דף הבית / ספורט / סיקורים / EWC: סיכום הסבב השני, ספרד
sanz

EWC: סיכום הסבב השני, ספרד

הסבב השני בחרז הציג קרבות עיקשים בטמפרטורה גבוהה; מעניין באליפות העולם באנדורו

כתב: אלעד ששון

בסוף השבוע האחרון התקיים בספרד הסבב השני באליפות העולם באנדורו – EWC, מול קהל ספרדי שבא לעודד את ויקטור וכריסטובל גררו, ואת חוזה מונטיו – המקומי מחרז.

האירוע התחיל ביום שישי בק.ט.מ סופר-טסט – ספיישל שבעיקרו ראווה לקהל הצופים.

מטיאס בלינו (הוסקוורנה) ניצח את הק.ט.מ סופר-טסט הראשון שלו לעונה בקלות ובמהירות מרשימה ביותר, במסלול שהיה טכני ומהיר, והזכיר קצת מסלול סופר-אנדורו . רוכב הוסקוורנה מטיאס בלינו שלט לחלוטין במסלול והוביל בכמעט 3 שניות על הבא אחריו, רוכב ק.ט.מ כריסטוף נמבוטין, ויותר מ-4 שניות על אנטואן מיאו (ק.ט.מ) ופייר אלכסנדר רנה (הוסקוורנה).

יום המרוצים הראשון – יום שבת

כריסטוף נמבוטין (ק.ט.מ) מכתיב את הקצב ביום הראשון ומספק את הסחורה גם במזג אוויר חם מאוד ומאובק, כשהוא ראשון ב-E1 בכל אחד מעשרת הספיישלים של היום. ניצחון שלישי ברציפות לאנטואן מיאו (ק.ט.מ) ב-E2, ומטיאס בלינו (הוסקוורנה) הוא האיש ששולט ב-E3. ליה סאנז הספרדייה, יקירת המערכת בהופעת בכורה במדי ק.ט.מ (בתמונה בראש הידיעה), מספקת את הניצחון שהקהל הביתי מצפה לו ב-EW (נשים).

ב-E2 קרב צמוד על המקום הראשון בין אנטואן מיאו לפלה רנה. ההפרש בין השניים עמד על 6 עשיריות שנייה, עד שרנה התרסק בקרוס-טסט ה-10 ואפשר למיאו להשתחל אל ההובלה ולניצחון השלישי שלו ברציפות העונה. אלכס סלביני (הונדה) במקום השלישי, 14 שניות אחרי רנה. ג'וני אובר (בטא) במקום הרביעי צמוד אחרי סלביני, וסוגר את החמישייה הספרדי ג'אום בטריו (הוסקוורנה).

E3, תחרותית כתמיד, סיפקה קרב ראש בראש לניצחון בין מאט פיליפס (ק.ט.מ) המגן על התואר לבין מטיאס בלינו (הוסקוורנה). השניים החליפו ביניהם מיקומים לאורך היום, עד שפיליפס עשה טעות שאפשרה לבלינו לצבור הפרש שיבטיח לו את הניצחון . מנואל מוני האיטלקי (TM) סיים שלישי, וכך קיבלנו פודיום עם שלושה יצרנים שונים. מאטי סייסטולה (שרקו) סיים רביעי, ואייגר לאוק האסטוני שם TM נוסף בחמישייה הראשונה.

ב-E1 אי אפשר היה לעצור את כריסטוף נמבוטין. הצרפתי היה המהיר ביותר בקטגוריה בכל הספיישלים, צבר כמעט דקה הפרש מהשאר והבטיח לעצמו את הניצחון. הוא היה גם המהיר ביותר בדירוג הכללי. ארו רמס (TM) שני וכריסטובל גררו שלישי, לראשונה על הפודיום עם ימאהה. לורנזו סנטולינו (שרקו) רכב חזק וסיים רביעי, ומארק בורגויס (ימאהה) סוגר את החמישייה.

