מחשב כף יד

צפייה בגרסה מלאה : פרגון לצמיגי אורן זייתוני (ופחות ליצרן הצמיג)

relz
10-07-2018, 15:09
זהירות - חפירה לפניך!

הגיע הזמן לחלפת צמיגים באפריקה טווין שלי, והפעם החלטתי ללכת לאורן זייתוני (פעם ראשונה אצלו).
הגעתי אליו כי הוא מוכר צמיגים של חברת שינקו (דגם Shinko 705), שהם זולים משמעותית מהיצרנים האחרים שמיובאים לארץ בשביל האופנוע שלי. לסבר את האוזן מדובר בהפרש של 500-1000ש"ח לסט צמיגים.

בחרתי את הצמיגים האלה לאחר שקראתי מספר ביקורות חיוביות ברחבי המרשתת, כגון זאת מ fortnine.ca (https://www.youtube.com/watch?v=N_2y9LSxbvQ). כמובן שהיו גם ביקורות פחות טובות, שזה מצופה מצמיג "זול", אך בסה"כ התרשמתי שרוב הביקורות היו חיוביות ומצדיקות את ההפרש במחיר.

הבחור שעבד על האופנוע (מצטער שאני לא זוכר את שמו, אז פשוט נקרא לו "הבחור") עבד בסבלנות, בקפדנות, בסדר ונקיון ראויים לשמם. הברגים נסגרו בסדר הנכון עם מד מומנט, מה שצריך נוקה או גורז, מה שצריך קיבל טיפת לוקטייט, הכידון "פומפם" לפני חיזוק של ברגי הצביטה, והדיסקים קיבלו ניקוי עם ספריי לניקוי בלמים בסיום העבודה. ממש היה מרשים. זה לוקח המון זמן (תתכוננו לשעה-שעתיים ביקור), אבל נעשה "כמו שצריך".

אבל זה לא כל הסיפור...
האחורי הורכב בהצלחה בלי בעיות מיוחדות. אך כשהקדמי הובא למכונת האיזון, הבחור סובב אותו ידנית ושם לב שהצמיג אינו מסתובב באופן ישר לגמרי, אלא נראה שיש עיוות קטן שגורם לו לזגזג. הוא לא היה מרוצה ולא התעצל, מיד אמר שיפרק וירכיב מחדש את הצמיג כדי לוודא שהותקן כראוי. לאחר מספר דקות שוב היינו על מכונת האיזון וגם עכשיו היה ניתן להבחין בעיוות. שוב, זה לא היה מספק ומיד הבחור אמר שהוא מפרק ושם צמיג חדש במקום. לאחר ההרכבה הצמיג החדש כבר היה נראה יותר טוב (אם כי לא מושלם לגמרי), ויצאתי לדרך.

בהתחלה הצמיג הרגיש מעט מוזר כדרכם של צמיג שונה הן מבחינת החתך שלו וכן מבחינת הקוביות שהיו שונות מהצמיג הקודם.
לאחר מספר ימים כשכבר התרגלתי לגאומטריה השונה של הצמיג שמתי לב שיש רעידות במהירויות נמוכות של עד 70 קמ"ש, וכן בבלימה על הקדמי. ההרגשה היתה שהצמיג מזגזג מעט. התלבטתי אם זה מה שמקבלים כשקונים צמיג זול, אך החלטתי בכל זאת לחזור לאורן זייתוני ולדווח.

בפעם הראשונה שהגעתי הוא היה עמוס ולי לא היה זמן לחכות, אז חזרתי אחרי שבוע-שבועיים נוספים (זה כבר היה חודש אחרי הרכישה המקורית וכ 2000 ק"מ על הצמיג הזה).
הבחור שעובד שם זכר אותי, והתקשר לאורן כדי להתייעץ. בלי להסס הוא הציע לי להחליף לצמיג חדש, ונתן לי אפשרות לבחור או את אותו הדגם, או דגם יקר יותר מיצרן אחר ולשלם את ההפרש. לאחר התלבטויות (וקריאה נוספת של תגובות באינטרנט) החלטתי להישאר עם השינקו, ושוב הוא ניגש למלאכת ההחלפה. תוך כדי ההתלבטויות הוא הרגיע אותי ואמר "אחי, אין לחץ, מה שתבחר זה טוב ונחליף בשמחה", לא הופעל שום לחץ מצידו לבחור דווקא דגם יקר יותר שבטח יחסוך לו עבודה בעתיד.
גם הפעם הצמיג שהוחלף היה נראה לא טוב על מכשיר האיזון... ושוב הוא הוחלף בצמיג חדש נוסף (זו כבר החלפת הצמיגים הרביעית שהוא מבצע על הגלגל הזה!), והפעם יצא סבבה. :)

