מחשב כף יד

צפייה בגרסה מלאה : שאלה: ktm exc 125 מה כוללת התחזוקה שלו והאם באמת האופנוע שווה את המחיר?(אופנוע ראשון)

Matania_60
22-08-2015, 22:50
אהלן, אני רוכב מתחיל בן 17.5 ישלי קטנוע 125 בערך שנה, מגיל 12 חולם על אופנוע שטח ועכשיו אחרי המון המון מאמץ סופסוף אני יכול להרשות לעצמי אחד שאני יוכל להינות ממנו ולא להתפשר על xt125 ב9000 שקל.. אז הדגם שאני הכי מעוניין בו כרגע זה הktm exc125 נשמע כאילו היא הכי טוב בקטגוריה של ה125 ושבהחלט אופנוע טוב גם למתחילים וגם למתקדמים, רציתי לדעת פרטים לגבי הביצועים ושלו ועלות התחזוקה שלו, ואם למישהו יש אז גם ביטוח.
תודה רבה!

doutsh
23-08-2015, 10:28
האופנוע בהחלט מומלץ למתחילים ללימוד יסודות רכיבה נכונה ויוכל לשמש אותך גם כשתתקדם ללא כל בעיה.
מה השאלה לגבי ביצועים?
לגבי תחזוקה, אתה יכול לפתוח ספר רכב, אבל בעקרון כל כ-20 שעות מחליפים שמן גיר (אפשר לעשות לבד בבית בעשר דקות).
כל כ60-80 שעות צריך לעשות מנוע עליון (חלקים עולים לדעתי סדר גודל של 800-900 ש"ח, ואם אתה לא עושה לבד אז עוד 600-700 ש"ח עבודה למוסך).
חוץ מזה התחזוקה הרגילה של כל אופנוע (ניקוי פילטר אוויר, גירוזים למניהם, החלפת נוזלי בלמים וקלאץ', שיפוצי בולמים וכו') לפי מה שכתוב בספר.
לגבי האם הוא הכי טוב בקטגוריה - זה תלוי מה אתה מחפש ומה התקציב.

עלויות ביטוח תמצא כאן:
http://car.mof.gov.il/Parameters/Get?next_page=2

Matania_60
23-08-2015, 15:20
קודם כל ממש תודה על התשובה המפורטת ענית לי על הרבה דברים אבל בעניין התחזוקה לא ממש הבנתי כמה דברים, כמו שראית אני רוכב מתחיל זה אופנוע שטח ראשון שלי ככה שאין לי ניסיון במכונאות אז השאלה שלי היא למשל אם מנוע עליון זה דבר שבעייתי לעשות לבד בבית או שכל אחד שאין לו שתי ידיים שמאליות יכול ללמוד, ובנוסף בעניין שאר התחזוקה שכתבת, שיפוץ בולמים, גירוזים, נוזלי בלמים. האם אלו גם דברים שקל להתעסק איתם והאם העלות שלהם גבוה ויצא שהאופנוע יוציא ממני הרבה עלזה

doutsh
23-08-2015, 15:34
לעשות מנוע עליון בדו"פים ובעיקר ב125 זה לא מסובך, אבל אם עושים טעויות יש פוטנציאל לנזק רציני, ולכן לא מומלץ לעשות לבד אם אתה לא יודע מה אתה עושה.
ברור שאתה יכול ללמוד את זה, השאלה איך. אם יש לך חבר שיודע ועשה את זה בעבר, אולי תוכלו לעשות את זה פעם אחת ביחד וכך תלמד. אם אין לך, תאלץ ללכת למוסך. אבל זה משהו שעושים בערך אחת לשנה (תלוי כמובן כמה אתה רוכב) ולכן העלות הכללית היא לא גבוהה.
לגבי שאר הטיפולים, חלקם פחות מסובכים וחלקם יותר. הכל אפשר לעשות בבית אם יש לך כלי עבודה מתאימים ואיכותיים, סבלנות, קצת גישה טכנית, ספר רכב, ועדיף חבר שכבר עשה את זה קודם.
אופנוע שטח מקצועי דורש תחזוקה, הרבה יותר מאשר קטנוע, וזה תחביב לא זול.
כדי שלא תתבאס לגמרי, חשוב לציין שה-125 זול ופשוט לתחזוקה ביחס לאופנועים מקצועיים אחרים.
אבל כן, אתה צריך לדעת שהאופנוע ידרוש ממך הוצאות נוספות בעתיד, וזה מבלי שדיברנו על ציוד רכיבה וביטוח שגם הם עולים כסף.

JohnnyDee
24-08-2015, 02:36
אני לא יודע לגבי תחזוקה אבל לגבי ביצועים הכלי חיה רעה.
עדינות על הגז כי הקטנצ'יק הזה מעיף גלגל באוויר בכל סחיטה טובה.
בהתאם העלויות והטיפולים.