מחשב כף יד

צפייה בגרסה מלאה : cb500x VS nc750x מי לטובת מי ?

dudybou
26-05-2015, 10:04
שלום חברים,

אני מתכנן שדרוג בקרוב (אם תעלה בידי ההזדמנות הכלכלית המתוכננת..)

עד עכשיו שמתי עין על ההונדה nc750x שממש טוב מבחינתי.

השדרוג של תא מטען מועיל לי מאוד כאחד שרוכב עם ציוד מלא ורגיל ל x-max, וגם הצריכת דלק ממש קורצת לי..

מצד שני, אני רואה בכביש (בירושלים בכול אופן) רק בעלי cb500x וכמעט ואין nc..

לכן עלתה בי המחשבה אולי אין צורך ב nc ואפשר להסתפק ב cb..

אציין שאני לא מהמגרזנים, והתקציב לא פונקציה מבחינתי פה, סה"כ רוצה כלי מהנה ונוח לרכיבות של 120 ק"מ ביום נוח לבין עירוני וגם לעירוני (כדי להשתחל בכיף בין מכוניות בתלפיות..)

את הפונציונאליות של האחסון אני יבלע, לא ממש קריטי לי..

אשמח לעצה של מי שרכב/רוכב על הכלים האלו ואולי גם התלבט כמוני.

snirw
26-05-2015, 16:03
ייעצתי כבר למישהו לפני השינוי בפורום לי בעיקרון יש את ה500 עם 3 ארגזים ככה שהוא נוח לי מאוד פרקטי ( ולא אני לא סובל מרוחות צד עוד 16000 איתו ויש לי עוד שנה ושבועיים ) ככה שלי הוא נוח
אני ממש מרוצה ממנו גם בימי אימון באופנוען מאומן וגם ביום יום כלי כולביוניק כזה. לא רכבתי על הnc אבל אומרים שה500 יותר אופנוע. מבחינת צריכת דלק אני לא חושב שהnc מוביל בהרבה או בצורה משמעותית ישנם אפילו אתרים שטוענים שה500 יותר חסכוני.

ההמלצה הכי טובה שתוכל לקבל פה היא לרכב על שני הכלים ולאחר מכאן תבוא ותשאל שאלות יותר מדויקות ותתאר יותר מה אתה מצפה מהאופנוע, אם אתה בחור גדול מעל 100 קילו נגיד וחשוב לך לנוסע עם מורכבת לרוב הייתי ממליץ על הnc לדוג'

אייל פרדר
26-05-2015, 17:38
אמנם רכבתי על שני הכלים, אך בפער גדול בין הרכיבות. ה-cb זכור לי ככלי קליל יותר, לא רק בתפעול, אלא בגישה כולה - אופנוע עם קצת יותר "שמחת חיים". ה-nc קצת רציני יותר וחמור סבר, אבל לפעמים אין תחליף לסמ"ק, כמו שאנחנו אוהבים לומר ותא האחסון הוא באמת יציאה מפנקת ביותר. לרכיבות ארוכות, אישית, הייתי מעדיף מנוע גדול יותר. באופן כללי, אם די דומים בגישה.

אם אתה מתכנן לרכוש חדש בכל מקרה, הזמן רכיבת מבחן.

motaka
26-05-2015, 17:57
היי,
אני רוכב על CB500X, מאוד מרוצה. אבל אין תחליף לריכבת מבחן.
אז הינה רכיבת מבחן מצולמת של מישהו שרוכב ביום יום על ה NC.

https://www.youtube.com/watch?v=xAZzwoDJmng

הוא ממש משווה לאורך כל הרכיבה.

בהצלחה.

מוטי.

dudybou
26-05-2015, 18:59
תודה על התגובות !

snirw - אני לא מתכנן לרכוש חדש, אז נסיעת מבחן אני לא יוכל לעשות..
אני 1.8 מ' ובערך 80 ק"ג, ללא מורכבת (נדיר שאישתי מסכימה לעלות..), נוסע על 443..

אייל - הסיבה שאני מעוניין לשדרג את ה 250 x-max שלי היא בעיקר כי אני מרגיש ש250 על 443 לא ממש מספיק, ויש קטעים שצריך יותר, במיוחד בעליה לירושלים..
לכן 500 סמ"ק נראה לי יספיק (בתאוריה לפחות) כי אני לא מהמשתגעים, מצד שני אני כן נוסע "חזק" כל הדרך ולא הכי רגוע.
אם אני יקח בסוף 500, אני שם ארגז בטוח (אבל רק אחד, לא 3..), אז אני מקווה שזה לא הורס את החגיגה שה-500 עושה..
אני גם לא מטייל איתו, כך שיכולות שטח (מבחינת סמ"ק - אם יש) לא רלוונטיות.

ההתלבטות שלי היא אם שווה לשים עוד 10 אש"ח על "שדרוג" ל nc או ש-500 יעשה את העבודה מספיק טוב.. (אם לא לוקחים בחשבון את הפיצ'ר של תא אחסון, כי הוא לבד לא שווה את זה כמובן)
כמובן שהשריטה כבר תעמיק ונרצה לשדרג למשהו גדול יותר, אבל זה יקרה על כול אחד מהכלים לדעתי..

snirw
27-05-2015, 12:38
מנסיון עם 3 ארגזים החגיגה לא נהרסת בכלל, לפעמים אני גם רוכב רק עם אחד. אתה עדיין יכול לעשות נסיעת מבחן וללכת לסוכנות אין הבדל במנוע של מה שאתה תרכוש לא היה שום שידרוג משמעותי ( לפחות ב500 ). אני חושב שאם המעבר נעשה כדי לקבל טיפה יותר כוח אז ה500 יתן לך הרבה הרבה יותר מאשר ה250.

תקשר לסוכנות של הונדה ( המרכזית בשבח תל אביב ) שם בטוח יתנו לך נסיעות מבחן על שני הכלים תנסה לעשות אותם באותו יום ככה תוכל להרגיש את ההבדל שניהם הרבה יותר חזקים מה250 משמעותית