מחשב כף יד

צפייה בגרסה מלאה : מתלבט בין מספר גרסאות אנדורו - 250,450,690 - עצות/המלצות?

royr
06-08-2015, 08:53
אני מחפש אופנוע אנדורו (לא צריך להיות סופר מקצועי) לרכיבות סופ"ש.
רכבתי ועשיתי מחקר, אבל אני לא בטוח מה נכון, אלה הדרישות שלי
1. רכיבות שטח של 20+ ק"מ כל פעם
2. מנוע "עגול" לא רוצה להלחם במנוע, רוצה להנות מהרכיבה
3. משקל - הכי חשוב
4. חוקי לכביש (אופציה, לא חובה)
5. מחיר לא רלוונטי

ממה שאני הסתכלתי, יש שלוש קטגוריות
250 - wrf, crfx, xcfw בעיקר (מחיר, אמינות, נפוצים)
450 - wrf, crfx, exc, xcfw
690r

כאשר אני מסתכל על המשקל, מדובר על 110 לקטגוריה הקטנה, כמעט אותו משקל ל-450 (כמה ק"ג בודדים אקסטרה) ו-145 ק"ג ל-690.
הצורה שאני מסתכל על זה היא, האם ה-35 ק"ג אקסטרה ב-690 קריטיים ברכיבה טכנית (להרים אופנוע כבד זה מעיק מאוד ומתיש)? מצד שני אני מקבל אופנוע שיכול לחיות מספר ימים בשטח ויכול לסחוב ציוד קמפינג + חוקי לכביש (חלק מהקטנים יותר לא חוקיים לכביש).
במיוחד אם אני משווה את ה-500exc ל-690r, המחיר כמעט זהה (הבדל zניח מבחינתי), ואני מקבל יותר אופנוע לטווח ארוך, אבל משלם במשקל.

מה אומרים המומחים?

dmw
06-08-2015, 15:06
שלום וברוך הבא!

לא ציינת אם רכבת על כל הדגמים או שאתה מגיע מרקע כללי של רכיבה, אבל אמרת שאתה מחפש אנדורו לסופ"ש שזה מעולה! עכשיו ה690 יכול לרדת מהפרק מכיוון שהוא דו"ש.
לגבי שתי הקטגוריות 250 ו450: ההבדל הזניח במשקל הופך למאוד משמעותי ברגע שאתה מנסה להפליק את האופנוע לצדדים.
הק"ג הבודדים ביניהם ירגישו פתאום הרבה יותר ואז אתה גם תתעייף הרבה יותר.
שלושת הדגמים (נקרא להם כחול אדום וכתום..) די שונים באופי וברישוי. אלא אם התכוונת לexc הכתום, ו cre שזה בדיוק כמו האדום רק עם רישוי צהוב.
מבולבל? גם אני, כי בהמשך ביקשת טיולים ארוכים עם אופציית לינה והרכבה. נראה שאתה די ממוקד על ה690 למרות שהוא שונה בתכלית מהדרישות שלך בהתחלה: אנדורו לסופש.
אם כך ואתה כבר מוכוון כלי כמו ה690 הייתי ממליץ לך להתרחק מסינגלים ומקומות צפופים. טיולים ארוכים עם ציוד זה תפור עליו. עם ה500 אין לי ניסיון אבל אאחל לך בהצלחה במה שתבחר!

אביעד אברהמי
06-08-2015, 16:41
לפי שמות הדגמים שכתבת אני מניח שאתה נמצא בארה"ב?

royr
06-08-2015, 20:30
אביעד ו-DMW, תודה על התגובות - כן אני בארה"ב.
מבחינת ניסיון, יש לי נסיון ברכיבת שטח (אבל רחוק מלהיות מקצוען), כרגע האופנוע שאני רוכב עליו זה KTM 1190ADV, בהמה די כבדה עם יכולת מרשימה.

רכבתי על חלק מהאופנועים (או בני הדודים שלהם, כמו WR-R או XCF).
האופנוע עצמו פחות קריטי לי, ימאהה, הונדה, KTM, האסקי, מה שזה לא יהיה - אני מנסה להתמקד על קטגוריה שנכונה.
אני מבין שה-690 הוא דו"ש, מה שאני רוצה לדעת זה האם יהיה נכון להסתכל עליו, במתווה של טיולי שטח, כאנדורו מעט יותר כבד - או שזה לא "מעט" אלא "הרבה" יותר כבד.

סוגי הטיולים שאני עושה (כאן בארה"ב, אבל אקביל את זה לישראל) זה סופ"ש שיכול להתחיל בגולן ולהסתיים לאחר יומיים שלושה באזור עמק הירדן/ירושליים - זה אומר טיול שטח ארוך ורב-גוני, שבילים, קטעים טכניים, ועוד - אם אתם מכירים, זה נקרא BDR - BackCountry Discovery Route או TransAmerica Trail
היתרון של ה-690 (ואולי ה-500 גם) זה היכולת לשים אוהל וציוד קמפינג קל ולא להיות תלוי ברכב יותר מדי.
אבל מצד שני אם ה-250/450 הם משמעותית יותר טובים (במיוחד בהיבט המשקל), אני תמיד יכול להעמיס את האופנוע על טנדר ולנסוע לנקודה הבאה.

