מחשב כף יד

צפייה בגרסה מלאה : קונה כלי עבודה. במה להתמקד?

dayanz
13-09-2015, 19:44
חג שמח!
קניתי לפני יומיים drz400sm ואני רוצה להתחיל לטפל בו לבד.
מעריך שאצטרך כמה כלים, במה להתמקד?
בוקסות אלנים וכו.. ואיזה בוקסות הכי נפוצות ושמישות בכלי?

Jack_R1
13-09-2015, 20:51
יש הרבה ערכות כלים זולות יחסית, אבל כבר לא ברמת "הום סנטר" אלא ברמה סבירה עד טובה. כל מיני סטים של סיגנט, למשל.
סט עם דרייב "3/8 יבוא עם הבוקסות המתאימות לרוב (8 עד 32 מ"מ).
זה וכמה מברגים טובים.

Meirson
13-09-2015, 21:13
מברגים טובים. אלנים טובים. מפתח פלגים מגנטי מקל על החיים מאוד, מגנט גמיש זה חובה, פנס גם כן

Sent from my LG-D802 using Tapatalk

nihrider
13-09-2015, 23:58
גם אני אשמח לקצת יותר פירוט

aviran
14-09-2015, 00:00
כנ"ל אשמח אם תשפתו קישור קניה מאיביי או חנויות מומלצות ומחירים
תודה!

Jack_R1
14-09-2015, 00:09
אין שום טעם לקנות כלים באיביי. המשלוח יעלה יותר מהכלים עצמם - החבילה כבדה ומה שנמכר מתחלק ל-2 סוגים עוקריים - כלים שלא שווים את הכלום כסף שמבקשים עליהם וכלים שעולים כ"כ הרבה שהמשלוח כבר לא משנה כלום.

יש מספיק חנויות והמחירים מספיק סבירים, סט סביר יעלה בסביבות 300 ש"ח. חנויות מומלצות - תלוי בעיר.

קסד
14-09-2015, 00:17
עדיף בוקסות בודדות איכותיות ונחוצות מאשר סט.
אני אוהב את טכנו צינור ביצחק שדה.

Jack_R1
14-09-2015, 00:44
עדיף בוקסות בודדות איכותיות ונחוצות מאשר סט.

עדיף, בתנאי שיש לך ארגז\ארון עבודה, ניסיון לבחור את הבוקסות הבודדות וכסף לקנות במחיר כפול מהסט. לעומת זאת, אם אתה רוצה אריזה נוחה לשימוש, לא להשקיע הרבה מחשבה ולקבל את רוב מה שאתה צריך (כי יש סטים שבאים גם עם אלנים ומברגים כחלק מהסט) ואין לך רצון להשקיע הרבה כסף - אז סט עדיף.

אם כבר ת"א ויצחק שדה, אז יש את פרו טכניקה, בדיוק מול טכנו צינור.

Shasha127
14-09-2015, 00:44
תוסיף לרשימה גם ידית מומנט 3/8 בתור התחלה, כלי חובה אם אתה עובד עם ספר כמו שצריך.

קסד
14-09-2015, 00:59
עדיף, בתנאי שיש לך ארגז\ארון עבודה, ניסיון לבחור את הבוקסות הבודדות וכסף לקנות במחיר כפול מהסט. לעומת זאת, אם אתה רוצה אריזה נוחה לשימוש, לא להשקיע הרבה מחשבה ולקבל את רוב מה שאתה צריך (כי יש סטים שבאים גם עם אלנים ומברגים כחלק מהסט) ואין לך רצון להשקיע הרבה כסף - אז סט עדיף.

אם כבר ת"א ויצחק שדה, אז יש את פרו טכניקה, בדיוק מול טכנו צינור.

נכון הסט המקורי שבא עם האופנוע? אז כזה רק קצת יותר איכותי. נגיד סיגנט (שזה לא למוסכים אבל חברה מספיק טובה)
מחיר כפול מהסט? אני בספק.
אני לא מקבל תמלוגים מטכנו צינור. פשוט אוהב אותם עוד מימי השת"פ עם morm .

Shasha127
14-09-2015, 01:01
נכון הסט המקורי שבא עם האופנוע? אז כזה רק קצת יותר איכותי. נגיד סיגנט (שזה לא למוסכים אבל חברה מספיק טובה)
לא יודע מאיפה שאבת את המידע הזה אבל סיגנט יש כמעט בכל מוסך.

קסד
14-09-2015, 01:04
לא יודע מאיפה שאבת את המידע הזה אבל סיגנט יש כמעט בכל מוסך.
מפולגז. יודעי דבר הטילו ספק באיכות המוצר באיזה שירשור.

