דף הבית / חדשות / שואי תציג קסדה עם תצוגה עילית במשקף
SHOEI Opticson (1)

שואי תציג קסדה עם תצוגה עילית במשקף

חברת הקסדות SHOEI עובדת על קסדה עם טכנולוגית HUD, שתשקף מידע במשקף קסדת הרוכב

חברת הקסדות SHOEI תציג את ה-Opticson – קסדה שתאפשר לשקף מידע עבור הרוכב במשקף, בעזרת טכנולוגית HUD.

הרעיון בטכנולוגית HUD (ר"ת Head-Up Display – תצוגה עילית) אינו חדש וקיים מזה זמן ברכבי יוקרה. מדובר על הקרנת מידע רלוונטי כמו ניווט, סימון תמרורים, מהירות ואזהרות שונות – על השמשה הקדמית של הרכב, בגובה שיאפשר לנהג לזהות את המידע בלי להסיט את העיניים מהכביש. כבר היו יזמי הייטק שניסו טכנולוגיות מסוג זה בקסדות לרוכבי אופנועים, אך דבר לא התממש לכדי מוצר מסחרי.

כך ישתקף המידע על משקף הקסדה
כך ישתקף המידע על משקף הקסדה

SHOEI, כחברת קסדות מיינסטרים, כבר הציגה ב-2019 גרסה ראשונית שלא התקדמה הרבה. לאחרונה החברה כבר רשמה פטנט והגדירה בשם אופטיקסון (Opticson) את הגרסה החדשה, שככל הנראה תגיע לייצור סדרתי, כשהיא תציג בקרוב את גרסתה המסחרית לטכנולוגית תצוגה עילית במשקף הקסדה. ב-SHOEI הצליחו להשתיל מקרן אינטגרלי בחלק של מגן הסנטר, והוא מקרין את המידע כלפי מעלה אל המשקף. את המידע ניתן למקד לעין הרוכב, וכן למקם בנקודות שונות. יש למערכת חיבור בלוטות' אשר ישקף את האפליקציה הרלוונטית בסלולר, ובכך יחסוך משקל שתדרוש מערכת אישית של הקסדה.

לשיטת החברה, יש משמעות לרוכב היום-יום שיקבל את המידע בקו הראייה בלי הצורך להסיט את העיניים למסך האופנוע או אל הסלולר, שכן כך הרוכב ישמור על ריכוז מקסימלי בנעשה לפניו. גם הרוכב התחרותי יכול יהיה, בטכנולוגיה מעט שונה, לקבל מידע רלוונטי מצוותו לגבי התראות על המסלול, מיקום, זמני הקפה ועוד – מידע שמשוקף כיום על מסך האופנוע, אבל כזה שבכל זאת דורש הסטת מבט ופגיעה בריכוז.

בשלב זה אין מידע על תאריך השקה מסודר או הערכת מחיר, אך נראה שקסדת האופטיקסון של SHOEI תוצג עוד השנה.

SHOEI Opticson (4)

SHOEI Opticson (3)

אודות אסי ארנסון

אסי ארנסון
רוכב שטח וכביש, מאמן כושר ושיקום במקצועו, חולה על ספורט מוטורי מכל הסוגים - בעיקר של דו-גלגלי על כל סוגיו

עשוי לעניין אותך

hi_24MY_Ninja_500_SE_GN1_ACT__1_

חדשים בארץ: קוואסאקי נינג'ה 500 ו-Z500

הקוואסאקי נינג'ה 500 ו-Z500 הגיעו ארצה בגרסאות רגילות ו-SE; המחירים - 44 עד 47 אלף ש"ח; אירוע ההשקה בשישי הקרוב במטרו שופ תל-אביב

Single Sign On provided by vBSSO
דילוג לתוכן