מחשב כף יד

צפייה בגרסה מלאה : מבחן השוואתי: נייקד או היפרמוטו?

אביעד אברהמי
26-07-2018, 09:02
עד לפני עשור, ביצועי כביש הייתה נחלתם הבלעדית של אופנועי הספורט; כעת גם אופנועים פשוטים יותר מספקים יופי של ביצועים; לקחנו שניים - נייקד והיפרמוטו - למבחן ראש בראש.

http://fullgaz.co.il/?p=133898

http://fullgaz.co.il/wp-content/uploads/2018/07/Naked-vs-Hypermoto-042.jpg

Ami
26-07-2018, 12:38
הדורסודורו הזה עושה חשק

KKatkov
26-07-2018, 19:13
העם דורש דורסודורו עם מיגון רוח, מושב קומפורט, טנק 20 ליטר וסט מזוודות.
אני קונה!

Dresdner
26-07-2018, 23:46
אני קונה!

בזמנו קראו לזה SMT

כRובי
27-07-2018, 06:51
אני קונה!

ואם הוא יהיה מבוסס על מנוע ושלדת הדורסודורו 1200 (ו-125 כ"ס), לא תכעס, נכון?
http://lumenatic.com/wp-content/uploads/2016/07/20160713-Aprilia-Caponord-1200-026.jpg

chase
27-07-2018, 11:26
לדעתי ההשוואה לא נכונה, לא מדובר פה בנייקד מול היפרמוטו אלא באופנועים שונים לגמרי.

אם כבר, שיבר מול דורסודורו היה יותר נכון כדי לבדוק נייקד מול היפרמוטו.

moonshield
27-07-2018, 12:00
מסכים.
אם כבר הייתי עושה השוואה בין אופנועים 'זהים' שהותאמו לסגנון הרצוי. באמת יכולה להיות מעניינת השוואה בין השיבר לדורסודורו.

danielk
27-07-2018, 20:36
בזמנו קראו לזה SMT

בזמננו קוראים לזה ADVENTURE 1290 S

Dresdner
27-07-2018, 23:40
בזמננו קוראים לזה ADVENTURE 1290 S

לא בדיוק, הSMT הוא עם גלגל 17 מקדימה וגאומטריה ששמה אותו קרוב יותר לאופנוע ספורט מאשר אופנוע אדווצ'ר

KKatkov
28-07-2018, 20:32
http://lumenatic.com/wp-content/uploads/2016/07/20160713-Aprilia-Caponord-1200-026.jpg

כמה הוא "שמן"? לא רק בנתונים יבשים, אלא במכלול התחושות?
למשל - אני מאוד אוהב את המולטי 1100 שלי, והוא די עונה להגדרה של היפר-מוטו-אדוונצ'ר. "אופנוע ספורט על עקבים" קראו לו.
רכבתי על ה-950, שנורא התלהבתי ממנו כשקראתי מבחנים - וברכיבה של שבועיים באיטליה, הבנתי ש"זה לא זה". יותר מדי אדוונצ'רי.
הוא אופנוע ספורט-טורינג מעולה, אבל אין לו את השילוב הנדיר של פרקטיות ראויה עם אופי בלתי מתפשר - שאני כל-כך אוהב באופנוע שלי.
כרגע, יש לדוקאטי את ההיפרסטראדה על בסיס ההיפרמוטארד - אבל הוא דווקא לא מספיק טורינגי בעיניי. הזיווד המקורי בנפח מאוד קטן, וטנק דלק הוגדל ל-16 ליטר בלבד (אני שונא לתדלק, ומעדיף טנק כמה שיותר גדול). כנראה שמבחינת נוחות הוא גם לא יהיה כיפי למאות קילומטרים ביום.
עם המולטי 1000/1100, דוקאטי קלעו בול בין שתי הקטגוריות. זה היה מוקדם מדי, והשוק לא ידע להעריך את האופנוע המיוחד הזה - שהוחלף ב-1200, שהוא אופנוע שונה לגמרי בקונספט (וגם במחיר הקניה ובאחזקה).

