מחשב כף יד

צפייה בגרסה מלאה : מבקש חוות דעת על אופנועי גאס גאס

TheMustache
19-09-2015, 12:04
שלום לכולם,
בימים אלו אני בוחן את לוחות המכירה בחיפוש אחר אופנוע ראשון, לרכיבות שטח בלבד.
אני מתעניין ב-2 פעימות בלבד, שנתונים כמה שיותר חדשים שיכנסו בתקציב של 20-25 אלף.
המבחר לא גדול במיוחד,
ושמתי לב שאופנועי גאס גאס נמכרים בתקציב שציינתי שנתוני 2013 בערך, דגמי EC125 ו-EC300 הם הדו"פים הרלוונטיים בשבילי.
היחס שנתון-מחיר הוא מעולה יחסית לEXC125 למשל של קטמ, שם נכנסים לתקציב שנתוני 2008 עם הרבה ידיים ושעות מנוע, וזה קצת אבסורדי כשיש היום מוטוקרוסים חדשים מהסוכנות ב5 אלף ש"ח יותר.

השאלה היא מה הסיבה למחירים הנמוכים?
מבדיקה שעשיתי Ec300 לפני הורדת המסים האחרונה נמכר ב60 אלף, איך בשנתיים ירד המחיר בשליש, ל-20?
מבחני דרכים משבחים ומספרים על אופנועים מצויינים ואיכותיים ברמה גבוהה.
אני יודע שהחברה על סף פשיטת רגל וכו, אבל הבנתי שעדיין ניתן להשיג חלקים בארץ, ולכלי סופ"ש אני לא רואה בעיה להזמין מחו"ל ולהמתין.

האם זו הסיבה היחידה או שיש בעיות מסוימות עם האופנועים האלה? אמינות או מחלות מסוימות? מישהו פה עם בעלים של אופנוע כזה?

Yadin Tal
19-09-2015, 13:46
אני לא יודע אם זה נכון אבל יש שמועות שהם פשטו את הרגל או עומדים לפשוט? (לא בטוח ככה ראיתי בפייסבוק)

oren1219
19-09-2015, 16:43
עוד לא יצא לי לראות אופנוע של גאס גאס במציאות, אבל האופנועים של גאס גאס מאוד מסקרנים גם אותי ונראים כמו אחלה עסקה. כנראה הבעיה היא שוק אפטר מרקט מצומצם ומוסכים מורשים. בעיה נוספת ששמעתי עליה בנוגע לדגם ה125, הסעפת המקורית שהיא עבודת יד(לפי מה שהבנתי) עולה בחברה בערך 6000 ש"ח!

Ralfy
19-09-2015, 17:29
שלום לשפם (Mustache) :)
אני רוכב על EC125 2013 כבר שנתיים וחצי (קניתי חדש ורוכב רק בשטח) ונהנה מכל רגע.

1) ה-125 שאתה רואה הם עם רישוי צהוב. ה-300 במחיר הזה הם רישוי אפור. קודם אתה צריך להחליט אם מתאים לך לרכב ללא טסט וביטוח...
2) אם אתה רק מתחיל, ה-300 מאד חזק, יותר מדי אפילו...
3) גאס-גאס זולים משמעותית גם בחדשים (ה-300 עם רישוי צהוב עולה עכשיו 46 אלף לעומת 63 לקטמ EXC300)
4) לגבי הסגירה, גאס-גאס היצרן הודיע על פשיטת רגל במאי האחרון והייצור הופסק :(, אלא אם יקרה נס ומישהו יחלץ אותם מהחובות, אז כנראה שזה הסוף, אבל להבנתי לא אמורה להיות בעיה של חלפים בשנים הקרובות, כי ממילא הם בעיקר הרכיבו חלקים של יצרנים אחרים ולא ייצרו בעצמם.
5) לגבי הסעפת, תמיד אפשר לתקן סעפת מעוכה ע"י חימום וניפוח. בעל מקצוע טוב יעשה את זה בקלות בעלות של 200-300 שקל. חבר עשה את זה.

עוד רוצה לספר לך שכשחברים שרוכבים על אופנועים אחרים עושים סיבוב על האופנוע שלי, הם מתלהבים מהמתלים, מקלות התפעול ומהמנוע שנותן הרגשה של אופנוע מוטוקרוס דו"פ - מאד חזק ומתפרץ.

תבדוק מה העלות של 125 חדש, אולי תצטרך להוסיף איזה עשירייה בתשלומים לתקציב שלך, אבל שווה לדעתי...

TheMustache
19-09-2015, 19:04
תודה רבה ראלפי! טוב לשמוע שאתה מבסוט מהאופנוע.

oren1219
20-09-2015, 06:25
רלפי, אילו חלקים אחרים יתאימו לגאס גאס? יצא לך כבר לקנות חלק של אופנוע אחר ולהרכיב?
יש לי חבר שמתכנן גם על 125 בתקציב של 25k והוא די פוסל את הגאס גאס מחשש לחלפים והיכרות של מוסכים עם האופנוע.

Ralfy
20-09-2015, 12:14
הי,
לא דיברתי על חלקים של יצרני אופנועים אחרים, אלא על חלקים של יצרני חלקים שגאס-גאס משתמשים בהם.
למשל, קיט בוכנה יש של Vertex וגם של Athena וגם של Wossner, שלושה יצרני בוכנות שונים...

לגבי מוסכים, אתה צודק. נתקלתי בלא מעט מוסכים שלא רוצים לטפל בגאס-גאס. בסוף יצא שאת הטיפולים השוטפים (החלפת שמן גיר, תחזוקה, רפידות וכד') אני עושה לבד, ומתברר שזה מאד פשוט, זול ואני יודע איזה שמן נכנס למנוע שלי... :)
לדברים מסובכים יותר עדיין לא הגעתי, אבל יש מספיק מקומות ואנשים שיעשו את העבודה וגם לא מדובר באופנוע מסובך.
טיפלתי פעם במוסך אקסטרים בנתניה. יש גם את דקל בר ממושב צפריה שמתמחה בגאס-גאס ואני מניח שנוספים...
שווה גם לבדוק מה ההתחייבות של היבואן לגבי אספקת חלפים.

יש גם פורום עם הרבה ידע שאפשר להיעזר בו http://www.gasgasrider.org/