מחשב כף יד

צפייה בגרסה מלאה : אופנוע - חברו הטוב של האדם. סוף מסע...

ItayK
01-06-2015, 13:01
כמה שעות לאחר שפרסמתי את הפוסט, פולגז נכנס לתוכנית השדרוגים האינסופית שלו.
אז אני כותב שוב.

אפילוג - סוף מסע עם ג׳יימס

״זה בסדר. אני בחיים. אם תוכל לזוז טיפה שמאלה כדי להסתיר לי את השמש - היא מסנוורת. ואני לא יכול להרים את הראש, אז תוכל לבדוק בבקשה איפה ג׳יימס ואם הוא בסדר?״
-״בסדר בסדר, תמשיך לדבר שלא לאבד הכרה, ואל תזוז בכלל. הזמנו משטרה ואמבולנס. ג׳יימס זה מי שהיה איתך על האופנוע? אנחנו לא רואים אותו בכלל!״
(צוחק ומתחרט כי זה כואב) ״לא, ג׳יימס זה האופנוע. מה איתו? איך הוא נראה? אתה חושב שאוכל לנסוע עליו מפה?״
-״האופנוע נראה גמור. דלק על כל הכביש. בכל מקרה אתה לא זז והמשטרה בטח ייקחו את האופנוע אחרי שיבוא בוחן תאונות״.

תכנני לכתוב עוד הרבה. לספר לכם שהצלחתי לתקן את האגזוז ועכשיו הסאונד נהדר. לשתף שלקחתי את כפרה (בת זוג שלי כפרה עליה) לעין גדי ושלשתינו, היא ג׳יימס ואני, נהננו מאד. רציתי עוד לשתף כמה הנסיעה על ג׳יימס הופכת לפעולה שהגוף מכיר בלי שאצטרך לחשוב עליה. הוא ואני מכירים כבר מספיק טוב כדי לתמרן אחד את השני ללא מילים בתור ישות אחת. אבל מישהי החליטה לעצור את כל זה באמצע.

יום שישי בבוקר, ה-1 במאי, בודק שמן מנוע, משמן שרשרת, בודק בלמים ממלא אוויר ודלק ויוצא מעיר הגודש (הטעות במקור) לכיוון ק.טבעון למשפחה. הנסיעה חלקה ונעימה. מזג אוויר קריר. לאחי הקטן יום הולדת ואני אמור לפגוש את הכפרה לפני ולהגיע איתה.
בכביש החוף צפון ליד וינגייט מישהי באוטו כחול-טורקיז החליטה שלהתעסק בטלפון בזמן הנסיעה זה לא נורא כי כולם עושים את זה גם ככה. ובכן, (ומפה אני חצי מנחש כי הזיכרון מעורפל) אני בנתיב הימני מאחוריה ומתכונן לעקיפה כי היא נסעה מוזר וסטתה ימינה. הנהגת בטורקיז קלטה שהיא בשול הימני - והוא הרי לא נתיב לנסיעה - אז היא שברה שמאלה. חזק. עליי. אני במהירות שיוט של 100 קמ"ש בערך. מפה אני זוכר מערבולת וגילגולים, עצירה, ושוב גילגולים (מוזר, אני יודע). אני זוכר לבן וגלגל של רכב ליד הראש. אחרי נצח של גלגולים וחוסר ידיעה מוחלט סיימתי בערך 60 מטר קדימה בשול השמאלי. על הגב. הנעליים שלי היו עוד 20 מטרים קדימה וג׳יימס עוד איזה 30, זרוק לו בודד בשול הימני.
-״וואו... הכל בסדר? ראינו שעפת קיבינימט! היי, אתה שומע?״
״זה בסדר. אני בחיים״........
מד"א הגיעו מאד מהר ועשו עבודה נפלאה. היו בשוק שאני בחיים. "שמע, חשבנו שאנחנו הולכים לגרד אותך עם שפכטל". פינו אותי לבית חולים בנתניה ומשם אבא הצטרף מבוהל.
מסתבר שיש מלאכים ששומרים עלינו. ממש ככה. יצאתי עם שפשופים וכוויות ברגליים, בברכיים, בשורש כפות הידיים ובגב התחתון. נקע באגודל שמאל ומתיחת רצועה בכתף. עוד מתיחות ברגל שמאל והקרסול. יש גם מתיחות בשרירי הצוואר. בלי שברים, בלי מפרקת מרוסקת, בלי זעזוע מוח, בלי גלגלים של מכוניות שהופכות אותי לפיתה דרוזית. ואפילו הציוד לא התאדה לחלוטין.
ברכת הגומל. לא יודע להסביר למה המזל שלי פה בתאונה ולא בטפסים של הלוטו. אם היה בלוטו הייתי יכול לתקן את ג'יימס.