alexsupreme
28-07-2018, 23:25
כמה הוא "שמן"? לא רק בנתונים יבשים, אלא במכלול התחושות?
למשל - אני מאוד אוהב את המולטי 1100 שלי, והוא די עונה להגדרה של היפר-מוטו-אדוונצ'ר. "אופנוע ספורט על עקבים" קראו לו.
רכבתי על ה-950, שנורא התלהבתי ממנו כשקראתי מבחנים - וברכיבה של שבועיים באיטליה, הבנתי ש"זה לא זה". יותר מדי אדוונצ'רי.
הוא אופנוע ספורט-טורינג מעולה, אבל אין לו את השילוב הנדיר של פרקטיות ראויה עם אופי בלתי מתפשר - שאני כל-כך אוהב באופנוע שלי.
כרגע, יש לדוקאטי את ההיפרסטראדה על בסיס ההיפרמוטארד - אבל הוא דווקא לא מספיק טורינגי בעיניי. הזיווד המקורי בנפח מאוד קטן, וטנק דלק הוגדל ל-16 ליטר בלבד (אני שונא לתדלק, ומעדיף טנק כמה שיותר גדול). כנראה שמבחינת נוחות הוא גם לא יהיה כיפי למאות קילומטרים ביום.
עם המולטי 1000/1100, דוקאטי קלעו בול בין שתי הקטגוריות. זה היה מוקדם מדי, והשוק לא ידע להעריך את האופנוע המיוחד הזה - שהוחלף ב-1200, שהוא אופנוע שונה לגמרי בקונספט (וגם במחיר הקניה ובאחזקה).

https://i.imgur.com/W9qb4sv.jpg

אתה חושב שתסתדר עם 20 ליטר בטנק?

לגבי ההשוואה, זה מרגיש לגמרי תפוחים לתפוזים.
לקחתם 4 בשורה, יפני, קטן עם מנוע משנות ה-2000, ממפעל האופנועים המשעמם עלי האדמות ואתם משווים אותו להיפרמוטו איטלקי שיושב על טווין חדש לחלוטין של 900 סמ"ק?
הכי מדהים אותי מהשוואה הזו, שהסוזוקי יותר יקר. מעניין אותי מי מכל האופנועים המדהימים שניתן לקנות ב-2018 הולך לאבניר ושם 70 אלף על הgsxs הקטן?

shushu
29-07-2018, 00:40
הבעיה באיטלקיות הללו זה שאין מי שיקנה אותם ממך.

Guccii800
29-07-2018, 09:15
הבעיה באיטלקיות הללו זה שאין מי שיקנה אותם ממך.
קונים אופנוע בשביל לרכב ולהנות ממנו, לא בשביל למכור אותו.
אין ספק שיותר קשה למכור אופנוע איטלקי אבל הפאן ויחודיות גדול פי 1000 מאופנוע יפני, נהנים איתו לאורך כל הדרך, בסופו של דבר לכל סיר יש מיכסה והאופנוע ימכר בסוף.
מי שרכב על אופנוע איטלקי יהיה לו קשה מאוד לחזור לאופנוע יפני!!!

KKatkov
29-07-2018, 14:27
https://i.imgur.com/W9qb4sv.jpg

אתה חושב שתסתדר עם 20 ליטר בטנק?

לגבי ההשוואה, זה מרגיש לגמרי תפוחים לתפוזים.
לקחתם 4 בשורה, יפני, קטן עם מנוע משנות ה-2000, ממפעל האופנועים המשעמם עלי האדמות ואתם משווים אותו להיפרמוטו איטלקי שיושב על טווין חדש לחלוטין של 900 סמ"ק?
הכי מדהים אותי מהשוואה הזו, שהסוזוקי יותר יקר. מעניין אותי מי מכל האופנועים המדהימים שניתן לקנות ב-2018 הולך לאבניר ושם 70 אלף על הgsxs הקטן?