אני מבין שהשאלה שלי היא לא ממש סטנדרטית, אבל אני פשוט מנסה להבין האם ה-690 הוא התפשרות נכונה (יותר משקל אבל חוקי לכביש ויכול לכסות מרחק).
האמת היא שאני די הייתי סגור על ה-250 או אפילו FREERIDE, אבל כשהתחלתי להשוות משקלים ולאחר רכיבה על 690 RALLY-RAID של חבר, התחלתי לשאול את עצמי שאלות...
אני עדיין נוטה לכיוון ה-250 או אולי 450.

JohnnyDee
07-08-2015, 01:31
אולי זה לא מועיל אבל ktm690 בהחלט בכוונת אצלי.
חלומות..
(5 שנים לחסוך!)

xdr
08-08-2015, 23:02
סגנון הרכיבה שאתה מתאר דומה לטיולים שלנו http://shimrona.blogspot.com אם כי אם כי אנחנו בד"כ עושים חד יומי וללא לינה בשטח.
עד לפני שנתיים הייתי על דו"שים (במקרה שלי האסקי 610, DRZ 400, DR 650) ובשנתיים האחרונות אני על EXC 500 כך שאני חושב שיש לי בסיס לא רע להשוואה.

ה 690 יכול להתמודד מצוין עם רוב האתגרים שתשים בפניו, יש לו יתרון גדול בנוחות, ביכולת העמסה ובגודל מיכל הדלק (12 ליטר) מה שמאפשר טווח רכיבה טוב יותר, אם זה שיקול.
מנגד, המשקל הכבד, מסת המנוע הגדולה יכולים בהחלט לעייף לאורך זמן כך שטיול של שלושה ימים יכול להיות אתגר פיזי לא קטן.
אל תכליל את ה 500 של KTM בתוך קטגוריית הדו"ש (למרות שנחשב dual sport בארה"ב), מדובר באופנוע אנדורו מקצועי, קל יחסית שהרבה יותר קרוב ביכולות שלו לקטגוריית ה 350-450 מאשר ל 690. איכשהו ה 500 גם יותר "ידידותי ורך" מאשר ה 450, כך לפחות קראתי במספר מקומות.
אני את הבחירה שלי עשיתי ואני חי מצוין עם ה 500. יש לו את כל הכוח שצריך, הוא קל ופחות מעייף מהדו"ש, המתלים מצויינים כל עוד מתאימים קפיצים למשקל ומכוונים נכון.
אם אתה מדבר על טיולים ארוכים והרבה אתגרים טכניים (מצד שני כתבת 20 ק"מ?) הייתי לוקח 500, מגדיל מיכל דלק, מצייד אותו בתיקים דוגמת Giant loop ויוצא לדרך עם חיוך.
גם אם בסוף תבחר ב 690 לא תטעה הרבה, אולי תתאמץ קצת יותר בחלק מהמקומות אבל במקומות אחרים יהיה לך נוח יותר. זו פשרה מסוג אחר.
בכל מקרה, אחלה התלבטות. תבחר ומקסימום אחרי חצי שנה-שנה תבחר אחרת.

אביעד אברהמי
10-08-2015, 15:37
אם יש לך את האפשרות להעמיס את האופנוע על טנדר לקטעי קישור, אז אני מצטרף להמלצה של xdr וממליץ על ה-500.
אגב, למרות הנפח הגדול יותר מה-450, הוא נעים יותר לשימוש ופחות 'רייסרי', ולכן מתאים יותר לרוכבי הובי.

ה-690 הוא פשרה (פשרה מעולה, אבל פשרה), שי שימוש כביש ושטח. גם הוא יהיה פרטנר מעולה לסוג הטיולים שציינת, אבל בסופו של יום עם אופנוע אנדורו ייעודי יהיה לך קל יותר, ולדעתי גם יותר הנאה.