מסקנות:
1. צמיג השינקו 705 הוא אמנם זול, וכנראה גם טוב, אך יתכן שיש לו בקרת איכות פחות טובה מהיצרנים המובילים ויש יותר סיכוי לפגמים (גם יתכן שהמשלוח הספציפי הזה נפגע במשלוח).
2. איכות העבודה שם היתה מעולה, לדעתי, הכל נעשה בקפדנות ובסדר רב.
3. תודעת שירות מעולה, החליפו לי 4 צמיגים מבלי למצמץ, עד שיצאתי מרוצה. יש הרגשה שיש אחריות ו"כתובת" למקרה שצצות בעיות.
4. תגיעו עם הרבה סבלנות והרבה זמן פנוי, הפינוק הזה לצמיגים לוקח זמן.

רבשרשר
10-07-2018, 15:51
כשאני צריך להחליף צמיגים, אין לי התלבטויות. הבחירה היא תמיד אורן זיתוני. אמרו וחכמנו. "טוב שם משמן טוב".

ziki
10-07-2018, 15:58
גם אני מחליף שם ולבחור קוראים איציק

Ami
10-07-2018, 16:14
מקצוען ברמה הגבוהה ביותר

Paz
10-07-2018, 16:22
מקצוען מהזן של פעם. מומלץ.

Shasha127
10-07-2018, 16:38
לבחור קוראים קיריל והוא מותק אמיתי. אורן והוא אחלה צוות.

poiuyt
11-07-2018, 09:02
לגבי הצמיגים שבחרת עשית בחירה טובה.
באופנוע הקודם שלי , KLE500 הייתי שם אותם באופן קבוע. הצמיגים האלה נסעו רק בכבישים מפותלים מהירים עם ירידות ועליות, גרתי בזמנו ברמת הגולן.
יש להם אחיזה טובה מאוד. כמו כן הם מחזיקים מעבד לא רע (זה כבר תלוי איך אתה רוכב)
בקיצור ולענין תהנה מהם!!

Zurs
15-07-2018, 09:23
אצלי יש מישלין power rs שרכשתי והרכבתי אצלו על ה r6.
מהרגע שראיתי אותו עובד עם טורק על מידות מומנט מדויקות וחוזר על כל בורג 3 פעם, הבנתי שהבן אדם מקצוען.

thebaron
15-07-2018, 11:32
אתה מתעקש להצדיק את הרכישה שלך. ואני אומר, אם זה נראה כמו ברווז, מדדה כמו ברווז ומגעגע כמו ברווז, אולי זה ברווז? ובמקרה שלנו - כל הסימנים מראים לך שזה צמיג חר_... האם לא תקלוט שזה חר_? ובמיוחד כשזה אופנוע, האם אתה מוכן להמר על צמיג ירוד ולהמר על הבטיחות?

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Busy
15-07-2018, 12:28
אם לחזור לנושא :פרגון לצמיגי אורן זייתוני.
גם אני מצטרף.לא קניתי צמיגים,אבל בקרתי פעמיים,קבלתי שרות,הסברים ( לי ממש חשוב), יחס מקצועי .ל צערי לא נתקלתי בארץ בהרבה מקומות כאלה.
כן-בחור בשם קיריל.

zx2r
15-07-2018, 18:24
רוכב שנה וחצי + עם הצמיגים הנ"ל ללא בעיות מיוחדות על XT600, יחסית למחיר שלהם (וללא כל השווה לדגם דומה אחר) הם נותנים תמורה טובה ויש שיגידו מעולה.
אחורי החזיק 20K בשילוב שטח+כביש, קדמי על 26K וממשיך.
משתמשים בחו"ל המליצו לשמור על לחץ אוויר גבוה בשימוש כביש אחרת יש לו נטיה לפתח סדקים.