קלעת בול.
זה האופנוע היחיד כרגע שעושה לי עקצוץ להחליף.
לא ידוע לי מה רמת האמינות של האוגוסטות (אני מאלה שלא מחליפים מהר - הדוקאטי כבר עם 102 אלף ק"מ ומתפקד טוב), כמה קשה לטפל בו (כל הטיפולים/תקלות - לבד).
לטעמי, הטוריזמו גם עמוס מדי באלקטרוניקה מיותרת, בחדש בכלל תקעו לו רקלוז (מה יש לעשות איתו באופנוע כביש?!).
עלויות החלקים גם כנראה יהיו גבוהות יותר מהדוקאטי.

בקיצור - מזל שאין לי צורך אמיתי להחליף...

nimi9
29-07-2018, 19:10
לדעתי ההשוואה לא נכונה, לא מדובר פה בנייקד מול היפרמוטו אלא באופנועים שונים לגמרי. - תסביר בבקשה?אם כבר, שיבר מול דורסודורו היה יותר נכון כדי לבדוק נייקד מול היפרמוטו. - אתה מבין ששיבר וג'יקסס יושבים בדיוק על אותו הסגמנט, כן?

ראה תגובות בכחול.

בגדול סתרת את עצמך. רק אומר.

Guccii800
29-07-2018, 19:32
קלעת בול.
זה האופנוע היחיד כרגע שעושה לי עקצוץ להחליף.
לא ידוע לי מה רמת האמינות של האוגוסטות (אני מאלה שלא מחליפים מהר - הדוקאטי כבר עם 102 אלף ק"מ ומתפקד טוב), כמה קשה לטפל בו (כל הטיפולים/תקלות - לבד).
לטעמי, הטוריזמו גם עמוס מדי באלקטרוניקה מיותרת, בחדש בכלל תקעו לו רקלוז (מה יש לעשות איתו באופנוע כביש?!).
עלויות החלקים גם כנראה יהיו גבוהות יותר מהדוקאטי.

בקיצור - מזל שאין לי צורך אמיתי להחליף...

בתור בעלים של דוקאטי בעבר ואוגוסטה בהווה, אתה טועה בגדול, החלקים של האוגוסטה זולים בהרבה מהחלקים של דוקאטי וזה עוד לפני שמדברים עם אמינות היבואנים, בוא נגיד שלדוקאטי אני לא חוזר.
לגבי אמינות- רוכב על 1090 ולא מכיר את מנועי הטריפל אבל ה 1090 אצלי קצת יותר משלוש שנים ללא שום בעיה או תקלה בניגוד לדוקאטי ששמעתי על אופנועים שהלכו להם מנועים בק"מ נמוך.
לגבי הטוריזימו, אופנוע שנראה כמו פסל מדהים, חבל שאני מעדיף מנוע גדול עם יותר מומנט.

chase
29-07-2018, 20:34
ראה תגובות בכחול.

בגדול סתרת את עצמך. רק אומר.

אז בגדול, לפי מה שאתה אומר היה אפשר גם להשוות גם נייקד 300 סמק לדורסודורו?

השאלה היא האם אתה משווה בין אופנועים או בין סגמנטים. אם בין סגמנטים, המטרה היא לבטל כמה שיותר את השוני ברמת האופנוע כאינדיבידואל, וכשיש לך שיבר שחולק הרבה מכלולים עם הדורסודורו, זאת תהיה ההשוואה הכי קרובה שאפשר לעשות כדי להשוות בין סגמנטים, אחרת קח נייקד 300 סמ"ק ותבחן אותו מול היפר כזה או אחר.

למשל, הייתה השוואה ברמת מנוע, אתה לוקח מנוע 4 בשורה ומשווה אותו לטווין? איפה זה קשור לסגמנט עצמו? הרי בגזרת הנייקד יש לך שיבר עם מנוע טווין, ויש לך את 09 עם טריפל. נכנסתם גם להשוואה ברמת אלקטרוניקה, שוב זה לא דבר להשוואה כי אלקטרוניקה יש יותר ויש פחות בכל הקטגוריות, זה לא משהו שמיוחד קטגוריה כזאת או אחרת.