חודש אחרי.
אני כבר הולך בלי מקל סבא. ממש עולה ויורד מדרגות. אפילו רץ כשצריך להספיק לאוטובוס. יש עוד כאבים ומידי פעם אני מגלה מקום אחר שלא כיף לי להזיז.

ומה עם ג'יימס? מי זו הפוגעת?
ג'יימס הלך. פינו אותו למגרש גרירה של המשטרה בפ"ת (מסכן, הגיע עד לשם) והזמנתי גרר ב-700 ש"ח (רק קצה קרחון ההוצאות כמובן) שיביא לי אותו חזרה לירושלים. דני מ-YD מוטור הסתכל עליו ואמר לי: "אתה יודע שהוא לא מתגלגל, נכון?" עם חיוך מזויף אמרתי שכן, ושיש לנו אחלה פרויקט לעבוד עליו. דני צוחק ואני בוכה (באמת בוכה). רק להעמיד אותו כדי שיתגלגל (לפני שמתקנים את המנוע שהלך לגמרי - קראנק והכל - למרות המגן, ומי יודע מה עבר על השלדה) יעלה לי 30+ אלף ש"ח. פי 3 משווי האופנוע. כל הפרונט התעקם לגמרי. פשוט נמעך.
אז ג'יימס נמכר לחלקים ב-1000 ש"ח. אין יותר אופנוע.

והפוגעת? אין לי מושג מי זאת. לא אמרה שלום ולא כלום. ממד"א השגתי מס' רישוי של הרכבים (מסתבר שהיתה תאונת שרשרת וחוץ ממני עוד רכב נפגע) וככל הנראה הרכב הפוגע היה מליסינג. זה כמובן מסבך הכל. צד ג' תובע תד ג' והשאר בידי שמיים.

סיימתי עם אופנועים?
בכל אופן, כנראה שאת המסע שלי עם ג׳יימס סיימתי.
ת.נ.צ.ב.ה
http://images.tapatalk-cdn.com/15/05/03/54c8065e556a3190a36fbe94ddd2efb2.jpg

את תחילת המסע לא תוכלו לקרוא כמובן. הוא נעלם יחד עם אלפי שרשורי פולגז המופלאים.

שבוע טוב ורכיבות בטוחות לכולם.

snirw
01-06-2015, 13:59
פאקקקק אחי סיפור עצוב עקבתי אחרי גיימס עוד בהתחלה, מקווה שיהיה לך הכוחות והרצון למצוא חבר חדש בהזדמנות. תרגיש טוב זה לא כל כך מנחם אבל העיקר שיצא כמעט בלי פגע

shaig
01-06-2015, 14:27
תרגיש טוב.
ממליץ לך לקנות אופנוע חדש, אתה תפסיק להתגעגע לעז במהירות שיא... (מבטיח ;) )

ומקווה שלמדת לקח לגבי רכיבה בלי מיגון מספק (או שלא הבנתי נכון?), כי המזל תמיד נגמר מתישהו.

קסד
01-06-2015, 20:59
תמונה מעולה!

הייתי בטוח שהיא פרי עטך כשקראתי בריפרוף בעבודה, אבל גם עכשיו הבחירה שלך את התמונה הזו מעולה.

iceman
01-06-2015, 21:55
עצוב...

Zvika
01-06-2015, 22:39
אתה משורר.

אני זוכר היטב את תחילת המסע, אהבתי תמיד לקרוא את הפוסטים שלך.

מצטער בשבילך על אבדן החבר למסע. ניכר היטב שנקשרתם וחבל כ"כ שזה נגמר בצורה כואבת כזו.

קח מעט את הזמן, תבריא פיזית ומנטלית, וקנה לך חבר חדש.

תחזרו לרכוב ותחזור לכתוב.

(יוחזרו הסמיילים לאלתר!!)

URIEL
02-06-2015, 00:04
הכי חשוב שלמרות התאונה והאובדן של ג'יימס הי"ד
אתה עדיין כשיר לכתיבה.
והכתיבה שלך עדיין כ-שיר!

ותמצא בבקשה משהו לכתוב לנו עליו עד האופנוע הבא!!

guyt
02-06-2015, 01:06
תמיד כיף לקרוא את הכתיבה שלך גם כשזה עצוב...
שמח לשמוע שאתה בסדר.
תתנחם לדעת שהמחליף של ג'יימס כנראה יהיה משהו שיעשה אותך קצת יותר שמח

zx2r
02-06-2015, 01:44
יהי זכרו ברוך ! :(

Toolie
02-06-2015, 09:28
תנחומי על ג'יימס, טוב לשמוע אבל ששרדת (וכמו שציינת יחסית טוב) את הנסיון חיסול.

