מחשב כף יד

צפייה בגרסה מלאה : טימקס 2016 - האם הולך מנוע אם משפרים? (כ"ע)

beno
21-06-2019, 17:50
לפני שבועיים בערך קניתי לי טימקס 2016
לא יודע כל כך איך להסביר אבל, במשך 3 שנים הכלי הזה היה עובר לי מול העניים ופשוט עושה לי חשק לקנות אותו
עשיתי מחקר קטן והבנתי שזה לא סיפור זול לא הקנייה ובטח שלא האחזקה אבל הלכתי על זה בכול זאת בשביל להוריד את הקוף מהכתף
לאחרונה כל מי שאני פוגש שהיה ברשותו כלי משנת 2016 הלך לו המנוע
הרוב הבולט מאשים את הוריאטור של פוליני
עכשיו השאלה שלי כזאת
בתאכלס בלי שום שיפור זה קטנוע סביר שלא כל כך מספק אותי
מצד שני אין 10,000 שקל מיותרים לשים על מנוע חדש
אמרו לי כמה אנשים שאם אני ישים רק משקולות אני אקבל כלי זריז יותר בלי נזק למנוע
אשמח לעצותכם חברים

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

matanbar26
21-06-2019, 18:06
עצות:
1.להשתמש בסימני פיסוק.
2.אני לא זוכר שהייתה איזושהי בעיה ספציפית עם שנתון 2016.
אתה מתכנן להחליף מנוע תקין על סמך דברים שאנשים אמרו?
גם לא הבנתי את הקשר בין תיקון תקלה (לא קיימת אבל נשים בצד רגע) לזה שהקטנוע לא מספק אותך.

beno
21-06-2019, 18:10
עצות:
1.להשתמש בסימני פיסוק.
2.אני לא זוכר שהייתה איזושהי בעיה ספציפית עם שנתון 2016.
אתה מתכנן להחליף מנוע תקין על סמך דברים שאנשים אמרו?
גם לא הבנתי את הקשר בין תיקון תקלה (לא קיימת אבל נשים בצד רגע) לזה שהקטנוע לא מספק אותך.מתנצל על הסימני פיסוק אבל ככה אני כותב זה לא מעצלנות או זילזול פשוט לא יודע
אבל מצד שני אני משתדל לא להלבין פנים ברבים של אף אחד
השאלות שלי הם
1. האם זה פאק יצור שכול המודל של 2016 נהרס מנוע ?
2.האם באמת יש קשר בין וריאטור משופר להרס במנוע
3. האם משקולות קלות יהפכו את הכלי לזריז יותר מבלי לעשות נזק במנוע

matanbar26
21-06-2019, 19:07
המטרה היא לא להעליב, אבל שכותבים ללא סימני פיסוק זה קצת מקשה להבין את הכוונה.
אני באמת לא יודע על איזה תקלה מדובר? יש לזה איזשהו תיעוד? אני לא שמעתי כלום על תקלה ספציפית בשנתון הנ"ל.
מה גם שהדגם החדש יצא בשנת 2017 ולא 2016.
לא יודע לגבי וריאטור משופר או משקולות.

mudale222
21-06-2019, 20:55
1. לא מכיר דבר כזה.
2. בגדול יכול להיות. וריאטור ששונה מהיצרן ואמור להוביל לביצועים טובים יותר יגרום לשחיקה גדולה יותר, אין מתנות חינם.
3. החלפה רק של המשקולות לא יזיקו למנוע אבל שתדע שזה בא על חשבון מהירות סופית. משקולות כבדות = פתיחות אטיות יותר ומהירות סופיות גבוהה יותר. קלות = ההפך.

beno
21-06-2019, 20:57
1. לא מכיר דבר כזה.
2. בגדול יכול להיות. וריאטור ששונה מהיצרן ואמור להוביל לביצועים טובים יותר יגרום לשחיקה גדולה יותר, אין מתנות חינם.
3. החלפה רק של המשקולות לא יזיקו למנוע אבל שתדע שזה בא על חשבון מהירות סופית. משקולות כבדות = פתיחות אטיות יותר ומהירות סופיות גבוהה יותר. קלות = ההפך.כמה המהירות הסופית תיפגע ?
בגדול הכוח שחסר לי זה 0-120
בודדים המקרים שאני חוצה את ה 150 קמש

mudale222
22-06-2019, 02:00
אז תחליף. אתה כנראה לא תרגיש בכלל בחסרון אלא רק ביתרון. המשקל של המשקולות בגרמים הוא מה שקובע את השינוי. אני לא בקיא בטימקס מה המשקל של המקוריות ואיזה משקל מומלץ לקלות. תעשה קצת גוגל וכנראה גם יוטיוב ותחליט. כנראה גם המוסכניק שלך כבר בטח מכיר את העסק טוב ויוכל לייעץ לך.