בקיצור, נעשתה השוואה בין יפני משמים לאיטלקי בשרני ללא קשר לסגמנט. ולסיום, בהמשך למבחן של הדיוק 790, לטעמי הוא מרגיש היפר ופחות נייקד (ועדיין הוא לא אוזכר בהשוואה הנ"ל בשום צורה).

shushu
29-07-2018, 20:46
קונים אופנוע בשביל לרכב ולהנות ממנו, לא בשביל למכור אותו.
אין ספק שיותר קשה למכור אופנוע איטלקי אבל הפאן ויחודיות גדול פי 1000 מאופנוע יפני, נהנים איתו לאורך כל הדרך, בסופו של דבר לכל סיר יש מיכסה והאופנוע ימכר בסוף.
מי שרכב על אופנוע איטלקי יהיה לו קשה מאוד לחזור לאופנוע יפני!!!
לא כל אחד יכול להרשות לעצמו כלי פנאי שמאבד מערכו כ"כ הרבה,יש כאלה שחייבים את האיזון.

Paz
30-07-2018, 10:37
לא כל אחד יכול להרשות לעצמו כלי פנאי שמאבד מערכו כ"כ הרבה,יש כאלה שחייבים את האיזון.

מסכים, לא שפשוט למכור כלי כלשהו, אבל עדיין יפני יותר סחיר לרוב.

Guccii800
30-07-2018, 10:46
מסכים, לא שפשוט למכור כלי כלשהו, אבל עדיין יפני יותר סחיר לרוב.

השאלה היא מה האופנוע בשבילך?, אם הוא להתנידות יומיומית אז נכון, כל אופנוע תקציב יפני יעשה את העבודה בדיוק כמו היונדאי, אם האופנוע מיועד לפאן אז לדעתי השיקול הכספי פחות רלונטי, כמובן במסגרת התקציב.

KKatkov
30-07-2018, 11:46
בתור בעלים של דוקאטי בעבר ואוגוסטה בהווה, אתה טועה בגדול, החלקים של האוגוסטה זולים בהרבה מהחלקים של דוקאטי וזה עוד לפני שמדברים עם אמינות היבואנים, בוא נגיד שלדוקאטי אני לא חוזר.
לגבי אמינות- רוכב על 1090 ולא מכיר את מנועי הטריפל אבל ה 1090 אצלי קצת יותר משלוש שנים ללא שום בעיה או תקלה בניגוד לדוקאטי ששמעתי על אופנועים שהלכו להם מנועים בק"מ נמוך.
לגבי הטוריזימו, אופנוע שנראה כמו פסל מדהים, חבל שאני מעדיף מנוע גדול עם יותר מומנט.

החלקים של דוקאטי לא יקרים בכלל (ראה סיכום 100 אלף שפרסמתי).
אני בכל מקרה מזמין חלקים מחו"ל ומטפל בבית, כך שמחירי החלקים בארץ וטיב השירות של היבואן הם לא פונקציה בשבילי (למרות שליגל היו ממש בסדר בקניה ואחריה).
מורכבות הטיפול, כמות הכלים היחודיים שיש לרכוש לתחזוקה שוטפת, ומיעוט תקלות גם בקילומטראז'ים גבוהים (אחרי 100 אלף ק"מ) אלה דווקא פרמטרים חשובים עבורי. לא בטוח שהכל כ"כ ורוד עם האוגוסטה במובנים האלה.

בגלל זה החכם, מה הוא עושה?
הוא קונה כלי לא סחיר כמשומש בן 3-4, אחרי שמישהו ספג את רוב איבוד הערך - ונהנה ממכונה משובחת בזול.
דוגמא מעולם הרכב:
רכשתי לפני חודש פיאט 500L בנזין ידנית, שנת 2015, עם 50 אלף ק"מ מיד ראשונה פרטית. הרכב במצב מכאני וקוסמטי מושלם, טופל לפי הספר, ועלה כחדש כ-100 אלף שקל.
אני שילמתי על הרכב 41 אלף שקל, ואין לי ספק שהרכב ישרת את משפחתי בכבוד וללא תקלות מיוחדות ב-5 שנים הקרובות. גם אם בסוף התקופה אני מוכר אותו לפירוק (לא סביר בעליל) - עדיין איבדתי רק 40 אלף שקל, לעומת ה-60 שאיבד האדם שקנה אותו כחדש.
אם הייתי נוהג כישראלי ממוצע - הייתי קונה טויוטה יאריס 2015 מכוערת, זולה ומגעילה בפנים, אם חצי מהמרווח פנים שיש לפיאט - באיזה 70 אלף שקל.
אחרי 5 שנים הייתי מנסה למכור אותה ב-30 (בהנחה והיא לא נגנבה - הרי זה טויוטה). אולי הייתי מצליח, ואולי לא - ואז הייתי צריך לפנות לטרייד, שישחט אותי במחיר.

