מחשב כף יד

צפייה בגרסה מלאה : התלבטויות לגבי טיול רכוב בחו"ל

erez59
12-05-2019, 14:23
בעקבות פוסט הטיולים של שושנים, שמצליח להעביר בדרך כתיבתו, מעבר לתיאורים הגרפיים, גם ריחות, טעמים ותחושות, התחילה זוגתי לטפטף לי באוזן שמאל, משפטים וחצאי משפטים, על מחשבה, רעיון, כוונה, ייתכנות, אפשרות ואופציה, שגם אנחנו נצא לטיול כזה או אחר, ישובים האחת אחרי השני, בנופים לא מוכרים. לאחר התנגדות ראשונית, שמאפיינת גדיים שכמוני, התחלתי להתרכך ולחשוב על היתרונות, אך בעיקר על החסרונות, של טיול כזה. לא מעט שנים אני רוכב על אופנוע. בשנות השמונים, "עשיתי" את אירופה, רכוב על גבו של CB750, בטיול שנמשך כחצי שנה ולאחר הפסקה שנמשכה כמעט שלושה עשורים, חזרתי לרכוב בשנים האחרונות, על בסיס יומיומי, חורף/קיץ, על אופנוע. הטיולים המשמעותיים האחרונים שלנו כזוג, כולל מזוודות צד, היו למופע הרוק באילת, רמת הגולן, נהריה ושבוע הבא, להפנינג האופנועים במטולה. זוגתי אוהבת את חווית הרכיבה וכמתנת יום הולדת, בחרה מבין מספר אפשרויות, ציוד רכיבה. אממה, לאחר תחקור חווית המורכבת, הסתבר שיש מספר נקודות שצריך להתייחס אליהן בשקלול הסופי.
1. מפאת גובהי, 1.90 מטר, כל שרואה זוגתי זה גב רחב מול פרצופה, שלצערה, מספיק רחב כדי להסתיר את הדרך, אך לא מספיק רחב כדי לעצור את הרוח ובמהירות שמעבר למאה קמ"ש, הרכיבה הופכת לסיוט.
2. המרחקים שאפשר לעבור בנסיעה יומית, קצרים יחסית ונסיעה של מעבר ל- 150 קילומטר, הופכת להיות מבאסת.
3. לאותם אתרים אליהם ניתן להגיע עם האופנוע, ניתן להגיע ברכב ובייתר נוחות, בניגוד לטיולי ג'יפים למשל.
4. עלות טיול אופנוע, יקר לאין ערוך מאותו טיול עם רכב, הרבה הרבה פחות נוח ופחות בטיחותי.
5. כדי למזער את הסיכוי להיקלע למצוקה, עדיף לצאת לטיול לפחות 2 אופנועים, או לסמוך על המזל, שירכוב לצדך.
אני מניח שניתן למצוא עוד סיבות, למה לא. אשמח, כמי שכן מטייל ורוכב על בסיס קבוע, לשמוע את דעתכם, מה היתרונות של טיול רכוב בחו"ל על גבי אופנוע, מאשר ברכב, מעבר להרגשת החופש, הרוח בקרחת (שלי, לא של שושני), ריח גזי הפליטה ושאר הסיבות שבעטיים אני ממשיך לרכוב.

השושנים
12-05-2019, 15:58
בעקבות פוסט הטיולים של שושנים, שמצליח להעביר בדרך כתיבתו, מעבר לתיאורים הגרפיים, גם ריחות, טעמים ותחושות, התחילה זוגתי לטפטף לי באוזן שמאל, משפטים וחצאי משפטים, על מחשבה, רעיון, כוונה, ייתכנות, אפשרות ואופציה, שגם אנחנו נצא לטיול כזה או אחר, ישובים האחת אחרי השני, בנופים לא מוכרים. לאחר התנגדות ראשונית, שמאפיינת גדיים שכמוני, התחלתי להתרכך ולחשוב על היתרונות, אך בעיקר על החסרונות, של טיול כזה.

אני מכיר המון רוכבים שיהרגו בכדאי לזכות בשותפה כזו לדרך אתה חייב לעודד את זה ולא להפך!

