מחשב כף יד

צפייה בגרסה מלאה : האם סל"ד גבוה תורם ליציבות האופנוע בהשכבות?

odesa
18-08-2015, 12:31
לרוב, כשאני נכנס לעיקול חד, אני מוריד הילוך או שניים על מנת להיכנס להשכבה בסל"ד גבוה יותר ובגז קבוע.
תחושתי היא שהאופנוע, בתוך העיקול, כשהוא על הצד, יציב יותר ושומר על הנתיב בצורה טובה יותר כאשר הסל"ד גבוה ועולה בעדינות ובמתינות בגז עדין עד היציאה מהעיקול.

האם זו תחושה סובייקטיבית\פסיכולוגית או שאכן יש סעיף בתורת הרכיבה המתקדמת שמדבר על סל"ד גבוה בעיקולים?

תודה רבה!
עודד

budahh767
18-08-2015, 12:55
אין סעיף שמדבר על סל"ד גבוה (לפחות לא שאני מכיר) מה גם שלכל אופנוע יש גבול סל"ד אחר לדוגמא r6 - באזור 15000, ktm duke - 8000.

ע"פ מה שאני יודע יש להיכנס לפניה עם מספיק סל"ד כדי שתוכל לצאת ממנה עם מקסימום מהירות (רצועת כח), בנוסף,

יש ליצור מצב בו העומס יורד מהגלגל הקדמי ועובר לגלגל האחורי - ברובם המכריע של האופנועים מדובר על 0.2 כוחות ג'י לכן מספיק ממש מעט גז שיתגבר לקראת היציאה מהפנייה

אחרי האייפקס.

odesa
18-08-2015, 14:19
כמובן שלא משנה התחום המדויק של הסל"ד במספרים.

תחושת היציבות שעליה דיברתי היא בדיוק מה שתיארת בפסקה השלישית, מעבר של עומס מהגלגל הקדמי לאחורי.

תודה רבה!

Toolie
18-08-2015, 16:59
תלוי הילוך, כמה סל"ד גבוה ואופי המנוע כמובן.
אם למשל תהיה בסיבוב בהילוך שני כל תזוזה במצערת תשנה הרבה (הילוך נמוך = תגובה מהירה) = תזעזע את האופנוע.
בהילוך גבוה יותר התגובת מנוע תהיה מרוסנת יותר = יותר יציב.

גידי פרדר
19-08-2015, 07:56
בכניסה לפניה ותוך כדי השכבה רצוי סל״ד בינוני עם בלימת מנוע קלה יחסית שלא תפריע לכניסה החלקה,
בשיא הפניה, בנקודה בה האופנוע שוכב הכי נמוך, ממש לא מומלץ סל״ד גבוה ואם יש לך תחושת יציבות היא מזוייפת.
עדיף סל״ד בינוני פלוס ומנוע שמספק מומנט טוב. המטרה היא להרים את האופנוע מההטיה תוך כדי עליית סל״ד. רק כאשר אתה בשלבים האחרונים של ההתיישרות צריך להגיע הסל״ד הגבוה והחלפת ההילוך תתרחש כשהאופנוע ישר לחלוטין.

odesa
19-08-2015, 08:31
אני מודה לך על התגובה מאסטר פרדר!

אכן כוונתי הייתה לסל"ד גבוה שנותן לך מומנט טוב ולא לסל"ד בתחום שמזעזע את האופנוע עם כל נגיעה בגז.
בכל מקרה וליתר ביטחון, אני משתדל לא לסגור לגמרי את המצערת בשום שלב ולשמור על נגיעה קבועה בגז על מנת שלא להגיע למצב שבו אצטרך לפתוח אותו שוב תוך כדי ההשכבה.

גידי פרדר
19-08-2015, 19:35
👍🏼👍🏼👍🏼

anton.dorofeyev
19-08-2015, 23:41
קצת מביך להגיב אחרי גידי, אבל בכל זאת ...
לגבי המצערת בזמן הפניה. לפי קוד, ומנסיוני, הכללים שלו עובדים, כלל המצערת הראשון בפניה הוא:

"Once the throttle is cracked open, it is rolled on evenly, smoothly and constantly throughout the remainder of the turn"
כלומר לא לשנות מצב מצערת בזמן פניה הוא לא המצב האולטימטיבי.

מכיוון שבאופנועים שונים יש עקומת כח שונה, והיא מושפעת גם מתוספות שונות שמרכיבים עליהם, בחירת ההילוך (וכפועל יוצא, סל"ד) צריכה להיות לפי הכלל הבא:
ההילוך הגבוהה ביותר שיספק מספיק כח לצאת מהפניה, ולא ידרוש סגירת מצערת או חלילה יתנגש במנתק ההצתה באמצע הפניה.
כך בנינג'ה 250 שרכבתי עליה הייתי צריך להכנס לפניה ב9k שזה סלד גבוה לכל הדעות ולצאת באיזור ה11. אבל בבנדיט 1200, עליו אני רוכב היום, אפשר להכנס לפניה גם ב3000 סלד, והוא עדיין ירים את עצמו בפתיחת מצערת.

Sent from my GT-I9500 using Tapatalk