דף הבית / ספורט / סיקורים / EWC: סיכום הסבב הראשון, צ'ילה
107730_christophe_nambotin

EWC: סיכום הסבב הראשון, צ'ילה

כתב: אלעד ששון

כריסטוף נמבוטין
כריסטוף נמבוטין

אליפות העולם מקסיס באנדורו לעונת 2015 התחילה בשישי בערב, בסבב הראשון בטלקה, צ'ילה, עם הסופר-טסט של ק.ט.מ (אנדורו-טסט קצר ומהיר, בלי ניקוד, כדי לתת שואו ל-4,000 הצופים שהגיעו). בערב הסופר-טסט מאט פיליפס האוסטרלי (ק.ט.מ) היה המהיר ביותר מכולם כשהשיג זמן של 1:15.19 דק' ברכיבה חלקה וזורמת ללא טעויות.

ב-E1 כריסטוף נמבוטין (ק.ט.מ) היה המהיר ביותר עם 1:16.76 דק' , 2 שניות לפני ארו רמס (TM) שהגיע שני וסימונה אלברגוני (קאוואסאקי שחזרה השנה) שלישי. רביעי  סיים לורנזו סנטוליני (שרקו), חמישי דניאל מק'קני (הוסקוורנה) ושישי מארק בורגוס (ימאהה), כלומר שישייה ראשונה של שישה יצרנים שונים.

ב-E2 אנטואן מיאו (ק.ט.מ) היה המהיר ביותר עם 1:15.80 דק', כשאחריו אלכס סלביני (הונדה) ושלישי פלה רנה (הוסקוורנה).

ב-E3, כמו שכבר הוזכר, מאט פיליפס היה המהיר מכולם. מטיאס בלינו (הוסקוורנה) שני ומאטי סייסטולה (שרקו) שלישי.

תקציר סופר-טסט

יום שבת

היום הראשון של הסבב אופיין במאבקים קרובים וצפופים ברוב הקטגוריות. כריסטוף נמבוטין (ק.ט.מ), כאלוף המגן על התואר, לקח את המקום הראשון ב-E1 בהפרש של 62 שניות מהמקום השני (למרות 10 שניות עונשין), שאותו לקח מארק בורגויס (ימאהה) שחזר אחרי פציעה מהעונה הקודמת.

דניאל מק'קני
דניאל מק'קני

דניאל מק'קני (הוסקוורנה), הטירון של הקטגוריה, לקח את המקום השלישי, וזהו לו הפודיום הראשון ב-E1 אחרי שעלה מ-EJ (ג'וניורים עד 21). ארו רמס (TM) 8 שניות אחריו במקום הרביעי, וקריסטובל גררו (ימאהה) סוגר את החמישייה הראשונה.

ב-E2 היה הרבה אקשן, כאשר אנטואן מיאו הצליח לגבור על פלה רנה, ששלט במרוץ עד להתרסקות שהורידה אותו למקום שני. על המקום השלישי נאבקו אלכס סלביני (הונדה) וג'וני אובר (בטא), כשסלביני מסיים שלישי ואובר רביעי . ויקטור גררו (ק.ט.מ) מסיים חמישי.

ב-E3 מטיאס בלינו שלט ללא עורין מתחילתו ועד סופו של המרוץ ולקח את המקום הראשון אחרי שנפצע בעונה שעברה. מאטי סייסטולה הצליח לגבור על מאט פיליפס, לקחת את המקום השני ולדחוק את פיליפס למקום שלישי. אנטואן בסאט (גאס גאס) רביעי ואייגר לאוק (TM) כ-13 שניות אחריו במקום החמישי.

תקציר היום הראשון (שבת)

יום ראשון

היום השני התחיל אחרי גשמים רבים ולא צפויים במהלך הלילה שבעקבותיהם ביטלו את האקסטרים-טסט וקיצרו את קטעי האנדורו-טסט בשתי ההקפות הראשונות. בתנאים האלו התוצאות היו שונות מהצפויות.

פלה רנה
פלה רנה

ב-E1 ארו רמס שלט ביד רמה מההתחלה ולקח את המקום הראשון כשהוא משאיר לנמבוטין את המקום השני ומונע ממנו את הדאבל שלו כולם ציפו. דניאל מק'קני, שזוהי עונתו הראשונה ב-E1 אחרי שעלה מ-EJ, טיפס שוב למקום השלישי והראה שהוא מתמודד רציני על השלישייה המובילה. למרות התחלה חזקה בבוקר, מארק בורגויס על הימאהה סיים רביעי וקריסטובל גררו חמישי.

ב-E2 אנטואן מיאו היה בלתי ניתן לעצירה כשסיים את הקרוס-טסט הראשון בפער של 18 שניות מהמקום השני – פלה רנה. אלכס סלביני 14 שניות אחרי רנה במקום השלישי. צמוד אחריו ג'וני אובר, וסוגר את החמישיה ג'אום בטריו (הוסקוורנה) .

מאטי סייסטולה היה מהיר ועקבי כל היום, והוא כבש את המקום הראשון ב-E3 אחרי 3 שנים שלא היו מרובי ניצחונות. אייגר לאוק הרגיש טוב בתנאים החלקים והצליח לטפס אל המקום השני בקטגוריה. ג'ונתן בארגן (גאס גאס), החדש בקטגוריה, לקח את הפודיום הראשון שלו ב-EWC כשסיים שלישי אחרי יום שהתחיל לא טוב. מנצח היום הראשון, מטיאס בלינו, לא הצליח לשחזר את ההצלחה וסיים רביעי, ג'רמי טרוקס (שרקו) חמישי. למאט פיליפס (ק.ט.מ) שניצח את היום הראשון היה יום קשה והוא סיים במקום השמיני בלבד.

תקציר יום הרכיבה השני (ראשון)

אודות כתב אורח

עשוי לעניין אותך

MotoGP-Catalunya-2019-010

MotoGP קטלוניה: מרוץ של הקפה וחצי

רשמית, הסבב השביעי בקטלוניה ארך 24 הקפות, אבל בפועל לורנזו חיסל את המרוץ אחרי פחות מ-2 הקפות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Single Sign On provided by vBSSO