מחשב כף יד

צפייה בגרסה מלאה : תעלומה - המנוע מתנהג מוזר

roei daniel
27-08-2015, 20:20
היי שלום לכולם ,
יש לי קטנוע פח אשפה במילים מדויקות יותר זבל סיני אשר מרוב הבושה לא נציין את שמו .
יש לי בעיה מוזרה קצת שאני לא מצליח להבין את ההיגיון שלה
כאשר אני מתניע את הקטנוע התורים ממש נמוכים על סף של כמעט מדומם ואז מתייצב לאט לאט אבל עדיין לא יציב במלואו
לאחר נסיעה מעל ה 10 דקות בסלד גבוהה ,כאשר אני עוצר התורים ממש גבוהים (לא אני לא מושך את המצערת )
התורים כל כך גבוהיים עד שהקטנוע במצב עצירה במישור ממש מתקדם לבד אני בוודאות לא מושך את המצערת כי זה גם קרה שלא החזקתי את הכידון ביכלל עזרתי עם הגוף
קב ההתנע עם תורים נמוכים שבערך מתיצבים לאט לאט חשבתי לעצמי להעלו קצת את התורים דרך המנוע הגדלתי את הדורים דרך הבורג בחצי סיבוב וברגע שמשכתי את המצערת
הוא פשוט דומם
הורדתי את הבורג ברבע סיבוב משכתי מצערת והוא שוב דומם חזרתי חזרה למצב בו הייתי בתחילת הסיפר שם הקטנוע לא דומם אבל שוב הוא על תורים נמוכים
בנוסף אני מרגיש שגם כוח שלו ירד כלומר אין לי קיק או העצה מהירה בפול גז אלה הוא עולה לאט לאט ומגיע למהירות
נתונים :
החלפתי את כול האיר בוקס עקב הרבה סדקים בצינור המחובר לקרבורטור
ובנוסף החלפתי גם את הדיאפרגמה שנקרע
ומאז הקטנוע מגיב בצורה שסיפרתי
כמובן הכל חלקים מקוריים לא אז אין ספק של חוסר התאמה בין הדברים

אז למה הקטנוע מתנהג כך ?
תודה רבה לכל העונים וסליחה על החפירה !

Jack_R1
27-08-2015, 20:58
1. הצ'וק האוטומטי שלך לא עובד.
2. הקרב' שלך לא מכוון, ויכול להיות שגם לא תוקן כמו שצריך.

רוב הסיכויים שאלה 2 הסיבות שאתה מחפש.

roei daniel
27-08-2015, 22:32
יש אפשרות לסדר זאת בבית או שזה הליך המחייב מוסך ?
לא בא לי להשקיע עליו מעבר לטיפולים שוטפים

R86
27-08-2015, 22:36
יש אפשרות לסדר זאת בבית או שזה הליך המחייב מוסך ?
לא בא לי להשקיע עליו מעבר לטיפולים שוטפים

מה הידע שלך בקרבורטורים?

roei daniel
28-08-2015, 10:04
יש מדריך טוב לקריאה פה איפה שהוא ?

sus123
28-08-2015, 16:16
מה החליפו לך בהחלפה של הדיאפרגמה? רק אותה ? מחט החליפו גם? באיזה קטנוע מדובר?
יכול להיות שכשהחליפו את הדיאפרגמה לא שמו אותה על ה"מסלול שלה"/נקרעה ונוצר חור.

roei daniel
29-08-2015, 13:22
דרעקנוע מסוג דיון 125 של ניפוניה (יימח שימם)
החליפו את כל הקומפלקס זה בא ביחד מחט ודיאפרגמה פתחתי להיסתגל והכל ניראה במקום הקפיץ והגומיה ניראת שיושבת טוב וגם הוצאתי אותה לבדוק היא לא קרועה אפילו לא חור קטנטן
איך יודעים אם הצואק החשמלי עובד או לא איך בודקים ואם מישהו מכיר מישהו משהו שיודעה להסביר איך עושים כיוון קרבורטור בבית

Jack_R1
29-08-2015, 21:31
הרבה יותר קל לקרוא הודעה עם סימני פיסוק, זה גם מביא יותר רצון לענות. לעומת זאת, הודעה שנראית כאילו מישהו זרק ערבוב של מילים ביחד מבלי לטרוח יותר מדי, עם כתיבה מרושלת ובלי פיסוק, לא ממש מביאה רצון לענות.

בכל מקרה, אם מעולם לא עשית כיוון קרב' - הדבר הכי טוב שאתה יכול לעשות זה למצוא ספר רכב, לעשות כיוון גובה מצוף ולנסות פשוט לשים את בורג התערובת במצב המומלץ ע"י הספר. בשביל לבדוק את הצ'וק תצטרך כנראה רב-מודד למדוד התנגדות חשמלית, אם אתה לא יודע מה זה - עדיף שתלך למוסך עם שני הדברים.

aviran
05-09-2015, 13:51
רועי כיוון קרבורטור יכול להיות מעיק מאוד בטח כשאין לך את הכלים הנכונים- זה יכול להיות גם תהליך שכל פעם אתה משנה משהו עושה נסיעות בדיקה ושוב פותח ומשנה וכך הלאה.
אני סבור שמה שתוקע לך את הטורים למעלה הוא דווקא לכלוך שתוקע את כבל הגז.
תרים את המושב תראה מצד ימין של הקרבורטור יש כבל גז נקה משם את חלקי הגומיות- כאשר אתה פותח מצערת הגומיות הקרועות האלו נכנסות למסלול הכבל ותוקעות אותו. אם אין שם את הגומיות שאני מדבר עליהן תבדוק אם אין עוד דברים שמפריעים לכבל ותוקעים אותו.
בהצלחה
אבירן