ItayK
02-06-2015, 13:46
תודה לכם על המחמאות לכתיבה. אני שמח שיש קונים לשוטויות שלי :)
אני באמת בטוב. רק כל פעם שאני נזכר שהיה לי אופנוע, כל פעם שאני שומע גרגור של איזה דו"ג בסביבה, כל פעם שאני נכנס לפורום, אני מתכווץ מבפנים בצער וגעגוע גדולים.
למשפחה, לחברים ולכפרה ברור שלא אחזור לעולם הדו"ג. לי ברור שאני מפחד לחזור, והדבר שמונע ממני את החזרה הוא תקציב לכלי + ציוד חדש.
שאיג, הבנת לא נכון. הייתי ממוגן טוב. הציוד הציל אותי. והמלאכים גם.
אוריאל, תכתוב מכתב המלצה לאברהמי ופרדר ואהפוך להיות בוחן וכותב סיקורי אופנועים! :p

LowRpm
04-06-2015, 15:43
עצוב לשמוע, זוכר אותו עוד בתחילת דרכו.
לפחות טיפלת בו טוב לפני שהוא נפטר......

הכי חשוב שאתה בסדר, אתה תחלים ועם ההחלמה יגיע גם הרצון לקנות חדש.....

עמיר
04-06-2015, 20:36
כתיבה יפה חבר, שמחים שאתה פה לספר על זה, פחות שמחים על ג'ימס אבל אני בטוח שגם הוא היה רוצה לראות אותך פותח בבוא העת שרשור "התחדשתי":)

ItayK
05-06-2015, 15:31
כתיבה יפה חבר, שמחים שאתה פה לספר על זה, פחות שמחים על ג'ימס אבל אני בטוח שגם הוא היה רוצה לראות אותך פותח בבוא העת שרשור "התחדשתי":)
הוא יסתכל עלי מלמעלה וישמח, אני בטוח.
שרשור כזה ייקח עוד זמן רב, אבל בבוא העת יגיע.

תודה לכם:)

gilad2389
07-06-2015, 00:50
עצובבב מאוד..שבוע טוב לכולנו אמן

anaRF
07-06-2015, 03:17
איזה בעסה.
רפואה שלמה והחלמה מהירה.

JohnnyDee
04-07-2015, 11:59
באמת עצוב,
מזל שאתה בריא זה הכי חשוב.
אבל לגמרי עצוב לאבד אופנוע..
אני חולה על האיטלקייה שלי מה אני אעשה בלעדייה?!
אתה צריך לקנות לך ג'יימס חדש!

ItayK
04-07-2015, 12:15
העלת את השרשור מתחתיות הפורום.
מה שהכי קשה זאת ההבנה שהדבר הזה מסוכן באמת. ושכולם חושבים ש״עבר לו. הוא לא יחזור״. אז אני כמעט לא נכנס לפורום כדי לא להתגרות בעצמי.

Sent from my iPhone

JohnnyDee
04-07-2015, 12:47
זאת מחלה שלא עוברת.
כמו שאמרתי לקוסטה, בוא לשטח, הוא יותר רך.
ויש כבשים, וחיות, ונהרות, ועליות, וירידיות.
ג'יימס יחזור בגלגול הבא עם גלגלים 21 ו 18.

השושנים
04-07-2015, 12:48
מניסיוני הדל, החיידק הארור הזה שזורם לנו בדם, לא נכחד, לא כשאנחנו מתרסקים, לא כשחברים
טובים שלנו מחליפים מיקום ללא קליטה, לא כשלוחצים עלינו ולא כשנגמר התקציב.

הוא שם והוא נשאר עד לרגע בו אנו עוצמים את העיניים פעם אחרונה ולתמיד.

לפעמים אנחנו לוקחים פסק זמן, מתנערים ממנו בכאילו, נשבעים שזהו נגמלנו ולא עוד, התבגרנו
ראינו את האור ומהיום רק אוטובוסים חנאן עשרווי ומירי רגב.

ואז בלילה בלילה כשאף אחד לא רואה אנחנו פותחים את העיניים ולא נרדמים, המוח רץ בלי שליטה
התכניות הארורות מסתדרות לבד, הרעב מכרסם בבטן, והכאב הפיזי מתעצם וככל שהרעב גדול יותר
עמוק יותר כך גם הצורך, שוב אנחנו משוטטים ביד 2, שוב מגיעים אלינו בדרך לא דרך העסקאות
המפוקפקות של אופנוע כמעט בלי כסף, שרק צריך...