ללכת נגד הזרם זה ממש נחמד כשאתה יודע מה אתה עושה.

Paz
30-07-2018, 12:08
השאלה היא מה האופנוע בשבילך?, אם הוא להתנידות יומיומית אז נכון, כל אופנוע תקציב יפני יעשה את העבודה בדיוק כמו היונדאי, אם האופנוע מיועד לפאן אז לדעתי השיקול הכספי פחות רלונטי, כמובן במסגרת התקציב.

הוא גם וגם, אבל ברגע שזה כלי תחבורה יחיד אז ברור שצריך להתפשר.

Yigal
30-07-2018, 13:27

אפריליה אהבלים מדופלמים , יש להם חורים עצומים בליין.
מנוע ה900 בהחלט יכול לשמש טורר בינוני פלוס במחיר סביר.
הייתי אומר גם שמנוע הטואנו בכיוונון סביר יכול לשמש טורר ספורטיבי סטייל הXR של BMW.

shushu
31-07-2018, 08:16
בגלל זה החכם, מה הוא עושה?
הוא קונה כלי לא סחיר כמשומש בן 3-4, אחרי שמישהו ספג את רוב איבוד הערך - ונהנה ממכונה משובחת בזול.
דוגמא מעולם הרכב:
רכשתי לפני חודש פיאט 500L בנזין ידנית, שנת 2015, עם 50 אלף ק"מ מיד ראשונה פרטית. הרכב במצב מכאני וקוסמטי מושלם, טופל לפי הספר, ועלה כחדש כ-100 אלף שקל.
אני שילמתי על הרכב 41 אלף שקל, ואין לי ספק שהרכב ישרת את משפחתי בכבוד וללא תקלות מיוחדות ב-5 שנים הקרובות. גם אם בסוף התקופה אני מוכר אותו לפירוק (לא סביר בעליל) - עדיין איבדתי רק 40 אלף שקל, לעומת ה-60 שאיבד האדם שקנה אותו כחדש.

נשמע לי הזוי שרכב מפסיד 60 אחוז מערכו בשלוש שנים.
מרצדס של מיליון וחצי שקל חדשה סובלת פחות מירידת ערך בתקופה כזאת.

Dresdner
31-07-2018, 10:03

כי זה מרצדס וזה פיאט, אני מניח שהגיר הידני בפיאט גם הוסיף לבעיית הסחירות.

KKatkov
31-07-2018, 10:17

עובדה.
בפועל זה קצת פחות, כי מהמחיר הרשמי לכזאת חדשה (103 אלף שקל, אם אינני טועה) נוטים לתת הנחות משמעותיות לקונה שמתמקח ומוותר על מימון/טרייד. כך שבפועל, המחיר למזומן היה כנראה 90-95. מכאן - יש ירידת ערך גבוהה לפי המחירון (כי זה פיאט), ואני חתכתי עוד מהמחירון. קניתי מסוכנות טרייד אין של אחד מהיבואנים, הרכב עמד אצלם הרבה זמן (לא סחיר - אמרנו) והם שמחו לתת עוד הנחה לקונה רציני, שבא עם כסף (ללא צורך במימון או טרייד לרכב שלו).