לא מעט שנים אני רוכב על אופנוע. בשנות השמונים, "עשיתי" את אירופה, רכוב על גבו של CB750, בטיול שנמשך כחצי שנה ולאחר הפסקה שנמשכה כמעט שלושה עשורים, חזרתי לרכוב בשנים האחרונות, על בסיס יומיומי, חורף/קיץ, על אופנוע. הטיולים המשמעותיים האחרונים שלנו כזוג, כולל מזוודות צד, היו למופע הרוק באילת, רמת הגולן, נהריה ושבוע הבא, להפנינג האופנועים במטולה. זוגתי אוהבת את חווית הרכיבה וכמתנת יום הולדת, בחרה מבין מספר אפשרויות, ציוד רכיבה. אממה, לאחר תחקור חווית המורכבת, הסתבר שיש מספר נקודות שצריך להתייחס אליהן בשקלול הסופי.
1. מפאת גובהי, 1.90 מטר, כל שרואה זוגתי זה גב רחב מול פרצופה, שלצערה, מספיק רחב כדי להסתיר את הדרך, אך לא מספיק רחב כדי לעצור את הרוח ובמהירות שמעבר למאה קמ"ש, הרכיבה הופכת לסיוט.
לא בהכרך, ברכיבה בנופים המבט דווקא לצדדים, החוויה מתחלקת גם לריחות תחושות ויכולת נגישות מרשימה, בכל מקרה המהירות הממוצעת היא נמוכה מ-100 קמ"ש
במיוחד אם בוחרים את הכבישים המשניים והצדדים שתמיד מהנים יותר מהאוטוסטרדה.
2. המרחקים שאפשר לעבור בנסיעה יומית, קצרים יחסית ונסיעה של מעבר ל- 150 קילומטר, הופכת להיות מבאסת.
המרחקים בפועל גדולים יותר, נגיד ויצאתם ב-0900 מהמלון ורכבתם כשעתיים ליעד מסוים ביקור ביעד שתייה אוכל בממוצע 3 שעות ורכיבה של שעה נוספת ליעד הבא טיול
ועוד חצי שעה שעה למלון זה בעצם לא משהו קשה, למרות שטיול אופנועים יותר קשה פיזית מטיול באוטו, אבל זאת החוויה.
3. לאותם אתרים אליהם ניתן להגיע עם האופנוע, ניתן להגיע ברכב ובייתר נוחות, בניגוד לטיולי ג'יפים למשל.
לא מדיוק, בהרבה מקומות אתה יכול לחנות עם האופנוע "בתוך" היעד כאשר עם אוטו תאלץ לחפש חנייה רחוקה ולשלם עליה סכום לא מבוטל. (תזכור זאת בצד של חיסכון אח"כ).
4. עלות טיול אופנוע, יקר לאין ערוך מאותו טיול עם רכב, הרבה הרבה פחות נוח ופחות בטיחותי.
השכירות אכן יקרה יותר, אבל אתה חוסך על חניה, דלק, מרוויח פי כמה בנגישות יעילות וזמן.
5. כדי למזער את הסיכוי להיקלע למצוקה, עדיף לצאת לטיול לפחות 2 אופנועים, או לסמוך על המזל, שירכוב לצדך.
הרכיבה בחו"ל טובה יותר מרכיבה בארץ, לא חייבים לצאת 2 אופנועים ובמיוחד במדינות אירופה אין שום בעיה לאופנוען בודד.
אני מניח שניתן למצוא עוד סיבות, למה לא. אשמח, כמי שכן מטייל ורוכב על בסיס קבוע, לשמוע את דעתכם, מה היתרונות של טיול רכוב בחו"ל על גבי אופנוע, מאשר ברכב, מעבר להרגשת החופש, הרוח בקרחת (שלי, לא של שושני), ריח גזי הפליטה ושאר הסיבות שבעטיים אני ממשיך לרכוב.

עשיתי כמה טיולים בחו"ל עם רכב וכמה עם אופנוע, אין מקום להשוואה, באופנוע יותר טוב, הג'ינג'ית לאחר שהתרגלה לטיולים האלה לא מוכנה לשמוע על רכב.

אתה צריך מפאת הגובה שלך לבחור אופנוע נכון, אפריקה טווין/הונדה קרוסטורר או משהוא דומה יהיה לכם נוח בשתיים ומקום לציוד.

אני ממליץ לך לקרוא שוב את מה שכתבתי בטיול בסלובניה וללמוד את רשימת הציוד, מעבר לכך מי שאוהב לרכוב בארץ יהיה פי שתיים בחו"ל.

אם תרצו לדבר גם עם הג'ינג'ית אתם מוזמנים ליצור קשר בכייף. - רן

erez59
12-05-2019, 20:44
תודה על התגובה המעודדת. נשמח ליצור קשר. האם בתכניות שלכם להגיע לאירוע הבא?
https://www.facebook.com/events/631426073970789/

השושנים
12-05-2019, 21:26
לא ברור...

erez59
12-05-2019, 21:30
אני, האירוע, או קבלת ההחלטה לגבי האירוע?

השושנים
12-05-2019, 21:33
בעיות משפחתיות לא מאפשרות לי לאחרונה לתכנן תכניות ארוכות טווח.
אפשר להיפגש גם פה בסביבה אם תרצו.

lokimonster
13-05-2019, 09:47
בעיות משפחתיות לא מאפשרות לי לאחרונה לתכנן תכניות ארוכות טווח.
אפשר להיפגש גם פה בסביבה אם תרצו.

עוד מחכים להקרנת שקופיות.
בקצב הזה זה יהיה בטיול קלנועיות לחדר האוכל בדיור מוגן.

קידוזו
13-05-2019, 20:42
אצלי הבעיה הפוכה. רוצה לחגוג 25 שנות מיסוד רבני כדת בטיול אופנועים והאישה שחווה את הנוף בסבבה חוששת מ 3-4 שעות רכיבה ביום. ראיתי שיוצאות קבוצות אבל ממש לא מתחשק לי קבוצה. מקווה לשכנע אותה השבוע כדי שאפשר יהיה להפסיק לתכנן ולסגור מה שצריך. אפילו יעד סגור אין לי.