JohnnyDee
10-08-2015, 19:03
אביעד שחכת שאנחנו בישראל ונורמטיביים כמוני צריכים גם לסוע לעבודה במהלך השבוע!
בעיקרון זה החלום האמריקאי..
אם הייתי אמריקאי הייתי מחזיק crf250r,ktm 690 smc וrv125.. לא של סוזוקי, נדמה לי ככה נקרא הג'ויירייד בארה"ב.
אה ומוסטאנג ישנה.
פה בארץ אופנוע אחד טוב ,ופחית סבירה.
אולי איזה טוזטוז 50.

royr
15-08-2015, 02:12
חזרתי מטיולון כאן באזור וראיתי שיש עוד תגובות, תודה.
אני רואה שאתם ממליצים על ה-500 במקום הנפחים הקטנים יותר (250, 350, 450) כי זה אופנוע יותר נוח ופחות תחרותי (משהו שמתאים לי מאוד) - זה היה ה"חשש" שלי:) בגלל זה הסתכלתי על ה-690, אבל אתם אומרים שה-500 יעשה בדיוק מה שאני צריך, ככה שה-690 יורד מהפרק.
האם ההבדל בין 250/350 ל-500 לא כ"כ גדול, כך שה-500 עדיף לסגנון שלי? בגלל שאני לא פאנבוי של חברה מסוימת, אני יכול להניח ש-exc 500 או crf450x או wr450f יהיו פחות או יותר שווים ביכולות שלהם בהתחשב בצורת הרכיבה/טיול שלי? האסקי או כל אופנוע אחר גם כן על הפרק, רק שהם ממש לא נפוצים פה.

כרגע יש לי f150, אז אין בעיה להעמיס, אבל בתחילת השנה אני עובר ל-f250, בשביל לסחוב קראוון ועוד - בעיקר לטיולים לאזור מואב וההרים של קולורדו - וזאת הסיבה העיקרית לשאלות שלי - אופנוע שאני יכול לקחת עם הרכב, להחנות את הקראוון ולטייל איתו בכל האזור.
ה-1190 קצת גדול מדי בשביל זה, טיילתי איתו שם, אבל הבנתי שאם אני רוצה באמת להנות, אני צריך כלי קטן.
אם זה כלי קטן, אני בטח אטייל כל יום ואחזור לנקודת המוצא, אם זה כלי גדול יותר (כמו 500/450/690) אני יכול לעשות הקפה ולחזור לקראוון פעם ביומיים שלושה.
לגבי ציוד, יש לי הכל, ד"א תבדוק את mosko moto, איכות בשמיים ומלא פיצ'רים, אבל מתאים לאופנועי דו"ש ומעלה (לי יש את ה reckless 80), בשביל אנדורו אני בטח אקנה wolfman e12 או משהו בסגנון.

ד"א ג'וני-די - זה אולי מפתיע, אבל אין ממש הגיון בקטנועים פה בארה"ב, גם בערים גדולות (לא כולל ניו-יורק, לשם לא אכנס עם כלי רכב, או בכלל).
אם אתה מחפש שילוב מעניין:
690SMC - סבבה, אבל אולי היפנים הקטנים יותר כמו שנפוץ בישראל
CRFL? בזבוז זמן, קח CBX500 או איך שלא קוראים לו, אדוונצ'ר קטן, רכבתי על הגרסת RALLY RAID שלו, מגניב.
RV125? המקביל של זה (דו-גלגלי לעיר עם יכולת בין עירונית קלה) יהיה TRIUMPH BONNEVILLE או THRUXTON או המקביל של דוקאטי.
מצחיק שמנועי 8-900~ נחשבים לסוג של קטנוע פה, אבל אחרי כמה זמן עם אחד, אתה תבין למה.

SM26
15-08-2015, 02:34
אופציה שאני אישית מפנטנז עליה.... במקום ktm 500
לקחת Honda crf450x
ולעשות לו קיט 500.
ואם אפשר, קיט של הטרקטורון trx ולא של אתנה. ככה אתה מקבל 50 סמק, מוריד טיפה יחס דחיסה כדי לשפר אמינות. בקיט של הטרקטורון יש רינג נוסף, מה שאמור לפתור את האכילת שמן שלו.

חומר למחשבה...

Sent from my MI 2S using Tapatalk

JohnnyDee
15-08-2015, 16:25
באלי להגר לארץ החלומות..
לדעתי לך על freeride 350

royr
16-08-2015, 02:26
אין כאן 350, רק 250, יש לו יותר מדי חסרונות לדעתי.
1. שתי פעימות, לא יכול להיות חוקי לכביש
2. קשה למצוא, שנה ראשונה שהוא נמכר ודילרים בקושי קיבלו 1-2 יחידות
3. יקר מדי, עולה כמו exc350 (חוקי לכביש) ומעט פחות מ-exc500
4. בפחות כסף אפשר לקנות את גרסת האנדורו xcw (אני חושב שזה השם) ולקבל מכלולים עדיפים

אחפש מספר 450-500, נראה מה נופל לי ליד.
אם יש המלצות ממה להמנע (שנתונים, בעיות נפוצות), אשמח לשמוע.
Sm26, באופן אישי פחות מעניין אותי לשפר את המנוע, אני מעדיף לקבל כלי שעובד, אם אני יכול לקבל כלי אמין ולהתחיל לרכב מחר, אני אעדיף אותו.
מבחינתי האופנוע הוא כלי להשיג את המטרה, זה שיכול לעזור לי להשיג אותה בקלות ובמחיר הנכון, זוכה.