Vaderom
14-09-2015, 04:13
מפולגז. יודעי דבר הטילו ספק באיכות המוצר באיזה שירשור.

אז הטילו.
לא משנה את העובדה שמלא מוסכים עובדים עם הכלים שלהם בכיף.
אני אישית קרוב לעשור עם כמה ערכות של סיגנט, בעבודה שוטפת על כמה וכמה אופנועים (לא ברמה של מוסך אבל הרבה מעל המטפל העצמאי הממוצע).
ההכלים היחידים שנשברו לי היו שתי בוקסות אלן (כי באמת הגזמתי עם הכוח שהפעלתי עליהן) ומתאם ביטים (שגם עליו דפקתי מבלי להתחשב).

נכון, זה לא הכלים הכי איכותיים שוק. אבל תמורה למחיר שלהם - בהחלט, והרבה מעבר.
יש, אגב, לא מעט אלטרנטיבות עם יחס עלות/תועלת דומה ואף טוב יותר, תלוי את מי תשאל. יש סטים של profxen שהם אחלה. לויל בזמנו המליץ על koken (?) או איזה יצרן אחר שהוא מכיר שנמכר די בזול ומספק אחלה איכות.
אבל אם אין לך כוח לחפש ולחפור ולהשקיע מאמץ - סט של סיגנט או profxen יסדר אותך להתחלה.

shaig
14-09-2015, 11:00
"שלשה מרחיבין דעתו של אדם אלו הן דירה נאה ואשה נאה וכלים*נאים" (ברכות נז ב).

בדיעבד הייתי קונה סט גדול של פרופקסן של חצי + רבע אינטש + בוקסות לפלאגים. נראה לי יש ב700₪ או קצת יותר.

קסד
14-09-2015, 11:16
פעם האחריות היתה עליך והאחריות על הברזל היתה לכל החיים.
סובבת את הבורג יותר מדי חזק? גזרת אותו. זבש"ך ואחריותך.

איפה נשמע שבורג מפוצץ בוקסה ???

"פעם הכלים היו עשויים מפלדה"

Vaderom
14-09-2015, 13:49
פעם האחריות היתה עליך והאחריות על הברזל היתה לכל החיים.
סובבת את הבורג יותר מדי חזק? גזרת אותו. זבש"ך ואחריותך.

איפה נשמע שבורג מפוצץ בוקסה ???

"פעם הכלים היו עשויים מפלדה"

כשאתה טמבל ומפעיל יותר מידי כוח על ציר גלגל של אופנוע שטח ששכב שנים בחוץ - אתה שובר בוקסה.
וכן, יש אחריות על הבוקסה, גם בשביל דבילים כמוני :)

shaig
14-09-2015, 16:46
זה שבוקסה נשברת פעם באלף שנה זה פחות בעיה.
מה שרע בכלים זולים זה שהם לא תופסים טוב וחורשים את הבורג. וזה כבר צרה.

UnKnOwN
14-09-2015, 17:18
+1
מתחיל את הקורס מכונאות של אביעד אברהמי וצריך להצטייד בכלים מתאימים.

יש המלצה למוט מומנט טוב?

Vaderom
14-09-2015, 19:52
זה שבוקסה נשברת פעם באלף שנה זה פחות בעיה.
מה שרע בכלים זולים זה שהם לא תופסים טוב וחורשים את הבורג. וזה כבר צרה.

לא בעיה לא עם סיגנט ולא עם profxen. כל עוד מדובר בבוקסות שש פאות, האחיזה מצויינת.

Jack_R1
14-09-2015, 21:05
מחיר כפול מהסט? אני בספק.
אני לא מקבל תמלוגים מטכנו צינור. פשוט אוהב אותם עוד מימי השת"פ עם morm .

הסט המקורי של האופנוע מפרק בו בערך דבר וחצי. לא ממש רפרנס טוב למה שהבחור יצטרך.

אין לי שום בעיה עם טכנו צינור, להיפך, כשאני צריך איזו חתיכת גומי - אני קודם כל מברר שם, וגם סט כלים יצא לי כבר לקנות משם. רק נתתי אלטרנטיבה, איפה שקניתי את הסט ה-noname שלי לפני עשור (והוא עדיין כאן, אחרי היכרות עם איזה 3-4 אופנועים ו-10-20 מכוניות, חלק שלי והרוב לא).

קסד
14-09-2015, 22:03
הסט המקורי של האופנוע מפרק בו בערך דבר וחצי. לא ממש רפרנס טוב למה שהבחור יצטרך.

