דף הבית / חדשות / רשמית: תבוטל קטגוריית האופנועים בפייקס-פיק
Carlin-Dunne-on-Streetfighter-V4_UC76165_Mid

רשמית: תבוטל קטגוריית האופנועים בפייקס-פיק

לאחר הטרגדיה שהיכתה השנה באירוע, שבה נהרג קארלין דאן, התקבלה החלטה לבטל את קטגוריית האופנועים בפייקס-פיק

כפי שכבר פרסמנו – התקבלה החלטה רשמית לבטל את השתתפות האופנועים במרוץ אל העננים – פייקס פיק – בשנת 2020. 

לאחר התאונה הטרגית שבה נהרג קארלין דאן – רוכב דוקאטי סטריטפייטר V4 החדש שהתרסק בפנייה האחרונה במסלול ממש לפני קו הסיום, בהייסייד פטאלי – עלו הקולות לבטל את קטגורית האופנועים, לאור החששות שעלו מהמארגנים ומתחרים. המסלול, שנסלל כולו בשנת 2011 (עד אז חלקו העליון היה שביל עפר) הגביר משמעותית את המהירות הממוצעת ואת רף הסיכון של המתחרים. התאונה הטרגית האחרונה הייתה הטריגר הנדרש לביטול הקטגוריה.

היסטורית, האופנוענים השתתפו במרוץ רק 41 פעמים (שנים) מתוך 97 האירועים שהתרחשו עד כה – 42% מכלל שנות המירוץ. נכון לעכשיו ההחלטה מתייחסת אך ורק לשנה הבאה, על מנת לבחון את האירוע ללא האופנועים. עדיין, אנו מניחים שעוד ידובר על הנושא.

כל אובדן חיים של מתחרה הוא טרגי, אך כל רוכב שעולה להתחרות מודע לסיכונים ולכלל התרחישים האפשריים, וזה חלק מהעניין. אנו מקווים שלא יתחיל גל של ביטולי אירועים ומרוצים בעקבות האירוע המצער, אלא שימצאו את הדרך להגביר את רמת הבטיחות ולאפשר לנו ליהנות מכך. רק חסר לנו שיבטלו את 60 ק"מ של טרור שמתרחש באי מאן בכל שנה עם כל התאונות שמתרחשות שם.

אודות אסי ארנסון

אסי ארנסון
רוכב שטח וכביש, מאמן כושר ושיקום במקצועו, חולה על ספורט מוטורי מכל הסוגים - בעיקר של דו-גלגלי על כל סוגיו

עשוי לעניין אותך

CBR600RR Teaser

עכשיו זה רשמי: הונדה CBR600RR חדש

הונדה משחררת סרטון רשמי ראשון של ההונדה CBR600RR החדש - ברוך שובך!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Single Sign On provided by vBSSO