אתה לא נרדם, לא מוצא מנוחה, מלטף בסתר אופנועים זרים, ואז פתאום ממש בלי להרגיש מבלי דעת
מדוע ואיך זה קרה, יש בחנייה עוד אחד, שדורש, מפנק ומשכיח את מה שהיה, מבטיח הבטחות שלא יקיים,
מושך, מלבב עד לעונג הבא...

בוא בשישי לטוביה, רגע לפני שאני טס נשיק כוסות. - רן

ItayK
04-07-2015, 13:13
ג׳וני, לא נעים לי מהטבע. חוץ מזה שאופנועי שטח ממש לא מדברים אלי. הפיתרון הוא דוש. לכשיהיה, אשמח לצאת איתך ועם קוסטה (שבטח ירכיב באנדיט-דוש) לסיבוב. על מה אתה נהנה?

רן אתה תמיד מצליח לזקק את התחושות ולבחור את המילים הנכונות... אשמח מאד להרים כוסית בטוביה בשישי. אני מקווה שלא אהיה באיזו שטות של העבודה.
ולמזלנו ימי שישי יש אינסוף כמו גם אופנועים וזמן להרגיע את הזולת.

Sent from my iPhone

JohnnyDee
04-07-2015, 13:48
אני אשמח, כולנו צריכים לצאת במחאה ולרכב על מוטוקרוסים ורק בשטח.
אין יותר כלי יוקרה,אין יותר ביטוחים.
סתם, לפחות אתה וקוסטה :]
אולי נשכנע גם את רן אבל אנחנו צריכים לקנות לו סקראמבלר עם 1600 סמ"ק
210
והמחלה אצל כל אחד שונה, יש כאלה שבא להם לזגז במהירויות על בין מכוניות.
יש כאלה שנהנים להשכיב סוליקו עד שיוצאות ניצוצות מהרגליות.
יש כאלה כמוני שרק רוצים לעלות את העלייה המשוגעת והתלולה הזאת!
ויש, ויש, ויש.
העיקר שיש.

ItayK
04-07-2015, 15:22
איזה כיף לי שאני לא לבד!!!

Sent from my iPhone

Jarrett
28-08-2015, 16:55
עוד לא התחלתי ממש את חיי בעולם הדו"ג, ומלקרוא את הפוסט הנפלא בתאוריו והמחריד בתחושותיו, וכבר אני רוצה לסגת.
קהילת הרוכבים אינה גדולה, וכל אחד מכיר, או חווה, או...הסטטיסטיקה כל כך לרעתנו?
אני שואל מבורותי.

השושנים
28-08-2015, 17:11
כן!

ItayK
28-08-2015, 17:30
והדבר הכי מפחיד, הוא הרצון לחזור ולרכב. זו התמכרות מטופשת ומסוכנת וחסרת כל היגיון.

Sent from my iPhone

הפלג הצפוני
28-08-2015, 17:51
אבל היא חזקה יותר ממך.

קסד
28-08-2015, 18:07
חאלס כבר מה נהיה פה Why We Ride The Sequel ?!

אם היה לי כסף הייתי קונה האמר ומעמיס עליו כלב, צידנית לבירה ובלונדה.
אבל אין לי. אז אני רוכב על שניים לעבודה. וגם מטייל עם זה.
חיידק עאלק.

shaig
28-08-2015, 18:29
יום אחד יהיה לך כסף ואז תגלה שאתה מכור / אתה לא יכול אחרת.

Jarrett
28-08-2015, 21:29
והדבר הכי מפחיד, הוא הרצון לחזור ולרכב. זו התמכרות מטופשת ומסוכנת וחסרת כל היגיון.

Sent from my iPhone

נראה לי שוויתרתי. :)
זשיעורי הנהיגה במגרש ומחוצה לו היו מהנים ביותר.
זו היתה חוויה קצרה, ממצה ובעיקר גרמה לי להתמודד עם הפחד הלא מוסבר שלי (שהרי אני רוכב על אופניים בשטח כתחביב מזה שנים).
משפחתי שניסתה להניע אותי באופן אקטיבי יודו לאנשי הפורום שקבלו חיזוק ממקום הכי בלתי צפוי.

JohnnyDee
28-08-2015, 21:35
ג'רט לא ניתן למנוע תאונה,החלקה,נפילה זה קורה לכל הרוכבים.
הכל תלוי באיזו מהירות, איך, ומה לבשת באותו היום.
תתמגן תמיד.
סע בזהירות, תפעיל תמוח, גז נותנים איפה שאפשר.
והכי טוב זה חיית שטח.