מחשב כף יד

צפייה בגרסה מלאה : איזו רזולוציה עדיפה?

AmirFrenkel
21-01-2018, 14:23
1080p 60fps או 2k 30fps
מה עדיף?
אם זה חשוב, מדובר על מצלמת Xiaomi yi.

2k = 2304X1296

uriar
21-01-2018, 14:30
תלוי למה. לסרטון אקשן עם הרבה תנועה הייתי מוותר על הרזולוציה לטובת יותר פריימים.

AmirFrenkel
21-01-2018, 14:37
לטובת תיעוד. מצלמה שמורכבת על האופנוע.
אופנוע כביש. מצלם למטרת תיעוד תאונות/משטרה וכד'.
קצת מאכזב אותי שעוד לא הצלחתי להגיע למצב שאני קורא לוחיות רישוי של רכבים שעל ידי במצב נסיעה.
בעמידה ברמזור זה בסדר יחסית.
איזה סט אפ עדיף?

SM26
21-01-2018, 15:50
לטעמי, עדיף 1080@60fps

בנסיעה אם קצב הפריימים יהיה נמוך מידי התמונה תימרח

Sent from my MI 6 using Tapatalk

uriar
22-01-2018, 07:44
גם 480 על 30 פריים צריך להיות מספיק לקריאה. נשמע שהבעיה פה היא רעידות. תוכל להעלות סרטון הדגמה?

AmirFrenkel
22-01-2018, 11:15
תודה, הגדרתי 1080p 60fps. הסרטון נראה בסדר.
לא יודע... ציפיתי ליותר. אולי המסך שלי לא משהו ...
אני מצליח לקרוא לוחיות רישוי קרובות (לא כולם).
כן, יש רעידות בסירטון.
אני מתכנן לקנות מצלמה חדשה ולהתקין אותה על הקסדה במקום על האופנוע.
חשוב לי ההתקנה בצד של הקסדה. לא למעלה ולא על הסנטר.
המטרה של ההחלפה: פחות רעידות ונקודת מבט יותר גבוהה.
אני רוצה לקנות מצלמת קסדה של סוני. מה שתפס אותי זה המייצב והחדות שלה ביחס לאחרות ואפילו ביחס לגופרו.
אני תיכב מעלה סירטון

AmirFrenkel
22-01-2018, 11:50
https://drive.google.com/file/d/1I4GXHKapJ8eVUBgMPQmQ-G8AY-ngq2Av/view?usp=sharing

בכוונה ב Google drive - ללא הורדת איכות של youtube.
אפשר להוריד את הקובץ באיכות מלאה.

Thelegend
23-01-2018, 10:48
זה תלוי גם איזו מצלמה זאת.
למשל לגופרו יש gyro sensor שגורם לייצוב התמונה.
דרך אגב גם למשל ל SJCAM 5000X Elite יש gyro sensor ואעל אף לשתיהן יש את זה עדיין זה לא באותה איכות כמובן.

uriar
23-01-2018, 13:27
https://drive.google.com/file/d/1I4GXHKapJ8eVUBgMPQmQ-G8AY-ngq2Av/view?usp=sharing

בכוונה ב Google drive - ללא הורדת איכות של youtube.
אפשר להוריד את הקובץ באיכות מלאה.
זו לא בעיה של רזולוציה אלא של רעידות. המצלמה תפוסה ללא שיכוח ובגלל הרעידות אתה לא רואה מספרים. גם המיקום שלה ממש לא ברור לי מאוד מוסתר וגם לא ממש עמדת בקליפ מאחורי מכונית עם מספר ובכל זאת - אין ספק שאלו הרעידות. אולי תוכל להרכיב אותה במקום אחר עם יותר שיכוך. ללא ספק הרכבה על הקסדה תפטור את הבעיה. איזו מצלמה זו?

ayalzo
23-01-2018, 20:44
גם 480 על 30 פריים צריך להיות מספיק לקריאה. נשמע שהבעיה פה היא רעידות. תוכל להעלות סרטון הדגמה?

עם 480 הרזולוציה ממש לא מספיקה בשביל לזהות לוחית זיהוי שלא צמודה אליך. גם כשהמצלמה מיוצבת טוב על קסדה ולא על האופנוע.

Yuv_Coehn
24-01-2018, 20:19
לדעתי אתה לא רואה את הלוחיות פשוט כי המצלמה לא טובה.
רזולוציה גבוהה יותר תתן תמונה חדה יותר אך יגרע מהחלקות של הסרטון. למרות זאת אם זה למטרות תיעוד, עדיף 2K על 30 (כל מה שמעל 25 פריימים לשניה זה קצב מספיק גבוה בשביל להיות חלק ביחס לעין שלך, שגם היא רואה את העולם ב25 פריימים לשניה).

מה זה בעצם פריימים לשניה? זה כמות התמונות שהמצלמה שלך מצלמת בשניה ומדביקה אותן ביחד בסרטון.
רזולוציה זה כמות הפיקסלים שהמצלמה שלך דוחפת לכל תמונה (או כמות הפרטים). יותר גבוה - יותר חד ומפורט.
לכן ניתן להניח שרזולוציה גבוהה יותר תתן לך איכות תמונה חדה יותר אך יותר מקורטעת (תמיד!).

המעבד של המצלמה (או המחשב) יקבע לך כמה פריימים לשניה המצלמה תוכל לצלם ובאיזו רזולוציה.
נתון חשוב לא פחות הוא המעבד תמונה שהרבה מתעלמים ממנו. הוא יקבע כמה חדה התמונה שלך תהיה, איך יראו בה הצבעים ועוד כל מני דברים חשובים. המעבד תמונה זה העין של המצלמה.
במצלמה שלך הוא די מעפן ובגלל זה אפילו רזולוציה גבוהה יחסית תתן לך תוצאה בינונית (שזה בסדר במצלמת תקציב בינונית).
אפשר לראות את ההבדל כאן:
https://www.youtube.com/watch?v=IzAdqTQLStM

רזולוציות ופריימים דומים, תוצאה שונה מאוד.

