מחשב כף יד

צפייה בגרסה מלאה : אתם נוסעים באופנוע או הקטנוע בגשם?

אליה0
23-11-2018, 08:13
מבחינתי, כן. אבל אם מדובר בשיטפון ענק - אני משתדל להימנע מכך. מה איתכם?

mudale222
23-11-2018, 08:39
כן. תמיד. אם אתה יודע מה אתה עושה ולבוש בהתאם זה לא ביג דיל.

guyt
23-11-2018, 09:37
לא.
הבעייה העיקרית שלי בגשם היא לא הרטיבות, הסרבול של החלפ"ס או אפילו חוסר האחיזה (שפעם העיף אותי לעזאזל עם יותר מדי גז),
אלא העובדה שנהגי מכוניות, משאיות וכו'באמת לא רואים אותך, עם הוישרים, המזגן המנמנם, המראות והחלונות הרטובים...
גם ככה הכביש חלק, גם ככה האחיזה נמוכה, והציוד מסורבל, והראות בקסדה מוגבלת, וזה עוד כשהצלחת לא להירטב...
אז 15 פעמים בשנה אני אסע ברכב..

AsafA
23-11-2018, 09:46
משתמש בירושמיים (אפליקציית מזג אויר שמנתחת את מזג האויר בירושלים לפי שעות), אם צפוי גשם בשעות הבוקר או הערב אז אני יוצא ברכב. תכלס יש 20-15 ימי גשם בשנה.

4x4
23-11-2018, 10:20
גם אתם מרגישים שהבלמים עובדים פחות טוב כשרטוב? הדיסקים רטובים ומרגיש לי שצריך לחיצה חזקה יותר על המנופים כדי לעצור. או שזו בעיה אצלי?

mudale222
23-11-2018, 10:46
נראה לי היה צריך לשאול שאלה אחרת.. כשיש רכב זה פתרון סבבה לעצלנות של הגשם.
(למרות שניסיתי כמה פעמים והשתגעתי מהפקקים עד שאני עדיין מעדיף אופנוע).
אבל נניח ולא היה לכם רכב?? עדיין הייתם משאירים את האופנוע בחנייה והולכים לתפוס אוטובוס???

TundraOG
23-11-2018, 11:52
אענה לשאלה הזו - אין לי רכב. אין לי אפילו רשיון לרכב.
גשם לא מפחיד אותי, גשם עם רוח צד זה הגבול שלי ובמקרה כזה אני אקח אוטובוס לעבודה (ויש לי קו ישיר מהרחוב הסמוך ועד לעבודה אז זה לא נורא). ללימודים בכל מקרה אני לוקח רכבת וגם לתחנת הרכבת יש אוטובוס שקרוב לי אז במידה ויש גשם כבד האופנוע נשאר בבית.

חוץ מזה שבגשם מאוד כבד האופנוע שלי מחליט למות ברמזורים. אני יודע מה הבעיה והולך לסדר את זה בקרוב אבל בינתיים אני לא רוצה להסתכן אז בימים גשומים האופנוע יישאר בבית.

ayalzo
23-11-2018, 12:27
נוסע בגשם.
בגשם ראשון משתדל שלא.

אליה0
23-11-2018, 12:32
בואו נסכם דבר כזה - גם אלה ממכם שנוסעים בגשם, אתם מסכימים איתי שזאת לא חוויה נעימה בכל מקרה?

mudale222
23-11-2018, 12:36
תלוי מאוד.
כשאני יוצא לבוש 100% כמו שצריך וקצת מוקדם בלי לחץ זה ממש סבבה ואפשר אפילו להינות מזה.
ברגע שנגיד אתה בלי מכנס חלפס או שאתה לחוץ לא לאחר לעבודה וכו' אז נהיה ממש לא כיף.

ayalzo
23-11-2018, 13:46
בואו נסכם דבר כזה - גם אלה ממכם שנוסעים בגשם, אתם מסכימים איתי שזאת לא חוויה נעימה בכל מקרה?

ממש לא מסכימים.
אם יש ציוד טוב, זה דווקא כיף.

ees
23-11-2018, 16:23
תלוי איזה גשם.
בחורף של אזור גוש דן, יש בערך 14 ימים שבהם אני אקח תחבורה ציבורית או רכב.
אלו הם ימים של סערות עם רוחות חזקות וכמות משקעים רבה.
בשאר הזמן רוכב, אבל הרבה יותר לאט.

ees
23-11-2018, 16:25
בהחלט

John
23-11-2018, 20:37
לא.
אם מדובר בגשם "חארטה" שבא והולך אחרי 5 דקות אז כן , אין שום בעיה.
אם מדובר ב"סערות" אז לא.
לא מגדיר את זה "כאפשרי" באזור שאני גר.
יותר מזה , אני גם לא נוסע עם הרכב הספורטיבי...

הבורות בכביש, פשוט אין אפשר לראות אותם [הרי ירושלים].
הכל שבור/עבודות בכביש .. ואם זה לא חסר אז גם החול עובר לגור באספלט בגלל שאלה כבישים שבנוים בהרים.

