מחשב כף יד

צפייה בגרסה מלאה : עזרה ברכישת קטנוע 250 משומש לנסיעות של 90 ק"מ ביום

moshmosh
01-06-2015, 10:46
אני מחפש קטנוע לנסיעות של 90 ק"מ ביום, 45 לכל כיוון.

אני יודע שזה המון לקטנוע 250, אך זה עדיין זול יותר מלהחזיק אופנוע.

חשוב לי שיהיה מרווח טיפולים כמה שיותר ארוך.

כל כמה ק"מ מטפלים בxmax 250?

ושמעתי שאפשר לעשות טיפול לXEVO250 כל 10K האם זה נכון?

נושא הטיפולים חשוב לי, מכיוון שבקצה הנסיעות שלי אני אגיע ל20K בשנה ללא כל מאמץ.

שאלה נוספת, כמה זמן מחזיק מנוע 250 סמ"ק כזה לנסיעות בינעירוניות כאלה?

תודה, מראש.

rusty james
01-06-2015, 14:04
אני מחפש קטנוע לנסיעות של 90 ק"מ ביום, 45 לכל כיוון.

אני יודע שזה המון לקטנוע 250, אך זה עדיין זול יותר מלהחזיק אופנוע.

חשוב לי שיהיה מרווח טיפולים כמה שיותר ארוך...

לא מדוייק בלשון המעטה - אופנוע מול קטנוע, אותו נפח ואותו מס' צילינדרים, האופנוע זול לתחזוקה באופן משמעותי.
על אף שצמיגים גדולי קוטר עולים יותר, על אף שיש גם פילטר שמן להחליף...
לקטנוע מחליפים רצועה,רולים ומשולשים מדי טיפול גדול - בעלות המשתווה לשרשרת וגלגל"שים. רק שאלו מוחלפים באופנוע אחרי כמה עשרות אלפי ק"מ.

מעבר לעלות התחזוקה, אופנוע יתן לך התנהגותכביש עדיפה, יציבות, בטיחות (שלדה 'סגורה', מתלים טובים יותר, שני משולשים למתלה הקדמי, גלגלים גדולים ובלמים עדיפים)

בקיצור, לדעתי, בעיקר שאתה מתכנן רכיבות ארוכות בבין עירוני - אופנוע יענה על צרכיך הרבה יותר.
גם בנושא אורך חיי המנוע.

Paz
01-06-2015, 14:27
אמנם הארכיון של פורום פולגז לא חזר אבל הזכרון עדיין עובד- זכור לי שהמליצו הרבה על אופנוע 250 בדגש על ה cbr 250 שחסכוני יותר באחזקה וטיפולים מקטנוע 250.

moshmosh
01-06-2015, 15:29
תודה לכם.

שכחתי לציין שהתקציב שלי הוא 10k, אולי טיפה יותר, לפי יד 2 לא נראה שאני יכול להרשות לעצמי cbr250.

נגיד וכן אוכל לקחת הלוואה לאופנוע כזה, מהשנים הראשונות שלו (2011), זה לא מסוכן לקנות כלי ששימש בעיקר ילדים?

נ.ב שמעתי שהמנועים שלהם לא כאלה עמידים, ז"ת שהאופנועים האלה שופכים מנוע כבר ב40 - 50 אלף ק"מ.

מתנצל מראש אם פגעתי בכל צורה שהיא במישהו, פשוט זה מה ששמעתי מחברים בעלי ידע די עשיר בתחום.

shapo
01-06-2015, 17:06
הדרישות שלך קצת רחוקות המציאות, אתה מחפש כלי שגם יהיה זול, אמין, עם מרווח טיפולים גדול, שיעמוד בקילומטרז לא מבוטל כלל וב10k. לצערך לפי דעתי עוד לא יצרו כלי כזה.
מההיכרות שלי עם קטנועי 250 סמ"ק מרווח הטיפולים הוא כל 3k ק"מ, דבר שאומר שלפי הקילומרז שלך זה טיפול כל חודש+- וחור רציני בכיס.
שלא נדבר על הבלאי שהכלי יעבור כמו צמיגים רפידות בלם וכו'. בקיצור לא יתאים למשימה שאתה מעוניין לבצע.

לגבי אופנוע 250 יכול להיות שעם טיפול נכון ורכיבה רגועה הוא יעמוד במשימה בדוחק, ולגבי האמינות של הכלים האלה לא יודע עם מי דברת, אבל זה נשמע לי תחזית מאוד לא מדוייקת. אני בטוח שיש המון כלים כאלה בכביש שכבר עברו ממזמן את ה50k ק"מ. ולא אחד או שניים. סה"כ כלים יפניים אמינים.

בכל מקרה אם תשאל את עצתי אני ממליץ לחשוב יותר בכיוון של כלים יותר גדולים באיזור ב500-650 סמ"ק שגם יבצעו את המשימה הזו בכיף, וגם יהיו יחסית חסכוניים באחזקה.
אני מבין שזה רחוק מהתקציב שהצבת אבל לפי דעתי שווה לחסוך עוד קצת עכשיו מאשר לקנות כלי זול יותר שלא מתאים למשימה ופשוט לשלם את אותו המחיר אחר כך.

moshmosh
01-06-2015, 17:34
shapo תודה על התשובה.