לי היתה SJCAM M10+ שהייתה נחמדה (עד שהיא עפה לי באיילון). לדעתי קצת טובה יותר ממה שיש לך כרגע והסוללה החזיקה בערך שעה וחצי על 2K@30. המייצב היה מעולה (אבל בלילה גורם למריחה של התמונה).
במקומה קניתי sjcam sj500X elite. האיכות תמונה הייתה פצצה (גם בה המייצב היה מעולה) אבל סוללה החזיקה שעה גג והחזרתי אותה...

בסוף קניתי Yi 4K (לא את הפלוס) שזה הדגם שהחליף את שלך שעולה הרבה יותר מהשאר שהצעתי אבל עדיין לא קרוב לגופרו. עלתה לי קצת פחות מ800 שקל באליאקספרס. חוץ מהמייצב (שהוא ממש מעפן ועדיף לא להשתמש בו) היא לדעתי לוקחת גופרו 4 בהליכה ונותנת פייט יפה לגופרו 5 בכל הפרמטרים חוץ מסאונד (ומייצב שהזכרתי). סוללה מחזיקה מעל שעתיים, פקודות קוליות, איכות תמונה מהטובות יותר שיש, מסך מגע מעולה, איכות הצילום בלילה מעולה וכמה רמות מעל כולן, איכות בניה גבוה... בקיצור אחלה מצלמה.

אם אתה רק מתעד ליום יום זה קצת overkill אבל זה מה שאני בחרתי.

Yigal
25-01-2018, 23:50
חד משמעית התקנה על האופנוע מייצרת ויברציות שמטשטות את האיכות, תעביר אותה לקסדה תראה את ההבדל

דוד2
03-06-2018, 01:09
רב תודות. חיפשתי את האינפורמציה הזאת בכל האינטרנט. תודה שוב

FoxLight
09-06-2018, 01:21
אני מעדיף לצלם על 2K 30 FPS כי ככה רואים טוב יותר מספרי רכב כי הרזולוציה גבוהה יותר.
אתה יכול לראות את האיכות פה: https://www.youtube.com/watch?v=MVrYOFEOuvI

יש לי sjcam m20

Yadin Tal
10-06-2018, 17:46
לפי דעתי כדי על 1080p60 בשביל לקבל תמונה יותר חלקה.

אני מעדיף לצלם על 2K 30 FPS כי ככה רואים טוב יותר מספרי רכב כי הרזולוציה גבוהה יותר.
אתה יכול לראות את האיכות פה: https://www.youtube.com/watch?v=MVrYOFEOuvI

יש לי sjcam m20

האיכות ממש לא נראית כמו 2K, אם אתה מצלם על 2K, אתה צריך לרנדר גם את הסרטון על הגדרות גבוהות בשביל שבאמת תנצל את ה2K שצילמת עליהם...

FoxLight
10-06-2018, 20:29
לפי דעתי כדי על 1080p60 בשביל לקבל תמונה יותר חלקה.

האיכות ממש לא נראית כמו 2K, אם אתה מצלם על 2K, אתה צריך לרנדר גם את הסרטון על הגדרות גבוהות בשביל שבאמת תנצל את ה2K שצילמת עליהם...
זה מרונדר על 2K עובדה שיש לך אפשרות ביוטוב לראות על 1440P.
הרזולוציה היא כן 2K/1440P וכן נראה יותר טוב לעומת אם הייתי מצלם רק על 1080P.

דווקא הסרטון הזה מרונדר מאוד טוב ומה שאתה רואה זה כמעט כמו האיכות המקורית, פשוט המצלמה הזאת לא הכי טובה, אבל זולה.

Yadin Tal
10-06-2018, 20:36
זה מרונדר על 2K עובדה שיש לך אפשרות ביוטוב לראות על 1440P.
הרזולוציה היא כן 2K/1440P וכן נראה יותר טוב לעומת אם הייתי מצלם רק על 1080P.

דווקא הסרטון הזה מרונדר מאוד טוב ומה שאתה רואה זה כמעט כמו האיכות המקורית, פשוט המצלמה הזאת לא הכי טובה, אבל זולה.

לרנדר רק על רזולוציה 2560x1440 לא מספיק, צריך לשים הגדרות גבוהות בתוכנה אם זה סוני וגאס/אפטר אפקס או כל תוכנה שאתה עורך בה... למרות שהאיכות סבבה בסרטון היא עדיין לא נראית 2K למרות שיש אפשרות לשים 2K

FoxLight
11-06-2018, 00:00
לרנדר רק על רזולוציה 2560x1440 לא מספיק, צריך לשים הגדרות גבוהות בתוכנה אם זה סוני וגאס/אפטר אפקס או כל תוכנה שאתה עורך בה... למרות שהאיכות סבבה בסרטון היא עדיין לא נראית 2K למרות שיש אפשרות לשים 2K

אומרים לך שזה הסרטון מרונדר טוב מאוד מה שאומר שההגדרות כן על גבוהה מאוד פשוט המצלמה לא איכותית כלכך, אבל הרזולוציה היא עדין 1440P

תראה פה (https://www.youtube.com/watch?v=EgbgWvxbSUk) איך נראה 1440P RAW באותה המצלמה ואיך נראה שלי, אז הסרטון שלי כן באיכות מצויינת(ממה שאפשר להוציא מהמצלמה הזאת)