מחשב כף יד

צפייה בגרסה מלאה : ד"וח של "שומר דרך"

shushu
28-05-2019, 20:58
היי

חברי למשרד קיבל דו"ח על סך 250 ש"ח עם פרטי הארוע שצולם על ידי "שומר דרך",

מהיכן אני משיג תמונה או סרטון של העבירה?

תודה.

arieelberg
30-05-2019, 21:28
במשפט...

2 Strokes
30-05-2019, 23:08
"שומר דרך", אדם שצילם אותך תוך כדי נסיעה ואמור להגיע למשפט כדי להעיד נגדך.
את הסרטון אתה יכול לראות רק בבית המשפט (גם סרטונים של שוטרים המצולמים היום).

אתה יכול לבקש פרטי המקרה אם הם לא מפורטים הדו"ח.

Sent from my MI 5X using Tapatalk

eily
31-05-2019, 11:18
מציע לעיין בקישור בפורום רכב, תשומת לב להודעות#9,#22
מקווה שהמצב השתפר מאז והחומר זמין יותר לציבור.
https://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?650393-דוח-תנועה-דרך-quot-שומרי-הדרך-quot-(מצורף-צילום)

2 Strokes
31-05-2019, 14:01
קראתי ומשהו מוזר לי...
אין ראיות אלא אם כן אתה מבקש להישפט?
משהו פה לא תקין, לאדם יש את הזכות להתגונן - איך יתגונן פלוני (ולא יצא שקרן) אם לא ידוע על מה מדובר?

הרי שאם אני אומר לשופט: "אין החומרים בפניי וביקשתי להישפט רק כדי לראות אם אני אשם, כי כך נאמר לי".
1. הוא יצחק.
2. הוא יצחק עליי ויוציא אותי טיפש (יגיד לי שיש יותר אפשרויות וכלתי לעשות א' ב' ג').
3. ישנה אפשרות כי יתן לי קנס יותר גדול רק בגלל שהגעתי לבית המשפט.

ועוד שאלה: מה קורה כאשר" שומר דרך" מקבל דו"ח, איך הוא רואה את הווידאו (כמו או פרוטקציות)?

matanbar26
31-05-2019, 16:04
קראתי ומשהו מוזר לי...
אין ראיות אלא אם כן אתה מבקש להישפט?
משהו פה לא תקין, לאדם יש את הזכות להתגונן - איך יתגונן פלוני (ולא יצא שקרן) אם לא ידוע על מה מדובר?

הרי שאם אני אומר לשופט: "אין החומרים בפניי וביקשתי להישפט רק כדי לראות אם אני אשם, כי כך נאמר לי".
1. הוא יצחק.
2. הוא יצחק עליי ויוציא אותי טיפש (יגיד לי שיש יותר אפשרויות וכלתי לעשות א' ב' ג').
3. ישנה אפשרות כי יתן לי קנס יותר גדול רק בגלל שהגעתי לבית המשפט.

ועוד שאלה: מה קורה כאשר" שומר דרך" מקבל דו"ח, איך הוא רואה את הווידאו (כמו או פרוטקציות)?

נראה לי הבנת לא נכון.
אתה מקבל את הראיות אם אתה מבקש להישפט, לא רק במשפט עצמו.
זה מה שאני הבנתי לפחות.

eily
31-05-2019, 22:36
נראה לי שהכוונה היא שהדו"ח מסוג ברירת משפט, האופציות בגדול הן לשלם (שקול להישפטות הודאה והרשעה) או לבקש להישפט ואז כביכול השופט אינו כבול לקנס הברירתי המקורי. אבל כדי לראות את הראיות מוכרח לבחור באופציה ב, ואז לא ניתן לחזור בך מהבקשה להישפט ולא עומדת לך ברירת הקנס המקורי. אני לא חושב שבמקרה שבו למשל מודים בעבירה בכתב, השופט יבחר להגדיל את הקנס המקורי (זאת אופציה שקיימת תאורטית) וכן מקווה שעניין העיון יותר מתאפשר היום. הפרויקט שומרי דרך די חדש סך הכל.

