מחשב כף יד

צפייה בגרסה מלאה : נשברה הברגה בעת כיוון שסתומים

svechinsky
07-06-2015, 00:44
שלום,
אתמול (יום שבת) ביצעתי כיוון שסתומים ליוסאנג gt250r שלי (שנת 2009).
הכיוון שסתומים מבוצע באמצעות שימסים.
אחרי שסיימתי לקחת את כל המדידות (על מנת להזמין את השימסים החדשים), התחלתי לסגור את המכסה שסתומים.
במהלך סגירה של אחד הברגים שסוגרים (מקבעים) את הקאמשאפט הבורג נשבר (אני מוכן להשבע שלא הידקתי אותו חזק, אבל עבדתי בלי ידית מומנט אז זה הגיע לי).
ממה שהבנתי האפשרות היחידה שלי לטפל בבעיה בעצמי היא לקדוח בבורג ולהשתמש בחולץ מיוחד על מנת להוציא אותו, יש אפשרות אחרת?
אני מאוד שוקל לתת למוסך לסיים את מה שנשאר (לחלץ את הבורג, להחליף לשימסים שרשמתי ולסגור, גם כי אני מוכרח להחזיר את האופנוע למצב שמיש (לצורך הגעה ללימודים/עבודה לכל הפחות) וגם כי אני מפחד להמשיך לעבוד בלי ידית מומנט. כמה בערך אמור לעלות לי התענוג הזה במוסך סביר? אני אתקשר היום (ראשון) בבוקר לשאול אבל נחמד אם יהיה לי איזה מחיר להשוות אליו.

Meirson
07-06-2015, 07:23
פרק את ה"קאפות" בתור התחלה. יש חלק שבולט החוצה מהבורג השבור? אם כן אולי אפשר לחלוץ בעדינות עם פלייר פטנט. אם לא, צריך לקדוח את מרכז הבורג ולהשתמש בחולץ או לחלופין לרתך שייבה ועליה אום אל הבורג
אם אין לך את הידע או הביטחון לעשות את זה כל חרט (או מוסך) אמורים לדעת לבצע את העבודה

svechinsky
07-06-2015, 07:31
אין חלק שבולט החוצה, עד כמה שאני מבין חולץ זה הדרך היחידה.
הבעיה זה להביא את האופנוע עד לחרט.

Meirson
07-06-2015, 07:51
או שתגרור או שתדחף....

Tribalmistyc2
07-06-2015, 09:21
אפשר לרתך בורג לקצה של הבורג השבור ולסובב,אפשר לחרוץ קו בעזרת דרמל ולנסות להשתמש במברג שטוח.
מאיזה אזור אתה?

נ.ב.
גם עם מומנט סביר שהיית שובר,נשמע כמו בעיה בבורג.

svechinsky
07-06-2015, 10:07
אני מחדרה.
מנחם אותי קצת, אבל עדיין אני צריך לקנות ידית.

svechinsky
07-06-2015, 19:34
חברים באותו נושא עוד שאלה.
בספר רכב היה רשום שהבורג שנשבר הוא בורג מחוזק מיוחד (הייתה עליו הטבעה של הספרה 9).
האם אני מוכרח לרכוש אותו מהיבואן? או שאני יכול למצוא אותו בכל חנות לכלי בניין.
חוץ מזה, במידה ואני מחליט לחלוץ את הבורג בעצמי יש אפשרות לעשות את זה אם הקוטר שלו הוא 4 מ"מ? יש לי מקדח בקוטר מתאים אבל אני לא יודע אם אצליח למצוא חולץ מתאים.

Meirson
07-06-2015, 19:37
אם לא עשית את זה בעבר אני ממש לא ממליץ
הבורג הוא לא בורג מיוחד, אבל התבריגים של הברגים האלה הם לא סטנדרטיים
קפוץ לכל מוסך עם בורג דוגמה וסביר להניח שתמצא

svechinsky
07-06-2015, 19:55
תודה רבה, אני מניח שאין חרט שיסכים לבוא אלי לחלץ את הבורג (אני אסיע אותו כמובן).