דף הבית / גריד / 11 האופנועים הגדולים של 2015
image0091

11 האופנועים הגדולים של 2015

מסכמים את השנה - בחרנו את 11 האופנועים שעשו לנו את זה הכי הרבה ב-2015

שנת 2015 מסתיימת היום. האמת, הייתה שנה מצוינת. השוק העולמי יצא מהמשבר העמוק ואנחנו מופצצים בדגמים חדשים שהם תוצאה ישירה של המשבר הזה, וגם השוק המקומי חווה עלייה במכירות אחרי שנים ארוכות של דשדוש במקום, כולל גידול מסיבי בתחום האופנועים והגדלת היחס בין אופנועים לקטנועים. זה הזמן שלנו לבחור את האופנועים שעשו לנו את זה יותר מכולם השנה.

לא היו לנו יותר מדי כללים לבחירה. בהתחלה רצינו לבחור אופנועים שעליהם רכבנו, אבל השנה הוצגו כמה כלים מחרמנים במיוחד שעליהם טרם רכבנו והם חייבים להיכנס לרשימה הזו. אז בלי יותר מדי בלבולי מוח – קבלו את הרשימה שלנו ל-2015. רק הערה קטנה – את האפריקה טווין של הונדה וה-MT-10 של ימאהה אנחנו שומרים לרשימה של שנה הבאה, אחרי שנרכב עליהם…

אפריליה קאפונורד

אפריליה קאפונורד - מלא אדוונצ'ר (צילום: בני דויטש)
אפריליה קאפונורד – מלא אדוונצ'ר (צילום: בני דויטש)

אמנם יצא כבר ב-2013, אבל רק השנה הקאפונורד הגיע ארצה וזכינו לרכב עליו, והופתענו בגדול. המתלים הסמי-אקטיביים עם כיוון עומס הקפיץ מעולים, מנוע הווי-טווין אדיר (רק שתיין דלק לא קטן…), ההתנהגות מצוינת והוא מספק המון נוחות. ים של אופנוע אדוונצ'ר ב-125 אלף שקל.

ב.מ.וו S1000XR

ב.מ.וו S1000XR - סמן ימני (צילום: אסף רחמים)
ב.מ.וו S1000XR – סמן ימני (צילום: אסף רחמים)

האדוונצ'ר המטורלל של ב.מ.וו. סופרבייק בחליפת אדוונצ'ר. למי שרוצה ללכת עד הסוף. אם עד עכשיו המולטיסטראדה של דוקאטי היה הסמן הימני של הקטגוריה, בא ה-S1000XR והזיז את הסקאלה עוד יותר. הקונספט מאוד דומה למולטיסטראדה – בסיס של אופנוע ספורט, גלגלי "17, מתלים סמי-אקטיביים וים של אלקטרוניקה על אדוונצ'ר-כבישי, אבל לעומת הווי-טווין של דוקאטי, הב.מ.וו מצויד ב-4 צילינדרים בשורה, עם סאונד והתנהגות של סופרבייק. טירוף!

ק.ט.מ סופר-אדוונצ'ר 1290

ק.ט.מ סופר-אדוונצ'ר 1290 - סופר-טנקר
ק.ט.מ סופר-אדוונצ'ר 1290 – סופר-טנקר (צילום: בני דויטש)

אנחנו כבר בשוונג של אדוונצ'רים, והם הולכים ונהיים מוגזמים, אז עכשיו זה המקום של הסופר-טנקר, סליחה סופר-אדוונצ'ר של ק.ט.מ – ה-1290 – התשובה האוסטרית לR1200GS בגרסת האדוונצ'ר למי שהאדוונצ'ר 1190 קטן עליו. 160 כ"ס ממנוע וי-טווין ענק, ערימות של אלקטרוניקה – כל מה שק.ט.מ יכלו לזרוק על האופנוע, כולל פנסי ערפל שמשנים את עוצמתם כתלות בהטיה, וכמובן מתלים סמי-אקטיביים וכל הבקרות שיש, מיכל דלק ענק, ובגדול אופנוע סופר-מוגזם, אבל מה-זה מהנה…

דוקאטי מונסטר 1200R

דוקאטי מונסטר 1200R - פרימיום בסטייל
דוקאטי מונסטר 1200R – פרימיום בסטייל

במעבר חד לסטריטפייטרים. המונסטר 1200R הוא גם אופנוע מוגזם. כאילו, מה חסר לגרסת ה-S המושקעת? האמת שכלום, אבל אם אפשר לייצר מונסטר שיהיה אפילו יותר פרימיום עם רכיבים של פניגאלה, אז למה לא? אופנוע אדיר שמיועד לפנאי – ימי מסלול ורכיבות ספורטיביות, מכלולים איכותיים, 160 כ"ס, וכל זה בא באופנוע מעודן ומגומר. איזו מכונה!

