מחשב כף יד

צפייה בגרסה מלאה : תנוחת רכיבה יותר נכונה

Biker boyz
17-08-2015, 12:46
אני רוכב כבר כמה שנים טובת ורק במהלך השנה האחרונה התחלתי להיכנס יותר לתחום הרכיבה הספורטיבית, אם זה בלקיחת קורס פרו 1 ו2 וטיולים בשבתות שכוללים יותר רכיבה ספורטיבית ולחפש " להתגרזן". אבל אני חושב שיש לי לקויות מסיומות שאני צריך לשפר באספקט של הרכיבה שלי, בשבת שעברה הייתי פעם ראשונה באימון של עמותת מסלול והורדתי טיפה חלודה אחרי זמן מה שלא רכבתי ספורטיבי ועצם זה שסוף סוף יש תמונות שמראות לי את תנוחת הרכיבה שלי ואולי מה אני צריך לתקן. רק לציין זה לא שאני מחפש את הברך, אלא פשוט רוצה עם עצמי לדעת שאני יכול לעשות את זה ויותר מעניין אותי להשתפר בתור רוכב, לפי התמונות שהעליתי עכשיו אני מבקש טיפה טיפים, איך להגיע למצב שאני מצליח להוריד עוד יותר את האופנוע ואת זווית ההטיה של הגוף שלי, ממה שסקרתי והבטתי מהתמונות יש משהו מאוד ברור שם, שבפנייה שמאלה שאני לוקח למרות שאני מזיז את כל הגוף להטיה ומוציא את הברך החוצה, אני שם לב שרגל ימין לא חובקת מספיק חזק את המיכל אלא יוצאת החוצה ולא צמודה כמו שאולי צריך להיות וככה הכמה סנטימטרים שחסרים לי בשביל להגיע עם הברך לרצפה יסתדרו... אשמח להערות, הצעות, ביקורת בונה, תודה.

565566567

גידי פרדר
18-08-2015, 12:10
מהתמונות אפשר להוציא מספר מסקנות:
1. אתה לא מחובר מספיק טוב מלמטה לאופנוע.
2. פלג הגוף העליון זקוף מדי והמיקום על האופנוע לא נכון וחא מאוזן ביחס לכידון.
3. הידיים מונחות בכבדות על הכידון ויוצרות עומס מיותר בזמן פניה.
ניב חיימי ימצא בטח עוד 5-6 הערות על פרטים שנעלמים מעיני. הוא יוכל להגיב רק בערב.
צר לי שאין לי עצות שימושיות איך לתקן את זה אבל מדובר בדקויות שדורשות הדגמה ועבודה מעשית. בלתי אפשרי לעשות זאת בהתכתבות.

Biker boyz
18-08-2015, 12:33
גם מה שאמרת זה מעולה מבחינתי,אני מחפש כמה שיותר ביקורת על מנת להגיע לרמה יותר גבוהה,אשמח גם לעוד הערות מניב...ברור לי שבתיאוריה זה לא נותן הרבה וצריך לעשות זאת באופן מעשי,אבל אני רוצה להתחיל לשפר כמה שיותר אספקטים ברכיבה היומיומית שלי בשביל שאני אגיע לעוד אימון/קורס יהיה לי כמה שפחות לקויות לשפר בזמן קצר.
רק הבהרה שאתה מתכון שאני לא מחובר מספיק טוב מלמטה לאופנוע,כלומר שאני לא מרגיש בנוח עם התנוחת רכיבה שלי ולכן אני פועל בצורה אינסנטקבית למה שאני חושב שצריך להיות נכון בעת הפנייה ולא למה שנכון באמת?

ניב חיימי
18-08-2015, 20:59
אהלן בייקר,סחתיין על האימונים. הגורם לתופעה שתיארת הוא היציאה החוצה מהאופנוע. הדרך הנכונה היא לצאת במקביל לאופנוע,כלומר מעצם הזנב ועד הראש עובר קו ישר שאמור לצאת יחד ובמקביל לאופנוע.אצלך ישנה תנועת סיבוב סביב המיכל של ה"משולש":רגל-ביצים-רגל. תנועת הסיבוב הזו גורמת לחזה להיות מכוון לכיוון הנגדי לפנייה,לרגל החיצונית להפתח הרבה (עם שטח מגע קטן במיכל) והרגל הפנימית מתקשה להפתח.אני נמצא מידי פעם באימונים של העמותה,גש אליי ואראה לך.(וגם אצעק "מבט,מבט") :)

