מחשב כף יד

צפייה בגרסה מלאה : כניסה לעולם השטח

Naddyjoe
13-09-2015, 22:18
אז ככה, ביום חמישי האחרון עברתי תאונה עם האופנוע. רכב חתך שני נתיבים ובלם למהירות אפסית באמצע כביש מהיר (הוא פספס יציאה למחלף וכמעט נכנס בגדר בטיחות)
אני הייתי בנתיב שלי ואז הוא חתך ובלם ונכנסתי בו מאחורה. התאונה הזו האירה לי קצת את המצב שאפילו הזהירות שלי בכביש לא באמת משנה.
אני יצאתי מהתאונה בזול. שני שברים ביד פרקתי את המפרק וקרעים בשרירי היריכיים.
תמיד עניין אותי השטח ואין לי מושג מאיפה מתחילים, אז קודם כל לגבי כלי, הצרכים שלי זה שטח והגעה לשטח במרחקים של עד 10 ק"מ מהבית,למרחקים יותר גדולים אקח עגלה,
ולכן צריך להיות רישוי צהוב חוקי לכביש. לגבי גודל וסוג אני לא מבין כל כך ולכן אני מתייעץ איתכם 125-250,דו"פ/4 פעימות וכו'. התקציב שלי כרגע עוד לא ידוע אבל לא רוצה לעבור את ה 25-30k אשמח להמלצות ואולי הדרכה איך מתחילים. אנא מכם סלחו לי על צורת הכתיבה אני לא במייטבי p:
תודה לעונים חג שמח ושנה טובה

Shasha127
14-09-2015, 00:51
קרה לך מה שקרה לך על אופנוע פנאי? כלומר הרכיבות כביש שלך הן לפנאי בלבד וביום יום אתה מתנייד עם רכב? כי במידה ולא אין ממש קשר בין מה שתיארת לבין מעבר לשטח. תאונות בכביש קורות לכל אחד ולמי שלא קרה עוד יקרה. אם אתה יורד מאופנוע כביש לחלוטין אני מבין.
לעניין השטח - מתחילים עם אופנוע מן הסתם. כמו שציינת או 125 דו"פ או 250 מרובע פעימות. דו-פעימתי מספק כח בסל"ד גבוה ובצורה מתפרצת כלומר פחות סלחן, רק שעם מנוע 125 אפשר ללמוד להסתדר עם ההתפרצויות ושם הלמידה מתרחשת לאורך זמן. 250 מרובע פעימות הוא מנוע סלחן יותר בצורת העבודה שלו, מספק כח בשלב יותר מוקדם ומאפשר לך לשלוט יותר בתגובות המצערת ואספקת הכח. גם שם הלמידה מתרחשת לאורך זמן בשליטה על עבודת הידיים (גז-קלאץ') ומשם ללמידה שלעולם לא נגמרת והיא הרכיבה בשטח - שיווי משקל, הטיות משקל, ישיבה-עמידה ועוד ועוד.
אישית אני חושב ש250 מרובע פעימות הוא כלי יותר ורסטילי לא רק לרוכב מתחיל אלא לכל רוכב שמתלבט בין ה2, סלחן בהתנהגות המנוע שלו (לא בכח כי כח לא חסר שם, אלא בצורת אספקת הכח) יותר לרוכב מתחיל, ועונה על יותר צרכים מאשר 125 דו"פ לאורך זמן.

Naddyjoe
14-09-2015, 10:49
האופנוע שלי היה כלי רכב יומיומי בשבילי והתאונה קרתה בדרך הביתה מהעבודה,ולגבי אופנוע שטח יש כלים מומלצים? הבנתי שהwr250r/f הם כלים מעולים והdr?

doutsh
13-10-2015, 10:35
אמנם עבר כבר חודש, אבל אם כבר הספאמר הקפיץ ננסה להוציא מזה משהו טוב...
ששה די סיכם את העניין, עם הסתייגות אחת -
בין אם אתה הולך על 125 דו"פ (אני רוכב על אחד, זה ממש לא רק למתחילים) או על 250 מרובע, הנסיעה בכביש 10 ק"מ לכל כיוון עד השטח לא תעשה להם או לך טוב.
זה לא שהם לא יעמדו בזה, אבל זה יהיה לא נוח ויגביר את הבלאי לכל המכלולים. יש הרבה ימי שישי שאנחנו עושים כ-20 ק"מ בשטח, אז אם תעשה עוד 20 ק"מ בכביש תקצר את מרווח הטיפולים שלך לחצי...
זה גם לא ממש בטיחותי.

אם יש לך עגלה, ותשמש בה כדי להגיע לשטח, אז האופנועים האלה בהחלט יתאימו לדרישות שלך, ובתקציב של 25-30 אלף תוכל למצוא 125ים משנתונים די מתקדמים.
קח בחשבון עוד כמה אלפים לציוד מיגון, וכמובן ביטוח חובה.