דף הבית / חדשות / 2 רוכבים נהרגו בלגונה סקה
ls-2riders

2 רוכבים נהרגו בלגונה סקה

תאונה רבת משתתפים גרמה למותם של שני מתחרים באליפות הסופרבייק האמריקאית

כתב: נמרוד ארמן

ידיעה מצערת: 2 רוכבים ספרדים נהרגו אתמול במהלך מרוץ של אליפות ה'מוטו-אמריקה' (הסופרבייק האמריקאי, לשעבר AMA Pro Road Racing) כתוצאה מתאונה רבת משתתפים.

התאונה אירעה במסלול לגונה סקה כבר בפתיחת מרוץ קטגוריית הסופרבייק/סופרסטוק 1000, כשהרוכבים טרם השלימו את ההקפה הראשונה. לפי הדיווחים, ההב.מ.וו של דניאל ריבאס (27) שזינק מהשורה השלישית איבד לפתע כוח בצורה משמעותית והחל להאט. ריבאס הניף את ידו השמאלית כדי לסמן ליתר הרוכבים על כך שישנה בעיה, אולם בסופו של דבר לא הצליח להימנע מנפילה מהאופנוע ונפגע על ידי רוכב אחר, מה שגרם לתאונת שרשרת שבה היו מעורבים מספר רוכבים נוספים.

בסך הכל חמישה רוכבים הובהלו לבתי חולים מקומיים, אולם למרבה הצער ברנאט מרטינז (35) שפונה באמבולנס, וריבאס בעצמו, שפונה באמצעות מסוק, מתו מפצעיהם מאוחר יותר בבית החולים. מצבם של שלושת הרוכבים האחרים שפונו לבתי החולים טרם ידוע.

הנשיא הטרי שלהמוטו-אמריקה, וויין רייני, מי שלקח בתחילת שנות ה-90' שלוש אליפויות GP ברציפות בקטגוריית ה-500, הביע את בכאב את תנחומיו למשפחות הרוכבים שקיפחו את חייהם בתאונה הקשה. רייני גם לקח בעצמו חלק פעיל בגלגוליה הקודמים של הסדרה האמריקאית בשנות השמונים, ואף זכה פעמיים באליפות הסדרה (83 ו-87).

בשנים האחרונות אנו עדים לירידה ניכרת, באופן יחסי ובהשוואה לעבר, בתאונות הקטלניות במרוצי כביש הנערכים במסגרות תחרותיות לאומיות ובינלאומיות רשמיות (להוציא מרוצי רחוב כגון אלו הנערכים באי הבריטי, בהם כמות ההרוגים היא גבוהה לאין שיעור), מה שהופך כל תאונה כזו לקשה יותר לתפישה, ובמיוחד לאור העובדה שמדובר בשני רוכבים שנהרגו באותה התאונה.

 

אודות כתב אורח

Avatar

עשוי לעניין אותך

Royal Enfiels Guerrilla (2)

רויאל אנפילד מציגה את הגרילה 450

ברויאל אנפילד מציגים באופן רשמי את הגרילה 450 החדש, שמרחיב את משפחת ה-450 ונכנס כגרסת הבסיס עם תצורת סקרמבלר לכביש המבוססת על ההימליאן 450 החדש

Single Sign On provided by vBSSO
דילוג לתוכן