johnny drama
22-06-2019, 03:29
beno,

כבעל טימקס 2016 עוד מעט שנה , לא שמעתי שיש בעיות עם המנוע עם שנת 2016.
אני מבסוט מימנו חבל על הזמן!
מה שכן שמעתי (לא מדוד או חבר של חבר) שלפני שקניתי את שלי, התקשרתי לסוכניות וחיפשתי יד 2 והרבה אמרו לי שיש להם אחד אחרי מנוע.
עכשיו אני אסביר לך מאיפה זה נובע , הרבה אנשים שמחזיקים טימקס , בוא נגיד את זה ככה הם די אונסים אותם.
פותחים פול גז בכל רמזור ומגיעים עד למהירות הסופית ולא משחררים...ככה הורסים מנוע.
אצלי למשל יש ואריאטור של מלוסי.
בטיפול 20 המוסך שם לי משקולות של פוליני במשקל 14 גרם מה שגרם לו לפתיחה איטית ודי משמעותית.
החלפתי ל 12 גרם ואני מרגיש את השיפור.
אני פותח לרוב כמו זקנה איתו ולפעמים קצת לוחץ..די משתדל לא "לסגור סקאלה" מה שנקרה אם כמעט שלא.
בבוקר שאני מניע אני נותן לו דקה שתיים בשביל להתחמם ואז מתחיל את הנסיעה ושאני מגיע ליעד אני מחכה לפחות דקה ואז מכבה אותו.
ככה המנוע לא ילך לך סתם כמו שאתה טוען, השאלה עד כמה אתה אגרסיבי איתו או שומר עליו.
לכל שאלה אשמח לענות לך.

ayalzo
22-06-2019, 11:45
צודק,
רק תיקון קטן.
יותר בריא לתת למנוע לעבוד איזה חצי דקה (אין באמת משמעות לזמן המדויק, רק לתת לשמן להגיע לכל המקומות) ואז פשוט לנסוע רגוע עד שמגיע לטמפרטורת עבודה.
כשהמנוע עובד על סרק הוא מתחמם יותר לאט וזה גם לא אופטימלי (,לא אסון אבל לא אופטימלי).

beno
22-06-2019, 17:11
צודק,
רק תיקון קטן.
יותר בריא לתת למנוע לעבוד איזה חצי דקה (אין באמת משמעות לזמן המדויק, רק לתת לשמן להגיע לכל המקומות) ואז פשוט לנסוע רגוע עד שמגיע לטמפרטורת עבודה.
כשהמנוע עובד על סרק הוא מתחמם יותר לאט וזה גם לא אופטימלי (,לא אסון אבל לא אופטימלי).טוב לדעת
אנו בדרך כלל מניע ונוסע
אני אשים לב לזה

beno
22-06-2019, 17:13
beno,

מה שכן שמעתי (לא מדוד או חבר של חבר) שלפני שקניתי את שלי, התקשרתי לסוכניות וחיפשתי יד 2 והרבה אמרו לי שיש להם אחד אחרי מנוע.
עכשיו אני אסביר לך מאיפה זה נובע , הרבה אנשים שמחזיקים טימקס , בוא נגיד את זה ככה הם די אונסים אותם.
פותחים פול גז בכל רמזור ומגיעים עד למהירות הסופית ולא משחררים...ככה הורסים מנוע.
בטיפול 20 המוסך שם לי משקולות של פוליני במשקל 14 גרם מה שגרם לו לפתיחה איטית ודי משמעותית.
אני פותח לרוב כמו זקנה איתו ולפעמים קצת לוחץ..די משתדל לא "לסגור סקאלה" מה שנקרה אם כמעט שלא.
בבוקר שאני מניע אני נותן לו דקה שתיים בשביל להתחמם ואז מתחיל את הנסיעה ושאני מגיע ליעד אני מחכה לפחות דקה ואז מכבה אותו.
ככה המנוע לא ילך לך סתם כמו שאתה טוען, השאלה עד כמה אתה אגרסיבי איתו או שומר עליו.
לכל שאלה אשמח לענות לך.שמע אני לא מהמתעללים
למרות שאני לא בדייוק מבין את המושג להתעלל
אני אוהב לפתוח חזק ברמזור
אבל אף פעם לא עברתי את ה 150 .

alexsupreme
22-06-2019, 20:28
שמע אני לא מהמתעללים

סלאנג רוכבים. פותח חזק = מתעלל, יוצא בקצב של קטנועי שליחים = רגוע.
לכל אחד יש הגדרה משלו.

beno
22-06-2019, 20:52
סלאנג רוכבים. פותח חזק = מתעלל, יוצא בקצב של קטנועי שליחים = רגוע.
לכל אחד יש הגדרה משלו.זה נקרא להתעלל ???
המנוע מיוצר בשביל זה לא

matanbar26
22-06-2019, 21:45
זה נקרא להתעלל ???
המנוע מיוצר בשביל זה לא

לא.

erel
22-06-2019, 23:13
לפתוח חזק בכל רמזור בגדול זה להתעלל.
מעבר למנוע יש עוד כמה חלקים וגלגלים שיניים שחוטפים בכל אחד כזה. מיוצר בשיבל זה? יכול להיות. זה אומר שלא נגרם נזק? ממש לא.