אני יוצא מנקודת הנחה שאתה מכיר את הדרוזי יותר טוב ממני.
אני מכיר את מה שיש לי.
ובין היתר מה שיש לי זה סט צ'כי עלום שם בן 20 שאני משתמש אולי בשתי בוקסות ממנו - ה10 וה14.
אז באיזו פעם שאני שוב פותח כמו וואחש עם שבדי איזה ציר של גלגל עשיתי פוס, התיישבתי עם קפה וסיגריה מול הנבלה וחשבתי - "מה חסר לי בחיים?"
טוב אצלי זה מידות מילימטריות אז התחלתי בקטן -
* שמונה בשביל הגובלים במזלג ובשביל מנקז האוויר של הפילטר שמן.
* עשר. תמיד אבל תמיד צריך. וגם יש אז אולי נתפנק גם ב t10 בשביל לפרק את המושב, או את האגזוזסט.
הלאה 11 זניח, 12 זניח... 14 חשוב ל...17 סופר חשוב לניקוז שמן.... וכך הלאה וכך הלאה.
גילוי נאות התפנקתי גם בt5 אלן בשביל שאוכל לחרוש את ההברגות של הקייס יותר בקלות.
ברשימת הפינוקים גם מופיעה ברך בשביל המצת וגם בוקסה בשביל המצת.
עם הרשימה הזו ניגשתי לטכנו צינור וקניתי ... סיגנט.
(את הבוקסה של המצת קניתי ממוטודיפו)

אבל חפרתי.
פות"ש אין בספר רכב פירוט של מה שצריך?

Meirson
14-09-2015, 22:15
12 לא זניח בכלל. 11 ו13 חובה אם אתה מתעסק עם משהו אמריקאי (פולריס למשל)
T6 וt7 אני ממש אוהב להשתמש בהם לבנדים.
10 מאוד שימושי כנ"ל 8
19 זה בד"כ הגודל של בורג ריקון קטנועים. 17 ברוב האופנועים, 13 בקטמ... אום גלגל אחורי בד"כ 27 בכלי שטח... וכו' וכו'
עדיף קודם לקנות סט בסיסי נניח רבע וחצי ואז לאט לאט לראות מה אתה צריך בשביל הכלי שאתה מתחזק....

shaig
14-09-2015, 22:19
קסד. מה שאתה מפספס זה שכלים זה לכל החיים. עד מתי תעשה השלמות כשתגלה שחסרה לך בוקסה? כל פעם תתחיל בעבודה עם סריקה של הכלים שצריכים?
ואיפה אתה שם אותם? בקופסאות קוטג' מלוכלכות בגריז?

קסד
14-09-2015, 22:36
שאיג כשאתה עני ואוסף בוקסות מכל הבא ליד זה לא פשוט להתקבע על הדרייב.
וכשהתקבעת סוף סוף על הדרייב של הטונה (http://tona.cz/) צריך לעשות השלמות לפעמים.
איפה אני שם אותם? בארגז של תנובה ביחד עם השמן, מטען מצברים וספרי קרבוטורים חצי מטר מהמיטה. אופנוען אמיתי נושם את הבנזין שנוזל מהאופנע בלילה.

הלו זה רדיו? איזה כלים צריך בשביל דרוזי?

dayanz
14-09-2015, 23:14
חברה תודה רבה ! ממש עזרתם !

Meirson
15-09-2015, 03:19
וכשהתקבעת סוף סוף על הדרייב של הטונה (http://tona.cz/) צריך לעשות השלמות לפעמים.
איפה אני שם אותם? בארגז של תנובה ביחד עם השמן, מטען מצברים וספרי קרבוטורים חצי מטר מהמיטה. אופנוען אמיתי נושם את הבנזין שנוזל מהאופנע בלילה.

אתה יודע איזה מעצבן זה להוציא שפלינט בלי קאטר טוב?

קסד
15-09-2015, 14:10
אתה יודע איזה מעצבן זה להוציא שפלינט בלי קאטר טוב?

זה והרשימה הקודמת שלך

מברגים טובים. אלנים טובים. מפתח פלגים מגנטי מקל על החיים מאוד, מגנט גמיש זה חובה, פנס גם כן

נכנסים לגורדוברת האקססוריז.
תוסיף לזה גם צלחת מגנטית, ג'ק טיפולים משמנת כבלים כפפות לטקס ועוד.

אבל נושא הדיון הוא כלים לדרוזי.

