
    אבל העודף משקל הזה לא גורם לצריכת דלק יותר גבוהה?
    לא גורם לתאוצה יותר איטית יחסית?

 6. Avatar

  מתי המבחן ל 400gt?

 7. Avatar

  מה בנוגע לעלויות אחזקה?
  הבנו מכרובי שגם שם יש בשורה צרכנית :)

 8. Avatar

  מה בנוגע ל250nk של אותה חברה?

 9. Avatar
  אריה מורדכוביץ

  איפה אפשר רכיבת ניסוי בצפון והאם אפשר להנמיך את המושב?האם יש אופנוע תצוגה בעפולה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Single Sign On provided by vBSSO