לגבי אורן, החלפתי אצלו מספר פעמים ואמלא הייתי קצר בכסף הייתי מגיע אליו בכל הפעמים שהייתי צריך להחליף. תענוג לראות את קיריל עובד. :)

כלבוטקס
16-07-2018, 08:09
אתה מתעקש להצדיק את הרכישה שלך. ואני אומר, אם זה נראה כמו ברווז, מדדה כמו ברווז ומגעגע כמו ברווז, אולי זה ברווז? ובמקרה שלנו - כל הסימנים מראים לך שזה צמיג חר_... האם לא תקלוט שזה חר_? ובמיוחד כשזה אופנוע, האם אתה מוכן להמר על צמיג ירוד ולהמר על הבטיחות?

הרכבתי כמה סטים כאלו והם צמיגים טובים ואין שום בעיה, לגבי התקלה שהוא ציין אז אולי תופתע שקרה לי עם מישלין וגם עם פירלי (פגם בצמיג הוא אפשרי)

relz
16-07-2018, 14:41

לא יודע איפה קראת אז זה, אך אני בטח לא מתעקש להצדיק את הרכישה. בסה"כ פרגנתי לעסק מקצועי בעיני, וגם ציינתי שיש כנראה בעייתיות בבקרת האיכות של הצמיג.
אולי זה ברווז, ואולי לא.
לא בהכרח.
כן.

thebaron
16-07-2018, 15:09
מגיע כל הכבוד למקצוענות של אורן זייתוני ועובדיו. זה ללא ספק. אבל באותה נשימה, מוזר לי שאתה מקל ראש ב"בקרת האיכות" של הצמיג הזה. ידידי, בתחום המסוכן שלנו, לעיתים אין לנו אפשרות להזדמנות נוספת. ואגב, הייתה תגובה של מישהו שאמר שהצמיג בסדר ,או משהו כזה. אחר כך הבנתי שהוא בעצמו מוכר אותם. אני לעולם לא מתייחס ברצינות לתגובות אינטרסנטיות מסוג זה.

Shasha127
16-07-2018, 16:01
יש המון דו"שים שרוכבים עם הצמיגים האלו בארץ ואין אף בעיה.

ayalzo
17-07-2018, 08:16
ההבדל בין חברה פח לחברה מצוינת יכול להתחיל ולהסתיים באיכות יצור ובבקרת איכות. במיוחד אם לא נדרשים ביצועי קצה (תכלס, להעתיק הרכב של גומי וצורת מדרס זה לא כזה מסובך).
זה בגדול אומר, כמה לימונים יש לך בארגז.
בחברות מובילות יתפספס צמיג פעם באף פעם, ובזולות אתה יכול לדבר על אחוזים גבוהים של צמיגים לא תקינים.
אם המתקין (שאפו לאורן) הוא גם מקצוען וגם לוקח אחריות, אז אפשר להיות יותר רגועים.

אחרי כל זה,
עדיין לא הייתי מתקין שינקו, אלא משלם עוד 100-150 שח לצמיג ושם חברה שתרגיע את המצפון שלי (גם אם זה מתבסס נטו על דיעה קדומה וחוסר הכרה של עולם הצמיגים).

NAOR2207
27-07-2018, 12:17
לבחור קוראים קיריל והוא מותק אמיתי. אורן והוא אחלה צוות.
למדתי להעריך אותך אבל קיריל התגלה השבוע כשמוק אמיתי
פתאים יעקבו אחרי חוות דעת באינטרנט
זיתוני איבד לקוח שבוי עם עסקה של כמה מאות זוזים
בקטנה

Shasha127
27-07-2018, 19:39
אני לא אשאל את הפרטים המדוייקים פה אבל אם אתה רוצה לשלוח לי בפרטי את הפרטים של עניין הלקוח השבוי ומה שהיה לך שם אשמח לשמוע.
בסופו של דבר לכל עסק יש פדיחות ו100% הצלחה לא באמת קיימים, השאלה היא איך העסק אח"כ מתמודד עם זה ואם הלקוח מוכן לתת צ'אנס נוסף כי אף אחד לא מושלם, גם לא הוא.

ayalzo
27-07-2018, 20:05
למדתי להעריך אותך אבל קיריל התגלה השבוע כשמוק אמיתי
פתאים יעקבו אחרי חוות דעת באינטרנט
זיתוני איבד לקוח שבוי עם עסקה של כמה מאות זוזים
בקטנה

אחלה תגובה. אם אתה לא מתכוון לשתף אז למה כתבת?