Meirson
15-09-2015, 14:16
אבאלה. דבר איתי על אקססוריז כשיפול לך בורג לתוך הבית פלאג. אבל זה בסדר, אתה מוזמן להמשיך להתנגח עם הראש בקיר האנטרפרטציה שלך למכונאות/כלי עבודה/משמעות החיים

קסד
15-09-2015, 14:19
טוב למה אתה נעלב הנה - מה שמאירסון כתב זה כלים חובה לטיפול בדרוזי.
מרוצה?

Meirson
15-09-2015, 14:22
אל תשאל... עשית לי את החג...
פשוט משעשע לראות אותך מבטל דברים שאנשים מנוסים ממך by very far כותבים. יש פה חברה שכנראה טיפלו ביותר אופנועים ממה שיצא לך לראות ואתה פשוט מרשה לעצמך לבטל אותם בהינף יד... או מקלדת
נעלב אני ממש לא. אבל תסלח לי אם קשה לקחת ברצינות את הדברים שאתה כותב

קסד
15-09-2015, 14:31
קבל התנצלות על שהתייחסתי לדבריך וציטטתי אותם.
מן הראוי היה שישארו ללא יחס.

Yigal
15-09-2015, 20:55

חחחחחח , קטלת אותי

פות"ש סט סביר זה לכל החיים, שיהיה לך מה להוריש לילדים שלך! ברוך השם לאבי מאז ומעולם היו כלים טובים.
נראה שבסוף העולם יישארו מקקים וסטים איכותיים.

israel
16-09-2015, 20:26
לא בעיה לא עם סיגנט ולא עם profxen. כל עוד מדובר בבוקסות שש פאות, האחיזה מצויינת.
אפשר יותר פרטים על עניין השש פאות,האם באמת עדיף בוקסה משושה על בוקסה 12 צלעות ואם כן למה ?

Jack_R1
16-09-2015, 21:42
אפשר יותר פרטים על עניין השש פאות,האם באמת עדיף בוקסה משושה על בוקסה 12 צלעות ואם כן למה ?

בוודאי שעדיף 6 פאות. אתה היית זה שנלחם עם בורג השמן שלא רצה לצאת? אז אם ניסית עם בוקסה 12 פאות, זה מסביר למה לא הצלחת. שטח הלחיצה של בוקסה 12 פאות הוא רק חצי פאה, וגם זה בקושי, כי מדובר בחצי החיצוני השחוק יותר. בכל שימוש כזה הבוקסה שוחקת אותו עוד יותר. לעומת זאת, בוקסה 6 פאות לוחצת על כל הפאה, לכן שטח הלחיצה שלה כפול או יותר, והיא גם לוחצת על הצד הפנימי הקשיח.

israel
16-09-2015, 22:50
בוודאי שעדיף 6 פאות. אתה היית זה שנלחם עם בורג השמן שלא רצה לצאת? אז אם ניסית עם בוקסה 12 פאות, זה מסביר למה לא הצלחת. שטח הלחיצה של בוקסה 12 פאות הוא רק חצי פאה, וגם זה בקושי, כי מדובר בחצי החיצוני השחוק יותר. בכל שימוש כזה הבוקסה שוחקת אותו עוד יותר. לעומת זאת, בוקסה 6 פאות לוחצת על כל הפאה, לכן שטח הלחיצה שלה כפול או יותר, והיא גם לוחצת על הצד הפנימי הקשיח.

זה אכן אני,לכן אני שואל מה ההבדל כמובן שניסיתי גם עם 6 פאות ולא עבד אבל זה היה לאחר שהבורג היה אכול, נראה לי שאת הנזק הראשוני יצרתי עם בוקסה 12,
אם כך עבור מה נועדה בוקסה 12? ישנם ברגים עם 12 פיאות?

shaig
16-09-2015, 23:00
זה אכן אני,לכן אני שואל מה ההבדל כמובן שניסיתי גם עם 6 פאות ולא עבד אבל זה היה לאחר שהבורג היה אכול, נראה לי שאת הנזק הראשוני יצרתי עם בוקסה 12,
אם כך עבור מה נועדה בוקסה 12? ישנם ברגים עם 12 פיאות?
לא, פשוט יותר קל להלביש בוקסה של 12 על הבורג (צריך פחות 'לכוון').

lokimonster
17-09-2015, 08:23
לגבי מידות וסוגי כלים אין לי מושג
לגבי מקום לרכוש ל.כ עודפים ברמלה אחלה מקום ויש כלים בעלות סבירה ואיכותיים.
אל תתפתה למזוודות תוצרת סין -
ולבסוף בטא סיגנט אחלה מותגים