ב.מ.וו R1200R

ב.מ.וו R1200R - זאב בעור כבש (צילום: אסף רחמים)
ב.מ.וו R1200R – זאב בעור כבש (צילום: אסף רחמים)

נישאר בנייקדים, אבל מסטריטפייטר מטורלל נעבור לרודסטר מעודן. ה-R1200R המחודש ל-2015 קיבל את מנוע קירור האוויר-נוזל של ה-R1200GS, ועל הדרך עבר מקצה שיפורים מקיף. לא אבולוציה אלא אופנוע חדש לגמרי, כולל מזלג הפוך במקום הטלהלבר המסורתי (אגב, זה בגלל שאין מקום לטלהלבר בשל הרדיאטור…). התוצאה – אחד האופנועים שיותר נהנינו לרכב עליהם השנה. מצד אחד אופנוע כביש נעים לשימוש ואיכותי, ומצד שני זאב בעור כבש – עם יכולות כביש אדירות והמון חיוכים בקסדה. וכל זה מגיע באריזה סופר-סטייליסטית, כך שזה פצצה של אופנוע בתי קפה, ועם ערימות של אלקטרוניקה.

ימאהה XSR700

ימאהה XSR700 - ווילי בשלישי על 70 קמ"ש עם אופנוע רטרו...
ימאהה XSR700 – ווילי בשלישי על 70 קמ"ש עם אופנוע רטרו…

נשארים עם נייקדים סטייליסטים. מה שאנחנו אוהבים ב-XSR700 זה שמצד אחד הוא רטרו סטייליסטי שנראה מצוין, אבל על פלטפורמה סופר-מגניבה של ה-MT-07 – כלומר אופנוע שמח עם מנוע כיפי בטירוף והתנהגות אדירה. תראו לנו עוד אופנוע רטרו שמרים גלגל בקלות בהילוך שלישי ב-70 קמ"ש בדאבל-קלאץ' קטן. בקיצור, עפנו עליו. המחיר הזול הוא בונוס רציני.

ימאהה טימקס 530

יטמאהה טימקס 530 - כמעט מושלם (צילום: בני דויטש)
ימאהה טימקס 530 – כמעט מושלם (צילום: בני דויטש)

נשארים עם ימאהה. למה בחרנו בטימקס 530 המחודש? פשוט מאוד – כי הוא קיבל מזלג הפוך. בדיוק מה שהיה חסר לו כדי להיות ספורטיבי חד ומדויק בפרונט במקום הדרדל'ה שהיה שם לפני כן, שהיה מתעוות בכניסה לפנייה על בלמים כמו אחרון הג'ויריידים. עוד רגע אתם שם, ימאהה – רק חסרים עוד איזה 300 סמ"ק 30-40 כ"ס!

ימאהה MT-09 טרייסר

ימאהה MT-09 טרייסר - אחת היציאות (צילום: אסף רחמים)
ימאהה MT-09 טרייסר – אחת היציאות (צילום: אסף רחמים)

אם יש פה 3 אופנועים רצופים של ימאהה, זה אומר בדיוק באיזו תקופה החברה נמצאת, ועוד לא הכנסנו את ה-WR250F החדש כי טרם רכבנו עליו. בקיצור, הטרייסר הוא אחת היציאות החזקות של השנה – אדוונצ'ר-כביש על בסיס ה-MT-09 עם מנוע הטריפל האדיר ועם התנהגות מעולה, וכל זה במחיר ממתק.

SWM

SWM - כבוד להוסקוורנה האדומה
SWM – כבוד להוסקוורנה האדומה

גם ה-630 וגם ה-250/310. גם כי להוסקוורנה האיטלקית מגיע קצת כבוד, וגם כי אלו היו אופנועים מעולים שמגיע לעולם השטח לקבל בחזרה!

הוסקוורנה 701 ויטפילן

הוסקוורנה 701 VITPILEN - המחרמן הרשמי של 2015
הוסקוורנה 701 VITPILEN – המחרמן הרשמי של 2015

כנראה הקונספט הכי מחרמן שיצא השנה. המעמיד הרשמי של 2015. כבוד גדול לסדנת KISKA.

בנלי לאונצ'ינו

בנלי לאונצ'ילו - הרטרו היפה ביותר
בנלי לאונצ'ינו – הרטרו היפה ביותר
ראשית, כי סוף סוף רואים דגמים חדשים מבנלי אחרי שנרכשה על ידי הסינים. הדור הראשון של האופנועים היו מאוד 'סיניים', ופה נראה שהחברה תופסת כיוון מסוים ומגניב, אבל במיוחד כי ה-Leoncino – שם עבר שעושה קאמבק – הוא בעינינו הרטרו היפה ביותר שהוצג השנה, ואולי גם אחד היפים ביותר שמוצעים בשוק.

 

אודות אביעד אברהמי

אביעד אברהמי
בן 41, רוכב על אופנועים 25 שנה ברציפות, חולה גז מאובחן, ממציא מטבע הלשון 'חזיר גז' ועורך את האתר שבו אתם גולשים כעת.

עשוי לעניין אותך

KTM-1290-superduke-r-01

ק.ט.מ: 1290 סופר דיוק R חדש לשנת 2020

דגם חדש ל'חיה' - ק.ט.מ 1290 סופרדיוק R - נצפה במבחנים באלפים; ייכנס חזיתית מול הטוען לכתר החדש של דוקאטי

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Single Sign On provided by vBSSO