מכיר אישית כלי שעבד קשה מאוד בפתיחות חזקות ווהמנוע+וריאטור הלכו לעולמם אחרי 48 אלף קילומטר.

נראה לי שאין נוסחאות קסם - עובד חזק = בלאי חזק

2 Strokes
22-06-2019, 23:15
אני יודע שהמנוע בו לא הולך ואין קשר לשום וריאטור כזה או אחר.
אני יודע שהמיסבים תמיד נשברים לדגמים הנ"ל.

Sent from my MI 5X using Tapatalk

johnny drama
22-06-2019, 23:40
שמע אני לא מהמתעללים

לפתוח חזק בכל רמזור זה להתעלל.
תעשה בסופו של דבר מה שאתה רוצה, רק תזכור שמנוע בטימקס זה כמה אלפים טובים ולא גרושים כמו ב50 סמ"ק אז תעשה את החשבון.
אם יש לך כסף מיותר , לך על זה.

beno
23-06-2019, 09:48
לפתוח חזק בכל רמזור זה להתעלל.
תעשה בסופו של דבר מה שאתה רוצה, רק תזכור שמנוע בטימקס זה כמה אלפים טובים ולא גרושים כמו ב50 סמ"ק אז תעשה את החשבון.
אם יש לך כסף מיותר , לך על זה.למדתי משהו חדש[emoji779]

uriar
24-06-2019, 09:24
ברוך הבא לפורום. הכותרת נערכה. אנא קרא את חוקי הפורום.

מתנצל על הסימני פיסוק אבל ככה אני כותב זה לא מעצלנות או זילזול פשוט לא יודע

לא מכיר את המקרה שלך אבל באופן כללי עצלנות וזלזול הם הסיבה לחוסר ידיעה. מי שרוצה לדעת סימני פיסוק צריך להפסיק לזלזל בהם, לא להתעצל וללמוד עברית. זה לא כזה קשה.

הפלג הצפוני
24-06-2019, 11:40
ה'שיפורים' באים בדרך כלל על חשבון האמינות .כשלא יודעים איך ומה,הולך מנוע.

ziki
25-06-2019, 18:24
אני מנסה להבין איך הולך מנוע בגלל וריאטור ? שמעתי את זה לא פעם.
וריאטור זה גיר אוטומט. האם בוריאטור חליפי משנים את יחס העברה ? ונגיד שכן.
במידה ואתה רואה את הגבול הסל"ד העליון בו אתה מעוניין להיות (בדומה לאופנוע עם גיר רגיל) אתה עוצר ולא מושך עד למנתק (לטוסטוס יש מנתק?).
איך וריאטור משפיע על האמינות?
זה לא כמו לשנות את היחס גלגלי שיניים באופנוע?
לפתוח חזק גורם לבלאי מואץ נקודה. יש לאישתי טיוטה פריוס (כן רכב) שלימד אותי נהיגה נכונה מה היא... גז קבוע ומתון לאורך זמן עד להגעה למהירות הרצויה ללא שינוי בדוושה ואז משיגים תוצאה של 24 ק"מ לליטר.
תסע סבתא תסע הרבה :thumbsup:תסע חוליגן תסע ותתקן.

beno
27-06-2019, 16:50
טוב לסיכום
תודה לכולם על התגובות והזמן
לאחר מחשבות והתלבטיות רבות שמתי בסוף קיט וריאטור של מלוסי
והאמת זה הפך את הכלי למדהים !

beno
28-06-2019, 20:50
beno,

לכל שאלה אשמח לענות לך.הרכבתי את המלוסי עם משקולת 12
ואמאלהההה איזה עוצמה

2 Strokes
28-06-2019, 22:37
אל תשימו משקולות של מלוסי!
לא מבין את הטעות הזו שאנשים עושים.
רוצה משהו טוב כדי להתנסות בדברים? שים sliders Dr. Pully, אבל תמיד תשתמש במשקולות מקוריות.... עדיף על הכל.

משקולות של מלוסי חופשיות מידי ויוצרות בעיות לטווח הארוך...

beno
28-06-2019, 23:29
אל תשימו משקולות של מלוסי!
לא מבין את הטעות הזו שאנשים עושים.
רוצה משהו טוב כדי להתנסות בדברים? שים sliders Dr. Pully, אבל תמיד תשתמש במשקולות מקוריות.... עדיף על הכל.