לגבי אופנועים... המצב אולי שונה, אבל העיקרון אותו עיקרון.
יבואני דוקאטי, למשל - מסרבים למכור אופנועים בטרייד משמעותית מתחת למחירון מתוך ראיה עיסקית.
הם מבינים שכדי שאנשים יקנו חדש - הם צריכים להיות מסוגלים להעריך (בערך) מה תהיה ירידת הערך אחרי שנתיים-שלוש. והם מגבים את זה בטרייד שנותן תנאים מעולים ללקוחות חוזרים.
לדוקאטי זה (איכשהו) עובד, אם כי לאחרונה שמתי לב שבלוחות עומדות כמה מולטיסטראדות 1200 שנמצאות שם למעלה משנה... כנראה שהבעלים לא רוצה לחתוך 20-30% מהמחירון, ואין מספיק סוטים שישלמו 70-80 אלף שקל על אופנוע 2012 שאינו ב.מ.וו.
כמה בפועל מאבד מולטי 1200 בשלוש שנים הראשונות (ז"א - כמה צריך לרדת מהמחירון כדי למכור בזמן סביר)?
אני הייתי מהמר על 50% - דהיינו, מי שיציע למכירה מולטי 1200 שנת 2015 עם ק"מ סביר (40-45 אלף ק"מ, כ-15 אלף בשנה) ב-70-75 אלף שקל, כנראה ימכור מהר.
מי שיירצה מחירון (שבטח נמצא בטווח 90-100, לא בדקתי) - יחכה לקונה הרבה זמן, ואולי עד אינסוף.

ואם זה המצב בדוקאטי, שהתבססו לא רע בשוק - אז בטח ב-MV יש מציאות חבל על הזמן.

כRובי
31-07-2018, 11:36
אפריליה אהבלים מדופלמים , יש להם חורים עצומים בליין.
מנוע ה900 בהחלט יכול לשמש טורר בינוני פלוס במחיר סביר.
הייתי אומר גם שמנוע הטואנו בכיוונון סביר יכול לשמש טורר ספורטיבי סטייל הXR של BMW.

לצערי ובמפתיע (או שלא?) אני מסכים איתך.

1cohen
01-08-2018, 10:58

אצלי זה הפוך - דווקא בגלל שהאופנוע משמש להתניידות יומיומית בחרתי בצעצוע מעניין ולא בנאלי.
ריגושים קטנים בדרך למשרד וחזרה משנים את כל היום...
אני על דורסודורו 750 09', יד 6, מגרגר, מרעיש, מתחמם ומחמם... אבל איזה חיוך כל בוקר :rolleyes:

shushu
03-08-2018, 23:34
אצלי זה הפוך - דווקא בגלל שהאופנוע משמש להתניידות יומיומית בחרתי בצעצוע מעניין ולא בנאלי.
אני על דורסודורו 750 09', יד 6, מגרגר, מרעיש, מתחמם ומחמם... אבל איזה חיוך כל בוקר :rolleyes:

תודיע לי כשתרצה למכור בבקשה.

edgaroviz
05-08-2018, 15:27
כמה זמן אתה מחזיק אותו, איך הוא מבחינת אמינות, עלויות וכו?

1cohen
08-08-2018, 13:37
תודיע לי כשתרצה למכור בבקשה.

אשתדל לזכור. כרגע אין כוונה להפרד ממנו...

1cohen
08-08-2018, 13:45
כמה זמן אתה מחזיק אותו, איך הוא מבחינת אמינות, עלויות וכו?

אצלי כ-3 שנים, כ-40K ק"מ.
בלי הפתעות מיוחדות. טיפולים סטנדרטיים + צמיגים (עקב ריבוי פנצ'רים) + גלגש ושרשרת + מיסבי היגוי + מצבר.
שני עינייני חשמל זניחים:
בית הנורה של הפנס הראשי היה מפלסטיק ונמס מחום הנורה. הוחלף לבית מחרסינה.
מתג המתנע משמש גם לשינוי מצבי מחשב/מצערת. כנראה עקב לכלוך/קורוזיה התחיל לקצר ושינה לי מצבים בלי התראה. ניקוי מסיבי פתר את הבעייה.
במודלים החדשים החליפו את המתג הזה בלחצן שנראה קצת יותר עמיד בלכלוך...
בסה"כ בונבון. מיכל דלק קטן.