מחשב כף יד

צפייה בגרסה מלאה : התייעצות לגבי התמודדות עם מעבר צומת מרומזר

airwolf
13-09-2017, 08:27
הפוסט נכתב מתוך הנחה שהמקום הכי בטוח לאופנוע לעמוד ברמזור אדום הוא לפני הרכב הראשון, ולכן בהגעה לצומת עם רמזור אדום ישאף הרוכב להגיע לראש טור המכוניות העומדות. נתקלתי לא מעט פעמים בשני מצבים בהם אני מרגיש לא נוח עם זה ותוהה מה דרך ההתמודדות הנכונה:

מצב א': שניה לפני הגעתי לראש הטור, בדיוק כשאני נמצא בין שני הרכבים הראשונים משני צדדי, הרמזור מתחלף מאדום לאדום+צהוב, משמע תכף ירוק והמכוניות יתחילו ליסוע. הנטייה הטבעית שלי היא לתת גז כדי לעקוף את המכונית הראשונה ולהימנע ממצב שאני נמצא בנסיעה איטית עם שני רכבים שמזנקים מהמקום משני צדדי מבלי שראו אותי. כמו-כן אני חושש ממצב שבו אני אתן לרכב הראשון להתחיל ליסוע לפני, והנהג של הרכב שאחריו לא שם אלי לב, יזנק גם הוא מהמקום כשיראה שהרכב שלפניו התחיל לזוז, ויעלה עלי. מצד שני המצב של כניסה כראשון לתוך צומת שלא בחנתי לפני כן כדי לוודא שאין תנועה חוצה ושהחצייה בטוחה – גם הוא מסוכן מאוד, אולי אפילו יותר. מה היא ההתנהלות הבטוחה ביותר בסיטואציה כזו?

מצב ב': מגיע לצומת בו יש רמזור נפרד לממשיכים ישר ונפרד לפונים שמאלה. הרמזור הישר ירוק ומהירות המכוניות העוברות בצומת הינה 70 קמ"ש לפחות. אני רוצה לפנות שמאלה וכאמור מתכוון לעקוף את טור המכוניות העומד בנתיב השמאלי במטרה להגיע לראש הטור. הבעיה – בסוף אני צריך להאט כדי להגיע לעצירה, כשמאחורי כאמור רכבים שמממשיכים ישר ונוסעים ב-70 קמ"ש. ההאטה מתחת למהירות התנועה היא שלב מסוכן. איך אני יכול להאט מבלי להסתכן שיכנסו בי מאחור? אני לא סומך על זה שהרכב מאחורי שם אלי לב, לא כל שכן לאיתות שלי.

KKatkov
13-09-2017, 17:43
1. במצב הזה - שחרר. תישאר בין הרכבים, תן להם לזנק וכנס מאחוריהם. אל תצא על הגז לתוך צומת שאין לך שדה ראיה אליה, רק כדי לצאת ראשון.
2. הו, זאת שאלת השאלות.
בזמנו, שיחקתי עם עצמי משחק בדרך לעבודה. המשחק היה נקרא "אחוזי שליטה", והוא הלך ככה: אני בודק כמה שניות (בקירוב) במהלך הרכיבה אני נתון לחסידהם של נהגים אחרים, ומנסה לצמצם את הנתון הזה.
ליד העבודה היה צומת בדיוק כמו שתיארת, והיא הרסה לי את המשחק. אם הייתה תנועה ערה בנתיבים שממשיכים ישר - הייתי עוצר מאחורי התור שממתין לרמזור שמאלה, נתון לחסדי הפוסטמה שיכולה להוריד אותי מאחור. אילו הייתי מנסה לעקוף את הטור ולהיות ראשון ברמזור - הייתי מפריע לתנועה, ונתון לחסדי הנהג שלא ישמור ממני מרחק ויפגע בי כשאני בולם.

כמו שאתה מבין, הפתרון שלי במצב הזה הוא לקחת את הסיכון שאפגע מאחור בעמידה, תוך כדי שאני ממתין שהרמזור של התנועה שממשיכה ישר יתחלף, ויאפשר לי להגיע לראש הטור בביטחון יחסי. אבל הסיטואציה הזאת נכנסת תחת ה 0.1% של זמן הרכיבה, שאתה נמצא בסיכון לא כי אתה פזיז או לא חושב קדימה - אלא כי אין לך מענה אסטרטגי הולם לסיכונים.

duadi
14-09-2017, 09:03
לגבי 1 אני מסכים עם קקטקוב, אני מעדיף להשאר מאחור בין הרכבים.

לגבי 2.
לפני שנה וחצי בערך הייתי על כביש 44 מחולון התכוונתי לפנות שמאלה לכביש 4.
היה ריק יחסית, 9 וחצי בערב, בנתיבים השמאליים היו מכוניות עומדות באדום.
הגעתי לראש הטור בדיוק כשהתחלף לאדום כתום וילד שהיה בג׳יפ של אבא שלו נתן גז ונכנס בי.
יצאתי ללא פגע אבל הסילברווינג עם ג׳ק אמצע עקום.
מאז אני לא עושה את זה, מעדיף להשתחל בין שני הטורים או בין המכוניות לגדה השמאלית של הכביש, במידת האפשר כל עוד אני לא חוצה קו לבן רצוף.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

airwolf
14-09-2017, 09:30
רות. תודה.