Biker boyz
18-08-2015, 21:52
קודם כל, תודה רבה ניב על התגובה המאוד טובה כי הבנתי אותך לגמרי. זה משהו ששמתי לב אליו, שאני קודם כל מוציא את הכתף, הרגל והתחת ואז מכניס את האופנוע לפנייה,במקום לתת את המבט לשלוח את הראש קדימה לכיון המראה ואת החזה להצמיד למיכל תוך כדי שאני מטה את הכתף שלי לכיון הפנייה שאני רוצה ורק אז להתחיל לחשוב על להזיז את הישבן לתוך הפנייה תוך כדי להוציא את הרגל הפנימית ואז שכל זה יהיה נכון אני אראה בעצמי שהרגל החיצונית תהיה יותר דבוקה למיכל.
ודווקא הבעייה האחרונה שלי זה המבט ואני מהאימון האחרון מלאון התרגלתי לצעקות ״תן עוד תן עוד״....הרג אותי עם זה 😉

budahh767
19-08-2015, 09:26
לאון הזה, תלתלים בחזה.
גרם לאחי הקטן להוריד ברך כאילו זה כלום.
באמת אימונים טובים, והרבה יותר כיף מכביש ציבורי.

Biker boyz
13-10-2015, 23:12
אם כבר הספאמרים הקפיצו את הנושא, אז סתם לעדכן, אחרי עוד כמה רכיבות סופ"ש עם חברים ולמידת קווים יותר נכונים ותנוחת גוף מקצועית יותר, הייתי באימון של העמותה לפני שבוע וחצי ובעזרתם האדיבה של שני המדריכים אבישי וישראל עם הטיפים הנכונים הגעתי למטרה שלי....
937938939

nitzann84
14-10-2015, 08:19
יאאלה עכשיו מרפק!

guyn1212
17-01-2016, 15:57
אהלן בייקר,סחתיין על האימונים. הגורם לתופעה שתיארת הוא היציאה החוצה מהאופנוע. הדרך הנכונה היא לצאת במקביל לאופנוע,כלומר מעצם הזנב ועד הראש עובר קו ישר שאמור לצאת יחד ובמקביל לאופנוע.אצלך ישנה תנועת סיבוב סביב המיכל של ה"משולש":רגל-ביצים-רגל. תנועת הסיבוב הזו גורמת לחזה להיות מכוון לכיוון הנגדי לפנייה,לרגל החיצונית להפתח הרבה (עם שטח מגע קטן במיכל) והרגל הפנימית מתקשה להפתח.אני נמצא מידי פעם באימונים של העמותה,גש אליי ואראה לך.(וגם אצעק "מבט,מבט") :)

חזק "רגל-ביצים-רגל" צחקתי בקול בספרייה

guyn1212
20-01-2016, 13:08
כניסה לתנוחת הרכיבה בפניות מתרחשת כמה מטרים לפני הפניה או במהלך הפניה עצמה?

guyn1212
25-01-2016, 21:43
אין עונה?

Biker boyz
25-01-2016, 22:32
לפני הפנייה, מוציא תחת ואת הברך לכיון הפנייה, נכנס לקו שבחרת ומטה את האופנוע לפנייה עד שתשמע את הסליידר/רגלית משתפשפות.
ובכלל ברגע שאתה רוכב ספורטיבי, אתה כל הזמן בתנוחה רכיבה ספורטיבית, זאת אומרת רכון לכיון האופנוע, קצות אצבעות על הרגליות ומוכן להוציא את הגוף לכל פנייה.
סתם טיזר על ההתקדמות שלי
14961497

guyn1212
25-01-2016, 23:05
לפני הפנייה, מוציא תחת ואת הברך לכיון הפנייה, נכנס לקו שבחרת ומטה את האופנוע לפנייה עד שתשמע את הסליידר/רגלית משתפשפות.
ובכלל ברגע שאתה רוכב ספורטיבי, אתה כל הזמן בתנוחה רכיבה ספורטיבית, זאת אומרת רכון לכיון האופנוע, קצות אצבעות על הרגליות ומוכן להוציא את הגוף לכל פנייה.
סתם טיזר על ההתקדמות שלי
14961497

עשית לי חשק לקנות מד זווית, נייס.