מחשב כף יד

צפייה בגרסה מלאה : מחפש המלצה על fazer 1000 (fz1)

דניאל
02-06-2015, 11:58
שלום, אני רוצה לשאול בעלי ניסיון עם האופנוע fz1 שנתון 2006 ומעלה (הדגם החדש).

אני כרגע יורד מsv650s ומתכנן אחרי שנה וחצי לעלות לאופנוע ליטר, אבל אני לא רוצה אופנוע ליטר קיצוני מידי, אך גם לא חלש מידי
אני רואה תפייזר בתור יתרון שהתנוחה לא קיצונית, ובתור חולה גז רציני הישיבה הזקופה תרסן אותי.

אבל שוב אני אוהב מנועים חזקים ועיתירי מומנט שבעצם נמצא באופנוע מנוע של r1 שנת 2004, ידוע בתור מנוע מאוד חזק.
אך האם הוא אמין.?
ומה אם צריכת הדלק וכו'.

המלצות וניסיון של חכמי הפורום יתקבלו בברכה.

כלבוטקס
03-06-2015, 08:42
לדעתי נמצא שם מנועי 2005-2006 אבל זה ממש לא כזה משנה.
אופנוע מצויין ומאד ורסטילי ומצד שני יודע לתת עבודה יפה גם בכבישים שבהם ספורטיבים נותנים גז.
רובם יהיו שמורים מאד ולא גזוזים אך עדיין תבדוק טוב.
צריכת דלק יחסית סבירה למנועים כאלו ובנסיעה ממוצעת תראה כ 15 ק"מ לליטר, הוא נחשב אמין ולא נתקלתי בבעיות כרוניות או משהו קריטי

א הזקן
03-06-2015, 10:02
מאוד תלוי מה אתה מחפש ומה סגנון הרכיבה שלך. היה לי מודל 2007 ואישית לא אהבתי אותו.
הפייזר הזה (בניגוד למודלים הישנים יותר) בנוי יותר לכיוון הספורטיבי. זה אומר שהתנוחה כפופה יחסית, המתלים קשים והמנוע (שמפיק בשיא 150 כ"ס אם אני לא טועה) מתחיל לחיות ב-5000 סל"ד. מתחת לזה הוא לא זז.
אני יכול להשוות אותו לוורסיס 1000 שעליו אני רוכב היום: מנוע בערך באותו נפח אבל לוורסיס (שנותן על הנייר הרבה פחות הספק) יש ים של כוח בכל סל"ד (מעל 2000), תנוחת הרכיבה הרבה יותר נוחה (לי) והמתלים ניתנים לכוונון ממצב "סיטרואן" למצב קשיח למדי.
מכיוון שרוב השימוש שלי באופנוע היום ליום-יום ולטיולים (עם ובלי מורכבת) הפייזר מאוד לא התאים. אבל, כפי שציינתי, תלוי בסגנון הרכיבה שאתה מחפש.
מבחינה מכאנית לא זכורות לי בעיות אתו. צריכת הדלק שלי בתוך העיר הייתה בין 1:10 ל-1:12.

guyt
03-06-2015, 11:55
גם אני עזבתי SV650 לטובת 1000 והפייזר בהחלט היה מה שחיפשתי.
מנוע חזק, תנוחה הגיונית, אפשרויות כוונון למתלים, משקף רוח (שהיה חסר לי ב-SV הערום).
בסוף האופנוע שנקנה הוא CB1000R, מאוד דומה לפייזר בהשקפה, רק שוב - בלי מיגון רוח :rolleyes: