דף הבית / גריד / AMA MX: סבב 2, גלן הלן (וידאו)
Dungey

AMA MX: סבב 2, גלן הלן (וידאו)

מאבקים חזקים גם ב-450 וגם ב-250, ופער שמתחיל להיפתח ב-450

אליפות ארה"ב הגיעה השבוע לאחד מהמסלולים המפורסמים ביותר בעולם המוטוקרוס – מסלול גלן הלן בדרום קליפורניה. המסלול בנוי על הגבעות שמסביב לסאן ברנרדינו, כאשר תוואי המסלול והאדמה שלו מהווים מבחן משמעותי ליכולות של הרוכבים ולגודל הביצים שלהם.

לפני תחילת העונה דובר על ארבעה רוכבים שיתחרו על כתר האליפות. טריי קנארד (הונדה) שעדיין לא מתחרה עקב פציעה שהוא סוחב מעונת הסופרקרוס, קני רוקזן (סוזוקי RCH) שבקושי סיים את מרוץ פתיחת העונה וסובל משבר לחץ בעמוד השדרה, ראיין דאנג'י (ק.ט.מ) שמשום מה לא מצליח להתאים את האופנוע שלו בצורה טובה למסלולי המוטוקרוס, ולבסוף איליי טומאק (הונדה GEICO) שהפגין שליטה מוחצת בסבב הפתיחה של קטגוריית ה-450 וניצח בהפרשים כל כך גדולים שאפילו ריקי קרמייקל הגדול לא הצליח להגיע אליהם בשיאו.

הסבב בגלן הלן ייתן לנו קריאת כיוון לאן מתפתח מאבק האליפות. האם נקבל מאבק מעניין, או שבדומה לעונת הסופרקרוס נקבל אליפות בלי מאבקים של ממש ושליטה מוחלטת של רוכב יחיד.

בקטגוריית ה-250 נראה שיהיה לנו מאבק אליפות צמוד ומותח בין שני מתמודדים שווי כוחות – האלוף המכהן ג'רמי מרטין (ימאהה) ומרווין מוסקין (ק.ט.מ). המועמד השלישי, קופר ווב (ימאהה), החמיר את הפציעה שלו בקרסול בסבב הפתיחה וכרגע הוא מחלים מחוץ למסלול.

איליי טומאק
איליי טומאק

450

במקצה הראשון דאנג'י פותח את המרוץ היטב ומוביל, אחרי שהוא עוקף את ג'סטין בארשה (ימאהה JGR) אשר לאט לאט חוזר לכושר רכיבה טוב. לקראת אמצע המרוץ מתפתח קרב צמוד כאשר איליי טומאק רודף אחרי דאנג'י. נראה שדאג'י מצליח לעמוד במתקפות ולזכות במרוץ, אך באחת הפניות המנוע שלו מקרטע ונכבה, מה שמאפשר לטומאק לעקוף אותו ולשייט למקום הראשון. דאנג'י עוד מספיק להתאושש ולחזור למקום, אך ממש לקראת קו הסיום סובל שוב ממזל רע והמנוע נכבה שנית, מה שגורם לו לסיים שישי. במקום השני מסיים בארשה, ומיד אחריו בן קבוצתו פיל ניקולטי עם פודיום ראשון בקריירה.

במקצה השני שחזור של המרוץ משבוע שעבר – טומאק מזנק היטב, בורח קדימה ומנצח בפער של 23 שניות מדאנג'י, אשר בעצמו מסיים הרבה לפני קני רוקזן שבמקום השלישי. רוקזן מתאושש יפה מפתיחת העונה הצולעת, ונקווה שבשבועות הקרובים נראה אותו מתמודד חזק על ניצחונות במרוצים.

פודיום גלן הלן

 1. איליי טומאק, 1-1
 2. ג'סטין בארשה, 2-4
 3. ראיין דאנג'י , 2-6

טבלת האליפות

איליי טומאק עם שבועיים רצופים של שליטה מוחלטת פותח פער משמעותי של 19 נק' בשלב מאוד מוקדם בעונה, ואנו מקווים ששאר הרוכבים ובראשם דאנג'י יחזרו לנצח מרוצים כדי שהעונה תישאר מעניינת גם בשלבים מאוחרים יותר.

 1. איליי טומאק – 100 נק'
 2. ראיין דאנגי' – 81 נק'
 3. ווסטון פייק – 64 נק'
מרווין מוסקין
מרווין מוסקין

250

במקצה הראשון האופנוע של ג'רמי מרטין (ימאהה) לא מניע, והוא נתקע על קו הזינוק. עזרה של הצוות והוא מצליח לזנק כ-5 שניות לאחר הדבוקה ומתחיל לרדוף אחריהם. מלפנים מתנהל קרב צמוד בין שלושה רוכבי ק.ט.מ – ג'סטין היל, ג'סי נלסון ומרווין מוסקין. זה האחרון דוהר קדימה ומנצח, שני מסיים ג'סטין היל ואילו שלישי מגיע ג'ואי סוואצ'י (קאוואסאקי). ג'רמי מרטין מצליח למזער נזקים ומסיים חמישי

במקצה השני שוב מזל רע לג'רמי מרטין שמתנגש עם ג'סי נלסון בזינוק ונדחק הרחק לאחור. מוסקין לוקח את ההולשוט ומוביל את כל המרוץ עד לדגל השחמט. מאחור אלכס מרטין (ימאהה, האח הגדול של ג'רמי מרטין) מסיים שני ואילו שלישי מסיים שיין מקלארת' (ק.ט.מ) שגונב לג'סי נלסון את הפודיום ממש על קו הסיום.

פודיום 250 – גלן הלן

 1. מרווין מוסקין (ק.ט.מ) 1-1
 2. ג'סטין היל (ק.ט.מ) 2-5
 3. ג'סי נלסון (ק.ט.מ) 4-4

טבלת האליפות

 1. מרווין מוסקין – 97 נק'
 2. ג'רמי מרטין – 78 נק'
 3. אלכס מרטין – 64 נק'

סבב האליפות הבא יערך בסופ"ש הקרוב במסלול ת'אנדר ואלי בלייק ווד קולורדו.

 

אודות רועי ברמן

Avatar

עשוי לעניין אותך

RC390-01

ק.ט.מ: RC390 חדש ממתין ל-2021

הק.ט.מ RC390 ישודרג לשנת 2021 עם עיצוב חדש ועוד הרבה אלקטרוניקה שמיישרת קו עם האדוונצ'ר הקטן והמוצלח

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Single Sign On provided by vBSSO