משקולות של מלוסי חופשיות מידי ויוצרות בעיות לטווח הארוך...

Sent from my MI 5X using Tapatalkחחחחח
א. מאוחר מידי שמתי כבר אתמול
ב. תרחיב על ההמלצה שלך זה סינית בשבילי
ג. שאלת השאלות וריאטור של מלוסי זה כבר עובדה קיימת שעלתה לי 1500 שח אתמול
איך נמנעים מנזקים

2 Strokes
29-06-2019, 05:46
נוסעים נורמלי, שמים משקולות רגילות ו"כבדות" וככה הפתיחות יורדות והמהירות סגירה עולה.
(ככה פחות יפגע המנוע).

אם קנית אין מה לעשות, פשוט שים בפעם הבאה משקולות מקוריות.
מה שמשנה את כל הכוח זה הוריאטור ולא המשקולות של מלוסי, הצורה הצנטרפוגית בה נזרקות המשקולות זה ההבדל והפטנט שלהם מה וריאטור המקורי.
יש גם משקולות של Dr pully, שהן למעשה עם לשונית (לא עגולות) ולכן הן נקראות sliders. הן מחזיקות זמן ארוך יותר מכולן, מרגישות ספורטיביות גם במשקל כבד ועולות בהתאם.

הערה אחרונה לשמירה על הכלי:
הקטנוכ מראה על הסקאלה 183 (במקסימום) אבל בפועל נותן 166 קמ"ש (זו הגבלה של המנוע) - כדי לשמור עליו וגם כדי לעמוד בתקנות זיהום אויר.
אי לכך ובהתאם לזאת אין למשוך אותו לרמת הסקאלה עד הסוף, מיותר למנוע, לסביבה וכיס שלך.

Tribalmistyc2
29-06-2019, 09:52
משקולות רגילות לא יעבדו טוב ותאבד מרוב האפקט של הוריאטור המשופר.
הצורה והמהירות שבה נזרקות המשקולות תלויה בין היתר במשקל שלהן.
זה כמו מתכון,הוא יהיה הכי טעים בטיבול מסוים.
משקולות של DR פולי מתוכננות לבית משקולות של היצרנים ולא לבית משקולות למירוצים.

איך נמנעים מנזק של וריאטור?
מחזירים לוריאטור המקורי,שאם תחזיר את המשקולות המקוריות הוא יתנהג בצורה דיי דומה למה שהיה קודם ואז אין טעם בהחלפה.

2 Strokes
29-06-2019, 13:06
לא מסכים איתך.
משקולות רגילות במשקל קל גם עושות את העבודה על וריאטור משופר, מה שעושה את האפקט זה הוריאטור ולא רק המשקולות.
משקולות של Dr pully עובדות מצוין על ויראטורים משופרים ולא רגילים, כגון: מלוסי, ולא יוצרות אפקט של תקתוקים (גם זה מניסיון).

Tribalmistyc2
29-06-2019, 13:38
משקולות זה המוח של הוריאטור,יש להם את ההשפעה כי גדולה מכל שאר הרכיבים.
התעלות והזוויות לא יעזרו אם המשקל יהיה לא נכון,לא מדובר בחשיבות דיוק על המיקרו גרם אבל תחום משקל לא נכון = וריאטור שלא עובד טוב.

מאותה סיבה משקולות מקוריות לא יעבדו כמו המשקולות של הערכה וגם לא תמיד יהיו במידה שמתאימה לתעלה (גם זה מניסיון).

לגבי דר פולי - לא ניסיתי.

johnny drama
30-06-2019, 01:02
אחלה ואריאטור יש למלוסי .
זה לא משנה איזה ואריאטור תשים כל עוד אתה תפתח חזק כמו חוראני גם במקורי אתה תישבור את הגיר או וואט אבר ותעשה נזק.
נכון שהבלאי יותר גבוהה בוואריאטור משופר אך לא פחות חשוב איך הרוכב מתנהג.

beno
30-06-2019, 23:54
אחלה ואריאטור יש למלוסי .
זה לא משנה איזה ואריאטור תשים כל עוד אתה תפתח חזק כמו חוראני גם במקורי אתה תישבור את הגיר או וואט אבר ותעשה נזק.
נכון שהבלאי יותר גבוהה בוואריאטור משופר אך לא פחות חשוב איך הרוכב מתנהג.זה המלצה שקיבלתי מכמה ואימצתי !
כולם אומרים לי חכה שהוריאטור יתחבר ואז תלחץ ,
חחחחח אבל אין לי מושג מתי הוא מתחבר אז 0-40 אני פותח כמו זקנה