מחשב כף יד

צפייה בגרסה מלאה : מתח שרשרת cb500x

pedelt
18-08-2015, 13:42
שלום חברים,

למרות שלא הייתה שום הרגשה מוזרה או רעשים, היום אחרי ניקוי כללי של האופנוע החלטתי לבדוק את מתח השרשרת.
עפ"י הספר החופש צריך להיות 35-45 מ"מ.
בדקתי במספר מקומות לאורך השרשרת, וראיתי שהמתח לא שווה. בחלק מהמקומות החופש בערך 37-38 מ"מ, וב2 אזורים מסוימים (ובערך מנוגדים) מעט גבוה - 46-48 מ"מ.

מה עושים במצב כזה?
האופנוע עבר קרוב ל6000 ק"מ, השרשרת משומנת היטב עם ספריי valvoline והגלג"ש נראה כמו חדש.

zx2r
18-08-2015, 14:04
בספר הרכב מצויין לך בדיוק איפה לבדוק ואיך .

pedelt
18-08-2015, 14:33
אז תקרא שוב, ותבין שקראתי את ספר הרכב, ומדדתי לפי איך שכתוב בו.

השאלה שלי היא לגבי תוצאות המדידה, לא איך למדוד.

zx2r
18-08-2015, 14:44
מתנצל אם זה היה נשמע (או ישמע) קשוח אבל :
אם מדדת לפי איך שכתוב בו אמורה לצאת לך תוצאה אחת , ולא מספר תוצאות .
בד"כ מודדים רק במקום אחד ולא במספר מקומות והיכן שמצויין בספר למדוד (וכמובן איך) .

אלא אם כן השאלה שלך מלכלתחילה היא : מדוע מתח השרשרת אינו אחיד כאשר אני מודד אותו במספר נקודות ..

pedelt
18-08-2015, 15:18
אני אחדד,
(ובכל מקרה, תודה)

אני מודד עפ"י הכתוב בספר, בשרשרת התחתונה בדיוק בנקודת האמצע בין גלגלי השינים.
המדידה נעשית לחופש שבין המצב הרפוי של השרשרת התחתונה, לבין המצב שהיא נמצאת כאשר אני "מרים אותה" כלפי מעלה. כך נכתב בספר.

עוד נכתב בספר, (ובחוקי ההיגיון הבריא) שיש למדוד את השרשרת במספר מקומות לאורכה (כלומר, לסובב הגלגל האחורי בין מדידות) כדי לאמוד את אחידות המתח לאורך השרשרת.

פה הבעיה שלי - בחלקים מסוימים החופש הנמדד הוא מצוין, כ36~ מ"מ, ובחלקים אחרים של השרשרת החופש הנמדד גבוה, כ47-48~ מ"מ.
אמנם בספר נכתב שמתח השרשרת התקין הינו בין 35 ל45 מ"מ, אך אין התייחסות לאחידות.
אם אבצע מתיחה קלה כרגע, האזורים הרפויים יהיו בדיוק על הקצה העליון המותר, והאזורים המתוחים יהיו אפילו מתוחים מדי.

doutsh
18-08-2015, 15:22
אחד הסימנים לשרשרת בסוף חייה הוא בדיוק זה - מתח שונה באזורים שונים בשרשרת.
יש עוד כמה מדדים -
בגלגל השיניים האחורי בחלקו שפונה בדיוק אחורה (שעה 3) - נסה למשוך את החוליה החוצה. אם היא יוצאת יותר מחצי שן השרשרת גמורה (כמובן כדאי לבדוק במספר מקומות על ידי סיבוב הגלגל, כמו שעשית).
לפעמים בספר רכב מופיע גם מה המרחק שאמור להיות בין חוליה לחוליה (מודדים על פני מספר חוליות, נגיד 10 ומחלקים). אם השרשרת התארכה מעל אורך מסוים צריך להחליף. גם כאן חשוב מאד אם יש הבדל באזורים שונים בשרשרת.

zx2r
18-08-2015, 15:30
אני אחדד,
(ובכל מקרה, תודה)

אני מודד עפ"י הכתוב בספר, בשרשרת התחתונה בדיוק בנקודת האמצע בין גלגלי השינים.
המדידה נעשית לחופש שבין המצב הרפוי של השרשרת התחתונה, לבין המצב שהיא נמצאת כאשר אני "מרים אותה" כלפי מעלה. כך נכתב בספר.

עוד נכתב בספר, (ובחוקי ההיגיון הבריא) שיש למדוד את השרשרת במספר מקומות לאורכה (כלומר, לסובב הגלגל האחורי בין מדידות) כדי לאמוד את אחידות המתח לאורך השרשרת.

פה הבעיה שלי - בחלקים מסוימים החופש הנמדד הוא מצוין, כ36~ מ"מ, ובחלקים אחרים של השרשרת החופש הנמדד גבוה, כ47-48~ מ"מ.
אמנם בספר נכתב שמתח השרשרת התקין הינו בין 35 ל45 מ"מ, אך אין התייחסות לאחידות.
אם אבצע מתיחה קלה כרגע, האזורים הרפויים יהיו בדיוק על הקצה העליון המותר, והאזורים המתוחים יהיו אפילו מתוחים מדי.
תודה על הביאור , עכשיו זה מובן יותר טוב :)
עקוב לפי ההמלצות של דוייטש :)

pedelt
18-08-2015, 17:05
doutsh, אבדוק את עניין ואעדכן.
שרשרת שהולכת ב6000 ק"מ זה לא מוגזם? על אופנוע 47כ"ס?

JohnnyDee
18-08-2015, 23:30
אני מכיר את מה שדוטוש אמר.. בודקים אם היא יוצאת מהגלגש.