אגב 2 אנופנוענים נהרגו היום , ו 5 פצועים בינוני-קשה.
סיבה : החלקה עצמית.

uriar
24-11-2018, 10:26
לא מסכים. אם אתה לבוש טוב זו יכולה להיות גם חוויה נעימה. דורשת הרבה יותר ריכוז וזהירות אבל בהחלט נעימה.

השושנים
24-11-2018, 11:43
כן רוכב בגשם ונהנה מכל רגע.

miki
24-11-2018, 12:40
לא, שנה שעברה החלטתי שלא רוכב יותר בגשם.
עד אז רכבתי בכל מזג אוויר כולל הסערות הכי קשות המלוות בברד, גשמים שוטפים, שברי ענן, רוחות צד גב משבי רוח אימתניים וכו'.
עד אז הגשם לא היווה שיקול אם לרכוב או לא. רוכבים בכל מצב.
יש לי חלפ"ס איכותי, נעליים טובות ולכן הייתי מגיע לכל מקום יבש יותר מכל הולך רגל.
אבל, איבדתי את הכייף לרכוב בגשם, לנקות את האופנוע אחרי הרכיבה, להשיל את החלפ"ס ...כיום מניע את הרכב ומגיע לאן שצריך להגיע.
יש משהו מיוחד מאוד ברכיבה בגשם, כנראה הזדקנתי . . . .

מצמץ
24-11-2018, 14:10
קודם כל - אני עשוי סוכר.

הלכה למעשה מעדיף שלא להכניס ראש למיטה חולה ולשהות פחות על הכביש כשגשום. זה שאשפר לרכב לא אומר שרצוי לעשות כן.

rider
24-11-2018, 17:40
כל עוד הרכב שלנו (של אישתי) פנוי אני מעדיף את הרכב בגשם, אך יעיד כל מיגון הגשם שבארון שבהחלט היו לי רכיבות בגשם.
בכלל, אני לא נהנה לרכב בגשם: ניגוב המים מהמשקף לא אופטימלי, למצוא מקום לחלפ"ס רטוב בבית\עבודה זה מבאס, להגיע עם 2 זוגות נעלים לכל מקום זה מבאס, נהגים נוסעים על הפנים זה מבאס, הכל מבאס בגשם..

erez59
24-11-2018, 17:55
רוכב בגשם.
לא אוהב את זה במיוחד. לא אוהב להיות נתון לחסדי נהגי המכוניות, שמנצלים את הגדלת המרחק שאני שומר, כדי לעקוף ולהדחף לפני, לא אוהב הפתעות, שבכביש יבש נחלצים מהם בהאצה מהירה, או בבלימה חזקה, לא אוהב שהמים מוצאים תמיד דרך להכנס מתחת ללבוש המוגן, לא אוהב את האדים על המשקף ועל המשקפיים.
לא אוהב לרכוב בגשם, אבל רוכב, מכיוון שמעדיף את זה עשרות מונים על זחילה במכונית, בפקקים בלתי נגמרים.

lokimonster
25-11-2018, 07:18
במשך כ25 שנה רכבתי בכל מזג אוויר גשם ברד רוח קור ושלג קל.

צחוק הגורל היה שהייתי מגיע למשרד יותר יבש מאלו שבאו ברכב תודות לציוד איכותי שרכשתי ( חליפ"ס של INTEX שמלווה אותי כבר 20 שנה ערדליים של ספידי או מגף של XPD) וכמובן מעילים.

ב4שנים האחרונות הפחתתי את הרכיבה במזג אוויר חורפי וכיום שיש לי פיאט 500 רוצחעט 100 כ"ס שכל נסיעה בה באה עם מקדם הנאה שמזמן לא פגשתי ברכב אז בכלל זו חגיגה שניתן לשפרה עם ניתוק הASR ואז יש לך גם זנב משתובב.

חווית הפיאט לא מסתיימת בנהיגה ויש גם קובצת וואטסאפ פעילה בה אנו מדברים על תחזוקה פרוות ארנקים הלו קיטי ונעלים כך שבכלל החיים מושלמים עם החברות החדשות שלי.

השושנים
25-11-2018, 07:36
במשך כ25 שנה רכבתי בכל מזג אוויר גשם ברד רוח קור ושלג קל.

צחוק הגורל היה שהייתי מגיע למשרד יותר יבש מאלו שבאו ברכב תודות לציוד איכותי שרכשתי ( חליפ"ס של INTEX שמלווה אותי כבר 20 שנה ערדליים של ספידי או מגף של XPD) וכמובן מעילים.

ב4שנים האחרונות הפחתתי את הרכיבה במזג אוויר חורפי וכיום שיש לי פיאט 500 רוצחעט 100 כ"ס שכל נסיעה בה באה עם מקדם הנאה שמזמן לא פגשתי ברכב אז בכלל זו חגיגה שניתן לשפרה עם ניתוק הASR ואז יש לך גם זנב משתובב.

