מחשב כף יד

צפייה בגרסה מלאה : קליפר בלם קדמי מהודק יתר על המידה

israel
07-09-2015, 20:21
שלום וברכה,

לאחרונה הבחנתי שדיסק הבלם בגלגל הקדמי מתחכך ברפידות הבלם גם כשדוושת הבלם לא לחוצה, החיכוך הוא די קל אך שומעים אותו כשהקטנוע כבוי, ומרגישים אותו רק כשמנסים לסובב את הגלגל הקדמי עם היד, ז"א שאפשר לסובב את הגלגל עם היד בלי בעיה או הפעלת כוח מיוחד אך אם תסובב את הגלגל עם היד ותעזוב הגלגל ייעצר ולא ימשיך להסתובב עקב החיכוך הנ"ל.
לא ייחסתי כ"כ חשיבות כי ידעתי שעוד מעט אחליף רפידות ועל הדרך אעשה "טיפולון קטן" לקליפר ולמערכת.
ביום שישי האחרון אכן טיפלתי בבלמים הקדמיים כולל החלפת נוזל בלמים,החלפת רפידות, פירוק הקליפר מהתושבת שלו, גירוז המובילים ניקיון החלק החיצוני של הבוכנות שיוף קל ניקוי וגירוז ברגי הקליפר(פינים).
ולמרות כל זה הבעיה ממשיכה.
אשמח לעזרתכם בעצות והכוונה.
תודה מראש
ישראל

Shasha127
07-09-2015, 20:50
אם אחרי כל מה שתארת (נקיון וגירוז מובילים) יש התנגדות (מגע שטחי זה תקין מגע שמייצר התנגדות זה לא), יכול להיות שניקוי הבוכנות שעשית גרם ללכלוך להכנס בינהן לגומיית אטימה ולא מאפשר להן לחזור מספיק אחורה.

Jack_R1
07-09-2015, 22:00
עפ"י התאור - המצב תקין. אם הגלגל עושה חצי סיבוב או יותר בסיבוב עם תנופה ולא עוצר מייד - כך זה צריך להיות.

israel
08-09-2015, 08:16
ראשית תודה,

שאשאה נראה לי שזה לא לכלוך שנכנס כי הבעיה הייתה לפני,אך אני מבין גם מדבריך וגם בדברי ג'אק שחיכוך ללא התנגדות מיוחדת זה מצב תקין.
אני חשבתי שלא צריך להיות מגע כלל בין צלחת הבלימה לבין הרפידות כשידית הבלם לא לחוצה.
בכדי להיות בטוח אני מצרף סרטון קטן מהבוקר,אשמח להתייחסותכם.

ושוב תודה רבה
ישראל

https://www.youtube.com/watch?v=Dvk4OxA5hLI

לקישור נוסף לחץ כאן (https://goo.gl/photos/K9rNn4vJgCLPSbiQ9)

Jack_R1
08-09-2015, 09:56
סרטון זה רעיון טוב, תודה.
המצב תקין לחלוטין.
תמיד יהיה מגע חלש ושטחי בין רפידות לדיסק - לכלוך קל \ שטח לא 100% ישר \ וכו'. כשהלחץ על הבוכנות מפסיק, הן חוזרות טיפונת אחורה, אבל לא מספיק אחורה כדי ליצור מרווח בין הדיסק לרפידות - וזה החיכוך שאתה רואה. אין בו שום בעיה.

israel
08-09-2015, 12:04
יופי מצויין,
תודה רבה.

doutsh
08-09-2015, 14:28
לי זה נראה שהגלגל עוצר קצת מהר מדי, אבל אין לי ניסיון בקטנועים.
בכל האופנועים שלי הגלגל היה ממשיך להסתובב כמה סיבובים טובים.
זה בטוח לא מצב קטסטרופלי אבל אולי זה יכל להיות קצת יותר חופשי.
תנסה לעשות נסיעה קצרה בלי להשתמש בבלם הקדמי (לעשות סיבובים במגרש או משהו) ואז תבדוק אם הדיסק חם.
עם הוא לוהט, יש חיכוך גדול מדי. אם הוא קר או חמים זה בסדר.
רק בזהירות, לפני שאתה נוגע עם היד בדיסק תקרב אותה ותוודא שהוא לא חם מדי, שלא תקבל כוויה.

israel
09-09-2015, 10:16
לי זה נראה שהגלגל עוצר קצת מהר מדי, אבל אין לי ניסיון בקטנועים.
בכל האופנועים שלי הגלגל היה ממשיך להסתובב כמה סיבובים טובים.
זה בטוח לא מצב קטסטרופלי אבל אולי זה יכל להיות קצת יותר חופשי.
תנסה לעשות נסיעה קצרה בלי להשתמש בבלם הקדמי (לעשות סיבובים במגרש או משהו) ואז תבדוק אם הדיסק חם.
עם הוא לוהט, יש חיכוך גדול מדי. אם הוא קר או חמים זה בסדר.
רק בזהירות, לפני שאתה נוגע עם היד בדיסק תקרב אותה ותוודא שהוא לא חם מדי, שלא תקבל כוויה.

עשיתי כהמלצתך אבל לקחתי את זה לכיוון האקסטרימי, אמש בדרך חזרה מהעבודה בלמתי כל הדרך עם בלם אחורי (למעט פעם אחת שפשוט הייתי חייב בלימה יותר טובה) וכשהגעתי לאחר 15 ק"מ בדקתי בזהירות ואכן היה חמים ונעים...
חוץ מיזה למדתי משהו חשוב מאוד שלא ידעתי עד כמה הוא נכון,הבלם האחורי לא יעיל כלל ללא עזרה מהבלם הקדמי .

doutsh
09-09-2015, 11:46
בכוונה כתבתי במגרש, כי כמו שגילית לבד הבלם האחורי הרבה פחות יעיל מהקדמי ולרכב בכביש ללא שימוש בקדמי זה לא מומלץ ואף מסוכן.
שמח שהגעת בשלום, ושהבלמים שלך תקינים.