מחשב כף יד

צפייה בגרסה מלאה : שמן לקטנוע דאלים אס 3 250

Anitzan
06-06-2015, 09:11
Daelim s3 250 advanced
איזה שמן מנוע?
איזה נוזל קירור ?
תודה לעונים

guyt
06-06-2015, 23:59
עם הקטנוע היית אמור לקבל ספר משתמש שמתאר את הסוגים האפשריים של השמן המומלץ לקטנוע שלך.
הסוג הנפוץ הינו 10w-40, במקרה של הקטנוע של כנראה חצי סינטטי.
בנוגע לנוזל הקירור גם זה אמור להיות מתואר שם.

Tribalmistyc2
07-06-2015, 09:24
ננעל.

Jack_R1
07-06-2015, 17:38
בגלל שעדיין אין מקורות להפנות אליהם, אני משאיר את השרשורים האלה. כשהמקורות יחזרו, גם הנעילות יחזרו.

guyt
07-06-2015, 18:32
אני לא מבין למה לנעול את השרשור הזה.
בשום פורום מוטורי בעולם שאני חבר בו (בערך 10) לא ראיתי שרשור על שמני מנוע שננעל.
ההפך!
זה מפתח דיון פורה על ניסיון של אנשים עם סוגי שמנים שונים ומאפשר לרוכב לקבל החלטה נבונה יותר בעצמו.

Jack_R1
07-06-2015, 22:22
אני לא מבין למה לנעול את השרשור הזה.
בשום פורום מוטורי בעולם שאני חבר בו (בערך 10) לא ראיתי שרשור על שמני מנוע שננעל.
ההפך!
זה מפתח דיון פורה על ניסיון של אנשים עם סוגי שמנים שונים ומאפשר לרוכב לקבל החלטה נבונה יותר בעצמו.

ראית מלא כאלה בפולגז, ותראה גם כאן - כשיצטבר מאגר מספיק גדול של מידע, יהיו כתבות שמסבירות את הנושא, וכו' - כפי שהיה שם.
אתחיל לייצר את המאגר הזה בלצטט את עצמי חלקית:
שמן הוא נושא שנוי במחלוקת. יש מעט מאוד מחקרים, הרבה מאוד נפנופי ידיים, פרסום ללא שום ביסוס, הרבה מאוד דעות קדומות שברובן המוחלט שטויות וקשקושים, ה"ניסיון" של רוכבים עם שמן לא שווה כלום (או ליתר דיוק שווה פחות מכלום, כי כלום לפחות לא מטעה) כי אין שום דרך לאושש את הניסיון הזה - בדיוק כמו שיש אלה שנשבעים שהם קיבלו תוספת כ"ס מהתקנת אגזוז מרעיש - כשדיינו אומר את ההיפך. ב-99.9% מהמקרים דיון זה לא, ואין שום דבר פורה בזה, אלא אם כל מה שהזכרתי למעלה לדעתך פורה. יותר מכך, מעט האנשים שכן מכניסים דברים אובייקטיביים לתוך אוסף הקשקושים הזה, נשברים מהר מאוד - ומי שנשאר לקשקש זה בעיקר אלה שלא מבינים כלום. המתכון הכי טוב למתן עצות מושכלות, מה אני אגיד.
הנושא של התאמת השמן למנוע כבר מזמן היה צריך להפסיק להיות "מה אתם ממליצים" ולהתחיל להיות "מה כתוב בספר רכב", ואם מישהו רוצה יותר מזה - אז שיקרא דברים אובייקטיביים, את מעט המחקרים שכן קיימים בנושא, יבין את דרישות התקנים ויעשה את ההחלטה בעצמו.

guyt
07-06-2015, 23:07
הנושא של התאמת השמן למנוע כבר מזמן היה צריך להפסיק להיות "מה אתם ממליצים" ולהתחיל להיות "מה כתוב בספר רכב", ואם מישהו רוצה יותר מזה - אז שיקרא דברים אובייקטיביים, את מעט המחקרים שכן קיימים בנושא, יבין את דרישות התקנים ויעשה את ההחלטה בעצמו.
הספר רכב מציין את התקנים הנחוצים, הצמיגויות האפשריות (בד"כ לפי חלוקת טמפ') והשמן המומלץ ע"י היצרן.
מה עושים כשלתקנים הנחוצים והטמפ' הרלוונטית מתאימים יותר מסוג שמן אחד?
מה עושים כאשר לא מצויין בספר רכב האם יש חובה לשים חצי סינטטי או שגם סינטטי מלא יכול להתאים?
מה עושים כאשר אתה מגיע למוסך ודוחפים לך שמן של דלקול בחבית שלא הייתי מטגן בו חביתה?

יש המון שאלות שנושא השמן מעלה, לא כולן שאלות מטופשות, ולא לכולן יש תשובה בספר הרכב.
אני באופן אישי הייתי עוזר לפות"ש לדייק את השאלה, או להכווין אותו לפרמטרים הנכונים אותם עליו לחפש, אבל בטח שלא הייתי פוסל את השרשור בעודו באיבו

Jack_R1
07-06-2015, 23:19
הספר רכב מציין את התקנים הנחוצים, הצמיגויות האפשריות (בד"כ לפי חלוקת טמפ') והשמן המומלץ ע"י היצרן.
מה עושים כשלתקנים הנחוצים והטמפ' הרלוונטית מתאימים יותר מסוג שמן אחד?
מה עושים כאשר לא מצויין בספר רכב האם יש חובה לשים חצי סינטטי או שגם סינטטי מלא יכול להתאים?
מה עושים כאשר אתה מגיע למוסך ודוחפים לך שמן של דלקול בחבית שלא הייתי מטגן בו חביתה?

יש המון שאלות שנושא השמן מעלה, לא כולן שאלות מטופשות, ולא לכולן יש תשובה בספר הרכב.
אני באופן אישי הייתי עוזר לפות"ש לדייק את השאלה, או להכווין אותו לפרמטרים הנכונים אותם עליו לחפש, אבל בטח שלא הייתי פוסל את השרשור בעודו באיבו

כאמור, ללא בסיס נתונים של היסטוריית השרשורים בפולגז, ואפילו ללא כתבת שמן אחת - בוודאי שיש מקום לשרשור הזה ושרשורים דומים לחיות. כבר כתבתי את זה.
כל הנושאים שאתה מדבר עליהם ויותר - מוזכרים בכתבה שנמצאת אי שם על השרת האבוד.

shaig
14-06-2015, 00:04
אם אנשים לא יוכלו לשאול כאן הם ישאלו בפייסבוק,
הבעיה שלהבין את התקנים שנדרשים לאופנוע ולמצוא שמן שעונה על התקנים האלה - לא קלה להרבה אנשים (במיוחד למי שמתקשה באנגלית).
אני גם לא חושב שהכתבה על השמנים של הטכנוקראט שהיתה בפולגז, היתה מספיק מובנת ונגישה בשביל רוב האנשים.
מסכים למשהו בגישה של ג'ק, שלא צריך לתת במה להטעיות לא מכוונות, פשוט מתכוון שצריך לתת דרך יותר נגישה למידע הזה.