NAOR2207
28-07-2018, 01:03
אה. זה פשוט.
תקר בקדמי. קם בבוקר, מנפח אוויר ומגיע למקום סגור. פייר אינף. ממתין.
מגיע האוליגרך. יורד מרכב היוקרה עם נעלי אצבע ופותח את המקום.
שלום שלום ברכות על ראשך ושאר מילות נימוסין של בוקר ...
- כן, מה אתה צריך?
- תקר בקדמי, עינייך הרואות [האוויר ירד בנתיים]
- לא יקרה. האחורי שלך גמור. [מה שיכול להיות נכון. זה לא העניין]
- מה? למה? אולי בכל זאת? אני צריך להגיע לעבודה היום.
- לא יקרה
- ממילא התכוונתי להגיע בתקופה הקרובה להחלפה. אבל בזמן שמתאים לי
- לא יקרה
- טוב, אפשר לשמוע הצעת מחיר?
- אין את זה במלאי
- אוקיי, אז אחר. אפשר הצעת מחיר?
- מה המידות?
- מה שכתוב על הצמיג
- לא טוב. תוציא רישיון
- מה רישיון? כתוב על הצמיג.
- מבחינתי אתה עבריין שהרכיב מידות של טרקטור. רישיונות.
- מה אתה שוטר? עברתי טסט עם הצמיג הזה ובכלל .. האופנוע בבעלותי כבר עשר שנים. יש לי רישיון עוד לפני שנולדת. אני לא ילד.
אפשר בבקשה הצעת מחיר לאחורי במידות של מה שמורכב?
- רישיונות
אמרתי תודה ו(לא!) להתראות.
דחפתי את האופנוע לתחנת דלק קרובה, מילאתי שוב אוויר בקדמי ורכבתי הביתה.
תיקנתי לבד. זה עלה לי שני ימי עבודה וגרר של שמונה בערב (חמש מאות שקלים) אבל תיקנתי לבד.
לקיריל אני לא חוזר

תבין שאשא. אני מכיר את זיתוני עוד מלפני הימים שזאכי עבד אצלו.
זאכי החליף לי צמיגים אצל ריינו עוד לפני שעבר לזיתוני
וזייתוני אחלה בנדם. אני מאמין שהוא יכיר אותי אם ניפגש פנים מול פנים אבל
לקיריל אני לא חוזר.

בכלל. פותח השירשור מהלל ומשבח מה שאמור להיות התנהגות תקינה של מוסך. אניי לא מבין על מה כל הטררם.
(גירז לך פיטמות? וואו!)

אמת דיברתי

NAOR2207
28-07-2018, 08:34
ותוספת קטנה למי שתוהה -
המידות על הצמיג הן מטריות. שזה אומר בדיוק המספרים אשר מופיעים ברישיון.
כבר יצא לי להרכיב מידות אינצ'יות (על אופנוע אחר) והיבואן (שבח) היה מספיק הוגן להנפיק אישור למידות ההן.

כמו כן האופנוע לא התקרב לדלת המוסך והיה על המדרכה בכל הזמן הזה של דין ודברים.

ולצדקנים המזדעקים על חוסר הבטיחות של תיקון לבד - כנסו פה לפורום שטח. יש שם אנשים שמחליפים פנימית בתנאי שדה וממשיכים לרכוב.
כן. יש עדיין כאלה. תתפלאו.