EJ – ג'יימי מק'ני (הוסקוורנה) חוזר למדרגה הגבוה של הפודיום ולוקח מקום ראשון. דייגו ונטורה (גאס גאס) ממשיך להרשים עם המקום השני, סטיב הולקומב במרוץ הראשון שלו באליפות העולם מטפס על המדרגה השלישית. רביעי לואיס אוליברה (ימאהה), מקדים ב-3 שניות את ג'יאקומו רדונדי (בטא) שסיים חמישי.

EW – ליה סאנז, כאמור לראשונה על ק.ט.מ, מגנה על תואר האלופה שלה ומנצחת במקום הראשון. ג'סיקה גרדינר (שרקו) שנייה וג'יין דניאלס (הוסקוורנה) שלישית. ג'מה ווילסון (ימאהה) וסמנתה טישט (ק.ט.מ) רביעית וחמישית בהתאמה.

וידאו יום מרוצים שני

יום המרוצים השני – יום ראשון

היום השני המשיך להיות חם עם 32 מעלות וקרבות צמודים בכל הקטגוריות.

ב-E2 אין שינוי בשלישייה הראשונה. אנטואן מיאו ממשיך אל הניצחון הרביעי שלו מתוך 4 מרוצים עד כה, אלכס סלביני הצליח לרדוף אחרי מיאו ולעלות למקום שני, 4 שניות לפני פלה רנה שהגיע שלישי. ג'וני אובר רביעי 15 שניות אחרי רנה, ולואיק לריאו (שרקו) חמישי.

ב-E3 היה צפוף מאוד עם 17 שניות הפרש בין מקום ראשון לשישי. מטיאס בלינו שוב כובש את המקום הראשון בהפרש של שנייה אחת ממאטי סייסטולה שסיים שני. ג'ונתן בארגין (גאס גאס) הגביר מהירות וסיים שלישי. שנייה אחת אחריו הגיע מנואל מוני (TM), ומאט פיליפס (ק.ט.מ) חמישי. שישי הגיע תומאס אולדרטי (הוסקוורנה).

ב-E1 כריסטוף נמבוטין משחזר את המרוץ הקודם ושוב מסיים ראשון והמהיר ביותר בקטגוריה ובכללי. ארו רמס שוב שני, וכריסטובל גררו (ימאהה) שלישי שוב. דני מק'קני (הוסקוורנה) רביעי וסימונה אלברגוני (קאוואסאקי) חמישי.

EJ – ג'יימי מק'קני שוב ראשון, אבל צמוד אליו במקום השני סטיב הולקומב (בטא), שנתן רכיבה מעולה בסבב הזה. שלישי הגיע ג'יאקומו רדונדי (בטא), לואיס אוליברה (ימאהה) רביעי ואלסנדרו באטיג (הונדה) חמישי.

EW – ליה סאנז שוב במקום הראשון, אבל עם 2 דקות הובלה על מקום שני – ג'סיקה גרדינר (שרקו). 7 שניות אחרי גרדינר, במקום השלישי, ג'יין דניאלס (הוסקוורנה). ג'מה ווילסון (ימאהה) ובלנדין דופרן (ק.ט.מ) סוגרות את החמישייה

הסבב הבא יתקיים בסוף השבוע הקרוב בפורטוגל.

וידאו יום מרוצים שני

אודות אביעד אברהמי

אביעד אברהמי
בן 46, רוכב על אופנועים 30 שנים ברציפות, חולה גז מאובחן, ממציא מטבע הלשון 'חזיר גז' ועורך את האתר שבו אתם גולשים כעת.

עשוי לעניין אותך

Ran-Yochay-WCR-Donington-07

רן יוחאי מסיימת 5 בסבב אליפות העולם בדונינגטון

רן יוחאי בהישג חסר תקדים: מסיימת במקום השישי והחמישי בסבב השני של אליפות העולם במרוצי ...

Single Sign On provided by vBSSO
דילוג לתוכן