2 Strokes
31-05-2019, 23:20
נראה לי הבנת לא נכון.
אתה מקבל את הראיות אם אתה מבקש להישפט, לא רק במשפט עצמו.
זה מה שאני הבנתי לפחות.אתה לא הבנת נכון, אני הבנתי מצוין.
אני רוצה לראות את העבירה לפני שאני בכלל נשפט על מנת לדעת אם יש על מה להרהר.
כאשר שוטר עוצר אותך בלייב, הוא מסביר לך מה קרה ויש לך אפשרות להוסיף הערות בסוף הדו"ח על מנת שזה ישמש ראיה לבית משפט.
יתרה מזאת, אתה יכול לכתוב מזכר אירועים לפי תאריך ושעה.

כאשר אתה "נתפס" ורק מספר ימים לאחר מכן נשלח לך דו"ח בצורה כלשהי, זה שולל ממך לכתוב מזכר כלשהו של מה קרה.
יתרה מזאת, אם אין וידאו/תמונה המוצמד/ת לדו"ח (כמו במצלמות מהירות) אז אין לך מודעות על מתי, איך, למה וכמה.
זה לא תקין...

נ.ב
זה עוד לפני שדיברתי על זה שאזרחים צריכים לעשות את עבודת המשטרה המכניסה להם כסף!

matanbar26
01-06-2019, 00:08
אתה לא הבנת נכון, אני הבנתי מצוין.
אני רוצה לראות את העבירה לפני שאני בכלל נשפט על מנת לדעת אם יש על מה להרהר.
כאשר שוטר עוצר אותך בלייב, הוא מסביר לך מה קרה ויש לך אפשרות להוסיף הערות בסוף הדו"ח על מנת שזה ישמש ראיה לבית משפט.
יתרה מזאת, אתה יכול לכתוב מזכר אירועים לפי תאריך ושעה.

כאשר אתה "נתפס" ורק מספר ימים לאחר מכן נשלח לך דו"ח בצורה כלשהי, זה שולל ממך לכתוב מזכר כלשהו של מה קרה.
יתרה מזאת, אם אין וידאו/תמונה המוצמד/ת לדו"ח (כמו במצלמות מהירות) אז אין לך מודעות על מתי, איך, למה וכמה.
זה לא תקין...

נ.ב
זה עוד לפני שדיברתי על זה שאזרחים צריכים לעשות את עבודת המשטרה המכניסה להם כסף!

לא התכוונתי למה אתה מצפה שייקרה, התכוונתי מה לשקורה בפועל.
אני התכוונתי שלפי מה שאני הבנתי (לא אמרתי מסכים) במצב היום אתה צריך לבקש להישפט ורק אז תוכל לקבל את התיעוד.
אולי אני טועה,ואולי בכלל כדאי להתייעץ עם עורך דין לענייני תעבורה
מה שאתה רוצה מעניין למערכת את התחת.

xlib
01-06-2019, 00:13
דו״ח כזה נחשב כמו דו״ח של מצלמה. מהות העברה (מה איפה כמה ולמה) מופיע בדוח עצמו.
לא מסכים? לא היית שם? או כל סיבה אחרת - תכתוב מכתב למשטרת התנועה בקש לבטל דו״ח. או לחלופין - לך למשפט ותקבל כל הראיות.

Sent from my iPhone using Tapatalk

mudale222
01-06-2019, 02:22
אפשר לבקש להישפט ואז אחרי שראית את הסרטון להודות באשמה. עקום אבל אותו דבר בגדול.

ayalzo
01-06-2019, 12:28
לפני כל משפט תעבורה יושבים עם התביעות מחוץ לאולם. בד"כ שם נסגרים הרבה מאוד מקרים בסוג של "עסקת טיעון".
אם יש לך את הזמן והכוח להתעסק עם זה, אתה יכול ללכת למשפט, לקבל את החומר, ואם נראה לך שאין לך קייס, פשוט לסגור על הקנס המקורי עם התובע/ת מחוץ לאולם.