מחשב כף יד

צפייה בגרסה מלאה : 06 sv650 (פלאג 1 לצילינדר) מתקשה להניע כאשר המנוע חם מאוד

torquser
19-08-2015, 11:56
06 sv650 (פלאג 1 לצילינדר)
אם האופנוע נכבה ברמזור בימים החמים של אוגוסט (כי זרקתי קלאץ' בעוונותי), הוא מניע בצורה עצלה מאוד, ממש מתקשה.
הערות והארות יתקבלו בברכה.

אברי
19-08-2015, 12:57
יש סיכוי שאתה מנסה להניע בהילוך גבוה

torquser
19-08-2015, 13:40
לא, לא זוכר אם הייתי בהילוך ואם כן אז ראשון מקסימום.

doutsh
19-08-2015, 14:39
יש סיכוי שאתה מנסה להניע בהילוך גבוה

אני מניח שהוא עם קלאץ' משוך ולכן זה לא משנה באיזה הילוך הוא (בעיקר שהאופנוע חם).
גם אם הקלאץ' לא מפריד לגמרי, דווקא בהילוך גבוה יהיה יותר קל להניע ולא יותר קשה.

06 sv650 (פלאג 1 לצילינדר)
הוא מניע בצורה עצלה מאוד, ממש מתקשה.

מה זאת אומרת בצורה עצלה?
הסטרטר מתקשה להסתובב, או שהוא מסתובב כרגיל אבל לוקח הרבה זמן עד שהאופנוע מניע?

torquser
19-08-2015, 15:38
מה זאת אומרת בצורה עצלה?
הסטרטר מתקשה להסתובב, או שהוא מסתובב כרגיל אבל לוקח הרבה זמן עד שהאופנוע מניע?
הסטרטר מתקשה להסתובב ומניע מייד. פחמים הוחלפו יחד עם מצבר לפני שנתיים סדר גודל ו35 אלף קילומטר.

doutsh
19-08-2015, 15:45
זה קורה גם בסרק או רק בהילוך?
אם זה רק בהילוך, וכשאתה מנסה להניע האופנוע מנסה למשוך קדימה, יש בעיה בהפרדה של הקלאץ' (אולי סתם צריך למתוך את הכבל).
אם זה קורה גם בסרק ורק כשהאופנוע חם, זה קצת יותר מוזר...

torquser
19-08-2015, 16:01
בוודאות הייתי בהילוך וזה קורה רק כשהוא חם. עשיתי קלאץ' חדש לפני שנה.

Meirson
19-08-2015, 16:04
קלאטש נשחק לפי אופי שימוש, אין לו אורך חיים קבוע. אם זה קורה רק כשהאופנוע משולב להילוך אני הייתי הולך לכיוון הקלאטש כמו שהציע הבחור קודם

Sent from my LG-D802 using Tapatalk

torquser
19-08-2015, 18:18
קלאטש נשחק לפי אופי שימוש, אין לו אורך חיים קבוע. אם זה קורה רק כשהאופנוע משולב להילוך אני הייתי הולך לכיוון הקלאטש כמו שהציע הבחור קודם

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
תודה אני אמתח את הכבל ואבדוק, אני בספק לגבי השחיקה, אני רוכב מתון יחסית, שמתי רפידות מחוזקות של barnett.

א הזקן
19-08-2015, 18:50
זה קורה גם בסרק או רק בהילוך?
אם זה רק בהילוך, וכשאתה מנסה להניע האופנוע מנסה למשוך קדימה, יש בעיה בהפרדה של הקלאץ' (אולי סתם צריך למתוך את הכבל).
אם זה קורה גם בסרק ורק כשהאופנוע חם, זה קצת יותר מוזר...

אם בסרק זה בסדר ובהילוך זה קשה אז הקלץ' לא מפריד כמו שצריך.
אם זה לא משנה ובכל מקרה קשה להניע כשחם וקל להניע שזה קר, בסבירות גבוהה זה הסטרטר (המתכת מתרחבת בחום ומגעים ש"נגעו" טוב בקור לא "נוגעים" טוב בחום) ובסבירות נמוכה יותר מצבר.

torquser
20-08-2015, 10:09
אם בסרק זה בסדר ובהילוך זה קשה אז הקלץ' לא מפריד כמו שצריך.
אם זה לא משנה ובכל מקרה קשה להניע כשחם וקל להניע שזה קר, בסבירות גבוהה זה הסטרטר (המתכת מתרחבת בחום ומגעים ש"נגעו" טוב בקור לא "נוגעים" טוב בחום) ובסבירות נמוכה יותר מצבר.
סטרטר הכוונה היא פחמים?

א הזקן
20-08-2015, 10:42
סטרטר הכוונה היא פחמים?

בד"כ זה פחמים, אבל יכול גם להיות קולקטור שחוק או מגעים לא טובים ברוטור או בסטטור. אם הסטרטר אחרי שיפוץ (לא מקורי) יש גם סיכוי שהפחמים לא מתאימים (לא מדובר על המידה החיצונית אלא על כמה נחושת יש בפחם, מה שקובע את הקושי שלו).

Red Ross
20-08-2015, 15:05
הסטרטר מתקשה להסתובב ומניע מייד. פחמים הוחלפו יחד עם מצבר לפני שנתיים סדר גודל ו35 אלף קילומטר.
לא ענית: האם גם בסרק הסטרטר מתקשה להסתובב כאשר המנוע חם?
אם לא - הקלאץ' לא מפריד.
אם כן - אז:
כאשר המנוע חם, הקומפרסיה גדולה יותר מאשר במנוע קר ולכן יש עומס גדול יותר על הסטרטר.
שנתיים זהו אורך חיים ממוצע למצברים כמו שנפ/וולטה/בייג'ינצ'ונג וכד'.
שים את המצבר בטעינה איטית ל-12-15 שעות ובדוק שוב.

torquser
24-08-2015, 09:37
מתיחת הכבל שיפרה במקצת את המצב כאשר הילוך משולב. לא רואה הבדל גדול בין סרק להילוך משולב בהתנעה, אולם יש הבדל בין מנוע קר לחם. אני אנסה את הטעינה, תודה על ההצעה.