מחשב כף יד

צפייה בגרסה מלאה : התאמת גלגלי שיניים ל-ktm 690

ktm690smc
27-09-2015, 11:10
אהלן חברים

לפי מה שאני חושב כרגע מותקנים באופנוע (מצויין בכינוי שלי) הגלגלשים סטנדרט שבאים מהחברה עם יחס העברה מקורי שהוא 16:42.
אבל.. ההילוכים בכלי מאוד "קצרים" ויש צורך בהתעסקות רבה בהעלאה והורדה. הבנתי שעל כל שן בקדמית נותנים 3 אחורה לכן חשבתי על
יחס של 16:48, מה אתם חושבים? ובכלל אם אפשר הסבר מפורט על הנושא אני אשמח.
(לא מחפש מהירות סגירה גדולה אלא פתיחה חזקה ועוצמתית-ויודע שזה אמור לבוא על חשבון הילוכים "ארוכים"). כמו כן מה עדיף- גלגלש מאיזה חומר? ומה ההבדלים בין החומרים?

המון תודה.

הפלג הצפוני
27-09-2015, 19:22
גג"שים יהיו תמיד עשויים מפלדה-קידמיים ופלדה לאחוריים באופנועי כביש,קרוזרים או דו"שים.
מוטוקרוס ואנדורו צרצרי יקבלו גג"ש אחורי מאלומיניום עמיד לזפטות.
אתה טוען ליחס קצר בק.ט.אמו.אם תרצה יחס ארוך יותר תצטרך להגדיל את הקידמי בשן [17] או להקטין את האחורי ל39.
שינוי זה קידמי או אחורי אבל לא שניהם ייתן לך 12-15 קמ"ש יותר בכל הילוך ויגרום למנוע לעבוד בס"לד נמוך יותר.

thekeeper
28-09-2015, 18:39
אתה אומר דברים הפוכים. אתה מתלונן שההילוכים קצרים ורוצה להאריך אותם אבל מצד שני רוצה פתיחה חזקה..
בקצרה, אם אתה מעלה את הגלגל שיניים האחורי בשן או מוריד את הקדמי בשן אתה מקצר את ההילוכים ומקבל "יותר כוח״ על חשבון מהירות סופית והילוכים קצרים יותר
אם אתה עושה ההיפך אתה מאריך את ההילוכים כלומר יותר מהירות סופית פחות כח
מה שהתכוונת זה שעל כל שן שאתה מוריד או מעלה בקדמי זה שווה בערך ל3 שיניים באחורי לדוגמא 14 שיניים קדמי ו42 אחורי שווה בערך ל13 קדמי ו45 אחורי
שים לב שיש לך שרשרת באורך מסויים ושינוי קיצוני עלול לא להתאים אלא אם תחליף שרשרת