חווית הפיאט לא מסתיימת בנהיגה ויש גם קובצת וואטסאפ פעילה בה אנו מדברים על תחזוקה פרוות ארנקים הלו קיטי ונעלים כך שבכלל החיים מושלמים עם החברות החדשות שלי.

זה הגיל, אל תיתן לעצמך לשכנע אותך, אתה מזדקן ואם שלולית הפכה מהרפתקה למכשול אתה בבעיה.

שתה מיץ שזיפים ותה עם לימון בערב.

lokimonster
25-11-2018, 07:39
זה הגיל, אל תיתן לעצמך לשכנע אותך, אתה מזדקן ואם שלולית הפכה מהרפתקה למכשול אתה בבעיה.

שתה מיץ שזיפים ותה עם לימון בערב.

לפי זה עדיף כבר למכור לקנות אבארט 500 עם עוד 30 כ"סכדי שלא נשבור עצם.

השושנים
25-11-2018, 07:53
לפי זה עדיף כבר למכור לקנות אבארט 500 עם עוד 30 כ"סכדי שלא נשבור עצם.

הכי טוב להיתקע בבגין בפקק עם אברט/פורש/פרארי/טראנט אם.

אוטו ספורט זה לזקנים שלא מסוגלים או גרושים שמחפשי זיון.

the striker
25-11-2018, 09:59
מזדקנים, הפסקתי לרכוב בגשם. כשרכבתי על קטנועים הייתי רוכב בגשם גם בסופות רציניות. מאז שעברתי לאופנוע, ירדתי מהקטע.

ולא, לדעתי לרכוב בגשם זה לא כיף, זה סיוט.

Paz
25-11-2018, 11:39
רוכב בכיף וברגוע, תתמגן טוב מגשם ומקור ותתרחק מהנהגים שבתוך בועות האדים שלהם בשמשות הרכב.

dudybou
25-11-2018, 17:35
רוכב בכל מזג אוויר (חוץ משלג), נהנה מזה, לבוש טוב.
התנועה בימי גשם לרוב יותר רגועה, אנשים פחות עושים תנועות מוזרות ובלתי צפויות (הם בעצמם לא רואים ולכן נזהרים),
מוריד קצב ונוסע בכיף עם מקדם בטיחות כפול..

alexsupreme
25-11-2018, 21:37
רוכב בכל מזג אוויר (חוץ משלג), נהנה מזה, לבוש טוב.
התנועה בימי גשם לרוב יותר רגועה, אנשים פחות עושים תנועות מוזרות ובלתי צפויות (הם בעצמם לא רואים ולכן נזהרים),
מוריד קצב ונוסע בכיף עם מקדם בטיחות כפול..

זה.
הרעש של הטפטוף על הקסדה, ריח הגשם ונשימה של אוויר צונן.
עם ציוד גשם ראוי, לא מרגישים את הקור של הגשם אלא רק ליטופי חום מהמנוע.
אפילו פנסי הרכבים המשעממים נראים ציוריים מעט על כביש רטוב בשעות הלילה.

עם כל הסכנה בעניין, אני מעדיף יום גשום מאשר יום מאובק וחם עם חול על הכביש.

Paz
27-11-2018, 08:06
.

עם כל הסכנה בעניין, אני מעדיף יום גשום מאשר יום מאובק וחם עם חול על הכביש.

יום חם יותר מסוכן בעיניי בגלל שכולם עצבניים וגם הרוכב לא מרוכז.

השושנים
28-11-2018, 08:39
אופנוען אמתי רוכב כל השנה עם מפתח 13 מ"מ בין השיניים !

eringel
28-11-2018, 10:55
אופנוען אמתי רוכב כל השנה עם מפתח 13 מ"מ בין השיניים !

אותנו בקורס לימדו שמדובר במפתח אינצ'י

השושנים
28-11-2018, 10:58
אין קורס לאופנוען אמתי, זה כמו צ'אק נוריס, נולדים עם זה....

YaronNahum
29-11-2018, 09:24
אותנו בקורס לימדו שמדובר במפתח אינצ'יאינטשים זה רק לרוכבי הארלי.
כאלו שרוכבים על יפני (אם אפשר לקרוא לערמת הפלסטיק הזאת אופנוע ) רוכבים עם מ"מ

Sent from...

YaronNahum
29-11-2018, 11:18
אופנוען אמתי רוכב כל השנה עם מפתח 13 מ"מ בין השיניים !ואת זה עושים כמובן רק עם קסדת חצי...

Sent from...

adnan
30-11-2018, 08:46
אני רוכב כל יום לעבודה על האופנוע, יש לי ציוד ואני לא נרטב,
אך זה לפעמים לא כיף, במיוחד כאשר יש מזג אוויר סוער שגם הראות לא משהו,
אני רוכב כך כבר שנים, לאחרונה זה כבר התחיל להיות עסק די מתיש בחורף.