מחשב כף יד

צפייה בגרסה מלאה : מבחני דרכים - מה נהיה?

KKatkov
04-07-2018, 15:31
צוות המערכת היקר,

למה לאחרונה בקושי מתפרסמים מבחני דרכים?
הרי יש בשוק שלנו המון כלים מעניינים ו/או חשובים, שטרם נבחנו.
יש גם כלים שזכו לסקירה קצרה בלבד, ובהחלט מגיע להם מבחן מקיף יותר, או השתתפות במבחן השוואתי.
כלים לדוגמא:
*DR650 - לא נסקר כלל.
*דיוק 250 - לא נסקר כלל.
*נינג'ה/Z250 - קיבל סקירה קצרה ולא אינפורמטיבית בעבר.
*ויסטרום 250 - לא נסקר כלל.

אני בטוח שיש עוד לא מעט כלים שאפשר לבחון.
כמו כן, הייתי שמח לראות במבחנים התייחסות לנתונים הבאים:
*צריכת דלק "רגועה" יחסית, וצריכת דלק במוד "כאסאח". בהרבה כלים, הפער בין שני אלה גדול מאוד.
*כשמדובר בכלי A1 - התייחסות למהירות מירבית (שעון/GPS) ולמהירות שיוט "הגיונית" לכלי -אני מאמין שאלה פרמטרים חשובים למי ששוקל את הכלים האלה.

HaimCo
04-07-2018, 16:43
לא זוכר איפה בדיוק, עלה לא מזמן מאמר דעה על מבחני האופנועים שמאוד הסכמתי עם הכותב. וזה למה מבחינתי המבחנים כבר לא רלוונטים.
בשנים האחרונות השתנה מאזן הכוחות בין עיתונאי הרכב ליבואנים. אם בעבר היבואנים היו רודפים אחרי עיתונאים נחשבים כדי שייקחו כלי למבחן ויכתבו ביקורת נשכנית לעיתים, כיום היבואנים משחררים כלים בקמצנות ורק לעיתונאים נבחרים.
כך מתקבל מצב שבו כל אין דבר כזה ביקורת שלילית, כל המדדים מצויינים. כל אופנוע A1 שזה כלי תקציב עם מכלולים נחותים זוכה לתשבחות עד הגג. ''המנוע עוצמתי בכל סל''ד'', ''שלדה חדשה ונהדרת'', ''בולמים מעולים'', ''מגיב מצויין ל פקודות היגוי'' וכו'...
רוב העיתונאים הפכו לשותפים ולמקדמי מכירות של היבואנים בעל כורחם.
מתי בפעם האחרונה פורסם מבחן השוואתי של ליטרים יפנים? (לפני עשור). כמה מבחנים השוואתיים יש בשנה בכלל? (1-2).
ליבואן אין אינטרס לשחרר כלי למבחן כזה שבו חייבים לבחור את האופנוע העדיף. כך שיש סיכוי שהכלי שלו יפסיד והמכירות יפגעו.
במקום זה הוא מזמין כתבים נבחרים לרכיבות השקה והם בתורם מנפיקים לו כתבות מחמיאות.
הנקודה שלי היא שעיתונות הדו''ג בארץ גוססת ואם ממש מעניין אותך, היוטיוב מלא במבחנים עדכניים על כל כלי שאי פעם יוצר.

Sent from my ALE-L02 using Tapatalk

xlib
04-07-2018, 16:55
המצב שתארת טבעי לחלוטין. איך בדיק אפשר לכתוב ביקורת שלילית על מישהו שאתה תלוי בו?
הדרך היחידה לתת סקירה אמיתית למוצר היא לקנות אותו.

Sent from my iPhone using Tapatalk

ayalzo
04-07-2018, 17:02
רק לגבי הdr,
חפש מבחנים מחוברות מוטו משנת 96.
זה אותו אופנוע בדיוק.

Ami
04-07-2018, 17:16
פעם חיכיתי בקוצר רוח לימי חמישי בשעה 12:00

KKatkov
04-07-2018, 21:00
לא זוכר איפה בדיוק, עלה לא מזמן מאמר דעה על מבחני האופנועים שמאוד הסכמתי עם הכותב. וזה למה מבחינתי המבחנים כבר לא רלוונטים.
בשנים האחרונות השתנה מאזן הכוחות בין עיתונאי הרכב ליבואנים. אם בעבר היבואנים היו רודפים אחרי עיתונאים נחשבים כדי שייקחו כלי למבחן ויכתבו ביקורת נשכנית לעיתים, כיום היבואנים משחררים כלים בקמצנות ורק לעיתונאים נבחרים.
כך מתקבל מצב שבו כל אין דבר כזה ביקורת שלילית, כל המדדים מצויינים. כל אופנוע A1 שזה כלי תקציב עם מכלולים נחותים זוכה לתשבחות עד הגג. ''המנוע עוצמתי בכל סל''ד'', ''שלדה חדשה ונהדרת'', ''בולמים מעולים'', ''מגיב מצויין ל פקודות היגוי'' וכו'...
רוב העיתונאים הפכו לשותפים ולמקדמי מכירות של היבואנים בעל כורחם.
מתי בפעם האחרונה פורסם מבחן השוואתי של ליטרים יפנים? (לפני עשור). כמה מבחנים השוואתיים יש בשנה בכלל? (1-2).
ליבואן אין אינטרס לשחרר כלי למבחן כזה שבו חייבים לבחור את האופנוע העדיף. כך שיש סיכוי שהכלי שלו יפסיד והמכירות יפגעו.
במקום זה הוא מזמין כתבים נבחרים לרכיבות השקה והם בתורם מנפיקים לו כתבות מחמיאות.
הנקודה שלי היא שעיתונות הדו''ג בארץ גוססת ואם ממש מעניין אותך, היוטיוב מלא במבחנים עדכניים על כל כלי שאי פעם יוצר.

המאמר שאתה מדבר עליו פורסם בדוגיגים, לדעתי. אולי אפילו כמה.
גם שם לא הסכמתי עם הכותבים.

קודם כל - כל ביקורת היא חשיפה נוספת עבור היבואן. גם אם הכלי לא זוכה במבחן השוואתי - עדיין, אנשים יקראו על הדגם, והוא יתפס כ"מוכר". אופנועים גרועים כמעט ולא מייצרים יותר בימינו, ולכן קשה לי להאמין שדגם כזה או אחר צריך "להיקטל" במבחן לרמה שזה יבריח קונים. כך שמאוד קשה לי להאמין שהיבואנים מסרבים לשתף פעולה ברמה שאתה מתאר. זה נוגד את האינטרס שלהם "להכיר" את המוצר לקהל היעד.

אם בכל זאת המבחנים (אפילו בצורה של רשמי רכיבה - לא בהכרח השוואתיים) לא רלוונטיים עבורך - זכותך. אני מרגיש שיש וואקום ללא במבחנים, ונאלץ לרעות בשדות זרים (מגזינים בחו"ל). נראה לי שזה קצת מנוגד לאינטרס של האתר, הרי מבחנים מביאים איתם קוראים, דיוני פורום או אנשים חדשים, שמגיעים לאתר כי הם מחפשים מידע על דגם מסויים.
אני יכול למצוא ברחבי הרשת מבחן בשפה זרה כמעט לכל אופנוע שקיים בעולם. אחרי הכל, אני איש מחשוב ואני יודע להשתמש בגוגל. אם זה היה מספק - כנראה שלא הייתי נכנס לפולגז יותר מפעם בכמה שבועות כדי להעיף מבט בחדשות המקומיות.

lowsided
04-07-2018, 22:15
פעם היה כאן בחור, דיבר הרבה שטויות, עם קצת חוכמה.
אמר את זה קודם.
הוא מת בשביל החטאים שלנו.

HaimCo
04-07-2018, 22:21
אמר את זה קודם.
הוא מת בשביל החטאים שלנו.אהלן אהלן. נראה שלמישהו היה דחוף לפתוח יוזר כדי לומר את שעל ליבו בנושא

Mמהר
05-07-2018, 00:50
אמר את זה קודם.
הוא מת בשביל החטאים שלנו.
אז אפשר להמשיך לחטוא.

FoxLight
05-07-2018, 00:58
לגבי צריכת דלק, תכנס לאתר fuelly, תוכל לראות את התתפלגות של הצריכת דלק וגם משתמשים שרוכבים באופן חסכוני וכאלה שלא ולהשוות בים האופנועים.

alexsupreme
05-07-2018, 11:23
המצב שתארת טבעי לחלוטין. איך בדיק אפשר לכתוב ביקורת שלילית על מישהו שאתה תלוי בו?
הדרך היחידה לתת סקירה אמיתית למוצר היא לקנות אותו.

Sent from my iPhone using Tapatalk

עדיף לדבר עם מישהו שרכב ומכר אותו.
https://en.wikipedia.org/wiki/Endowment_effect

הדיון שדיברת עליו הוא פה
http://fullgaz.co.il/forums/showthread.php/14302-%D7%A8%D7%9B%D7%99%D7%91%D7%94-%D7%A8%D7%90%D7%A9%D7%95%D7%A0%D7%94-%D7%91%D7%A0%D7%9C%D7%99-%D7%9C%D7%90%D7%95%D7%A0%D7%A6-%D7%99%D7%A0%D7%95-500

Delirious1989
05-07-2018, 17:09
אמר את זה קודם.
הוא מת בשביל החטאים שלנו.יהי זכרו ברוך

Sent from my T5 using Tapatalk