500 - 650 לא יהיו חסכוניים בדלק, בדיוק מכרתי ויסטרום 650 ששימש אותי לנסיעות היומיומיות האלה.

האופנוע הזה מעולה אך יקר, צריכת דלק נמוכה של כ22 ק"מ לליטר, זה עדיין לא 30, בנסיעות שלי זה משמעותי.

הבעיה העיקרית עם הויסטרום היא הביטוח היקר, ומחיר הטיפולים השערורייתי כל 6K, יותר קל לקחת משכנתא.

בכל מקרה תודה רבה חבר'ה, קיבלתי את התשובה שחיפשתי, "לא מומלץ לקנות קטנוע 250 לנסיעות האלה", אופנוע יקר יותר לא משתלם לי כלכלית, שוב בגלל עלות הטיפולים והביטוח.

חחח
01-06-2015, 20:48
אאל"ט, המרווחי טיפולים של הקסיבו והג'ויימקס הם כל 5000 ק"מ.
וטיפולים קטנים ממש לא בעיה לעשות לבד ולחסוך הרבה כסף.

אבל התקציב בכל אופן (קצת) נמוך. מסיבוב שעשיתי לא מזמן בסוכנויות, כלים סבירים התחילו מ13 אש"ח.

dudybou
01-06-2015, 23:35
אני עושה 120 ק״מ יומי על 250 xmax.
טיפולים לבד, בלי בעיה, ממש פשוט.
יוצא לי כול חודש טיפול קטן, שמסתכם ב 70 שקל.. שמן רכב עושה את העבודה יופי אם לא מושכים אותו הרבה מעל לטווח טיפול. בעיקרון טיפול זה כול 3.
אני נוסע איתו כבר שנה וחודש ואין טענות על אמינות. סוחב טוב. מרוצה בגדול. שמעתי על מנועים שהחזיקו 80 ומעלה, שלי אישית עומד על 43 כיום. בציר 2013.
תהיה חייב להגדיל תקציב כדי לרכוש נבלה סבירה שלא תסריח..

guyt
02-06-2015, 00:52
אתה מוגבל ל-250?
קטנועי 400 למיניהם לדעתי משמעותית מתאימים יותר לצרכים שלך.

moshmosh
02-06-2015, 10:29
שוב תודה לעונים.
דבר ראשון, אני לא יכול לטפל לבד, מה לעשות לא לכל אחד יש את היד והזמן לעשות זאת.
ג'וימאקס וxmax ירדו מהפרק.
ג'וימאקס בגלל שהאו סופר גניב.
Xmax בגלל מרווח טיפולים קטן של 3k.
כנראה שהאקסיבו הוא היחידי שסביר כאן, דורש טיפול כל 5, לא מושלם אך אני חושב שאני יכול לחיות עם זה, יצא לי לטפל כל חודשיים וחצי.
גיא, יש לי רישיון לא מוגבל, אך אני לא רוצה יותר מ250 מסיבה אחת, ביטוח, וזה כדי לחסוך עלויות מכיוון שיש לי משפחה ואני חייב שיהיה רכב פרטי בבית, לצערי אין לי רכב צמוד, במידה ואקנה קטנוע, אני אצטרך להחזיק את שניהם, ועלות הביטוח לבד תהיה גבוהה במיוחד, שזה כ2500 שקל ביטוח חובה וצד ג' לרכב, ועוד 3400 עלות הביטוח של הקטנוע 250 סמ"ק כולל צד ג' וגרירה, סה"כ 5900 שקלים על ביטוח בשנה, שזה כבר סכום לא מבוטל, עם כלי גדול יותר אני אגיע ל6500 אם לא טיפה יותר.

ronen_sch
02-06-2015, 15:16
לכמה זמן אתה חושב להחזיק את הקטנוע?
אם המטרה שלך היא חסכון ארוך טווח אני לא בטוח שבתחשיב של שנתיים, אופנוע מסוג cbr לא יהיה זול יותר, ואו להחזיק אפילו רכב קטן נוסף

רוכב על 2
02-06-2015, 15:55
אם מה שחשוב לך זה חיסכון אז תקנה רכב קטן.
התקציב שלך בעייתי לא רק בקנייה אלא גם בהוצאה בהמשך.
אם היה לך ויסטרום אתה בוודאי יודע שאין סוף להוצאות על אופנוע.

machine head
02-06-2015, 19:11
המקסימום שאתה יכול זה קטנוע 400 דוגמת סילברווינג (מחירון בתחת, אמינות מופלגת).
תכלס, עדיף שתקנה אוטו קטן.

moshmosh
02-06-2015, 23:03
תודה חברים.

כנראה שאלך בסוף על רכב קטן, זה הכי נכון כלכלית.

כלבוטקס
03-06-2015, 08:38
תודה חברים.

כנראה שאלך בסוף על רכב קטן, זה הכי נכון כלכלית.

בדיוק להפך, גם רכב קטן בתקציבים שלך יכניס אותך לבור.
אתה יודע שזה שהוא קטן לא אומר שהוא זול ?
השקלול שלך צריך להעשות על נייר ובהשוואה מלאה של עלויות מהתחלה ועד הסוף.
כולל דלק זמני פקקים וכל המסביב.
לעניין הקטנועים האקס אוו ללא ספק יעשה עבורך את העבודה הכי נכון,