Shasha127
28-07-2018, 19:36
נאור ידידי אתה לוקח את זה אישי בזמן שלא מדובר במשהו אישי אלא בכלל שאורן עובד לפיו כבר שנים והכלל הוא שהוא לא מרכיב באף כלי רכב או אופנוע צמיג שאינו תואם למידת הרשיון כל עוד העבודה על הכלי מבוצעת אצלו ועל ידו, וקיריל רק ממלא אחרי ההוראות שלו בנושא הזה.
בארץ בה אנחנו חיים, אם תהיה איזשהי תקרית (תאונה, ביקורת בוחן תנועה) על הכלי שלך ועניין המידה הלא תואמת יצוף זה על הצוואר שלו נקודה. מקומות אחרים כן מוכנים לזרום עם זה וזה סבבה, הוא בוחר באדיקות שלא לסכן בשום צורה את הרשיון שלו, וזו זכותו.
לגביי עניין תיקון הפנצ'ר בקדמי - גם כאן אתה צריך להבין שלפי החוק כשהכלי שלך מגיע עם צמיג גמור למוסך/ פנצ'ריה *אסור לו לשחרר לך את הכלי חזרה כל עוד אתה לא מחליף צמיג!*
הזוי? בהחלט, אבל זה החוק וזו המדינה. מכאן אתה יכול להבין שאם הוא יתקן לך פנצ'ר בקדמי בזמן שהאחורי שלך גמור העבירה מבחינת העסק היא אותה עבירה - הוא שחרר אותך עם צמיג פסול לשימוש ללא קשר לעובדה שהוא ביצע את העבודה בכלל בקדמי.
הוא בעל העסק ובעל המקצוע והחוק מחייב אותו לקרקע כלי רכב עם צמיג פסול לשימוש. כמובן שבין החוק למציאות יש מרחק וכל עסק בוחר באיזה רמה הוא בוחר לקיים אותו, במקרה של אורן והעסק שלו הנושא הזה מאוד ברור. הם אמנם לא יקרקעו אף כלי כי הסעיף הזה מוגזם מכל בחינה, אבל הם בהחלט יסרבו לבצע את העבודה במידה וזה יסכן את העסק עצמו ואפשר להבין את הצד שלהם, כשהם הצד החשוף מול המדינה במקרה כזה.
אז שוב, עבור על מה שכתבתי וקרא את הדברים כאדם ניטרלי למרות שאני בטוח שזה לא פשוט אחרי מה שזה גרר אותך לעבור.

NAOR2207
28-07-2018, 19:52
עצוב שבחרת להתמקד בשתי נקודות -
* מידות הצמיג. הן יותר מבסדר גמור ומאושרות ברישיון. כתבתי.
* מצב הצמיג. זה נתון לוויכוח. יש עדיין מילימטר או שניים בחריצים של מרכז הצמיג.

אבל לא באמת ציפיתי לתמורה או פיצוי על החוויה שעברתי כשכתבתי את מה שכתבתי בפומבי (ולא בפרטי שלך. טובת הציבור לדעת וזה)
אתם תהנו מהשירות. תסמונת שטוקהולם וזה.

בברכת רכיבות טובות.

Shasha127
28-07-2018, 23:11
אני לא רואה מה "עצוב" בנקודות ש"התמקדתי" בהן, במיוחד לאור העובדה שאתה מציין דברים רק בדיעבד (כמו למשל שלא ציינת בשום מקום בהודעה או בציטוט השיחה שלך איתו שהצמיג אכן ברשיון כמו שאתה עכשיו מציין) אבל לא משנה. לגביי הפירוט כאן ולא בפרטי, נהפוך הוא, יותר טוב שאתה עושה את זה בפורום. כך כל אחד שקורא את חוות הדעת יוכל להחליט מהי דעתו אם יבחר לקבל או לא לקבל שירות מאותו עסק.
לגביי השאר, ברור לי שאתה לא מצפה לפיצוי כזה או אחר וטוב שכתבת את החוויה שלך בכל מצב, אני ניסיתי להבין את המקרה כי אני מכיר את האנשים ויש לי נסיון חיובי איתם ובני כאדם הם בני אדם ולפעמים יש קצר בתקשורת. גם ברור לי שאתה לא באמת בעניין של לדבר על הנושא כשאתה בוחר להגדיר דיעה כ"עצובה" או כ "תסמונת שטוקהולם" בגלל שהיא לא משיקה לשלך אבל זה בסדר. מה שרצית שיופיע כאן מופיע והכל טוב. מקווה שלא יהיו לאף אחד חוויות שליליות עם אף עסק.

NAOR2207
29-07-2018, 02:44
עצוב, שמתוך דיעה קדומה (ומובנת. היכרות שלך אותו) התפספסו לך כמה משפטים שכתבתי.
זה לדוגמה
המידות על הצמיג הן מטריות. שזה אומר בדיוק המספרים אשר מופיעים ברישיון.

ביהדות, אאל"ט, פגיעה בפרנסה היא חטא גדול.
לכן אין הכוונה שלי חלילה לפגוע בה. מי כמוני יודע מה זו פרנסה קשה.
ועדיין אני מתכוון להדיר רגליים מהמקום ההוא. לפחות בתקופה הקרובה. עד שהאפיזודה הזו הנקראת קיריל תחלוף.
ומי שחי מספיק זמן יודע שהעובדים של זיתוני ארעיים.
בנוסף זו הזדמנות מצויינת (בשבילי) לגלות (מחדש) בתי עסק מתחרים.
מישהו יכול להמליץ לי על מאזן צמיגים/גלגלים באיזור תל אביב??

בברכת שבוע טוב.

Busy
29-07-2018, 10:14
חושב לנכון לכתוב כמה מילים.
יום אחד גליתי גלגל קדמי ריק ,כדי לפשט החלטתי להריד את הגלגל ולקחת אותו לתיקון.
אני גר בחולון ,בטח יש מקומות קרובים יותר לתקן,אבל החלטתי לא לחפש הרפתקה והלך לדרום ת אביב ברכב עם גלגל ביד.
קיריל פירק גלגל...
-מי התקין לך את הפנימית?...
חייב לצין שהאופנוע אצלי פחות משנה ,קניתי מבן אדם מבוגר רציני שטיפל בו בעופן קבוע באחד המוסכים ידעוים עם שם טוב.
רק אצלם! עם צמיגים כמעת חדשים .
אז... קיריל מפרק פנימית עם מידה 19" ,כשה גלגל שלי21".

אני שואל :
-אם אין לך 21" ,היתה שם 19" פנימית ?
-לא!
-אם אני מבקש\משלם\דורש...?
-לא!
-למה עשו זות?....-איך זה קרה?
חייב לציין ש אני מאנשים ש יכל לפרק את הצמיג ולהתקין פנימית חדשה לבד.
עשיתי את זה ברכב וגם באופנועים לא פעם אחד
לא בעייה.
לא מובן לי

תיקנתי לבד. זה עלה לי שני ימי עבודה וגרר של שמונה בערב (חמש מאות שקלים) אבל תיקנתי לבד.

ל מה גרר עם 500 שייח אם אתה כבר עושה לבד?
מה הסיפור ,סך הכל?

לא מזמן החלפתי זוג צמיגים ברכב שלי.
באתי לאחד שאני מכיר:
-אני רוצה זוג צמיגים חדשים קדימה.
-לא!צמיגים חדשים מתקינים רק אחורה.
-אבל אני רוצה קדימה.
-לא,אני שם אחורה ...תעביר אתה איפה ש אתה רוצה!
נקודה.
להתווכח?
לא מעוניין

כן..פעם ראשונה באתי לזיתוני אחרי חיפושים מי שיעשה לי איזון טוב עם תשובות לשאלות שלי .
מצאתי הכל שרציתי

ayalzo
29-07-2018, 12:07
שני עסקים תל אביבים שמוזכרים כאן כל הזמן הם זייתוני (אורן. יש הרבה זייתונים בעסקי הצמיגים), וריינוטייר.
עם אורן יש לי נסיון מצוין כבר שנים.
את ריינו אף פעם לא ניסיתי, אבל הם בוודאות עושים איזון (הרי הייחוד שלהם הוא המיגון, המחייב בדיקת איזון).

NAOR2207
29-07-2018, 13:26
חושב לנכון לכתוב כמה מילים.
....

תסלח לי. אבל קשה לי מאד להבין אותך. אבל אנסה לענות - בשתי מילים - לא כיף.
זה להרים את האופנוע על הבלוק, ללכלך מאד את הידיים, להאבק עם הצמיג עם כפות קצרות (כי זה מה יש) להפריד את הרפידות עם מברג שטוח מבלי לאכול את החומר, לוודא מיקום נכון של הנקודה האדומה (בצמיג חדש), להיזהר מאד לא לצבוט את הפנימית, להזיע דלאים שלמים על הצמיג (נו, זה כמו מיים עם סבון)
ובסוף, אחרי הכל כשהצלחת להרכיב - הכידון רועד. צריך איזון. לא כיף.
בפעם האחרונה לפני כמה שנים הייתי חוכמולוג ותיקנתי לבד. הכידון רעד. וסיימתי כלאחר כבוד אצל ... זיתוני. שיאזן.
אז למה לגזול פרנסה ממי שזו העבודה שלו? תשלם שעת עבודת מוסך (כמאה מאתיים ש"ח) ותסיים עם ידיים נקיות וג'ל בשיער :)

לגבי הגרר. הייתי מספיק מטומטם לשים מדבקה (אני מתבייש לכתוב את זה). לרכוב לעבודה. לגלות בערב ששוב ירד האוויר. לנסות לרכוב ככה הביתה ובתשע בערב, באמצע איילון. פשוט להיתקע.

אייל תודה.
בזמנו בפג"ז הישן נשאלה שאלה - מי מאזן מלבד שני הנ"ל (זיתוני וריינו)
מי שזוכר את התשובה (או יודע) מוזמן.

Busy
29-07-2018, 20:58
אבל קשה לי מאד להבין אותךזה מה יש.
מתרגם מרוסית.

הכידון רועד?
-איזון,כן חייב לעשות ,אבל קודם לתקן.
לא כיף?..צריך להגיד משהו כמו.."לא הכל בחחים זה כייף"?
חמ...

NAOR2207
29-07-2018, 21:21
כבר הבנתי שאתה רוסי.
פשוט הרבה דברים שלך lost in translation (https://youtu.be/t-4ADaq9og4)
לי אין רזרבות. זה או שהאופנוע נוסע (ואני מתנייד) או לא.
חשבתי בקול מול קיריל - "אם אביא את הגלגל מפורק, תתקן?"
אמר "בטח!"
אבל אז, עם גלגל מפורק - איך יתגלגל לקיריל? בטלפטיה?
עדיף one stop shop
יותר כיף :)

Busy
29-07-2018, 21:35
בשבלך ..-שיהיה "רוסי" ,זה נושה אחר.
לא הכל אני מתרגם,מנטליות -אי אפשר.
לגבי להתנייד.כן,יש לי רכב,גם אופנוע,גם אופניים חשמליים ורגילם -גם.
אבל גם -יש חברים עם רכבים.
יש גם קבוצה בפייסבוק,חובבי אופנועים.
כן ,בשפה הרוסית.לא מכיר אף אחד שם באופן אישי.
לא יצא לי עדיין.
אבל בטוח ב100%,היתי כותב שם "...חברים עזרו לי עם גלגל" ...-תוך זמן קצר ויותר היתי מקבל עזרה.
אתה לא נירא לי בחור צעיר ממש,לא צריך ללמד אותך דברים מסוג זה.
אני -לא ,בטוח.

NAOR2207
29-07-2018, 22:10
אנחנו עפים למחוזות העוף. אז סליחה מראש מהמנהלים.
יש איזו מאסה שתמיד רציתי לכתוב. הכותרת שלה תהיה "האופנוען כזאב. האם חבר בלהקה (רכיבות למצדה) או זאב בודד. סוג של חתול שתמיד נופל על הרגליים"
אין לי פרופיל בפייסבוק. הלינקדאין שלי לא מתוחזק. יש פלסטר על העיניית של המצלמה בלפטופ וכמה בני משפחה (מדרגה ראשונה) שלי חסומים בוואצפ.
זה לא אומר שבתקופה של פגז"ל לא הכרתי אנשים נ ה ד ר י ם אחד אחד.
זה גם לא אומר שהיססתי להתקשר לאחד מהשניים שנותרו מאז, כשנתקעתי בטיזל נאבי בואכה כביש 20.
הוא כמובן עזב הכל ובא. מתעלם משק טרדות היום יום שלו. על אופנוע כמובן.
היות ובתקופה האחרונה רק ככה אנחנו מצליחים להתראות אני שוקל ברצינות ליצור אירועי False True לצורך העניין :)

Busy
29-07-2018, 22:31
..פשוט לא מתחבר לי סיפור .
קיריל..גרר ..500 שקל.. עצבים..עצבים...עצבים.
סך הכל - גלגל בלי אוויר אצל בן אדם מנוסה.
איזה שטות.

NAOR2207
29-07-2018, 22:58
קיריל יכול היה לומר
"תשמע. אתה לא בא לי טוב בעיין עם המראה שלך, האופנוע המג'וייף שלך והגישה לך. פאפואס בלאט!"
למיטב ידיעתי אין שום חוק המחייב בעל עסק (או סתם עובד כמו מי שהוא) לשרת כל ארחי פרחי הצובא על פתח המוסך.
אבל למה להתפתל? למה להתקטנן?
כבר התגמשתי וביקשתי הצעת מחיר. לאחורי.
פותח השירשור כבר הזכיר את עניין הזמנים. שזה לא בדיוק המומחיות של זיתוני.
במקום אחר (http://fullgaz.co.il/forums/showthread.php/9386-%D7%94%D7%9E%D7%9C%D7%A6%D7%94-%D7%95%D7%9E%D7%99%D7%9C%D7%94-%D7%98%D7%95%D7%91%D7%94-%D7%A2%D7%9C-%D7%90%D7%95%D7%A8%D7%9F-%D7%96%D7%99%D7%99%D7%AA%D7%95%D7%A0%D7%99?p=80835&viewfull=1#post80835) הוזכר עניין תג המחיר. שגם זו לא המומחיות שלו.

רק אומר.

Busy
30-07-2018, 07:34
אני בתוקף עבודה מתקן מעגלים אלקטרוניים בחברה די גדולה.מדי פעם צריך להגיד ללקוח "לא בר תיקון".
אז שאלה מהלקוח :
- ..מה ,אי אפשר ?.. גמור לגמרי?
תשובה שלי בדרך כלל,אם אני רואה מולי בן אדם נורמטיבי מבחינתי:
- כעיכרון כן אפשר,אבל אנחנו עובדים על פי ISO9002
אסור להשתמש בחלקים מפירוק,חלק חדש לא מייצרים שנים.
לו היתי מעבדה פרטית- היתי מתקן לך.
זה המצב.
מה הכללים של עסק זה או אחר - לא יודע,אבל שמעתי שהכל מה שיש קשר לבטיחות -החמירו מאוד,כולל צמיגים כמובן.
לא מצדיק את יחס שקבלתה - כולם אנשים חיים,אפילו שופט בית משפט קם בבוקר עם מצב רוח לא טוב,הולך לעבוד.
שוטר עצבני על אישתו ...
אלה החיים.
שיהיה לכולם יום טוב!

Busy
01-08-2018, 14:38
חושב לנכון לכתוב כמה מילים
גיליתי אתמול שמישהו גנב לי אוויר מגלגל אחורי.
לא חשבתי הרבה, נסעתי לזייתוני.
אחרי טיפול מהיר ומקצעוי שקבלתי,חשבתי לנכון להתעניין אם מוכר להם משהו מהסיפור שלמעלה.
כי לא חושב ש זה הוגן ,אם הצד השני אינו יודע.

בקצרה,כי מובן -כתיבה בשפה העברית זה לא צד חזק שלי.
1 עניין טכני - אורן באצם מצדיק את הגישה של קיריל,כל הסברים נכתבו עלידי Shasha127 נכונים.
2 עניין אישי... דבר ראשון אורן שם לב ש NAOR מתבטא ב שפה מכוערת,כאן שם נקודה וכבר לא רצה להרכיב יותר.

NAOR2207
01-08-2018, 20:49
אורן לא היה שם בשום מקרה ובטח שלא דיברנו

אבל למה להרוס לך סיפור יפה (גם אם לא בעברית תקנית) עם עובדות.

בכל מקרה הסיפור מבחינתי חתום. כשלג תאשתקד.
כל אחד שיעשה את מה שטוב לו.

Busy
01-08-2018, 21:15
מובן ש אורן לא נוכח כשה היתה.
הרסתי לך "סיפור יפה"-כנראה אני ממש טמבל,לא מבין מה יפה כאן.
כמו כן היה מסקרן היה לי מה הופך עובד פנצרייה ל "
אוליגרך",איזה רכב משרת אוליגרכים מסוג הזה.
סליחה שוב ש הרסתי לך גם את החגיגה של שפה העברית שלך.
היתי חייב .

NAOR2207
01-08-2018, 21:22
טוב.
מבחינתי ההתנצחות הזו אינה רלוונטית.
יש אותי שהיה שם ואת קיריל וזו מילה כנגד מילה.
ברור לי שכל אחד אחר יפרש את העובדות כיד הדמיון הטובה עליו בצורה מוטית.
כאמור - לא רלוונטי.
כמו שלא רלוונטי מה מה שאכתוב כאן. הרי העיין האנושית תקרא את הכותרת והפוסט הראשון והתודעה כבר תהיה מוטית.
למעשה עשיתי פה לאורן שירות ופרסומת בהקפצות שלי את הדיון כשאני מגיב.
אז אפסיק כאן. נקודה.